wtorek, 3 kwietnia 2018

Darmowy limit dla aktywacji 5% cashback w T-mobile i nie tylko


Dziś mam informację dla osób, które lubią fajne zwroty za zakupy. Od lat prym wiedzie tutaj bez wątpienia T-mobile, gdyż to bodaj jedyny bank, który nie ma limitu czasowego dla swojej promocji. 5% jest tutaj non-stop od kilku lat, nie trzeba więc zamykać konta po x miesiącach jak to jest w każdym innym banku.

Dla niektórych sytuacja nieco się skomplikowała w ubiegłym roku, gdy bank dla zwrotu zaczął wymagać produktu kredytowego. Dla mnie zwiększyło to tylko atrakcyjność oferty, wystarczyło bowiem płacić kartą kredytową i nie kłopotać się o to, by na koncie były jakiekolwiek środki.

Wielu ludzi nie lubi jednak jakoś kart kredytowych, trzeba się bowiem do nich przekonać. Jest jednak inny sposób obejścia problemu: założenie darmowego limitu w koncie. Założyłem go w T-mobile przypadkiem tuż przed świętami, czas więc podzielić się wrażeniami. 

Zanim przejdziemy do omówienia jak go zdobyć, krótkie przypomnienie po co go zdobywać. Do wyboru mamy dwa konta:


1 Premium - daje 5% zwrotu 
trzeba jednak wydać 500 zł miesięcznie. Daje to zwrot co miesiąc 25 zł czyli 300 zł rocznie. Po dwóch latach daje to 600 zł, po 3 latach 900 zł itd. I co ciekawe nie trzeba robić przelewów co miesiąc:) Aż szkoda że założyłem tu konto dopiero w sierpniu 2016...

Tutaj założysz konto Premium w T-mobile dla 300 zł rocznie

2. Freemium - też daje 5% zwrotu
ale to konto dla skromnych ludzi, którzy wydają mało. Wystarczy zaledwie 200 zł by mieć cashback, ale mamy tutaj limit 15 zł miesięcznie. Aby zdobyć całość trzeba wydać 300 zł miesięznie. W skali roku daje to 180 zł, po dwóch latach 360 zł, po trzech 540 zł itd.

Tutaj założysz konto Freemium w T-mobile dla 180 zł rocznie

Na marginesie to konto każdy może polecać. Kto chciałby być poleconym może napisać na marszr1@gmail.com.

Jak zdobyć limit w koncie w T-mobile? 
Limit w koncie to rzecz jeszcze lepsze niż karta kredytowa. Problem w tym, że oferują go tylko dwa banki, w każdym innym jest problem. Nie inaczej jest w Alior bank oraz T-mobile więc trzeba uważać.

W Aliorze chciałem założyć limit w koncie, bo darmowe jest korzystanie z niego. Niestety przyznanie limitu jest płatne, więc podarowałem sobie tę przyjemność.

W T-mobile UB jest na odwrót, przyznanie limitu jest bezpłatne, ale korzystanie z niego jest płatne. Warto więc założyć sobie limit i... nie korzystać z niego:)

Co to daje, że mamy taki limit? Dwie korzyści.


1 Korzyść z limitu w T-mobile - aktywacja cashbacku
Nie musimy mieć karty kredytowej. Można dalej płacić debetówką i mieć zwrot 15 lub 25 zł miesięcznie w zależności od konta jakie wybierzemy. Do 30 czerwca 2018 przyznanie limitu jest bezpłatne.

Ale uwaga, przyznanie limitu związane jest z koniecznością wpłat na konto. Płacąc kredytówką nie musimy robić przelewu na konto, wystarczy spłacać zadłużenie wpłacając od razu kasę na rachunek karty kredytowej.

W przypadku limitu musimy wpłacać co miesiąc 1/8 wartości przyznanego limitu. Jeśli więc weźmiemy 1000 zł limitu to co miesiąc trzeba będzie przelewać sobie 125 zł by wszystko było za darmo. 

Oczywiście po roku limit jest do odrzutu, gdyż wówczas czeka nas opłata za jego odnowienie. W T-mobile wynosi ona 2% wartości limitu ale minimum to 50 zł. Uwaga: limit należy zamknąć 30 dni przed końcem a nie 14 dni jak jest w Millennium.

Odnowienie limitu to kiepska sprawa trzeba więc zamknąć na czas
2. Korzyść z limitu w T-mobile: darmowe przeniesienie
Tutaj dochodzimy do drugiej korzyści z limitu. Limity trzeba zamykać i jeszcze w kwietniu muszę zamknąć limit w Millennium, gdyż brak takowej dyspozycji powoduje przedłużenie z automatu, a to wiąże się z sowitą opłatą.

