wtorek, 4 czerwca 2013

200 zł premii za założenie konta w ING czyli powtórka z rozrywki


Są na internecie sprawdzone promocje na których wznowienie czeka się przez dłuższy czas. Na pewno jedną z takich promocji jest konto, które od wczoraj jest oferowane na grouponie. Mowa o koncie z lwem w ING, za które można znów zgarnąć 200 zł po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków.

Jakie zatem warunki są tym razem oprócz złożenia zamówienia poprzez groupon? Oferta adresowana jest do osób, które w dniu promocji nie były posiadaczami konta z lwem w dowolnej postaci czyli Direct, Klasycznego, Student czy VIP. A więc nie ma zamkniętej furtki dla starych klientów banku, którzy zamknęli konto w czym lubują się inne banki.

Oczywiście kluczowe jest trzymanie się terminów. Oferta jest ważna teoretycznie jeszcze przez 5 dni do 9 czerwca z naciskiem na słowo teoretycznie. Opisywałem niemal identyczną ofertę jesienią ubiegłego roku i stali czytelnicy pamiętają zapewne, że sprzedała się przed terminem. Nic dziwnego bowiem niewiele jest ofert na grouponie, które warto wziąć z zamkniętymi oczyma. 


Źródło: groupon


Groupon jest ważny do 16 czerwca należy zatem o tym pamiętać. Nacisnąć na 'kup teraz' na grouponie jest bardzo łatwo, ale to nie wszytko. Taki kupon należy następnie zrealizować w podanym terminie czyli w ciągu następnych 12 dni a więc do przyszłej środy.

Trzeci termin to 5 lipca. Do tego dnia należy zawrzeć 3 umowy:
 • o prowadzenie konta
 • o usługę bankowości elektronicznej
 • o kartę VISA
przy czym poza umową należy także aktywować tak bankowość jak i kartę.

Po tym wszystkich wstępnych formalnościach możemy dopiero przejść do meritum sprawy czyli do zakupów, które będą nagrodzone kwotą 200 zł. Tak jak poprzednio trzeba zrobić zakupy na kwotę 1000 zł ale mamy na to czas do końca wakacji czyli do 31 sierpnia. Zatem mniej więcej musimy miesięcznie zrobić zakupy na kwotę 334 zł.

Kwota na pewno niemała tym bardziej zważywszy na konieczność płacenia innymi kartami, ale biorąc pod uwagę 20% cashback jest to warte zachodu. Przy czym należy tutaj zaznaczyć jedną bardzo ważną rzecz. Niestety nie będą brane pod uwagę:
 • transakcje typu cashback
 • doładowania telefonu
 • e-płatności w formie przelewu
 • transakcje systemem PayU, PayPal, Dotpay, BluePay itd
A więc kombinatorzy nie mają tutaj pola do popisu. Jak widać liczą się tylko czyste zakupy, które będą rozliczone i zaksięgowane do końca sierpnia.


Kiedy możemy się spodziewać premii? Jeżeli uda nam się zrobić zakupy do końca czerwca wówczas już do końca lipca dodatkowe środki powinny się znaleźć na koncie. To samo dotyczy kolejnych miesięcy - premia zawsze jest wypłacana jest do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

A pieniądze są oczywiście zwolnione z podatku. Problem tylko w tym jak zrobić pierwszy krok? O pierwszych problemach z próbą skorzystania z promocji dziś na PP2.

Ciąg dalszy: 200 zł za konto z lwem z problemami na start

27 komentarzy:

 1. http://indywidualni.bzwbk.pl/_items/outside.bzwbk.pl/509_regulamin_kupuj_przez_internet.pdf

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tymi terminami zawsze jest tak, że trzeba zacząć działać kilka dni wcze śniej, bo tak jak wspomniałeś, często oferty szybciej się wyczerpują.

  Ze względu na to, że wydajesz się być osobą zainteresowaną tematem chcielibyśmy zaprosić Cię do wspólnej dyskusji nt. finansów, leasingu i aktualności. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy:
  https://www.facebook.com/ekspercileasingu

  Poszukujemy ekspertów, z którymi w przyszłości będziemy mogli podjąć współpracę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, dzięki za szczegółowy wpis. Pytanie: Czy opłaty rachunków kartą w Żabce będą uwzględniane?

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile mi wiadomo zaliczają się one do e-płatności w formie przelewu. A te należą do grupy, które wymieniłem jako nieakceptowane.

   Usuń
  2. polcan, a płatności w Płazie to nie przypadkiem najzwyklejsze transakcje kartą w sklepie, a nie żadne e-przelewy? Przecież równie dobrze możesz kupić towar w Żabce na 1000 i też zapłacić kartą, a w systemie będzie to samo co jak przy opłaceniu "własnego rachunku"...

