sobota, 1 czerwca 2013

Lokata Idealna Plus II czyli nowa odsłona lokaty w kuluarach


Idea zaczyna rozsyłać klientom propozycję nabycia nowej drugiej edycji popularnej lokaty plus. Tym razem informacji na ten temat nie znajdziemy nawet na stronie wewnętrznej banku jak było dotąd w przypadku kolejnych edycji lokaty idealnej w pierwszej wersji, które zebrałem w ostatnim wpisie tutaj.

Tym razem informacje są dedykowane dla klientów posiadających starą lokatę idealną i to tylko tych, którzy mają ofertę początkową czyli z okolic września ubiegłego roku gdy można było zarobić minimum 7%. Kto załapał się na niższe stawki zapewne nie dostanie informacji o tej ofercie.

W obawie by nie stracić starych klientów przygotowano nową odsłonę. Różni się ona bardzo znacznie od ostatniej oferty opisanej tutaj. Tym razem okres trwania jest dłuższy a kwota minimalna znacznie mniejsza.


Szczegóły przedstawia poniższy obrazek


Na dłużej i za mniejszy wkład Źródło: idea

A więc zamiast lokat kwartalnych czy półrocznych tym razem Idea oferuje lokatę roczną. Podobnie minimalna kwota to juz nie aż 56.500 zł czy 28.500 zł, wystarczy tylko 15.000 zł i co ważne przy spadających wciąż stopach oraz oprocentowaniach lokat tutaj klienci mają stałe oprocentowanie.

Pytanie jednak ilu klientów się skusi na nową ofertę skoro nie jest tak atrakcyjna jak pierwsza odsłona. Tym razem zamiast dotychczasowych 7% klienci mogą liczyć tylko na 4,20%. Na pewno zdecydowanie za mało by uznać to za okazję chociaż zagorzali zwolennicy lokat nie mają zbytniego wyboru przy obecnych stawkach.

Możemy się pewnie spodziewać podobnych ofert dla kolejnych edycji lokaty idealnej plus a tych było co niemiara bowiem sukcesywnie obniżano tę lokatę do 6,50%, do 6,20%, do 5,60%... a zmiany następowały dokładnie co miesiąc. Ostatecznie ostatnia odsłona lokaty idealnej w pierwszej wersji zaoferowano na 4,50%.

Jak to się dzieje, że idea jest w stanie zaoferować polisolokatę w nowej odsłonie na okres aż jednego roku skoro jak wiemy, iż od nowego roku będą one objęte podatkiem belki? O tym i innych ciekawych arkanach lokaty w kuluarach w kolejnym odcinku.

Ciąg dalszy: Kulisy lokaty w kuluarach

22 komentarze:

 1. Oferta jeszcze kilka tygodni temu wydawałaby się "licha". Obecnie moim zdaniem jest co najmniej przyzwoita. Idea to jeden z młodych banków, który dość agresywnie rozpycha się na rynku. Mocno działa na wszystkich obszarach - zwłaszcza oferty dla MŚF i leasingu. Jak widać przy tym wszystkim nie zapominaja o detalu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zadziwiają mnie komentarze jak ten powyżej od expertbank. Banksterzy w bezczelny sposób łupią klienta i oferują jakieś nędzne ochłapy a ten się zachwyca.
  Już dawno wycofałem środki z tego banku. Normalne oprocentowanie obecnie to 6-7.1% beż żadnych dodatkowych warunków i ograniczeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś mało osób zdaje sobie z tego sprawę a przecież piszesz o bezpiecznych lokatach. ..

   Na rynku nietrudno także o oprocentowanie rzędu 10-15% na obligacjach. A ludzie pasjonują się obligacjami oferującymi zaledwie WIBOR 6M + 1,50% i kupują to w ciągu dwóch dni! A to przecież oferta podobna do opisywanej wyżej...

   Usuń
  2. Gdzie jest takie oprocentowanie w BANKACH? dbNET i mSaver się już kończą.

   Ja mam pytanie odnośnie zwolenników lokat, czy w między czasie warto kupować walutę w internetowym kantorze? Oczywiście nie teraz, np. po 3zł aby sprzedać $ po 3.30 itd. Forex jednak się boje trzymać 100% portfela, a w kantorze zawsze mogę czekać do roku aż odbije. czy od wymiany walut płaci się podatek?

   Usuń
  3. Mowa oczywiście o skoku wołomin tam teraz warto trzymać lokaty.

   Co do waluty to pytanie do FX. Dla mnie skup walut nie różni się od inwestowania na giełdzie też można powiedzieć kupię jak akcje będą po 3 zł a sprzedam jak będą po 3,30.

   Owszem różnica jest taka że akcje mogą spaść na łeb na szyję a waluta zawsze się waha w ograniczonym wąskim przedziale ale mam tutaj na myśli problem KIEDY sprzedać. Ową psychologiczną wojnę którą inwestor toczy sam ze sobą - poczekam jeszcze dzień jeszcze trochę może jeszcze pójdzie do góry, może...

