wtorek, 30 stycznia 2018

Idea bank dźwiga stawkę lokaty Wysoki Procent Plus do 3%


No i proszę Idea bank jednak ugięła się i... podwyższyła stawki lokat, które wprowadziła w ubiegły czwartek. Jak pamiętamy w ubiegłym tygodniu mieliśmy trzy różne choć nietypowe okresy i każdy z nich miał tę samą stawkę 2,80%.

Teraz ta sama lokata Wysoki Procent Plus ma już inne stawki o czym informuje dodane słówko do 3,00%. Niestety stawki rosną wraz z czasem trwania lokaty. Na dziś mamy do wyboru:

 
Zmodyfikowana ta sama lokata dostępna od 25 stycznia

 • 2,70% na 30 dni
 • 2,80% na 45 dni
 • 2,90% na 75 dni
 • 3,00% na 105 dni
Doszedł zatem krótszy okres miesięczny, ale obniżono da niego stawkę o 0,10pp. Zachowano jedynie stawkę na 1,5 miesiąca. Polepszono zaś stawki na 2,5 miesiąca o 0,10pp i na 3,5 miesiąca o 0,20pp. 

To ta sama lokata z Plusem w nazwie. Wiadomo więc z góry, że dedykowana jest dla posiadaczy kont idealnych. Co więcej podobno należy posiadać środki w banku by z niej skorzystać o czym informował Cocolino w komentarzach.

W zasadzie kto korzysta z yb dla tego każda z tych lokat jest lepsza od stawek 2,70% dostępnych dziś na trzech kontach oszczędnościowych. Zwolennicy lokowania na dłuższe okresy mają powody do zadowolenia.

Tutaj możesz połączyć się ze mną na yb by podnieść zyski z lokat w IB

Przypominam, że możecie się połączyć się ze mną na platformie yb.
Ja jednak czekam na premierę lokaty z bonusem, która ma być dostępna jeszcze dziś.  Warto więc zajrzeć niebawem na bloga po szczegóły...

64 komentarze:

 1. Czyli pomalutku pękają :) Trochę kasy im odpływa, a będzie jeszcze więcej - bo zapadają teraz jedno i 3-miesięczne. Czekamy na 3,15% i dla wszystkich ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli będzie ciekaw jestem czy będę mógł skorzystać z oferty. Może się takowa pojawić w pierwszych dniach lutego, mnie jednak nie będzie w kraju od 1 lutego...

   Usuń
  2. Gdzie ta siostra Cię wyciąga, że internetów nie ma...

   Usuń
  3. Nigdzie nie wyciąga. Raczej problem jest z robieniem przelewu, bo po wyjeździe z Polski nie ma zasięgu i żadne smsy nie dochodzą.
   Jedyne wyjście to przelewy zaufane.

   Usuń
  4. w którym banku to tak jest?

   Usuń
  5. Chyba pytasz o sieć, a nie bank. Tak jest w nju.

   Usuń
 2. Nest pewnie spasuje ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, trzeba mieć środki w banku by założyć lokatę. Nie wyświetla się opcja z przelewem z innego banku.

   Usuń
  2. Z tego powodu dla mnie może to być lokata dla środków jakie jutro będę miał po zakończeniu lokat z 3,15%.

   Niestety nie ruszam środków z kont na 3% w WBK czy Aliorze. Nie ma sensu blokować kasę na tej samej stawce. By je zdobyć IB musi zaoferować więcej.

   Usuń
  3. polcan jakie to konta na 3% w WBK masz? Możesz mnie oświecic? Bo od kiedy skończyła się promocja na 4% to ich olałem...

   Usuń
  4. Opisywane w lipcu po skończeniu się oferty z 4%. Omówienie niżej:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2017/07/3-na-koncie-w-wbk-na-konwersji-z-kgp.html

   Usuń
 3. Niestety propozycje lokat z nowym oprocentowaniem nie są dostępne dla użytkowników "starej" bankowości w IB. Po raz kolejny bank olewa takich klientów. Mi również kończą się jutro pokaźne lokaty, ale już zakładam ewakuację do Nest Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy mógłbyś mi wyjaśnić co to znaczy "stara bankowość w IB" i dlaczego nie możesz tego zmienić ?

