poniedziałek, 23 kwietnia 2018

150 zł cashback w promocji Zarabiaj z kontem jakie chcę 2,70% na nowym koncie oraz 300 zł za wynagrodzenie w WBK


Dziś rusza kolejna akcja specjalna, tym razem w WBK. Do zgarnięcia jest wreszcie premia pieniężna zamiast bonu do takiego czy innego sklepu. Na deser mamy też nowe konto na 2,70% oraz 300 zł za przelew wynagrodzenia, więc do zgarnięcia jest całkiem sporo.

Ale po kolei. W akcji specjalnej WBK rozdaje w sumie 150 zł, które dzieli na dwie nagrody: 50 zł oraz 100 zł. Jak się można domyślać warunki będą łatwe do spełnienia, bo też WBK nigdy nie wydziwiał i nie przypadkiem należy do trójki najlepszych banków w Polsce.


Nowa, całkiem niezła akcja w WBK

Kto może zgarnąć tę premię? Tutaj nie mam dobrych wieści. Co prawda karencja nie jest długa, wystarczy bowiem zaledwie 12 miesięcy przerwy w posiadaniu konta, ale większość z nas zamykała konto w lipcu, więc rok jeszcze nie minął.

Tutaj zarejestrujesz się w promocji Zarabiaj z kontem jakie chce po 150 zł

Pamiętajcie by wybierać kuriera przy zakładaniu konta zamiast przelewu natychmiastowego.

Promocja ma potrwać do 23 maja 2018, ale w przeciwieństwie do omówionego wczoraj Paribasa mocno w to wątpię. Bank bowiem przewidział tylko 3000 sztuk nagrody po 50 zł i tyle samo po 100 zł. Więc nikt się nie zdziwi jak akcja skończy się przed czasem. Wszak to do WBK należy rekord w szybkości końca promocji która wynosi... 6 godzin!Co trzeba zrobić. Niewiele:
a. Nagroda pierwsza: 50 zł
Pierwsza premia zostanie przyznana już za samo założenie konta wraz z kartą z dedykowanego linku widocznego powyżej w terminie do 23 maja. Oczywiście przy zakładaniu trzeba zaznaczyć odpowiednie zgody na marketing elektroniczny i telefoniczny

b. Nagroda druga: 100 zł 
Druga premia dotrze do nas za dokonanie płatności na kwotę 150 zł. Można płacić jak kto lubi - kartą lub Blikiem, ważne by zdążyć przed dość nietypową datą bo 17 czerwca 2018.

Tutaj zarejestrujesz się w promocji Zarabiaj z kontem jakie chce po 150 zł

Kasę dostaniemy przelewem na konto bardzo szybko bo już do 30 czerwca 2018:) Cóż, w wyborze nagród to inne banki mogłyby się dużo nauczyć od WBK.

Jakby powyższa promocja była mało wystarczającą zachętą, WBK wprowadza jeszcze dwie dodatkowe promocje. 


2. 2,70% na koncie systematycznym
Do powyższej promocji dodawane jest dość dziwne konto systematyczne. Dziwne, bo przecież do niedawna mogliśmy tutaj zakładać mobilne konto oszczędnościowe też na 2,70% z możliwością wpakowania nawet 100.000 zł i bank nie robił problemów nawet z zakładaniem kilku takich kont.

Tymczasem na nowym koncie systematycznym mamy zaskakujące ograniczenie do zaledwie 20.000 zł. Czym zatem różni się to konto od mobilnego? Tamto można było zakładać bez względu na to jakie konto się posiadało. Sam posiadam konta 123 i mobilne otworzyłem bez problemu.

Po pierwsze nie jest to konto dla każdego jak w przypadku mobilnego. Dotyczy ono dwóch kont osobistych: Konta jakie chcę oraz Konta VIP, zaś podwyższone oprocentowanie dotyczy regularnie odkładanych kwot z wyżej wymienionych konto osobistych. WBK nazywa to automatycznym oszczędzaniem.

