czwartek, 25 stycznia 2018

2,90% na lokacie półrocznej w Nest bank czyli łowy na depozyty w IB


W weekend kończą się pierwsze promocyjne oprocentowania w Idea bank. Jak co miesiąc czołowe banki z pudła rozpoczynają w tym czasie podnoszenie oprocentowania depozytów, by skusić do siebie środki z zapadających lokat u niebieskich.

Jako pierwszy zachętę lepszego oprocentowania zaoferował Nest bank. Mamy tu co prawda nawet lokaty na 3%, jednak taka stawka oferowana jest na zbyt długich depozytach. Najbardziej godna uwagi jest lokata półroczna, gdzie można mieć 2,90%.
Posiadanie konta podwyższa stawkę każdej lokaty o 0,20pp
Niestety jak zwykle jest to lokata dedykowana dla posiadaczy kont. Lokata jest widoczna na stronie banku, ale widnieje obok niej komunikat dostępna po zalogowaniu. Trzeba więc posiadać konto by mieć możliwość jej założenia.

Tutaj założysz konto w Nest bank by zakładać lokaty z lepszymi stawkami


Należy jednak pamiętać, że to lokata na nowe środki co oznacza, że musimy zwiększyć kapitał względem salda w dniu 21 stycznia 2018. Tradycyjnie posiadanie konta daje gwarancję lepszych stawek o 0,20pp. Jednak nawet lepsze stawki czyli 2,90% nie wydają się być atrakcyjne po tym co działo się w ostatnich miesiącach. 


Owszem Nest sprytnie obliczył, że aby skusić klientów musi dać więcej niż 2,70% który mamy czy to w Getin czy w Millennium. Jak dla mnie jednak pół roku to zbyt długi okres jak na depozyt, zaś lokata kwartalna oferuje zaledwie 2,50% co dziś jest kiepską stawką.

Link do konta w Nest generalnie powinien zainteresować raczej tylko zwolenników dłuższego oszczędzania, gdyż rudzi stawiają na lokaty trwające ponad rok. Oto aktualne stawki:
 • 2 lata: 3,00% (2,80% bez konta)
 • 18 miesięcy: 2,95% (2,75% bez konta) 
 • 12 miesięcy: 2,90% (2,70% bez konta)
Na blogu wolimy jednak raczej krótsze okresy trwania lokat. Wszak zapewnia to wyższy zysk przez fakt szybszego zwiększenia kapitału, który może po odnowieniu pracować generując lepsze zyski w przyszłości z możliwością czyhania na lepsze oferty. Korzystając z opcji Nesta zamrażamy środki, które nie dają więcej niż tyle ile gwarantują na start.

Moje kolejne lokaty w Idea bank zapadają w poniedziałek, zaś hurtowo kończą się w środę lokaty do końca miesiąca ze dużo ciekawszą stawką 3,15%. Ciekaw jestem czy Idea bank znów będzie mieć ripostę dopiero na początku lutego w postaci lokaty do końca miesiąca z podobną stawką.


Warto przypomnieć, że jeśli ktoś nigdy nie był klientem Nest banku, powinien zacząć od znacznie atrakcyjnej Lokaty Witaj, która oferuje 4% na start. Szkoda byłoby tracić taką gratkę, która przysługuje tylko jednorazowy prezent dla nowych.

Tutaj założysz lokatę Witaj ze stawką 4% do 10.000 zł

21 komentarzy:

 1. Czekamy na ruch Idei. Jeśli nie wydarzy się nic ciekawego to środki powędrują do Nest Banku. Mam tam konto, więc żaden problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojęcie 'ciekawe' jest względne. Dla mnie 3,15% na niemal miesiąc to bardzo fajna oferta, chociaż nie każdy podziela to zdanie.

   Na pewno jednak oferta Nesta jest ciekawsza niż przekombinowana Lokata na Nowe środki dająca niby 3%, ale przy zbyt wielu warunkach.

   Usuń
 2. Też mi się kończą te do końca miesiąca.
  Na marginesie, ciekawe jak tam z Optimą. Wyrówna stawkę Profita, czy zostanie przy 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak to jest z nowymi środkami. Załóżmy, że mam lokatę w nestbanku na 10000 zł. do marca. Zakładam teraz kolejną lokatę na 10000 zł, to rozumiem, że te nowe 10000 jest oprocentowane na 2,9, ale jak skończy mi się lokata ta co ją mam teraz i te środki z pierwszej lokaty przeleję do innego banku to czy ta druga lokata nadal będzie oprocentowana na 2,9?

