środa, 5 czerwca 2013

500 zł za eKonto w promocji zarabiaj na zakupach


Zrobił nam się tydzień promocji bankowych. Codziennie otrzymuję informację o takiej czy innej promocji, że wręcz trzeba dokonywać wyborów co ciekawszych. Takiego nagromadzenia wręcz nie pamiętam. Niestety niemal wszystkie znów dotyczą zakładania nowych kont.

Obok oferty ING kolejny raz ostro rusza z promocją eKonta nowy mBank. Na początku roku wraz z buddą obiecywał 600 zł. Tym razem zaczyna się promocja konta w której do zgarnięcia jest nieco mniej bo 500 zł. 

Co zatem teraz trzeba zrobić? Przystąpić do promocji można do końca lipca jest zatem jeszcze dużo czasu do namysłu. Ale wiadomo, że adresatem są nowi klienci banku. Zatem kto nie załapał się na buddę a zamknął konto teraz może sobie to odbić. Ale czy jest to tak atrakcyjne jak konto z buddą?



Źródło: mbank

Chociaż termin jest dość długi może się okazać, że oferta szybko się wyczerpie bowiem adresatem może być tylko 30.000 osób. Jest to więc oferta typu kto pierwszy ten lepszy. Na reklamie wygląda to miodzio, ale po zapoznaniu się ze szczegółami oferty tak słodko już nie jest.

Co zatem można zyskać tym razem? To co zwykle czyli płacić kartą i otrzymywać cashback taki sam jak opisywany wczoraj ING. Niestety zupełnie inne są zasady przyznawania zwrotu na konto. 

1. 20% cashback za pierwsze zakupy
Początkowo możemy otrzymać tyle samo ile w ING czyli aż 20% zwrotu. Z tą jednak różnicą, że lew ma olbrzymią paszczę w której zmieści się towar za 1000 zł natomiast kwiatuszek mBanku udźwignie zaledwie maksymalnie 100 zł

Na tym polega różnica. ING zwróci 200 zł z tysiąca złotych natomiast mBank początkowo zwróci maksymalnie 20 zł za wydane minimum 100 zł. Poprzednie zdanie warto przeczytać jeszcze raz jest bowiem ważne. Przecież 20% ze stu złotych to 20 zł a więc nie opłaci się kupować za więcej niż 100 zł! A bank określa to jako minimum.

Sprawa jest podobna do konta z buddą. Możecie kupić za 10 zł, 20 zł albo i 50 zł a bank i tak odda wam tylko 2 zł. Warto o tym pamiętać znam bowiem ludzi którzy kupują dużo licząc na zwrot 30 zł a tymczasem otrzymują tylko kilka złotych.


2. Zwrot za zakupy w... wybranych przez bank punktach
Podobnie jak w przypadku konta z buddą w miesiącach od trzeciego do dwunastego można robić zakupy dalej przy czym łączna wartość zakupów musi wynieść aż 250 zł! To z pewnością dość duże utrudnienie w stosunku do buddyjskich warunków gdzie wystarcza zaledwie 10 zł.

Co gorsza to bank nakazuje nam gdzie mamy kupować! Oferta bowiem dotyczy wskazanych przez bank sklepów i punktów usługowych z jednej kategorii zakupowej! A więc to bank dokonuje za nas wyborów i często są to dość dziwne kategorie. Jakie to kategorie dziś szczegółowo na PP2.


3 Dodatkowy zwrot za zakupy - 200 zł
Kto mimo wszystko kupował w każdym miesiącu po 250 zł w miejscach wskazanych przez mBank dostanie za to dodatkowe 200 zł. Ma to zapewne dodatkowo motywować do chodzenia na koncerty, kupowania muzyki w internecie czy perfumowania się do woli.

Niby ładny ukłon. Ale trzeba dodatkowo pamiętać, że jednym z warunków dodatkowej premii jest jednorazowy zakup na 200 zł w jednym z punktów wymienionych w artykule na PP2. A żeby warunków nie było za mało trzeba jeszcze aktywować Dodatkową ofertę w zakładce PASAŻ/mOkazje... Nie za dużo tych warunków?