   Usuń
  2. Stara to po prostu poprzednia wersja bankowości, w przeciwieństwie do "nowoczesnej" Idea Cloud. Migracja do nowej wersji odbywa się stopniowo wg nieznanego klucza - część starych klientów (m.in ja)czeka już rok - dwa i nic. Konsultanci nie są w stanie sprecyzować czy zostanę "dopuszczony" do nowej wersji czy nie i w jakim terminie. Dojrzewam do decyzji o ewakuacji z IB - głównie przez nieprofesjonalne traktowanie klientów.

   Usuń
  3. niestety, potwierdzam. Od 2.5 roku tylko gadają, że przeniosą...

   Usuń
  4. moim skromnym zdaniem, to i tak masz nieziemską cierpliwość. Teraz masz ku temu okazję, zabrać wszystko, złożyć wypowiedzenie, a jak będziesz miał jeszcze taką ochotę to za jakiś czas staniesz ich "nowoczesnym klientem" o którego będą usilnie zabiegać ..... i już po kłopocie.

   Usuń
 4. Jaki sens ma ta promocja, skoro jest "Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS" na 6mc 3% do 100k? wystarczy poczekac do 1lutego i "nowe" to takie, ktorych nie bylo przed 20 stycznia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo pół roku to za długo. Brak kapitalizacji w miedzyczasie.

   Usuń
  2. jest i ta sama lokata na 3 m-ce

   Usuń
  3. Jak to jaki sens?Ci,którzy chcą przedłużyć kończące się lokaty w Idea Banku,nie mogą skorzystać z oferty Lokaty NA NOWE ŚRODKI,chyba jedynie mogą ulokawać tam odsetki.Ale z takiej nadwyżki będą malutkie zyski.

   Usuń
 5. Moim zdaniem 3% na lokacie 105-dniowej to bardzo dobre oprocentowanie,biorąc pod uwagę obecne stawki na rynku.Sądzę,że liczenie na jeszcze wyższy procent jest w obecnej sytuacji raczej marzeniem,chyba że na 1(jeden) miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie chodzi o taką na niepełny miesiąc na 3,15%

   Usuń
  2. Życzę Ci,żeby taka właśnie lokata pojawiła się jutro na 1 miesiąc albo
   1 lutego jako Lokata DO KOŃCA MIESIĄCA.

   Usuń
  3. TYlko że ta lokata na 105 dni skończy się w połowie maja, a Idea Bank nigdy nie daje dobrze oprocentowanych lokat w połowie miesiąca. Więc do końca maja (15 dni) nie będzie ciekawej oferty

   Usuń
  4. Może Bank zmienił strategię,a jeśli nie,to przetrzymasz pieniądze przez kilka - kilkanaście dni na jakimś rachunku,np.w innym banku i wrócisz.Nie widzę problemu.

   Usuń
 6. Myślę,że Lokata WIELKI PROCENT z obecnymi stawkami zniknie z oferty jutro wraz z Lokatą STYCZNIOWĄ,i w najbliższym czasie nic lepszego się nie pojawi.Zobaczymy,czy będę miał rację.Sądzę,że skoro Idea Bank nie wprowadził do tej pory oferty dla wszystkich na lepszy procent,a prawdopodobnie Lokaty TYLKO TERAZ na 3 miesiące i ze stawką 3% zakładane od 26 października 2017 w dużej,myślę że w większej części już się zakończyły,to już nie wprowadzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Poza tym przebijanie wysokością oprocentowania lokat,dla których wymagane jest posiadanie Konta Idealnego,na którym to koncie Bankowi najwyraźniej zależy,jest robieniem w konia wszystkich tych,którzy takowe konto mają.Tak już trwa od dawna,może czas z tym skończyć?