W Millennium jest jednak myk, który przerabiałem już wielokrotnie. Przenosiłem tu limit z nieistniejącego już Kredyt banku oraz z Credit Agricole. Teraz przyjdzie czas na przeniesienie z T-mobile. Potem będzie już niepotrzebny:)


Regulamin promocji limitu odnawialnego w rachunku w T-mobile

24 komentarze:

 1. Jak jest obecnie w Millenium odnosnie limitu na koncie? W cenniku produktów kredytowych jest napisane, ze oplata za przyznanie lub odnowienie limitu to min 69 zl. To odnowienie jest co rok? Pytam, bo moja znajoma zakladala kilka dni temu konto w Mille i dostala limit za darmo. Czym sie różni taki limit od karty kredytowej? I jeszcze a propos kart kredytowych. Wiele osób nie ma do nich przekonania (w sumie na razie ja tez), ale może w końcu spróbuje sobie jakas wyrobić. Teraz jest promocja do 23.05.18 na kartę kredytową City Simplicity - 300 zł za jej wyrobienie. A warunki aby była darmowa tez wydają się niezbyt trudne. Nie znalazłem opisu tej promocji na tym blogu, ale może gdzieś przeoczylem. Co o tym sadzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To musiałeś źle szukać bo opisywałem tę promocję na początku lutego:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2018/02/300-z-cashback-za-patnosci-na-dowolna.html

   Akurat po napisaniu powyższego artykułu przyszedł mi pomysł by napisać osobny artykuł wyjaśniający różnicę między kartami kredytowymi a limity w koncie, bo oba produkty mają zalety ale i wady. Korzystam oczywiście aktywnie z obu.
   A co do kart kredytowych to jestem pewien, że jak już się przekonasz, że warto takową mieć, to będziesz jej używać stale. Wiem to nie tylko po sobie:)

   Usuń
  2. A na przyszłość, gdybyś szukał ofert kart kredytowych, to zebrane one są w zakładce Nie przegap II na PP4. Tam odszukałem link do artykułu o 300 zł za Citi Simplicity:
   https://polakcandwa.blogspot.com/p/przypominajka.html

   Usuń
 2. OK a co po roku (i zamknięciu limitu) ze spełnieniem warunku uprawniającego do dalszego otrzymywania cashbacku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli T-mobile nie da promocji z darmowym przedłużeniem limitu należy go zamknąć. Wtedy zostaje wyrobienie karty kredytowej, a jak znam klon Aliora, to zapewne pojawi się w trakcie roku jakaś nowa promocja na kredytówce.

   Usuń
  2. Aby limit w koncie był przez rok darmowy rozumiem, że trzeba wnioskować, nie o 1000 zł, a o 7000 zł. Bank za przyznanie limitu pobierze 1% wartości przyznanego limitu tj. 70 zł opłaty za jego przyznanie i wciągu 30 dni zwróci tę kwotę jako nagroda. Czy dobrze zrozumiałem?

   Usuń
  3. Hmm, u mnie było inaczej. Dzwoniłem na infolinię w zupełnie innej sprawie i po drodze założono mi limit. Przy czym mogłem sobie ustalić limit jaki mi się podobał do kwoty 9.000 zł
   Początkowo wybrałem 1.000 zł, ale konsultant poradził mi 2.500 bo niby upraszcza to odnowienie po roku, a możliwe że będą promocje. Więc wziąłem 2,5k. Dopytaj jak zadzwonisz, ale zapisz sobie dane osobowe rozmówcy i datę rozmowy w razie reklamacji.

   Usuń
  4. Polcan, przeczytaj dokładnie Regulamin promocji limitu odnawialnego w rachunku w T-mobile, tam jest tak napisane.

   Usuń
  5. §4. Zasady skorzystania z Promocji
   1. Promocja trwa od 02 styczeń 2018 r. do 30 czerwca 2018 r.
   2. W ramach Promocji, Klient zostanie zwolniony z opłaty za przyznanie Limitu odnawialnego w rachunku. Opłata
   zostanie pobrana, a następnie przekazana zwrotnie na ROR w przeciągu 30 dni od momentu uruchomienia Limitu
   odnawialnego w rachunku.
   3. Warunkiem skorzystania z Promocji jest spełnienie przez Klienta łącznie poniższych warunków:
   a. złożenie wniosku o Limit odnawialny w rachunku dla Klienta z oferty standardowej, w kwocie nie
   mniejszej niż 7.000,00 PLN lub złożenie wniosku o Limit odnawialny w rachunku razem z wnioskiem
   o Pożyczkę/kredyt konsolidacyjny w terminie określonym w ust. 1,
   b. przyznanie Klientowi Limitu odnawialnego w rachunku przez Bank i podpisanie przez Klienta umowy
   o Limit odnawialny w rachunku w kwocie nie mniejszej niż 7.000,00 PLN lub przyznanie Klientowi
   Limitu odnawialnego w rachunku oraz Pożyczki/kredytu konsolidacyjnego oraz podpisanie przez
   Klienta umów o ww. produkty bankowe
   4. Nagroda w Promocji w postaci zwróconej opłaty stanowi nagrodę uzyskaną w związku ze sprzedażą premiową i
   stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 68 Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
   (tekst jednolity Dz. U. z 2016 poz. 2032 z późn. zm.) jest zwolniona z podatku dochodowego, co oznacza, że
   Klient nie ma obowiązku odprowadzenia podatku.