   Dlatego wolę obligacje. Tutaj też notowania idą czasem w górę i można sprzedać z zyskiem a jak spadną to czeka się na moment wykupu gdy mamy gwarancję, że dostaniemy zwrot inwestycji + odsetki.

   Usuń
  4. Wiem, o co chodzi bo bawię się tym w Payza na kilkanaście USD, i chciałem równe 40.00 PLN lub więcej a oni wczoraj dali taki kurs, że wyszło mi 39.99 no i nie sprzedałem, a dziś już 39.93 :) Coś tak mam, że lubię równe zera, tak samo w PING PONGU zastanawiam się czy nie wrzucić tylko 18.100 aby mieć równe 2zł dziennie, bo te 21 groszy więcej brudzi mi w portfelu.

   Usuń
  5. To robisz wielki błąd. Rynek nie zachowuje się nigdy tak jak ty byś tego chciał chociaż trzeba przyznać byłoby to bardzo przyjemne:)

   To podstawowy błąd inwestorów - poczekam aż spełni się mój scenariusz. Sęk w tym że to nie ty jesteś reżyserem a jedynie aktorem, który musi być elastyczny i jak zapomni swoją rolę to musi improwizować w zależności od sytuacji na rynku.

   To pierwsza podstawowa zasada. Pierwsza a jest przecież cała masa innych... ale to blog dla początkujących i tutaj takich tematów nie poruszam.

   Usuń
  6. Polcan jakie masz obligacje i na jaki procent obecnie ? Wiem że coś z branży windykacyjnej, coś jeszcze ?

   Usuń
  7. Generalnie nie chwalę się inwestycjami. Co do branż to ostatecznie wybrałem: windykację, bankowość, human resources, faktoring, outsourcing, nieruchomości komercyjne oraz logistyka.

   Procentowo na dziś będzie to w zakresie od 6,15% - 15% w zależności od branży oczywiście.

   Usuń
  8. Ja mam niestety bardzo negatywną opinie o lokatach w tym banku. Założyłem lokatę połączoną z TU i po określonym czasie miały do mnie wrócić kapitał wraz z odsetkami. Kapitał ulokowany w banku wrócił natomiast TU nie wypłaciło odsetek w określonym czasie. Teraz pozostała mi jedynie skarga do nadzoru bankowego i nadzieja że ud mi się odzyskać obiecane procenty z lokaty

   Usuń
  9. O jakim banku piszesz?

   Usuń
  10. Mam tą samą sytuację dostałem tylko to co wpłaciłem nawet kutwy tego 0,1% mi nie doliczyli, oczywiście z ubezpieczenia też nic nie dostałem. Mam zamiar sprawę zgłosić do KNF

   Usuń
  11. Wydaje mi się, że koledzy piszą o Idea Bank.
   A może spróbujcie najpierw reklamację zgłosić?

   Usuń
  12. mam również tę samą sytuację nie wypłacono mi odsetek z TU Europa, Uwaga na ten bank "Idea Bank" oszuści i złodzieje.

   Usuń
 3. Witam, ten miesiąc u mnie to:

  20k PING PONG 1D 5.00%
  10k AliorSync 3M 5.00%
  10k GBumerang 1D 5.00%
  10k mSaver KO 1M 5.80%
  10k LOnaStart 2M 5.75%
  10k dbNET KO 1M 5.33%

  5,2686% brutto, lecz czekam jeszcze na ranking u autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać optymalnie jeżeli patrzeć na banki. Ranking będzie w poniedziałek bowiem w weekend zagląda zawsze mało ludzi, lawina rusza jak zwykle w poniedziałek.
   Jutro dokończenie dzisiejszego odcinku o idelnej plus II.

   Usuń
  2. Czemu w Deutsche Banku liczysz sobie 5.33%, a nie 6%?

   Usuń
 4. polcan -mówiłeś coś o obligacjach, ja nigdy nie bawiłem się w takie rzeczy, jest to trudne? potrzebna jest wiedza analityczna i dobra znajomość rynku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inwestuję w nie zamiast lokat gdyż są o wiele lepszą alternatywą i dają o wiele lepsze zyski rzędu 10% i więcej ale to już zależy w jakie spółki chcesz inwestować.
   Czy jest trudne - nie, jest banalnie proste i praktycznie niczym się nie różni od założenia lokat, jeżeli chcesz kupić je na rynku pierwotnym.
   Co do wiedzy analitycznej - przydaje się i dla osób którzy chcą ją zgłębiać jest dedykowany w większej części blog Polak Potrafi a przede wszystkim Arkana Obligacji. Nie jest jednak konieczna, należy jednak pamiętać, że jest to odrobinę ryzykowne choć w stosunkowo niewielkim stopniu.

   Usuń
 5. Hiperłącze ostatnie zdanie pierwszego akapitu i trzeci akapit, drugie zdanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na domiar złego ten twój komentarz i zresztą kilka innych wylądowało w spam i dopiero dziś je odkryłem...

   Ja zwykle wielkie dzięki. Poprawki oczywiście naniosłem.

   Usuń
 6. zainwestowalem 400,000 rok temu w TU przez idea bank, po tygodniu odsetek nie dostalem.Zaczekam jeszcze 1 dzien i zloze skarge.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...