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, powinno być nadal 2,9%, ale radze wszystkim kontrolować sytuacje, u mnie po pewnym czasie oprocentowanie podane we wlasciwosciach lokat spadlo do standardowego.
  Na szczęście po zlozeniu reklamacji Bank przeprosil i skorygowal swój blad.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idea zaczyna się ruszać- łapać puki nie zniknie.
  Lokata Wielki Procent Plus:
  oprocentowanie uzależnione od okresu lokaty:
  2,80% w skali roku na okres 45 dni
  2,80% w skali roku na okres 75 dni
  2,80% w skali roku na okres 105 dni
  lokata dostępna od 500 zł do 1 000 000 zł
  okres lokaty to 45, 75 lub 105 dni
  produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank
  lokatę WIELKI PROCENT PLUS można założyć wyłącznie za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej Idea Bank PL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co tutaj łapać wszystko idzie na 2,7 najpierw do getin później millenium ..

   Usuń
  2. Zgadzam się. 3% to minimum by założyć lokatę w IB i to bez wymogu nowych środków.
   U mnie środki idą w kolejności do: Alior, WBK, Getin.

   Usuń
  3. Co to znaczy ze oprocentowanie uzależnione od okresu lokaty, skoro dla każdego okresu jest identyczne?
   Chyba IB zamierza modyfikować te oferte w niedalekiej przyszłości...

   Usuń
  4. zwroccie tez uwagę na dzień tygodnia w którym konczy się lokata aby nie wypadal w sobote lub niedziele.
   Dlatego nie warto zakladac:
   -lokat 45d: 25.01, 31.01, 1.02
   -lokat 75d: 29.01, 30.01, 5.02, 6.02
   -lokat 105d: 27.01, 28.01, 3.02, 4.02

   jeśli oferta przetrwa w tej formie ponad 05.02.2018 to dalej już musicie sobie policzyć sami :D

   Usuń
  5. No łapiemy... Oferta taka że klękajcie narody. Na maj/czerwiec przewidywana inflacja to 2.9 - 3%

   Usuń
 6. Chyba coś im się pomyliło z tą "wielkością".

  OdpowiedzUsuń
 7. spokojnie, nadal czekamy

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o wyjaśnienie w ważnej kwestii. Co się stanie z oprocentowaniem aktualnie założonej lokaty na 2,9% na 6 miesięcy, jeśli w marcu kończy mi się inna lokata i zechcę ewakuować środki ? Będę musiał je ewakuować, bo lokaty dla starych środków są za słabe. Czy rewizji ulegnie oprocentowanie lokaty trwającej w kolejnych jej miesiącach? Czy ktoś już ten problem przerabiał lub analizował ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie jest stale i ustalane jest przy zakladaniu lokaty. Nie moze ulec zmianie w zadnym kolejnym dniu.

   Usuń
 9. UWAGA
  nest błędnie podaje saldo na nowe środki, podobno mają jakiś błąd w systemie.
  u mnie dopiero po wewnętrznej weryfikacji skorygowali.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 10. Polca,
  Zadzwoniła do mnie babeczka z Idea Bank z propozycją Lokaty Strukturyzowanej AAA (akcje spółek: Apple, Amazon, Alpgabet) – 3mce, 4%, 8 lutego 2018 – 8 maja 2018.
  Masz jakąś wiedzę na temat podobnych kontrukcji?
  Wszystkie regulaminy babeczka przesłała mi na maila – mogę Ci podesłać jeśli chcesz?
  Niby wygląda dobrze, ale wole kogoś kto w tym siedzi zapytać o radę ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eee przecież nie lubimy tutaj struktur. Opisuję je tylko wtedy jak już brakuje tematów, a tych ostatnio nie brakuje. Kilka fajnych promocji czeka w kolejce, że nawet w weekend będę musiał coś publikować.
   A struktura jak struktura - jak lubisz zakłady i obstawianie to możesz się bawić.
   Na blogu znajdziesz mnóstwo artykułów na temat struktur, nawet dziś pojawił się komentarz zdenerwowanego Anonimowego, który czeka na wypłatę struktury 9 stycznia. Dziś jest 26 a kasy ponoć dalej nie ma...
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2015/10/liderzy-technologii-czyli-nowa-loteria.html?showComment=1516982611717#c5643216295359574177

   Usuń
  2. Anonimowy z 26 stycznia 2018 20:06

   Osobiście jestem przeciwny wszelkim strukturom. Ale kilka miesięcy temu też oferowali coś takiego i nie skorzystałem, a jak patrzę, to zarobiłbym. Wydaje mi się to wabikiem - i tak dużo się z tego nie wyrwie, a bank zdobędzie zaufanie klienta - i owszem możesz na tym zarobić, ale jak pójdziesz za ciosem i zaufasz im rozochocony na jakąś strukturę długoterminową, to pewnie utopią na amen :)

   Usuń
 11. oo widzisz, dzięki za info ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...