  OdpowiedzUsuń
 8. No to jutro wielka ewakuacja !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zauważcie także,że dla kogoś,kto chce lokować duże pieniądze,a nie nie uśmiecha mu się zakładać x rachunków w x bankach,z których przecież żaden nie daje obecnie 3% na 3 i pół miesiąca do 1 miliona złotych,jest to oferta bardzo dobra.Nie zmienia to faktu że od pewnego już czasu nie ma mowy o zarabianiu na lokatach,a jedynie o ochronie pieniędzy przed utratą wartości.Ale to już inna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mówicie często, że macie telefony z Idea bank w sprawie struktur. Do mnie IB nigdy nie dzwoni, ale przed momentem miałem telefon z WBK z zaproszeniem do oddziału w sprawie jakiejś oferty specjalnej dla lepszych klientów.
  Dostał już ktoś z Was coś takiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chociaż mam środki w kilku bankach to z ofertami dzwonią tylko z Millenium i IB. Ostatnio konsultant z IB był bardzo natarczywy, wręcz agresywnie próbował mi udowadniać, że nie potrafię zarządzać własnymi oszczędnościami, przedkładając lokaty 1 miesięczne na te strukturyzowane.
   Byłam tak zdegustowana rozmową z tym panem, że postanowiłam, że to była już ostatnia moja rozmowa telefoniczna z jakimkolwiek bankiem na temat moich własnych środków, które u nich przechowuję.

   Usuń
  2. mam kartę sim tylko do banków, kończą mi się teraz lokaty w Idei, i od kilku dni widzę na wyświetlaczu cały czas ten sam numer. Nie rozmawiam z bankami, a telefon służy mi tylko do autoryzacji. Numer dzwoniący to - 600...968, czy ktoś może potwierdzić, czy do niego z tego numeru też dzwonią? Czyżby zmieniali ciągle numery, bo kilka mam już dodanych na listę :-) Googlowałem i niestety, żadnych komentarzy na temat tego numeru.

   Usuń
  3. To 3/4 mojego numeru!

   Usuń
 11. Chyba nikt inny.Widać jesteś dla Nich najcenniejszy.:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę. Ciekawi mnie jednak co to takiego...

   Usuń
 12. Lokaty które końcą się 31 stycznia wrócą na konto za 5 godzin czy dopiero za 29 godzin?

  OdpowiedzUsuń
 13. A czy mogę Jutro założyć Lokatę na 9 miesięcy, a za 21dni założyć lokatę na pół roku? i czy ta promocja mnie obejmie?

  OdpowiedzUsuń
 14. IDEA bank jest na sprzedaż więc lepiej zakładać na 5 lat lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nad czym się zastanawiasz? Zakładaj! Na 5 lat masz w IB dwie opcje 2,55% i 2,75% - zależnie czy masz u nich konto. Gorąco polecam Ci tą 1-szą ;)

   Usuń
 15. A to psikus. Z Idea bank nie da się zrobić przelewu ekspresowego do Getin...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie banki uczestniczą w Express Elixir.

   Usuń
  2. Wiem, nadziałem się już na to przy przelewie do Citi, potem zaś znalazłem stronę na której można sprawdzić które banki i w których godzinach to obsługują.
   Gdzie jak gdzie, ale żeby do 'swojaka' nie móc przelać kasy ekspresem?

   Usuń
 16. to samo co do Nest...

  OdpowiedzUsuń
 17. Idea Bank cloud nie działa! Nie można się zalogować... by sprawdzić, czy 1 lutego pojawiła się lokata do końca miesiąca. Za to gdy wejdziemy w wersję demo (demo po logowaniu) naszym oczkom ukazują lokaty nawet 5 % :) Ech to tylko demo ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam.Coś kombinują znowu

   Usuń
  2. Zepsuli juz w srode wieczorem

   Usuń
 18. Podajcie pls link do tej strony - warto się rozejrzeć, żeby nie dać się zaskoczyć

  OdpowiedzUsuń
 19. Hej, nie mam tych lokat u siebie widocznych niestety. Z tego co widzę, to muszę mieć konto (to mogę otworzyć - czy jest darmowe w pełni, czy trzeba jakieś wpływy/płatności kartą?). Teraz loguję się do normalnego idea, czy jak teraz będę otwierał nowe konto to dostanę tego clouda, czy dalej stary panel bez dostępu do tych lokat?

