piątek, 5 stycznia 2018

Problem z założeniem konta w promocji WBK dla każdego


Nowy rok rozpoczął się bardzo obiecująco. Niestety sytuacja bardzo szybko się zmienia. Rozpoczęło się od fajnej stawki 3,15% na lokacie w IB, ale od dziś stawka ta spadła o cały punkt procentowy do zaledwie 2,15%:(

Jeszcze gorzej było ze świetną ofertą 150 zł do Biedronki za otwarcie kolejnego konta w WBK. Oferta wydawała się być świetną okazją na kolejne zyski z Bankiem Zachodnim, a jednak bank odrzucił wnioski.

Potwierdzenie odrzucenia wniosku
Przypomniało się od razu, że podobna sytuacja była w przypadku zakładania dodatkowych kont KGP. Jak pamiętamy kiedyś można było mieć 3 konta na 4%, po czym bank zaskoczył nas możliwością założenia kolejnych 3 kont, także ze stawką 4%.

Podobnie jak w ubiegły wtorek trzeba było skorzystać z dedykowanego linku, ale jednocześnie należało wybrać kuriera, a nie przelew natychmiastowy. Konto założone przelewem co prawda się założyło, ale nie miało promocyjnej stawki, więc nadawało się do zamknięcia.

Teraz mieliśmy podobną sytuację. Wybrałem znów przelew natychmiastowy. Niestety następnego dnia dostałem smsa o treści:
Informujemy, że odrzucono wniosek nr. xxx z powodu wykonania przelewu weryfikacyjnego z konta otwartego tą samą metodą.

Podobny problem zgłosiło mi kilku czytelników. Mało tego, odrzucenie było także w przypadku osoby, która zamknęła już konto w lipcu po zakończeniu promocji z 4%. Oznacza to, że problem nie dotyczy tylko osób, które mają już konto w WBK.

Anonimowy w komentarzu po artykułem na temat promocji napisał. 
A ja wniosek złożyłem, ale zaraz potem dostałem e-mail z informacją, że mój wniosek został odrzucony rzekomo z powodu: "Podanie danych uzytych do otwarcia konta przelewem w innym wniosku", choć żadnego innego wniosku nie składałem, mam tylko konta 123 w Banku...

Potwierdził to inny czytelnik podpisany jako Unknown. Według relacji innego anonimowego:
Jest tak jak pisze Katarzyna. Uściślę o informację uzyskaną przeze mnie w Oddziale: Jeśli już raz otwieraliście konto w BZWBK przelewem to każde kolejne konto nie może być otwarte tą drogą. Tylko w Oddziale lub kurierem.

Udało się komuś założyć konto przelewem, jeśli w taki sam sposób założyliście poprzednie konta? Czy w innych bankach też wystąpił podobny problem?

41 komentarzy:

 1. Moimzdaniem tutaj chodzi o to,że przelew był z banku w którym nie potwierdzono tożsamości a nie o to czy ktoś ma czy nie w bzwbk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwszym otwarciu konta przelewem, BZWBK nie chce otwierać kolejnego rachunku na klienta z tożsamością niepotwierdzoną przez BZWBK. Stąd wymóg: minimum kurierem.
   Notabene, próba otwarcia rachunku przelewem z banku w którym konto otwarto wcześniej także przelewem - nie przechodzi w żadnym banku z powodu wymogów KNF (korzystali z tego oszuści).

   Usuń
 2. Ja założyłem przez przelew weryfikacyjny z mBanku wczoraj przed południem i dziś z samego rana przyszły SMSy i mail (umowy) sugerujące, że konto mam założone. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z bonem 150 zł bo nie chciałbym u nich zakładać konta za darmo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robiłem przelew z T-mobile i jak widać wniosek nie przeszedł.