   Usuń
  6. Regulaminu nie czytałem, sugerowałem się tym co mówił konsultant. Rozmowa jest nagrana, a ja mam zapisaną datę i godzinę rozmowy oraz imię i nazwiska konsultanta.
   Rozmowa trwała ponad godzinę.

   Inna sprawa, że limitu wciąż nie widzę, więc trochę długo trwa aktywacja produktu. Dziś dodzwonić się do Tmobile jest całkowicie niemożliwie. Zrobiłem już 10 połączeń od południa i ciągle wszyscy konsultanci są zajęci i wiecznie przepraszają za wydłużony czas oczekiwania...

   Usuń
  7. Ponieważ dodzwonić się dziś nie sposób (przed świętami dzwoniłem 5x i połączenie było od razu) napisałem wiadomość pocztą wewnętrzną. Czekam na odpowiedź.

   Usuń
 3. Cyt"W przypadku limitu musimy wpłacać co miesiąc 1/8 wartości przyznanego limitu. Jeśli więc weźmiemy 1000 zł limitu to co miesiąc trzeba będzie przelewać sobie 125 zł by wszystko było za darmo."
  Nie za bardzo to rozumiem. Czyli musimy wpłacać nawet jak tego limitu nie naruszymy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Co więcej limitu lepiej wcale nie ruszać, bo jest oprocentowany, więc korzystanie z niego jest całkowicie nieopłacalne. Wiem, że muszę wpłacać co miesiąc 312,15 zł bo limit mam 2.500 zł

   Dla mnie to oczywiście żaden problem, bo i tak o miesiąc wpłacam minimum 500 zł za zakupy zrobione w poprzednim miesiącu. Tyle tylko, że od tego miesiąca zamiast spłaty bezpośrednio na rachunek kredytowy, teraz będę musiał wpłacić najpierw kasę na ror, a potem przelewem wewnętrznym spłacić kartę. Różnica praktycznie żadna.

   Usuń
  2. Skoro masz kartę kredytową, to po co Ci ten limit w koncie? Jak piszesz, lepiej go nie ruszać. Do zwrotu 5% za zakupy wystarczy jedno, albo drugie. No chyba, że na dniach wypowiesz umowę karty kredytowej w związku z jej opłatą 70 zł za odnowienie.

   Usuń
  3. W artykule wyraźnie to napisałem

   Usuń
 4. A czemu zniknął wpis na temat bzwbk z dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z prostego powodu, że okazało się, iż można zakładać dowolne ilości kont w WBK, ale kolejne nie będą oprocentowane.

   W tym kontekście artykuł nie ma sensu. Ja i tak konto założę, ale wątpię czy stawka na nim będzie 2,70%.

   Usuń
 5. Dziś uruchomiłem limit w koncie. Procedura finalizacji jest dość dziwna, ale w końcu limit jest uruchomiony. Żadnych opłat za uruchomienie nie zauważyłem, mimo iż jest na kwotę 2500 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może opłata zostaje pobrana dopiero w momencie uruchomienia limitu (pobrania środków). Niestety w regulaminie nie jest to jednoznacznie opisane.

   Usuń
 6. Ja dopiero w lutym otworzyłem konto, więc do września mam zapewniony zwrot za zakupy. Skoro promocja limitu trwa do końca czerwca to gdzieś w połowie zawnioskuje o niego. Pozwoli mi to wydłużyć cashback o kolejny okres.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan nie wprowadzaj w błąd z tym limitem nie jest darmowy!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem za darmo, więc powstał artykuł na ten temat. Założyłem w piątek, wczoraj go aktywowano.

   Usuń
 8. Dziś udało mi się wreszcie dodzwonić na infolinię Tmobile i dowiedziałem się już wszystkiego. Informacji mam tyle, że powstałby z tego osobny artykuł i niebawem takowy powstanie.

  Podsumowując okazało się, że dostałem ofertę promocyjną spoza oferty standardowej. Limit jest przyznany za darmo nawet dla kwoty minimalnej czyli 500 zł. W standardzie jest to 7.000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczegóły oferty spoza standardu z procedurą uproszczoną w osobnym artykule poniżej:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/04/niestandardowe-promocje-w-bankach-czyli.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...