  OdpowiedzUsuń
 20. czy ta lokata 3% Lokata Wielki Procent Plus jest dostępna z poziomu idea bank klasycznego(nie idea cloud!). Mam konto idealne, środki ale do wyboru mam tylko Lokata Wielki Procent ma 2,5%.
  Czy ten plus jest dostępny tylko dla przedsiębiorców mających dostęp do idea cloud?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tak samo. Z tego co piszą ludzie w komentarzach, to chyba losowo jest dostęp przyznawany ;/

   Usuń
  2. lokata jest dostępna dla klientów indywidualnych w Idea Cloud.Jak jest w starym systemie nie wiem.

   Usuń
  3. Kiedyś przypadkiem przerzuciło mnie na Cloud gdy założyłem lokatę Cloud w starym systemie.

   Usuń
 21. KonecKoKoniec wielkiego procentup

  OdpowiedzUsuń
 22. A jak z tym cloudem jest? Da się logować do obydwu systemów? Czy ma się albo stary albo nowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...albo jeden, albo drugi. Nie da się 2-uch naraz.

   Usuń
 23. Jak pisano wyżej.. koniec lokaty, ale zwróćcie uwagę na wyjątkową perfidię by nie nazwać to s... syństwem IDEA Banku. Trzymają lokatę widoczną w systemie w piątek rano tak aby ludzie porobili przelewy a następnie usuwają .. środki trafiają na konto i wiele z nich zostanie na weekend zamrożonych - chyba , że ktoś skorzysta z przelewów ekspresowwych. Wpisuje się to w poziom tego pseudobanku.. wiem, że z matematyka się nie dyskutuje (% jest ok0, ale naprawdę bojkot tych instytucji Czarneckiego byłby wskazany..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To powszechne praktyki stosowane przez różne banki.Powinno się dać złożyć wniosek na Lokatę Wielki Procent Plus bez środków na Koncie IDEALNYM,z ważnością wniosku przynajmniej 2 dni,a więc tak samo,jak przy lokatach dla wszystkich.Kiedyś było chyba 7 dni,potem 5,teraz 2,ale w przypadku niektórych lokat możliwe jest otwarcie lokaty tylko w dniu zasilenia jej środkami z Konta IDEALNEGO.Gdybyś wiedział jakie obyczaje panują w innych bankach,to byś wezwał do bojkotu wszystkich,a w każdym razie większości,banków w Polsce.

   Usuń
  2. Przetrzymaj środki na koncie oszczędnościowym,np.Koncie Zośka Pro.Wiem,że jest marnie oprocentowane,ale lepiej mieć coś niż nic.Chyba,że masz tylko Konto IDEALNE i przez 2 dni środki będą nieoprocentowane.Ale jeżeli tak jest,to Twoja wina.Trzeba było otworzyć wraz z Kontem IDEALNYM,Konto ZOŚKA PRO.

   Usuń
  3. Tak sie sklada że wiem jak to działa w kilkunastu bankach. I moja opinia to efekt racjonalnej oceny zachowan banksterow. Dzieci Czarneckiego to liderzy nierzetelnych działań, arogancji w relacjach z klientem. Macie przykład choćby ostatniej zmianie oprocentowania gdy idea w warunkach wysokiej inflacji udaje że mamy deflacje

   Usuń
  4. Jeśli masz konto IDEALNE i kwotę na lokaty do 100tys. zł - to robisz 2 przelewy ekspresowe po 50tys. np. do Mille na KO Profit i po sprawie! ;)

   Usuń
 24. ...było nawet 14 dni na zasilenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. No i założyłem w połowie zeszłego tygodnia lokatę na 3% na 105 dni. I tym razem jak widać Idea nie zaatakowała parę dni później wyższym procentem. No to cieszę się, operacja lokowania środków udana i bez niedosytu, teraz spokój do połowy maja :).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...