   Usuń
  2. tmobile mi aktywowal konto

   Usuń
  3. U mnie też z T-mobile przelewem wniosek nie przeszedł, więc drugi wniosek już wysłałem poprzez Kuriera i ten przeszedł. Dziś otrzymałem z BZ WBK informację SMS, że skontaktuje się ze mną Kurier w celu podpisania Umowy. Konto mam już w systemie tyle, że nieaktywne do powrotu podpisanej przeze Umowy.

   Usuń
 3. Ja złożyłam wniosek i chciałam zrobić przelew na 1 zł, ale wyskoczył mi komunikat, że muszę najpierw zmienić hasło w banku i ple, ple, ple. Oczywiście sesja wygasła i przelewu się już nie dało dokończyć.
  Złożyłam drugi wniosek- zrobiłam przelew (tak w ogóle z innego konta w WBK;) i czekam.
  Póki co, dostałam tylko smsa, że mam wykonać przelew weryfikacyjny na pierwszy wniosek, aby zawrzeć umowę. Informacji, jakoby drugi został odrzucony, nie dostałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I po trzech dniach wciąż nie masz założonego konta?
   już kurier czasami działa szybciej. Gdy zakładałem konto w Getin, na drugi dzień zjawił się kurier, zaś po dwóch dniach konto było już aktywne.
   Coraz bardziej przekonuję się, że kurier jest lepszą opcją od przelewów, bo problem z WBK to nie jedyny problem. Podobnie było w grudniu z kontem w Aliorze...

   Usuń
  2. Dostałam smsem hasło do odszyfrowania umowy. Co to w ogóle jest?

   Usuń
  3. Właśnie w bankowości pojawiło się konto "jakie chcę", czyli dało się przelewem :)

   Usuń
  4. @ Anonimowy 5 stycznia 2018 14:50

   Umowa z bankiem powinna przyjść na podany adres poczty elektronicznej, a otwarcie nadesłanego pliku PDF wymaga podania tego hasła.

   Usuń
 4. W WBK mają takich kurierów ze przez miesiąc nie mógł dojechać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet gdyby, to przynajmniej jest gwarancja założenia konta. A swoją drogą nie trwało to aż tak długo, u mnie bodaj 3-4 dni.

   Usuń
  2. U mnie już kurier był dzisiaj:)

   Usuń
  3. Poczta, czy InPOST

   Usuń
 5. Ja puscilem 2 przelewy wer i 2 razy dostalem sms o odrzuceniu, dopiero za trzecim razem wybralem kuriera.W efekcie jestem 2 zlote do tylu.Wniosek wyslalem 17:02 czyli krotko przed koncem akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy zwrócą po kilku dniach.

   Usuń
  2. Dokładnie. Do 5 dni roboczych złotówki wrócą na ROR.

   Usuń
 6. Mi z kolei opcje z Kurierem odrzucili z powodu nieczytelnych kopi dowodu osobistego z ktorych zakladalem juz dobre kilka kont, ostatnio np. w BGZ.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nest podniósł stawki dla lokat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę ciemność,nic nie widzę,gdzie !!!!?????

   Usuń
  2. Pewnie chodzi o 2,60% na pół roku o którym dziś rano pisał Ptok na PP3.

   Usuń
 8. W grudniu złożyłem wniosek internetowy o założenie konta w Alior Banku z opcją kurier, niestety po dwóch tygodniach telefon, że posiadałem u nich konto i otwarcie będzie możliwe tylko w oddziale. Dlaczego bank nie informuje o tym wcześniej i wprowadza w błąd klientów ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka już niewątpliwa "uroda" Alioru. Mają bajzel i dezinformację. Z wyższą kulturą bankowości nie mają nic wspólnego. Po 30 czerwca, kiedy skończy się promocja na 3%, z zimną krwią wypowiem umowę.

   Usuń
  2. Może to jakiś indywidualny przypadek. U mnie było wszystko raz dwa

   Usuń
 9. Alior bank oszukuje na koncie oszczędnościowym ubyło mi pieniędzy A odsetek nie przybyły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ubylo Ci poeniedzy? A historia rachunku co mowi?

