poniedziałek, 8 stycznia 2018

Bezpłatne przelewy na Ukrainę i 25 rabatu na zakupy w Carrefour w nietypowej ofercie


Dzisiejszy wpis należy potraktować raczej jako ciekawostkę. Na blogu szukaliśmy kiedyś dobrych lokat poza granicami kraju, zaś wycieczka po wszystkich kontynentach zebrana w kilku artykułach wykazała, że najlepsze lokaty można było znaleźć na Ukrainie.

Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie i... to dla mieszkańców Ukrainy pojawiają się u nas dobre promocje. Już nie tylko można założyć konto w banku z darmowymi przelewami do własnego kraju, ale także wielkie sieci jak Carrefour oferują rabaty dla sąsiadów ze wschodniej granicy.

Klikając w górny napis można zmienić język na Ukraiński

Pierwszym bankiem który ma dedykowaną ofertę dla obywateli Ukrainy jest Getin. Można tutaj założyć znane nam dobrze Konto Proste Zasady, które zakładaliśmy dla stawki 2,70%. Konto jest darmowe, a jedyne wymaganie jest najbanalniejsze z możliwych: wystarczy jedna płatność na dowolną kwotę.

Link do darmowego konta w Getin dedykowanego dla obywateli Ukrainy

Do założenia konta wystarczy paszport zagraniczny lub Karta Pobytu oraz numer IPN. W zamian można otrzymać darmowe szybie przelewy do ukraińskiego Idea bank oraz obsługę Call Center w języku ukraińskim.

Darmowe przelewy do Idea bank Ukraina


O tej ofercie wiedziałem już od dawna, nie sądzę jednak by wśród czytelników byli obywatele Ukrainy więc nie opisywałem jej. Nawet jeśli właścicielem bloga jest firma Google, który tłumaczy bloga na wszystkie języki i zapewnia odpowiednie rozszerzenia dla danego kraju.

Rabat w Carrefour ale dla... obywateli Ukrainy i Białorusi
Co ciekawe jeden z czytelników Pan Janusz poinformował mnie o promocji jaką przygotował Carrefour z kartą Mastercard Ukraina lub Białoruś. Za wydanie 50 zł taką kartą francuska sieć przyznaje bon o wysokości 25 zł na następne zakupy w tej sieci.

Oferta potrwa nawet do 31 marca 2018 nie obowiązuje w każdym markecie i jest ograniczona do wybranych miast. Nie jest ich jednak tak mało bo aż do 10 miast leżących nie tylko we wschodnich krańcach kraju. Jest tutaj bowiem tak Wrocław, Poznań czy Gdańsk.

Obywatele Ukrainy mogą oczywiście płacić kartą do Konta Proste Zasady. Co ciekawe w poniższym linku do założenia konta można znaleźć listę placówek Getin w których jest prowadzona obsługa w języku ukraińskim i wcale nie jest ich mało.

Link do darmowego konta w Getin dedykowanego dla obywateli Ukrainy

Chociaż dużo podróżuję po świecie i często zdarza mi się odwiedzać banki celem wymiany waluty na lokalną, to nigdy nie spotkałem się jeszcze z dobrą ofertą konta czy promocji w sklepach dedykowanej dla Polaków. Spotkał się już ktoś Was z czymś takim?

Regulamin oferty specjalnej Bezpłatne przelewy na Idea Bank Ukraina
Regulamin promocji bonus 25 zł z kartą MasterCard Białoruś i Ukraina

7 komentarzy:

 1. Gdyby możliwość darmowych przelewów na Ukrainę była dostępna także dla polskich klientów, to byłoby całkiem ciekawe pod kątem lokat w ukraińskich bankach. A tak, rzeczywiście tylko ciekawostka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy wiedza ,ze getin to trup, kazdy omija z daleka ,szukaj jeleni "ukraincow",ale ukraincy cwani ,sa i wyplate odrazu zamieniaja na dolary i siup na ukraine.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trup nie trup, ale konto oszcz.2,7% do 200 tys. pln maja a inna to rzecz czy BFG to udzwignie, bo tajemnica nie jest ze kasy nie maja po aferze SKOKu Wolomin. Na dodatek przedstawiciele BFG robia walki:
   "W związku z faktyczną groźbą inicjowania obecnie przez przez syndyka pozwów sądowych wobec członków SKOK Wołomin prosimy o wysłanie załączonego pisma do Przewodniczacego Sejmowej Komisji Finansów Publicznych Posła Jacka Sasina (z kopią do Prezesa J.Kaczyńskiego i wszystkich posłów komisji adresy email poniżej). Doszło bowiem do skandalicznej sytuacji zablokowania przez BFG uchwały zgromadzenia wierzycieli SKOK Wołomin w dniu 19.12.2017 o unieważnieniu należności wygenerowej przez syndyka wobec członków z tytułu dodatkowej odowiedzialności za stratę kasy do kwoty podwójnych udziałów (szczegóły w załączonym piśmie). W interesie wszystkich Państwa, osób które otrzymywały wezwania od syndyka jest podjęcie działań przez jak najliczniejszą grupę osób, tylko to może przynieść efekt!"
   Szczegoly moge podac zainteresowanym ale najszybciej dowiedziec mozna sie tu http://swsfsm.pl/

   Usuń
 3. Czy ktoś ma konto rodzinne oszczędności w Nest Banku? Jak wygląda wypłata premii?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja premii jeszcze nie dostałem. Mają czas do 20 dnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Krzysztof: PIN w większości banków możesz zmienić w bankowości internetowej

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...