środa, 4 kwietnia 2018

Nowe korzyści konta oszczędnościowego z 2,70% w WBK


Pamiętacie o promocji konta 2,70% w WBK o którym pisałem w drugiej dekadzie marca? To jeden z niewątpliwych hitów wiosny z gwarancją oprocentowania do końca lipca 2018. Okazuje się, że konto to ma dodatkową zaletę o której nie wiedziałem na początku.


Właśnie dostałem informację, że można posiadać dowolną ilość kont oszczędnościowych na 2,70%.  A to oznacza dwie dodatkowe korzyści z posiadania więcej niż jednego konta

Tutaj założysz nowe lub kolejne konto oszczędnościowe w WBK na 2,70%

Jakie to korzyści chyba każdy się domyśla. Jedno konto daje 2,70% do kwoty 100.000 zł, więc zakładając kolejne konta zwiększamy sobie limit do dowolnej kwoty jaka nam się zamarzy. Żaden inny bank nie daje takiej swobody:)

Każde kolejne konto zwiększa kwotę o kolejne 100.000 zł
Innymi słowy już 4 konta oszczędnościowe dają nam kwotę bliską gwarancji BFG. Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć sobie więcej kont. Powód jest oczywisty, nikt nie każe nam trzymać 100k na każdym. Mogą to być kwoty mniejsze.

A po co? Bo każde konto daje nam jeden darmowy przelew, więc jak ktoś wybierze kasę z jednego konta to po ponownej wpłacie blokuje sobie środki do końca miesiąca. Wpłacając na inne konto w dalszym ciągu ma darmowy dostęp do swoich środków.

Wydaje się, że 5 kont to wystarczająca ilość i tyle właśnie mam zamiar założyć. Pozwoli to znów wyzerować konto w Millennium, gdzie mamy nieszczęsne limity przelewów ograniczone maksymalnie do 95.000 na dzień. 

W WBK limit jaki możemy sobie ustawić wynosi 25.000 zł, ale w oddziale możemy sobie ten limit zwiększyć do 125.000 zł. Szkoda oczywiście że jest jakiś limit, lepiej byłoby nie mieć żadnego, ale to chociaż lepiej niż u bordowych. 

Warto tutaj przypomnieć o jeszcze jednej zalecie posiadania większej ilości kont. Po przekroczeniu 100.000 zł bank obniża stawkę do marnych 0,40%. Posiadając osobne konta nadwyżki można przerzucić tam, gdzie stawka będzie dalej 2,70%:)

Mamy zatem powtórkę z kont osobistych, które w ubiegłych latach można było zakładać w ilości większej niż jedna. Wtedy można było założyć ich tylko 3, w kolejnej edycji kolejne 3 co dawało w sumie 6. Teraz nie ma tego ograniczenia.

Tutaj założysz nowe lub kolejne konto oszczędnościowe w WBK na 2,70%

Konta oszczędnościowe dają jeszcze czwartą korzyść dla posiadaczy 3% na kontach 123. Nie trzeba już kombinować co zrobić z nadwyżką, która powoduje iż musimy się przymusowo ewakuować do innego banku. Teraz wystarczy przelew wewnętrzny by uniknąć stawki 0%:)

Regulamin promocji 2,70% na mobilnym koncie oszczędnościowym

Ciąg dalszy:  A jednak się kręci i to na 2,70%

8 komentarzy:

 1. Ja jakieś pół roku temu ustawiłem limit w oddziale bz na 300 tys. bo tyle wtedy potrzebowałem więc nie ma żadnych ograniczeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To cenna uwaga, bo do niedawna limit był na pewno 125k. Sprawdzę to przy najbliższej wizycie w WBK i dam znać.

   Usuń
 2. Skąd taka informacja?
  Regulamin promocji paragraf 2 punkt 4 mówi:

  "Uczestnik Promocji może zawrzeć umowę o tylko 1 Rachunek Promocyjny w Okresie Oferowania Promocji przez Bank"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przesłałem sprawę do weryfikacji, bo dostawca linków mówi o dowolnej ilości kont.

   Usuń
  2. Prawdopodobnie będzie można zakładać dowolną ilość kont, ale tylko jedno będzie miało oprocentowanie promocyjne.
   W takim przypadku usunę artykuł.

   Usuń
  3. Mam już potwierdzenie: faktycznie oprocentowane jest tylko jedno, a założyć można dowolną ilość:(

   Usuń
 3. Była już taka sytuacja przy okazji jednej z poprzednich akcji z WBK, że po założeniu konta widniało 0% zamiast spodziewanych 4%.
  Ja już wniosek złożyłem, poinformuje jakie oprocentowanie będę miał po założeniu drugiego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś bank uruchomił drugie konto mobilne i stawka na koncie jest... 2,70% :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...