czwartek, 25 stycznia 2018

2,80% na lokacie Wielki Procent Plus czyli pierwsza riposta Idea bank


Na odpowiedź Idea bank na poranny wpis nie trzeba było długo czekać. Rano Nest bank zaoferował 2,90% a już po południu, niebiescy dają zainteresowanym 2,80%. Oferta na pierwszy rzut oka jest mniej ciekawa.

Jednak po przyjrzeniu się jej bliżej, widzimy, że Idea bank daje lepszą stawkę tam, gdzie Nest zawodzi czyli na krótszych okresach. Oferta dotyczy bowiem lokat na bardzo nietypowe, krótkie okresy.Lokata Wielki Procent Plus oferuje obecnie okresy: 45 dni, 75 dni i 105 dni czyli 1.5 miesiąca, 2.5 miesiąca oraz 3,5 miesiąca. Bez względu na to jaki okres wybierzemy w każdym przypadku można liczyć na 2,80%.

Jak zwykle słowo Plus obecne w nazwie sugeruje, że jest to lokata tylko dla posiadaczy konta idealnego. Stawka nie jest taka jakiej oczekujemy, ale można ją zawsze podkręcić o dodatkowe 0,10 pp do poziomu jaki rano zaoferował Nest przy skorzystaniu z yb.

Tutaj podniesiesz stawki lokat w Idea bank

Mimo tego zakładanie tej lokaty nie wydaje się zbyt dobrym pomysłem nawet dla posiadaczy konta. Dostaję już od pewnego czasu maile i telefony od czytelników, którzy niecierpliwią się co zrobić z kasą bo nie lubią czekać na ostatni dzień i wolą rozplanować wszystko z wyprzedzeniem.

Nawet podniesienie stawki przez yb nie czyni tej lokaty atrakcyjnym
Wychodzi więc na to, że ta oferta jest adresowana dla takich właśnie osób. Każda wstępna oferta jaka pojawia się u niebieskich jest testowaniem odporności klientów na lepsze promocyjne lokaty i im więcej ludzi zwleka z założeniem lokaty bądź przenosi środki do innego banku, tym większa jest szansa na lepsze stawki w kolejnych ofertach promocyjnych.

Dla mnie akurat z tym nie ma problemu i zwykle wszystko lubię odkładać na ostatnią chwilę. W tytule artykułu zasugerowałem, że to pierwsza riposta Idea bank na poranny ruch Nesta. Mam bowiem nadzieję, że tak jak w poprzednich miesiącach jest duża szansa na to, że będą kolejne riposty z ciekawszymi stawkami niż rzekomy 'Wielki Procent'.

Na dobrą sprawę zaczekać można nawet do późnego wieczora w środę. Idea ostatnio zaskoczyło nas koniecznością posiadania środków na koncie by móc założyć lokatę na 3,15%, więc kto ewakuował środki rano musiał tracić jeden dzień w oczekiwaniu na jej założenie.

Czekamy zatem na kolejny ruch ze strony niebieskich...

20 komentarzy:

 1. "Promocja" konta uwidacznia się coraz bardziej - tym razem różnica 0,5%.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy1: Te nietypowe okresy lokaty (45 dni, 75 dni) są niekorzystne (kilkakrotnie już tak w Idea Bank). Lokaty będą bowiem kończyć się w połowie miesiąca, a - jak wiemy - Idea Bank ciekawe lokaty oferuje pod koniec miesiąca. Zatem lokata skończy się w połowie miesiąca i trzeba będzie do końca miesiąca skorzystać z mniej oprocentowanej lokaty (przez 15 dni pozostałych do końca miesiąca, w którym skończy się lokata).

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli się zaczyna ;) Obstawiam, że ujrzymy w IB stare, dobre 3,15% w połowie przyszłego tygodnia - jak trochę kasy im odpłynie i tego sobie i Wam wszystkim życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wszyscy będą czekać z kasą do połowy tygodnia, to raczej kasa nie odpłynie i nie będzie większych stawek.

