poniedziałek, 29 stycznia 2018

2,70% na nowym koncie oszczędnościowym zamiast dotyczasowego 0,10% w ... Pekao


Dziś zerwałem i ewakuowałem lokatę ze stawką 0,01% w IB. Niebiescy dalej starają się nabrać jak najwięcej chętnych na 2,80% mimo iż 3% na kontach nie brakuje. Nadwyżka wylądowała ostatecznie w Getin na 2,70%.

Co ciekawe 2,70% oferuje też Pekao tyle że w malutkiej kwocie do 10.000 zł. W komentarzach panuje dziwna euforia, bo niby to niespodzianka jak tak kiepski bank jak Pekao może mieć tak wypasioną ofertę.

Czy to oznacza nadchodzącą fuzję z Aliorem?

No cóż z pozoru to dobra informacja, ale w praktyce niezbyt. Pekao nigdy nie rozpieszczał nas dużym oprocentowaniem. Mało tego, wręcz przewodził w kiepskich stawkach czego najlepszym dowodem może być konto Dobry Zysk.

Zerknijmy co pod pojęciem Dobry Zysk rozumie bank z żubrem.
Dotychczasowa typowa oferta dawała 0,10% do kwoty 10.000 zł
Po pierwsze rzuca się w oczy fakt, który nie jest spotykany w innych bankach. Wiemy z licznie opisywanych tutaj promocji, że zwykle banki dają lepsze stawki dla małych kwot. Tutaj jest zupełnie odwrotnie, co zaznaczyłem w ostatniej linijce.

Jak widzimy saldo rachunku niższe od kwoty 5000 zł nie podlega oprocentowaniu czyli wynosi 0%. Potem zaś jest gorzej niż źle, bo do 100.000 zł bank zaoferował zaledwie 0,20%. Rachunku tego co prawda nie ma już w ofercie, niemniej jednak dalej jest obsługiwany, czyli musi być pewne grono klientów, których zadowala takie konto:(

I oto bank, który baaardzo rzadko gości na blogu i będący jednym z nielicznych banków w których nigdy nie miałem konta oferuje stawkę lepszą niż w... legendarnej Optimie. Niby niewiele bo tylko do kwoty 10.000 zł, ale z gwarancją stawki przez pół roku.

Tutaj założysz konto Przekorzystne oferujące 2,70% w Peako

Czy zatem należy się cieszyć z przebudzenia Pekao? Niestety widzę to w innym świetle. Od dłuższego czasu wiadomo o planowanej fuzji Pekao z Aliorem i jak wynika z ostatnich doniesień badanie tematu ma nastąpić jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. 

Oferta jeszcze dostępna i na pewno ciekawsza od oferty Pekao...
Nie wiadomo jeszcze czy dojdzie do fuzji, ale jeśli tak się stanie, wówczas wielu klientów melonika znajdzie się pod skrzydłami Pekao. Z czasem wygasną oferty konta na 3% do 20.000 zł czy nawet do 50.000 o czym pisałem wczoraj. Może to więc być ostatni dzwonek na załapanie się na lepszą stawkę 3%.

Tutaj założysz konto na 3% w Alior póki jeszcze jest taka okazja

Konto w Aliorze gwarantuje stawkę do 30 czerwca 2018. W przypadku fuzji z Pekao z pewnością oferta zniknie tak jak wygasło 7% w Kredyt banku przed połączeniem z WBK. To zresztą typowa praktyka, że lepsze oferty w przejmowanym banku wygasają na rzecz nowych.

Oferta 2,70% na pierwszy rzut oka nie wygląda źle. Zastanawia jednak fakt, że nagle z dnia na dzień oferta która po uśrednieniu dawała 0,10% nagle daje 27 razy więcej. W zakresie do 10k na Dobrym Zysku w Pekao po uśrednieniu wychodziła bowiem magiczne 0,10%

W perspektywie fuzji taka chwilowa podwyżka nie wygląda przyjaźnie. Pekao urośnie jeszcze bardziej w siłę i będzie inaczej dyktować warunki na pewno znacznie odbiegające od tego co znamy z przyjaznego aliorowskiego klonu T-mobile...