A więc niby oferta która przyciąga oko, niby tylko dla 30.000 klientów co sugeruje coś szczególnego przeznaczonego tylko dla wybrańców, istne lobby. Warto tutaj jednak podkreślić, że nowi nie dostają nic na start a z prezentowanej oferty ciekawe wydają się tylko pierwsze zakupy. Ale w takim przypadku warto sobie zadać pytanie czy warto otwierać konto dla 20 zł?

Kogo jednak interesują szczegóły może sobie zajrzeć do regulaminu. Tam można znaleźć dodatkowe warunki potrzebne do otrzymania bonusów.

12 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy artykuł - zaintrygował mnie temat buddy. Muszę trochę więcej doczytać na stronie banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o tym szerzej tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/01/600-z-promocji-w-mbank.html

   Usuń
 2. W promocji mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które nigdy nie miały konta w mBanku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uf nie mam "wkurwu", że nie zamoknąłem. Ale jak tylko skończy się mSaver 7% to...

   Usuń
 3. Trochę na inny temat. Jest konto osczędnościowe oprocentowane na 5,51% i to do końca roku w Getin Banku bez górnego limitu. Żeby uzyskać takie oprocentowanie trzeba założyć ROR (ja założyłem z kartą dla kierowców- reklamowane 30 l paliwa po 3,95), założyć konto oszczędnościowe - oprocentowane na 0,5% + wibor1m który wynosi 3,01% co daje na koncie 3,51% oraz wypełnić oświadczenie o przystąpieniu do promocji "Plus 2" która to promocja podwyższa oprocentowanie K.O. o 2% do końca roku. Wszystkie szczegóły są na stronie Getin Banku w zakładce konta oszczędnościowe. Jednak po spełnieniu wszystkich wymagań bank nie podwyższył mi oprocentowania z 3,51% do 5,51% pomimo że wysyłam do niego zapytania bank milczy, byłem w placówce i powiedzieli mi że na koncie mam wszystko w porządku i promocja powinna obowiązywać. Czy Polcan może zainteresować się tym tematem bo może to być najlepsze konto oszczędnościowe i to do końca roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybieram się do Getin w przyszłym tygodniu to rozeznam sprawę.

   Usuń
  2. Ja widzę na stronie getin (http://www.getinbank.pl/produkt/konta-oszczednosciowe/96-konto-oszczednosciowe,96p.html) oprocentowanie:
   nie: "0,5% + wibor1m" jak piszesz,
   ale: "0,5 x WIBOR 1M". Jeśli WIBOR 1M wynosi 3,01%, to oprocentowanie bez promocji jest 1,505%, a po dodaniu 2 wynosi 3,505. Zatem nie jest to wcale ciekawe. Za szybko i źle przeczytałeś warunki.
   (YKS)

   Usuń
  3. Faktycznie jest 0,5 x WIBOR 1M. Pytanie tylko dlaczego bank już w dniu założenia konta dał mi oprocentowanie 3,51% - takie miałem w szczegółach konta osczędnościowego skoro w regulaminie promocji wyraźnie pisze że udział w promocji rozpoczyna się od dnia złożenia oświadczenia o przystąpieniu do promocji a takie złożyłem kilka dni później. Skoro odpowiedź jest taka prosta to z banku odpisali mi tak:

   Szanowny Panie,

   W odpowiedzi na Pana zgłoszenie Getin Noble Bank S.A. informuje, że Pana sprawa została przekazana do wyjaśnienia. Numer reklamacji to 2013/..... . Pragniemy poinformować iż Bank dokona wszelkich starań aby udzielić szczegółowych wyjaśnień w formie pisemnej w terminie 30 dni.

   Usuń
  4. Anonimowy, jakby była możliwość, to daj znać, jak skończyła się ta sprawa.
   polcan - "a z prezentowanej oferty ciekawa wydają się tyko pierwsze zakupy"
   literówki, winno być "ciekawe" i "tylko"

   Usuń
  5. Oczywiście natychmiast poprawione. Wielkie dzięki:)

   Usuń
 4. a ja mam założony ROR w Skoku Wołomin i mam na nim 5,8% bark opłat za prowadzenie konta plus miesięczna kapitalizacja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a śpisz po nocach? Bo 1tys to ja też trzymam w domu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...