   Usuń
  2. Odpłynie - bo wraca też na KO/RORy w innych bankach. Przynajmniej w moim i rodziny przypadku ;)

   Usuń
 4. BGŻ Optima utrzymała 2.5% od dziś do 26 kw. Saldo na 8 stycznia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko potwierdza fakt, że warto zamknąć konto na rok.

   Usuń
  2. U mnie już licznik pomalutku bije :)

   Usuń
  3. U mnie też, już pół roku minęło.

   Usuń
  4. No a ja łapię się na nowego klienta w BGŻ już z jakieś pół roku. Ale mimo to nie wracam. Dobry procent do 20tys. jednak nie robi na mnie wrażenia, może gdyby ruszyli oprocentowanie w tej zakurzonej bezkompromisowej to bym rozważył powrót.

   Usuń
  5. Ja bym wrócił na twoim miejscu, gdy dodawali niedawno 50 zł ekstra do stawki 3,50%.

   Usuń
 5. Czekam na 3%.Jeżeli na początku przyszłego tygodnia nie pojawi się ciekawa oferta,to spadam stąd.Najbardziej odpowiadałby mi okres 3-miesięczny.Myślę,że nie tylko mnie.Ale jeżeli dadzą te 3% na 4 lub nawet 5 miesięcy,to też zostanę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przelałam kończące się dziś na konto męża w IB i założyłam mu na nowe środki na 3% na 3 miesiące. Tak się bawimy rodzinnie - jeszcze córka do wykorzystania:)).

  OdpowiedzUsuń
 7. W nocy o 4:24 dostałem liczne maile od IB o kończących się w środę lokatach, więc kasa wróci na konto.
  Nie dostałem info o lokacie kończącej się w poniedziałek, więc odnowi się zapewne na ich magiczne 0,01%...

  OdpowiedzUsuń
 8. Bo Lokaty DO KOŃCA MIESIĄCA były tylko dla posiadaczy ROR-u,a Lokaty TYLKO TERAZ dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tu chodzi o okres lokat. IB ustawia automatyczne odnawianie tylko dla lokat o standardowych okresach np 1M, 2M itp, bo lokaty mogą się odnawiać WYŁĄCZNIE na taki sam okres jak pierwotna lokata. Lokaty z cyklu "do końca miesiąca" mają zróżnicowane okresy w zależności od tego, kiedy kto je zakładał. Np jak ktoś otworzył ją 5 stycznia to ma okres 26 dni i w takiej sytuacji lokata nie może się sama automatycznie odnowić na taki sam okres bo w ofercie IB nie ma lokat na 26 dni. Dlatego właśnie tego rodzaju lokaty są wyłącznie dla posiadaczy ROR, a po ich zakończeniu bez konieczności telefonowania bank sam zwraca kasę na rachunek.

  OdpowiedzUsuń
 10. IB olewa klientow ze starym systemem, tam nie ma kompletnie nic ciekawe, stad moje srodki plyna do Nesta na 6-m. Moze i dluzej zablokowane, ale nie spodziewalbym sie stawek mocno powyzej 3%, wiec roznica jest znikoma i nie trzeba sie meczyc z odnawialnoscia i poszukiwaniem oferty dajmy na to po miesiecu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taka ciekawostka
  W Idei na 2,80% przynajmniej u mnie nie da się złożyć wniosku aby opłacić z innego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dokonałem wielkiego exodusu odnowionych około godz.1:00 na 0,01% lokat w IB. Jestem ciekaw, czy środki wrócą pierwszą sesją. Przy takich wielkich wypłatach mogą być opóźnienia znając IB.

   Usuń
 12. Przecież tę lokatę opłacić można tylko z konta w Idea Banku. Najpierw należy mieć środki na koncie (i w ogóle mieć konto w Idea Banku) w Idea Banku, a następnie z tego konta opłacasz lokatę,

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...