Promocyjna stawka (która w standardzie wynosi zaledwie 0,40%) jest gwarantowana do 29 września 2018 czyli nieco dłużej aniżeli na koncie mobilnym. 


3. 300 zł za wynagrodzenie
Dodatkowo można zgarnąć do 300 zł za wynagrodzenie i do tej promocji można przystąpić znacznie dłużej bo do 30 września 2018. Dotyczy ona znów wspomnianych wyżej dwóch konto osobistych: Konta jakie chcę oraz Konta VIP.

Premia 300 zł za wynagrodzenie została tutaj podzielona na 6 części po 50 zł miesięcznie. Co trzea zrobić by zgarnąć dodatkowy bonus?

Według regulaminu tylko dwa warunki:
 • złożyć dyspozycję przelewania wynagrodzenia na Konto jakie chcę lub Konto VIP w dość nietypowy sposób, bo przez infolinię
 • przelewać minimum 1500 zł na jedno z dwu powyższych kont przez kolejne 6 miesięcy 
Przelew od pracodawcy powinien być zrealizowany najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego od momentu złożenie dyspozycji.

Na moje oko wygląda to ciekawiej niż w Credit Agricole, gdzie za przelewanie wynagrodzenia można zgarnąć 200 zł. Omawiałem to w ubiegłym tygodniu. Jak pamiętamy CA daje trzy nagrody do wyboru zaś przelew wynagrodzenia był jednym z nich i wyglądał najmniej ciekawie. Tam zdecydowanie najlepiej wyglądał CA Saver.1. Regulamin promocji Zarabiaj 150 zł z kontem jakie chcę
2. Regulamin promocji Konto systematyczne z bonusem na 2,70% 
3. Regulamin promocji 300 zł za wynagrodzenie

38 komentarzy:

 1. Jak się pozbyć później debetówki? Trzeba do oddziału czy można w inny, łatwiejszy sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Praktycznie każdą debetówkę możesz przecież zablokować w bankowości internetowej.

   Usuń
  2. Tylko, ze niektóre banki pobierają prowizję nawet za kartę nieaktywowaną. Pytanie było:Jak się wypowiada kartę, w BZWBK, a nie jak się blokuje albo zastrzega.

   Usuń
  3. Dostałem odpowiedź:
   'Nie możemy przekazywać wprost informacji o zamykaniu produktów, w wbk wszystkie produkty trzeba zamykać w oddziale'.

   Usuń
 2. A czy z bonusu 300 zł za przelew wynagrodzenia mogą skorzystać klienci, którzy mają konto Jakie chcę już od dawna ale nigdy nie przelewali wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłem w tej sprawie do organizatora. Z rozmowy wynikało, że tylko promocja nr 1 ma karencję roczną.
   Promocje 2 i 3 są dostępne dla każdego posiadacza konta jakie chcę, więc mogą. Łatwo się jednak upewnić po prostu pytając. W końcu i tak 300 zł możesz zgarnąć dzwoniąc na infolinię w tej sprawie.

   Usuń
  2. Dostałem oficjalną odpowiedź:
   'Tak mogą.'

   Usuń
 3. Nie w temacie, ale Idea po dalszym dzisiejszym spadku cen swoich akcji zaczyna wreszcie myśleć i daje dawno nie widziane 3,20% na krótkie okresy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że nie połasiłem się na 100 zł za przelew wynagrodzenia - teraz można zyskać 300 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam konto 123 i na to konto wpływa wynagrodzenie, ale nigdy nie pisałem dyspozycji przekazania wynagrodzenia.
  Czy zmieniając konto na KJC i wyrabiając kartę a później składając dyspozycję na infolinii, kwalifikuję się do Nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem odpowiedź następującą:
   'Nie , taki przypadek się nie kwalifikuję'

   Usuń
  2. Dziękuję za informację.
   Szkoda, że bank ma takie podejście.
   To co teraz, zmienić u prawodawcy nr kona i czekać na kolejną promocję banku?

