niedziela, 14 stycznia 2018

2,70% na koncie oszczędnościowym Profit w Millennium do kwoty 200k


A to miła niespodzianka. Od dziś Millennium podnosi oprocentowanie swojego flagowego konta oszczędnościowego. To świetna wiadomość w kontekście oczekiwanych promocyjnych stawek na lokatach w Idea bank.Mało tego Portugalczycy dwukrotnie podnieśli także kwotę objętą promocyjnym oprocentowaniem. Zamiast 100 tysięcy można teraz przelać tutaj 200.000 zł, które będzie pracowało na 2,70% przez 92 dni od momentu przelewu.

Tutaj założysz konto w Millennium do obsługi KO ze stawką 2,70%

Dla szybkiego przypomnienia konto osobiste w Millennium ma bardzo małe wymagania darmowości, które nie zmieniają się od początku istnienia bloga a więc od ponad 6 lat. Wystarczy jeden przelew na 1000 zł i jedna płatność kartą na dowolną kwotę by wszystko mieć za darmo, nawet wszystkie bankomaty na całym świecie


Kto chce pakować pod sam korek BFG nadwyżkę ponad 200.000 zł będzie mieć oprocentowaną na 1,50%. Stawka raczej mało zachęcająca, ale na KO żaden bank poza Getin nie daje promocyjnej stawki większej niż do 200 tysięcy.

Co ciekawe w standardzie nic się nie zmieniło. Innymi słowy kto przegapił ewakuację w piątek będzie mieć tylko progowe jakże liche stawki. Przykładowo: 0,60% do kwoty 50.000 zł oraz 0,70% do 100.000 zł.

Stawka będzie obowiązywać do 10 marca 2018. To bardzo ważna data, bowiem tego dnia będzie warto przelać środki do Millennium by uruchomić stawkę 2,70% na kolejne 3 miesiące.

Dlaczego tak późno? Powód jest prosty, do marca mam gwarantowaną stawkę 2,70% w Getin więc póki co warto korzystać z tego u zielonych. To jednak jednorazowy prezent i konto w marcu będzie kwalifikowało się do zamknięcia.

Trudno nie odnieść wrażenia, że zmiana została podpatrzona u Getin, który miał identyczną stawkę 2,70% i kwotę maksymalną. Tyle tylko, że zieloni obniżyli ją od grudnia do 2,50% i był to tylko jednorazowy prezent. 


Największy plus konta w Millennium to oczywiście łatwy dostęp do gotówki, który umożliwia polowanie na dobre lokaty w Idea bank. W grudniu i styczniu mieliśmy tu wszak stawki po 3,15% na lokacie do końca miesiąca z których grzechem było nie skorzystać. 

Po to wszak mamy jeden darmowy przelew w miesiącu, by uwolnić środki na lepszej stawce. Kto wie czy niebiescy nie wyskoczą w lutym z kolejną stawką powyżej 3% choćby i na lokacie do końca miesiąca.

Tutaj założysz konto w Millennium do obsługi KO ze stawką 2,70%

Brawo dla Millennium. Znów jest o krok przed Optimą, która od kilku dni próbuje namówić swoich klientów na marną lokatę rzekomo deklasującą. Lokata nie dość, że kiepska to jeszcze z ograniczeniem do 100 tysięcy...

Regulamin 6 edycji Nowe środki na koncie oszczędnościowym w Millennium

21 komentarzy:

 1. Niby całkiem ok., ale KO w Millennium blokuje jednak środki przez te ograniczenia przelewów do 50K. Niby można przelać więcej jednego dnia, ale trzeba to zlecić wcześniej. Jeśli np. ktoś wpłaci na KO w Millennium 120K i wtedy pojawi się np. lepsza lokata w Idei to potrzeba 3 dni, żeby wycofać środki i ją założyć. A wniosek o lokatę w Idea jest ważny jak wiadomo 2 dni. Ma ktoś pomysł jak to obejść? Przelew w oddziale jest dodatkowo płatny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowo mozna wyplacać kase z bankomatu. Na karcie limit dzienny to 10k, ponadto mozna wypłacać BLIKiem.
   Kasę od razu warto wpłacić we wpłatomacie i zrobić odpowiedni przelew.

