niedziela, 30 czerwca 2013

Bankowa moda czyli kreacje lokaty na start


Kończy się krwawe półrocze. Warto je zakończyć najlepszą lokatą jaka nam pozostała na dzień dzisiejszy czyli lokatą na start. Cały poprzedni rok utrzymywaliśmy na blogu minimum 6%, dziś nie ma już takich lokat a najlepiej oprocentowaną lokatą jest getinowska na start gdzie nowicjusze dostaną zaledwie 5,50%.

Niestety banki  upodobały sobie w tym roku nową modę na nieustanną zmianę kreacji. Przy czym jeżeli w przypadku mody łatwo wskazać co jest fajne a co nie, tak w bankowym przypadku praktycznie nie ma co wskazywać bowiem zmian na lepsze nie ma.

Do bardzo bardzo nielicznych wyjątków jest lokata na start. Tutaj najnowsza kreacja się zmieniła na lepszą, gdyż kolejny raz dodano nowy wariant. Więc nic dziwnego, że w komentarzach pojawiają się pytania, który z obecnie dostępnych wariantów wybrać najlepiej.


Najlepsza stawka na dziś Źródło: getinonline


Na chwilę obecną mamy trzy warianty tej lokaty. Różni je tylko okres trwania oraz deponowana kwota, nie jest to jednak jakaś wyższa matematyka ale po prostu coś takiego jak widzimy niżej
1 miesiąc - do 20.000 zł
2 miesiące - do 10.000 zł
3 miesiące - do 10.000 zł

Jaki zysk możemy uzyskać w każdym z trzech powyższych wariantów widzimy poniżej
1 miesiąc - 74,25 zł
2 miesiące -74,25 zł
3 miesiące - 111,35 zł

Ostatni wariant został dodany w tym miesiącu. Przedtem gdy oferowała ona 5,75% mieliśmy tylko okresy na 1 oraz 2 miesiące. Zysk w obu przypadkach był taki sam więc obojętne było co wybierzemy. Teraz bezsprzecznie najlepszy jest wariant trzeci, gdyż daje zarobić najwięcej.

Lokata ma generalnie jedną bardzo wielką wadę, niereformowalną i na wieki wieków jej przypisaną a widoczną w jej nazwie więc możemy być pewni że to się nigdy nie zmieni. Jest jednorazowa. Jak widzimy można ją zerwać bez utraty odsetek, ale to już jest grzech bowiem takich lokat nie mamy dziś na rynku.

Drugą lokatą oferującą również 5,50% jest Lokata na Dobry Początek w Idei ale tam mamy tylko wariant pierwszy i tę samą wadę: jest jednorazowa a kto skorzystał z innych produktów jak chociażby z lokaty Ping Pong nie może skorzystać z dobrego początku.

2 komentarze:

 1. Witam,
  dosyć ciekawe wyliczenie wariantów podałeś... :)
  rozumiem, że z tych 3 opcji przy ostatniej zysk jest największy, ale chyba założyłeś, ze przy pierwszym wariancie środki po upływie lokaty będą leżały w skarpecie. Nie policzyłeś tego, że przy wariancie 1, 20k które pozostanie po miesiącu, można np. wrzucić gdzieś na konto lub inną lokatę (ja bym wrzucił do Meritum, bo udało mi się założyć przed 18.06) gdzie mam oprocentowanie 4%. Czyli po 3 miesiącach miałbym zysk 74.25 + 2x 54 = 182.25.

  Pozdrawiam,
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Założenie jest tyko ile dostaniemy z inwestycji a nie jak będziemy nimi rozporządzać.
   Z drugiej strony można założyć inny wariant
   - 10k trzymasz w Meritum przez 3 miesiące na 4,00%
   - 10k trzymasz w Getin przez 3 miesiące na 5,50%
   i wyjdziesz na tym lepiej.

   Ja przykładowo trzymam owe 20k w Wołominie na 6,70%. Ile ludzi tyle pomysłów.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...