   Usuń
 6. Jak wspomniales, zamknelam konto w lipcu 2017 wiec jeszcze nie minal rok. Czy jesli skorzystam z tej wczesniejszej promocji (150zl premii, okres karencji 12.2017) to jesli zloze na infolinii dyspozycje przelewania wynagrodzenia to za kazdy miesiac bede dostawac 50zl (6×50)?

  OdpowiedzUsuń
 7. Uprzejmie informujemy, że wniosek o numerze ...... złożony w dniu 2018-04-23 21:59 został odrzucony. Przelew weryfikacyjny służący potwierdzeniu tożsamości wykonany był z rachunku otwartego tą samą metodą z banku, w którym nie doszło do identyfikacji tożsamości podczas wizyty w placówce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybierz obowiązkowo kuriera. Pisałem o tym już tyle razy, że uznałem za oczywistą oczywistość, że to jedyna pewna droga założenia konta.

   Usuń
  2. Olewam. Tak bardzo to mi nie zależy. Rzadko bywam w domu, nie mam czasu czekać na kuriera.

   Usuń
  3. Ja też ich olałem. Jestem ich klientem od wielu lat. Przelew weryfikacyjny robiłem ... z konta BZWBK a wniosek został odrzucony bo kolorowy skan dowodu w rozdzielczości 600 DPI był nieczytelny.

   Usuń
  4. @Ptok
   Nikt Ci nie każe odbierać w domu, ja zwykle podaję adres z pracy, bo też w domu rzadko bywam.

   Usuń
  5. @Arek
   Nie sądzę by powodem był skan. O tym że WBK masowo odrzuca wnioski złożone przelewem wiadomo od dawna. Sam dużo o tym pisałem w styczniu, gdy można było zgarnąć kasę za założenie konta jakie chcę bez karencji z bonem do biedronki.
   Kumpela ma tutaj konto 123 i wybrała kuriera i zgarnęła premię, ja wybrałem przelew i dostałem guzik z pętelką.

   Kolejny wniosek o konto na 2,70% poszedł już kurierem. I założyłem pierwsze takie konto bez problemu. Kolejne także, chociaż na kuriera trzeba cholernie długo czekać...

   Usuń
  6. "złożyć dyspozycję przelewania wynagrodzenia na Konto jakie chcę lub Konto VIP w dość nietypowy sposób, bo przez infolinię"

   Można też przez BZWBK24.

   Usuń
  7. @Polcan>
   Tylko że tam gdzie ja pracuję, kurier po prostu nie wjedzie. Gdy robię jakieś zakupy przez internet to odbierają je zwykle domownicy. Natomiast w tym przypadku jest wymagana moja obecność podczas wizyty kuriera. 150 złotych "dupy nie urywa", a pamiętam ile problemów miałem przy zakładaniu Konta w Toyocie za pomocą kuriera. Powiedziałem: nigdy więcej.

   Usuń
  8. To fakt, że poprzednie doświadczenia mają wpływ na nasze postępowanie w przyszłości. Ja akurat z kurierami nie mam problemów, więc praktycznie wszystko ostatnio zakładam korzystając z kuriera. Wolę poczekać niż mieć problemy z założeniem przez przelew.

   Usuń
  9. @Polcan
   Zamykając temat. Miałem przed chwilą telefon z BZWBK. Miła pani zapytała czy może mi pomóc w związku z odrzuceniem mojego przelewu weryfikacyjnego z TMUB. Oczywiście zaproponowała kuriera. Grzecznie podziękowałem, zakomunikowałem, że ta opcja mnie nie interesuje. Powiedziałem miłej pani, że mam konta w innych bankach na pewno zweryfikowane moim podpisem, ale skoro z tamtych banków nie mogę przelać tej złotówki to ich problem, a nie mój.

   Usuń
 8. czy zakladajac konto zakladamy rowniez konto oszcz 2,7%, czy trzeba zlozyc osobny wniosek i czekac az dwa razy na kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam już odpowiedź:
   'Konto osobiste zakładamy przez kuriera, oszczędnościowe można założyć z pozycji swojego konta.'

