środa, 24 stycznia 2018

Private banking w Lion's bank z darmowymi przelewami europejskimi


Ostatnia dekada miesiąca to okres wyczekiwania na nową ofertę promocyjnych lokat w Idea bank. Zanim to jednak nastąpi przyjrzymy się bliżej klonowi niebieskich czyli Lion's bank, który jest brany pod uwagę przy zakładaniu lokat.

Jak pamiętamy lokata na nowe środki, która oferuje cały czas 3%, jest obwarowana warunkami wśród których jest informacja o środkach w Lion's bank. Czy warto mieć tutaj konto które dedykowane jest dla bogatej klienteli w ofercie Private Banking?

Na blogu omawiałem już kilka ofert private bankingu. W teorii posiadanie większej gotówki powinno przełożyć się na lepszą ofertę. Jak dotąd analiza takich ofert wykazywała, że dużo lepiej wyjdzie na tym osoba posiadająca konta w kilku bankach wykorzystująca tylko promocje omawiane na blogu.

Darmowe przelewy zagraniczne
Konto wyróżnia na pewno fakt, że oferuje za darmo wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Wiele banków nie tylko pobiera opłatę za wypłaty z bankomatów obcych, ale ostatnio nawet zaczynają wprowadzać opłatę za wypłatę kwot poniżej 100 zł z bankomatów własnych.
Tutaj możesz założyć konto Lion's Prime w Lion's bank

W dalszym ciągu jednak są banki, które darmowe wypłaty na całym świecie oferują Kowalskiemu, więc nie jest to jakaś super oferta. Jest jednak coś ekstra: dwa darmowe przelewy europejskie SEPA w miesiącu.

Wszystko pięknie ładnie, ale już na start trzeba zaznaczyć, że konto kosztuje... 100 zł. Tej horrendalnej opłaty łatwo jednak uniknąć na dwa sposoby: banalny i... głupi.
 • wpływ na kwotę 2.000 zł (przelew, wpłatomat)
 • w ostatnim dniu miesiąca klient posiada lokatę FORTUNE
Pierwszy warunek dziwi. Kwota jak na Private banking jest bardzo niska i równa się tej którą wymaga WBK na swoim koncie 123. PKO wymaga przelewu na 9.000 zł, CA na 10.000 zł, a w Lionsie wystarczy 5 razy mniej.

Drugi warunek jest głupi ze względu na podobieństwo do lokaty Cloud. Lokata Fortune wymaga bowiem by klient posiadał 10% wartości lokaty na ror i to na koniec dnia poprzedniego czyli w przedostatnim dniu miesiąca. Gmatwać to Idea bank lubi, trzeba to przyznać. 


Ciekawa jest sama prezentacja konta na stronie banku. Już na początku widzimy, że wartość majątku prezentowanej osoby zbliża się do 2 milionów, co sugeruje, że takich klientów spodziewa się klon Idea bank.Z czystej ciekawości obejrzałem sobie prezentacje. Wynika z niej, że na nieoprocentowanym rachunku ktoś trzyma grubo ponad 6 milionów. Pomijam już fakt marnowania takiego potencjału na koncie, pamiętamy bowiem, że trzymanie kwoty większej niż BFG w jednym banku nie jest dobrym pomysłem, bo nie gwarantuje bezpieczeństwa.


Z prezentacji wynika, że saldo to tylko drobny ułamek majątku klienta, ten bowiem posiada nieruchomości na znacznie większe kwoty. Widać to powyżej na zestawieniu twoje nieruchomości.

Tutaj możesz założyć konto Lion's Prime w Lion's bank

Jak widać oczekiwania wobec klienta są ogromne, więc nie dziwi mnie limit zaledwie 5 wniosków. Tym bardziej dziwi więc wymóg przelewu zaledwie 2.000 zł, który zwalnia z opłaty za konto, które daje w zamian nietypowe dwa darmowe przelewy europejskie, które mogą się niejednemu przydać.

Tabela opłat i prowizji w Lion's bank

7 komentarzy:

 1. Dzwonili do mnie z Open F. z propozycja lokaty 3,00% na 2 m-ce plus 1,80% na kolejne 2 m-ce z możliwością zerwania bez strat po 2 miesiącach Suma lokaty dość spora bo 50.000-100.000zł Lokata jako nowe środki w Getin Czy ktoś miał też takie propozycje tel. z OF, albo coś więcej wie na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałem taki telefon jakiś czas temu. Wymagana jest jednak wizyta w oddziale. Po tym jak zamknęli oddział OF w moim mieście, wiązałoby się to z jazdą do innego miasta. Podróż to też koszt więc zysk byłby znacznie niższy niż 3%. Zaraz potem pojawiła się oferta 3,15% w IB więc zakładanie tej lokaty było całkowicie bezsensowne.
   3,15% było w grudniu i w styczniu więc okres trwania niemal taki sam i bez wymogu posiadania minimum 50k za to z możliwością zakładania dowolnej liczby lokat.

   Usuń
 2. W Idea Banku przy bezpłatnym koncie Idealnym też są 2 przelewy SEPA miesięcznie bez prowizji (dojdą pewnie koszty przewalutowania, ale w omawianym w artykule koncie też pewnie wystąpi przewalutowanie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś nie zwróciłem uwagi, bo nie robię przelewów za granicę, ale warto to wiedzieć.
   To tylko potwierdza to co wiadomo od zawsze: rzekome superoferty private bankingu można znaleźć w lepszym wydaniu w innych bankach na kontach dla Kowalskiego. W tym przypadku konto w IB jest przecież darmowe i nie trzeba robić przelewu na 2000 zł by być zwolnionym z chorej opłaty.

   Usuń
  2. Nie widzę w idea tego przelewu.Czy chodzi o przelew walutowy?

   Usuń
 3. Ilona banku konto oszczędnościowe i osobiste może mieć każdy

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak w odziale przelewy z konta są za darmo? W lions

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...