niedziela, 29 kwietnia 2018

Konto Zośka Pro teraz na 3% w Idea bank ale nie dla nas


Hitem tego tygodnia jest w dalszym ciągu Idea bank. Nie dość że pojawiły się tutaj lokaty z bardzo atrakcyjnymi stawki najpierw 3,20% na Wielkim Procencie potem 3,50% na Bezkonkurencyjnej to w weekend pojawiło się także 3% na koncie oszczędnościowym Zośka Pro.


Tak pokazuje obecnie strona internetowa w Idea bank. Z ciekawości zalogowałem się do bankowości niebieskich, która odkąd pojawiły się problemy jakoś nareszcie szybciej funkcjonuje, i tutaj spotkało mnie rozczarowanie. W dalszym ciągu w systemie mamy 2,15%.

Posiadaczom konta Idea nie podniosła stawki

Oczywiście należy pamiętać, że realnie nie jest to ani 3% ani 2,15%. Zośka wymaga przecież trzymania 10% wartości na nieoprocentowanym koncie idealnym, więc oprocentowanie nie sięga 3%, więc nawet gdyby bank podniósł nam stawkę, nie byłaby ona atrakcyjna. Sprawdziłem też drugie konto czyli Idea Saver, gdzie pokazywana stawka jest prawdziwa i nie wymaga trzymania niczego na ror. Tutaj też rozczarowanie, dalej mamy kiepskie 2,10% które po chamsku obniżono nam w grudniu ubiegłego roku. 

Co prawda Idea bank od dawna nie służy do trzymania kasy na kontach, ale gdy lokaty kończą nam się w dziwne dni lub gdy po przelaniu środków do IB okazuje się, że oferta właśnie się skończyła warto mieć w zanadrzu konto z jak najwyższą stawką. Można wykorzystać przelew natychmiastowy ale z jednej strony tutaj mamy ograniczenia kwotowe, a z drugiej nie każdy bank obsługuje takie zlecenia.

Wygląda na to, że nowa stawka jest gwarantowana tylko dla nowych. Warto też zwrócić uwagę na słowo 'do' 3%. Skąd to ograniczenie i jakie są tutaj inne stawki? Okazuje się, że kto nie ma konta osobistego zamiast 3% zobaczy zaledwie 1,85%.
 A co z notowaniami Idea bank? Tutaj miłe zaskoczenie, bowiem nareszcie skończyły się spadki i nastąpił wyraźny wzrost. To zapewne wynik zainteresowania firmy Kruk aktywami Get backu.

Wykazanie zainteresowania to nie to samo co realizacja, nie ma więc pewności, że kurs będzie rosnąć. W każdym razie kto sobie zaklepał lokaty na 3,50% temu bank już ich nie cofnie:)

5 komentarzy:

 1. polcan w nowym wpisie dotyczącym Skoku Wołomin piszesz, że zamykasz limit w T-mobile - dlaczego?
  Piszę tutaj, aby tam znajdowały się tylko istotne wątki.

  Ps. miłego wypoczynku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, zamknąłem w piątek. Limit w T-mobile nie jest darmowy, założyłem go więc tylko po to, by go przenieść do Millennium i tam używać za darmo.
   U bordowych przeniesienie było darmowe i tak robiłem wielokrotnie.
   Niestety teraz to nie jest możliwe. W Millennium można za darmo otworzyć darmowy limit dopiero po pół roku karencji, więc poczekam do 12 października.
   W T-mobile nie potrzebuję limitu, bo używam aktywnie karty kredytowej.

   PS. Dzięki

   Usuń
 2. Polcan:
  Oprocentowanie wyswietlane zmienia sie dopiero po nocnym przetwarzaniu danych w banku, po dniu w ktorym spelnisz warunek ze na ROR masz 10% tego co na ZoskaPRO. Wiec sprawdz jutro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej to promocja tylko dla nowych. Ot tak Idea nie będzie dopłacać kasy, zresztą i tak przez konieczność trzymania 10% na ror z 0% jest to mało ciekawa oferta.

   Usuń
 3. 3% jest tylko w promocji dla nowych klientow i obowiazuje tylko do 31.07.2018, ppzniej klasycznie do 2,15%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...