12 komentarzy:

 1. fuzja to baaardzo przed wczesna informacja, każdy na rynku o tym wie. Nie baw się w spekulowanie tylko opisuj oferty.

  OdpowiedzUsuń
 2. no chyba rozruszam mojego trupa w tym dinozaurze :) dobre i 10K, w sam raz poleci z idei. Pewnie elektorat wymiera, chcą zassać młodą krew do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba o to im właśnie chodziło ;) https://m.bankier.pl/wiadomosc/Bank-Pekao-robi-porzadek-w-kontach-Na-rynek-trafia-Konto-Przekorzystne-7569229.html

   Usuń
 3. Dla mnie bomba, gdyż mam u nich hipotekę. Konto zwykłe już mam, więc tylko dodatkowo oszczędnościowe. Jako, że to moje konto główne wszystkie środki na bieżące opłaty będą po ręką. Z opisu wynika, że wszystkie przelewy wewnętrzne są darmowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Minusem jest konieczność odwiedzenia oddziału banku, przez internet nie można założyć rachunku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie w temacie, ale myślę,że sprawa dość istotna...
  Polcan, masz jakieś informacje o zmianach w Ybanking?
  Próbowałem dzisiaj przejść procedurę założenia lokaty za ich pośrednictwem i wygląda to inaczej.
  Wybrałem: -> Oferty banków, -> Lokaty, -> Wszystkie lokaty Idea Bank (0,10%)) -> Złóż wniosek.
  Otworzyło się okno: "Kup lokatę na Idea Bank, a następnie prześlij potwierdzenie otwarcia lokaty na adres: lokata@ybanking.com".
  Jednak po kliknięciu -> "Przejdź do banku", otworzyła się główna strona Idea Banku.
  Wcześniej trzeba było po drodze podać swój pesel i ostateczny link prowadził do spisu z wyborem lokat na str Idei.
  Zastanawiam się, czy jeśli dziś założę lokatę, to YB ją uzna (bez kroku z podaniem nr pesel)?
  Dodatkowo zauważyłem, że z oferty YB zniknęła lok Happy w Idei (z wyższą premią %).

  Mam dzisiaj ostatnią szansę na założenie lokaty Na nowe środki. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzień dobry,
  Proszę założyć lokatę bez rejestracji na stronie banku. Tymczasowo wystarczające będzie użycie linku na Ybanking do naliczenia premii.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Alior oferuje 3% do kwoty 20 tys. zł na KO do końca czerwca br.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ewakuowałem kaskę z IB do Nest Banku i założyłem lokaty na 3%/24miesięcy. Czas pokaże czy to dobre posunięcie. Niby inflacja w górę ale oprocentowanie lokat w miejscu w większości banków i wcale na wyżej się nie zanosi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie półtorej roku przekonywali że 2,75 w idea na 2 lata to bzdura. W między czasie pojawiały się lokaty na magiczne 2,5%. Na pewno zrobiłeś dobrze...

   Usuń
 9. Kolejny bank próbuje ściągnąć tzw nowych klientów by podrasować sobie statystyki.

  Zamiast podniecać się oprocentowaniem spójrzmy na liczby: Normalne oprocentowanie to 0.1% a promocyjne 2,7%. Różnica 2.6%. Od 10.000 zł w skali roku ta różnica da 260 zł zysku dodatkowego, ale promocja trwa 180 dni więc mamy połowę - czyli 130 zł.

  Ach jeszcze zapomniałem o podatku od zysków kapitałowych 19%, czyli nasz zysk topnieje do 105 zł.

  W skrócie za nędzną stówkę bank pozyskuje kolejnego klienta. Jak dla nich to bomba.

  OdpowiedzUsuń
 10. Podwyżka oprocentowania w IB.
  Lokata Wielki Procent Plus.
  oprocentowanie uzależnione od okresu lokaty:
  2,70% w skali roku na okres 30 dni
  2,80% w skali roku na okres 45 dni
  2,90% w skali roku na okres 75 dni
  3,00% w skali roku na okres 105 dni
  okres lokaty to 30, 45, 75 lub 105 dni
  lokata dostępna od 500 zł do 1 000 000 zł
  produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank
  lokatę WIELKI PROCENT PLUS można założyć wyłącznie za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej Idea Bank PL

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...