   Usuń
 9. Wysłałem wasze zapytania. Jak dostanę odpowiedzi to je zamieszczę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Obecnie posiadam konto oszczędnościowe w BZWBK /otwarte 10.04.2018 r/ czy mogę otworzyć teraz konto jakie chcę z kartą dopasowaną aby zyskać 300 zł za przelew wynagrodzenia, poprzednie konto zostało zamknięte w grudniu 2017 r.

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozumiem, że jako posiadacz (tylko)dwoch kont 123, musze przeksztalcic jedno z nich na konto jakie chcę, aby załapać sie na 300zl? Otwarcie teraz nowego konta jakie chcę nie da możliwości zgarnięcia 150 i 300 pln?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież posiadając konto tak jak ja, nie spelniasz warunku 12 miesięcznej karencji, więc nie ma co liczyć na 150 zł.
   Jedyne co warto to powalczyć o te 300 zł. Ja bym wolał założyć nowe konto KJC niż przekształcać jedno z 123.

   Usuń
  2. No właśnie, a jak rozumiec punkty 1a i 1b regulaminu? (3. Uczestnik promocji). jeżeli założę teraz KJC i przystąpie do promocji w okresie przystąpienia, będę spełniał obydwa punkty. Jako, że jest tam słowo albo, powinienem się załapać?

   Usuń
  3. Mógłbyś być bardziej precyzyjny? Który regulamin, który konkretnie paragraf i które punkty/podpunkty?
   Zajrzałem do pierwszego i wspomnianych punktów nie znalazłem...

   Usuń
  4. Przepraszam, pisałem na szybko z telefonu. Chodzi o REGULAMIN PROMOCJI 300 ZŁ ZA WYNAGRODZENIE, paragraf "3. Uczestnik promocji", punkt 1 i podpunkty a i b (http://prntscr.com/j9m6hu):
   1. Uczestnikiem promocji może być pełnoletnia osoba fizyczna, (...)oraz w okresie przystąpienia do promocji:
   a) Jest posiadaczem lub współposiadaczem Konta Jakie Chcę (...) albo,
   b) Zamieni obecny rachunek i kartę debetową na Konto Jakie Chcę i kartę Dopasowaną (...) jeżeli jest posiadaczem lub współposiadaczem innego rodzaju rachunku i karty albo,
   http://prntscr.com/j9m6hu

   Usuń
  5. Przesłałem Twoje pytania do weryfikacji.
   Odpowiedzi moje mogą się przedłużyć bo ostatnio jest duży młyn z komentarzami i gubię się już w nich...

   Usuń
 12. miałam zakładać konto z kurierem, ale przeczytałam, że przecież można to zrobić dowolnej placówce Banku (tam również mogę podać kod od osoby polecającej), więc podjadę, będzie od ręki, a czekać na kuriera musiałabym kilka dni.
  Czy miał ktoś jakieś informacje, że przy zakładaniu w oddziale były problemy, nie da się skorzystać z kodu polecającego, albo w ogóle nie załapie się wtedy na bonusy?
  Pytam z przestriogi, bo jeśli tak, to może wybiore kuriera i zaczekam te pare dni?

  OdpowiedzUsuń
 13. Konto WBK w promocji założone i od razu zgrzyt wizerunkowy... Przy składaniu wniosku o kartę zaznaczyłem opcję braku opłat przy 5 transakcjach. Mimo to założono mi kartę ze stała opłata 3zł. Na infolinii potwierdzono mi, że tak zakładają wszystkim i frycowe 3zł trzeba chociaż raz zapłacić. Na kolejne miesiące można sobie to zmienić w systemie samemu.

  Nie takie numery ze mną Bruner, zbieram "promocję" i zmykam czym prędzej z tego "banku". :/

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie była taka sama sytuacja, z tym że po złożonej reklamacji oddali pieniądze.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...