   Usuń
  3. Jutro wybieram się do oddziału otworzyć konto to podpytam dla pewności.

   Usuń
  4. Może w Żabce warto byłoby kupić coś "na przegryzkę" + dodatkowo wykonać płatności rachunków za jednym zamachem karty.Nie wiadomo jak byłaby sklasyfikowana ta płatność.

   Usuń
 4. Ja w poprzedniej promocji tego typu robiłem w żabce, i wypłacili 200zł. Skąd mogą wiedzieć czy to opłaty czy zakup wódki za 1000zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja co mam gdzieś poprzedni regulamin zapisany na dysku jako format png i mogę podlinkować ;)

   Usuń
  2. Jaki numer MCC ( Merchant Category Codes) posiada usługa drobne rachunki w Żabce? To podstawowe pytanie...

   Usuń
 5. Jeśli do promocji nie zaliczają się transakcje systemem PayU, PayPal, Dotpay, BluePay itd. to mam rozumieć, że żadne zakupy w sklepach internetowych opłacone kartą nie będą się kwalifikować, jeśli dany sklep pod względem realizacji płatności obsługuje któryś z wymienionych podmiotów a także żadne zakupy na Allegro (również obsługiwane przez PAYU)? Czy też punkt ten dotyczy wyłącznie użycia karty do doładowania własnej, elektronicznej portmonetki w którymś z systemów, a nie realizacji płatności kartą za zakupy, przezeń autoryzowanej?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak można zapłacić w żabce rachunek? Czy muszę mieć fizycznie rachunek? Jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spytaj się w żabce wszystko Ci wytłumaczą. Zakłada się taką kartę "żabkową" i dajesz w kasie fizyczny rachunek. Resztę zrobią.

   Usuń
  2. Możesz zajrzeć do artykułu w którym szczegółowo opisałem jak to wygląda
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/05/zielone-okienko-czyli-jak-zabki-moga.html

   Usuń
 7. Witam.

  Orientuje się ktoś z Was jak długo trwa otwarcie konta w ING z opcją kuriera ? Złożyłem wniosek 3 czerwca i cisza...Pani na infolii nie jest w stanie podać żadnej konkretnej informacji. Opcja z przelewem dla mnie niedostępna, placówka nie wchodzi w grę aby skorzystać z tej promocji. Kiepsko to wygląda ale coś czuje że cały czerwiec sobie poczekam aż dostanę kartę do konta;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta jest w pierwszym miesiącu darmowa więc szaleć z zakupami nie musisz. A potem powinno pójść jak z płatka.

   Usuń
 8. Dzisiaj wpłynęła premia za złożenie konta. No to teraz trzeba zamykać aby zdążyć na następną promocję

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy po otrzymaniu premii można bez konsekwencji (bezpłatnie) zamknąć konto? Na pewno nie ma jakiś haczyków? Nie czepiają się w oddziale? Macie z tym jakieś doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W roku ubiegłym nie było żadnego z tym problemu. Najpierw oddajesz kartę do zniszczenia by nie generowała niepotrzebnych kosztów a potem czekasz ustawowe 30 dni i po sprawie.

   Usuń
 10. Melduję, że premia dotarła na konto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic tylko pozazdrościć. Ja wciąż czekam

   Usuń
  2. Ja również dostałem. 20 sierpnia.

   Usuń
  3. Potwierdzam również, 22 sierpnia (a mieli czas do 31) przelali premię, zarobiliśmy z żoną osobno po 200 zł.
   Dziękujemy za cynk Polcan.

   Usuń
  4. Nie ma za co. Cieszę się, że się udało.

   Warto zatem zamknąć konta bowiem nigdy nie wiadomo kiedy taka akcja zacznie się znów. Ja skorzystałem w niej jesienią ubiegłego roku i latem tego roku:)

   Usuń
 11. To jak to jest w końcu żabką oraz z PayU. Czy opłaty rachunków kartą w Żabce są uwzględniane , ewentualnie transakcje karta przez PayU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku promocji ING takie płatności nie są uwzględnione:

   z wyłączeniem  następujących transakcji:  typu cashback, doładowania telefonu oraz e-płatności w  formie przelewów, transakcji systemem PayU, PayPal, DotPay, BluePay, PatByNet, Transferuj.pl, Homepay, jak również pokrewnymi systemami działającym na tych samach zasadach jak wskazane powyżej

   Usuń
 12. Konto zamknięte, trwało to kilkanaście minut i obyło się bez bólu :) Pani tylko spytała o powody i nie naciskała na pozostanie W ING... Dziękuję za informację o promocji :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...