środa, 26 czerwca 2013

Kolejne zapowiedzi zmian w SK bank oraz pierwsze sygnały wzrostów


Wiemy już co się będzie działo w lipcu w SK bank. Wołomiński bank z dość dużym wyprzedzeniem zapowiada zmiany i niestety są one jak widać coraz częstsze. Niestety bowiem wszystkie nowości praktycznie w jakimkolwiek banku oznaczają tylko jedno - pogorszenie oferty. 

Jeszcze niedawno wyróżniająca się oferta na rynku w SK powodowała wielkie zainteresowanie wśród czytelników bloga FpG. Pierwsza liga, którą aktualizowałem w ubiegły wtorek, już od dłuższego czasu jest zdominowana przez bank rzemieślników i rolników.

Ale owa oferta już uległa zmianie a sezon na piątki już się skończył. Tylko do 21 czerwca można było założyć lokaty na piątkę 5,00% oraz na piątkę z plusem czyli 5,20%. natomiast od 12 lipca będą obowiązywały nowe stawki, które widzimy poniżej.


Nowe stawki Źródło: SK bank

Kolejny raz nie potraktowano ulgowo nikogo, nawet nowożeńców, którzy przez długi czas byli nieruszani. I kolejny raz wszystkie oferty czy to półroczna, roczna czy ponadroczna równiutko będą ścięte po 0,25 pp.

Kto założył lokaty w SK banku może mieć powody do zadowolenia. Czerwcowa obniżka stóp w innych bankach była odczuwalna natychmiast a banki bez ceregieli ścinały stawki nawet o 0,50 pp. Nie mówiąc o spektakularnych spadkach jak 3 pp w Toyocie czy 2 pp w Deutsche banku.

SK bank cały czerwiec nie obniżył nic. Ostatnią zmianę mieliśmy tutaj 23 maja, kolejna będzie dopiero 12 lipca czyli niejako w miesiąc po czerwcowej obniżce stóp.  Sygnały dochodzą, że nie będzie już więcej obniżek stóp więc mamy nadzieję, że będzie to ostatnia obniżka w tym roku.

Pierwsze dobre sygnały Źródło: bankier.pl

W ostatnich dniach stawka WIBOR6M już nie tyle przestała spadać ile zaczęła wzrastać. Ucieszy to posiadaczy obligacji o zmiennym kuponie czy lokat opartych o stawki WIBOR. Zwiększają się także kontrakty na stopę procentową IRS. To bardziej tematyka do poruszania na blogu PP2 tutaj jednak warto zaznaczyć, że pierwsze sygnały końca obniżek są widoczne, przynajmniej z ekonomicznego punktu widzenia.

Pytanie czy banki zareagują jak należy. Spadki potrafią robić z wyprzedzeniem, natomiast wzrosty... są na razie tylko w przyrodzie na łące i w ogródku.

7 komentarzy:

 1. Lokata wakacyjna w SK Banku na 3 miesiące, oprocentowanie stałe 4,75% od 1 lipca, oczywiście dla posiadających ror

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani na stronie banku ani w bankowości internetowej nie ma o tej lokacie wzmianki (Lokata wakacyjna w SK Banku na 3 miesiące, oprocentowanie stałe 4,75%)

   Usuń
  2. Wiem,że nie ma :) ale to jest lokata w kuluarach ;) mam to info od pracownika banku, więc możesz być spokojny. Zauważ,że ostatnia 3 miesięczna lokata była na 5% a teraz są wszystkie na około 3,80%. Bank musiał jakoś obniżyć,ale nie o ponad 1 pp, więc teraz się poprawia

   Usuń
  3. Lokata w Sk banku na 3 miesiące 4,8 , oczywiscie oprecentowanie stałe bylem wczoraj

   Usuń
  4. W systemie jej nie ma...dziwne

   Usuń
 2. a co myslicie o koncie mlodziezowym w toyocie i konto super clik?5,5% http://www.toyotabank.pl/_files/tabela_oprocentowania_ki_1706.pdf warto zakladac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jak miałem poniżej 24lata to w bankach było 8%-9% brutto. Jak ci się opłaca to zakładaj.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...