piątek, 21 czerwca 2013

Geolokalizacja czyli nie dla każdego coś miłego


Dziś na PP2 przedstawiam najnowszą promocję o której możemy się dowiedzieć czytając korespondencję z banku. Informuje o tym w poczcie wewnętrznej Eurobank, informuje także Millennium i zapewne każdy inny, który ma w swojej ofercie karty VISA.

Informacja z banku zawiera jednak tylko 5 punktów, które omówiłem już w artykule Jak Visa premiuje każdy zakup w Carrefour. Tam też znajdziecie listę partnerów, którzy oferują promocje. Nie oznacza to jednak, że będziemy mogli skorzystać z każdego z nich. To co faktycznie możemy dostać zależy od naszego miejsca zamieszkania.

Chociaż lista partnerów promocji jest dość duża, to jednak może się zdarzyć iż nie będzie można dostać żadnego upominka. Umożliwia to tak zwana geolokalizacja dostępna na stronie visy. Przetestowałem trzy skrajne miasta z których wynika, że lista upominków może się bardzo różnić. Każdy może zresztą sprawdzić to sam.

1 Rybnik - 11 ofert
W tym celu wystarczy na stronie Visy wybrać sklep Carrefour we własnym mieście. Możecie to sprawdzić korzystając z tego linku. Niżej przykład sklepów dla miasta Rybnik.

Przykład konkretnych rabatów dla miasta Rybnik

Jak widać dla Rybnika mamy tylko 11 ofert, przy czym jak widać brane są także oferty z pobliskich miast jak Żory, czy Rydułtowy. Podane z boku numerki pozwalają na szybki dostęp do poszczególnych miejsc. Kliknięcie w jedynkę wyświetla przykładowo taki obrazek.
2 Warszawa - 55 ofert
Wybranie miasta Warszawa da nam 55 ofert czyli 5 razy większy wybór. Nie sprawdzałem wszystkich możliwości ale możemy przypuszczać, że tutaj jest wybór największy.


3 Rabka - 0 ofert
Wybierając nieco mniejsze miasteczka na przykład górską miejscowość Rabka widzimy, że ofert brak. A więc mieszkańcy tej miejscowości nie mają żadnego wyboru i są praktycznie wykluczeni z promocji. A takich miejscowości jest przypuszczalnie więcej.


Jak widać nie tylko mBank ma w swojej ofercie mOkazje o czym pisałem tutaj. Ważne jednak by nie wpaść w nałóg łowienia okazji tylko dlatego, że w kasie Carrefour dostaliśmy kod do Big Stara, Multikina, KFC, Telepizzy oraz Tchibo...

...a my wychodząc z zakupów w Carrefour  kupujemy spodnie w BIg Starze, jemy obiad w KFC po czym  idziemy do kina na wybrany dla nas a nie przez nas film a na kolację zamawiamy Telepizzę oraz kawę i ciastko. Fajny dzień:) To nazajutrz może by tak znów udać się do Carrefour na nowe zakupy...

4 komentarze:

 1. Ja znowu skomentuję bez czytania artykułu, bo mam pytanie nie na temat. Poza tym mam spore zaległości i nadrabiam czytając starsze artykułu, Polcan pewnie to dostrzega po tym jak odświeżam wpisy sprzed miesiąca komentarzami w momencie, gdy pojawiają się jakieś wątpliwości z mojej strony. Ale do rzeczy - wczoraj skończyło się 6% w Deutsche Banku, ale odsetki za 20.06 naliczyli mi już po 4%, nie po 6. A przecież obniżka miała dopiero być z dniem 21. Ma ktoś podobny problem? Bo zabieram się do pisania reklamacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiana jest od dnia 20.06.
   Wpis 18 kwietnia 2013:
   https://www.deutschebank.pl/aktualnosci/2013/4/zmiana-oprocentowania-rachunkow-oraz-lokat-od-dnia-20062013.html

   Usuń
  2. Mnie naliczyli OK. Swoją drogą od razu wczoraj zamknąłem konto, ale system internetowy ciągle z jakiś powodów działa.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  3. Cóż, dziękuje za odpowiedzi. Reklamację i tak napiszę, bo raz - 20.06 w bankowości internetowej ciągle widniało 6%, dwa - na infolinii też mi powiedzieli wyraźnie, że zredukowane będzie 21.06. A skoro miałem dwa potwierdzenia, to trzeciego na stronie banku nie chciało mi się szukać.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...