   Usuń
  2. a reklamację złożył?

   Usuń
  3. Znowu Cię wypuścili z zakładu?

   Usuń
  4. Jak czytam posty Krzyśka, to przypomina mi się użytkownik o nicku Marian27 z forum mbanku. :D

   Usuń
  5. 90 procent jego wpisów jest banowanych, a on dalej pisze...

   Usuń
  6. Moja sugestia jest następująca: zablokować bezpowrotnie tępego upierdliwca i po sprawie.

   Usuń
  7. Nie mam takiej możliwości. Muszę go blokować ręcznie

   Usuń
  8. Niemożliwe, sprawdź jeszcze ra, bo bank raczej się nie myli w tych kwestiach.

   Usuń
 10. UWAGA: IdeaBank zaczela niepoprawnie wskazywac oprocentowanie na Zoska Pro. Caly czas wyswietla sie 1% nawet gdy na ROR znajduje sie wiecej niz 10% wartosci tego co na Zoska Pro.
  Sprawdzcie u siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie, to samo a nawet więcej, bo na Kontach Zyskownych wskazuje 0,00%, a powinno być 2,40%. Według mnie naliczanie oprocentowania jest właściwe, gdyż już to sprawdziłem pod koniec grudnia. Odsetki zostały dopisane z oprocentowaniem 2,40% mimo,że w szczegółach Konta Zyskownego jest 0.00%.

   Usuń
  2. Czy przypadkiem nie jest tak, że jeśli na ROR jest więcej niż 10% tego co na Zośce Pro to oprocentowanie spada właśnie do 1%.

   Usuń
  3. @Anonimowy@7 stycznia 2018 14:36:
   Nie, poczytaj regulamin, na ROR musi byc conajmniej 10%, wiec jak jest ponad 10% to tez spelniasz kryteria.
   Jedynie jesli masz PONIZEJ 10% wowczas masz stawke 1%.
   Idea aktualizuje wskazanie dopiero po nocnym przetwarzaniu - ciekawe jakie oprocentowania naliczaja za ten jeden dzien zanim "nocne przetwarzanie" dokona zmiany wyswietlanego oprocentowania

   Usuń
  4. Jak masz poniżej niż 10% to wtedy podwyższone oprocentowanie jest na dziesięćkrotność tych 10%,a tylko nadwyżka na 1%

   Usuń
 11. Czy może ktoś wytłumaczyć mi zapis z Tabeli:
  https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf?A
  pkt 5 - co to sa te nowe środki - bo wychodzi na to, że wszystko:

  5 Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS jest oprocentowana przez cały Okres Umowny według stawki wskazanej w powyższej Tabeli Oprocentowania pod warunkiem ulokowania przez Posiadacza Rachunku wyłącznie Nowych środków na rachunku tej lokaty. Jest to oprocentowanie przeznaczone dla Nowych środków. W pozostałych przypadkach Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS oprocentowana jest przez cały Okres Umowny w całości według stawki 0,50% w skali roku. Za Nowe środki uważa się środki pieniężne Posiadacza Rachunku stanowiące nadwyżkę ustaloną według łącznego salda środków zgromadzonych w Banku przez Posiadacza Rachunku ponad:
  a. wszystkie środki pieniężne w złotych polskich Posiadacza Rachunku zgromadzone w Banku, w tym w Idea Bank S.A. oddział Lion’s Bank w Warszawie na: Rachunkach Oszczędnościowo-Rozliczeniowych …
  b. środki pieniężne zgromadzone na rachunkach Lokat …..
  c. środki pieniężne zgromadzone na rachunkach Lokat NA NOWE ŚRODKI, ……

  OdpowiedzUsuń
 12. Może miałeś pecha, jeśli chodzi o Aliora to też zakłądałem w grudniu i poszło tak jak pójśc powinno

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...