   Usuń
 2. Wygląda na to, że można przelać ponad 50 tys. w jednym dniu bez opłat. Warunek: trzeba wcześniej znać datę w której środki będą potrzebne.
  W Cenniku Opłat jest taki zapis: "Kwota dyspozycji przelewu z przyszłą datą realizacji obciąża Limit dzienny z dnia złożenia dyspozycji".
  Należałoby więc wcześniej w różnych dniach zlecić przelewy z datą przyszłą na wskazane konto NA TEN SAM DZIEŃ, a na ROR przelać z RO potrzebną kwotę w przeddzień daty fizycznej realizacji tych przelewów.
  Wtedy cała kwota popłynie od razu w jedno miejsce (chociaż w paczkach, co nie ma znaczenia).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można na tzw. sposób Mastergrega. Wypłacałem w ten sposób dotychczasowe 140k w jednym dniu robiąc zlecenia w poprzednich dniach z datą przyszła.

   Usuń
  2. To wiadomo przecież, ze można wypłacić dowolną kwotę jednego dnia robiąc wczesniej zlecenia przelewu. Ale mowa o sytuacji kiedy nagle pojawia się dobra lokata i nie ma czasu na zaplanowanie przelewów. A wypłacanie 10K z bankomatu to trochę problem. Poza tym jak na lokatę to niewiele zmienia.

   Usuń
  3. Normalne lokaty zwykle mają dwa dni na przelew, więc w teorii mamy trzy dni czasu na ewakuację. Lokat można założyć dowolną ilość, więc można je podzielić na paczki.
   Niestety nie dotyczy to ostatnich propozycji IB i tu faktycznie robi się problem. Bank wymagał ostatnio by środki były na koncie by założyć lokatę do końca miesiąca na 3,15%. W takim przypadku może być problem z ewakuacją.
   Rozumiem, że wypłata 10k+ z bankomatu może z pozoru wyglądać problematycznie, chociaż ja robię to tak często, że stało się niemal taką normą jak zwykły przelew.

   Usuń
 3. Czy otwierając teraz konto tą drogą, mogę skorzystać z Programu Poleceń tzn. być poleconym przez osobę mającą już konto w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Program poleceń dotyczy przecież ror, który jest potrzebny do obsługi KO.

   Usuń
 4. To Getin bank da pewnie zaraz 3 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli da, to większości z nas będzie to oferta do niczego...

   Usuń
 5. Fajne oprocentowanie ale do bani termin. Znów haczyk na tych co do końca nie przeczytają drobnego druku - niestety. Nie lubię takich promocji. Wolę trzymać w Nest Banku - tam mam 1.7% bez łaski.

  Dla zwykłego Kowalskiego co ma parę tysięcy zabawa w przenoszenie kasy co 3 miesiące to gra nie warta świeczki. Rozumiem, że jak ktoś ma 200k to różnica % kwotowo będzie znaczna, ale mając 200k nie trzyma się wszystkiego na KO czy w jednym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki termin do bani? Jak miałeś za dużo środków w weekend, to możesz sobie mobilną lokatą wyrównać

   Usuń
 6. Czy jako nowy klient można założyć konto bez karty debetowej bo pewnie wtedy korzystamy bez żadnych opłat? chodzi tylko o wpakowanie kasy na KO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zalozyc konto bez karty. Wypwlniasz wniosek normalnie a podczas gdy oddzwaniają z banku mówisz, ze nie chcesz karty.
   Zapytalem o to na infolinii i taka odpowiedz mi przekazano.

   Usuń
  2. Ale czy będzie darmowe wówczas?

   Usuń
 7. Millenium zwraca opłaty za karte:
  http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/bank-millennium-oferuje-zwrot-miesiecznych-oplat-za-obsluge-karty,806382.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Może i bez karty można założyć, ale co w kwestii miesięcznych przelewów 1000 zł. są wymagane w takim przypadku ? Wyraźnie napisane jest płatność kartą i (min. 1000zł wpływów zewnętrznych miesięcznie).

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. Bzdura, wskaz konkretny punkt w Regulaminie który niby tak określa.

   Usuń
 10. Niestety, jeżeli wypłaciło się środki przed 13 stycznia i korzystało się do tego momentu z poprzedniej edycji promocji - nowa już nie działa! Jest o tym zapis w regulaminie i taką informację otrzymałem od pracownika banku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...