środa, 25 kwietnia 2018

Lokaty specjalne dedykowane dla aktywnego klienta w ofercie banków


Wczoraj zaczęła się Wielka Ewakuacja kasy z kont na Lokatę Wielki Procent Plus na 3,20% w Idea bank. Skoro nareszcie po ponad kwartale dają powyżej 3% warto środki pracujące na tej stawce podkręcić nieco wyżej na krótki termin.

Jak się okazało podczas ewakuacji czyli przy dokonywaniu przelewów banki zaoferowały lokaty w ofercie specjalnej z prośbą o wstrzymanie się z dokonaniem przelewów. Jakież to cuda zobaczymy?


Oferta specjalna to na tym blogu nazwa zarezerwowana na szczególne oferty w której można zgarnąć minimum podwójny bonus: jeden od banku, drugi od organizatora. Banki jednak używają tej nazwy w zupełnie innym kontekście. 

Najpierw spróbowałem zrobić przelew z Alior banku. Po wpisaniu danych do przelewu i kliknięciu dalej, pokazał się taki komunikat.

Dedykowana oferta dla ewakuujących środki z melonika
No jasne wstrzymam się z wykonywaniem przelewu pozwalającego zamienić 3% na 3,20% po to by skorzystać z dedykowanej oferty depozytowej... 2% ? I to na okres 3 miesięcy? Na odsetki musiałbym czekać dwa razy dłużej aniżeli w Idea bank.

3% przedłużone w Alior bank
Na marginesie skoro już jesteśmy przy Aliorze, to dziś na PP4 oficjalnie opublikowałem ważną informację, która do tej pory pojawiała się w komentarzach. Alior przedłużył stawkę 3% o pół roku do 31 grudnia 2018. Więc do końca roku IB będzie musiał oferować stawki powyżej 3% by nas zachęcić do ewakuacji:)

Potem przyszedł czas na wyzerowanie konta w Millennium. Tutaj sytuacja była podobna, znów zamiast smsa autoryzacyjnego pojawiła się oferta specjalna lokaty, nieco  lepsza niż u melonika. Najpierw zobaczyłem taki screen na którym licznik odliczał dwie minuty do namysłu.
 
Bank nazywa to ofertą specjalną

Cóż tutaj co prawda miałem mniej niż w Aliorze bo tylko 2,70% ale i tak wybór niższej stawki z zamrożeniem środków na lokacie także kwartalnej raczej nie jest dobrym pomysłem. Wybieram przelew do IB i...Komunikat zmienił się na hasło Ostatnia szansa! już bez licznika czasowego. Kasa poszła oczywiście do Idea bank:) Trzeci bank WBK nie oferował żadnych ofert przy przelewach. Jakby wiedział że środki i tak niebawem wrócą:)

Oczywiście w euforii należy pamiętać, by nie zerować wszystkich kont przenosząc środki do Idea bank. Ważne by pamiętać o swoich zobowiązaniach. W piątek muszę wszak oddać 2000 na kredytówkę w T-mobile te środki więc są nienaruszalne, limity w kontach też trzeba w terminie pozwracać.

Ponadto w maju. jak co miesiąc, trzeba zasilić liczne konta na pokaźne kwoty by wszystkie były oferowane za darmo. Oczywiście można to robić na raty, bo banki i tak biorą pod uwagę sumę wpłat, a nie najwyższą z nich. Wtedy jednak byłaby prawdziwa akrobatyka finansowa, która ma swoje granice.

Jak widać oferta specjalna w definicji banku wygląda nieco inaczej niż nasza definicja. Lokaty w ofercie specjalnej byłyby przecież w ogonie rankingu lokat i to zebranych w zestawieniu standard na które mało kto patrzy.

12 komentarzy:

 1. Ja przy przelewie z Millennium nie miałam żadnego "zachęcacza", jedynie po około godzinie telefon z banku z pytaniem, czy to ja zlecałam przelew. Po weryfikacji i potwierdzeniu też nie było żadnych namów.
  Przy okazji, mocno denerwujący jest brak możliwości zrobienie przelewu na lokatę w I.B. bezpośrednio z innego banku. Kiedyś taka możliwość była.
  Dziękuję za informację o 3,2, właśnie kończyło mi się promocyjne oprocentowanie Profitu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Telefony z Millennium to miałem przy każdorazowym wykorzystaniu limitu w koncie. Tyle że wówczas oferowano mi dodatkową gotówkę w pożyczce skoro wykorzystałem pokaźną kwotę z całego limitu:)

   Usuń
 2. Ja to lubię jak jeszcze dzwonią i pytają dlaczego nie skorzystałem z ich oferty. Zwłaszcza Millenium :)
  Przypominam im wówczas, że mają KO i lokatę mobilną w RR :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 3,5% w IB!
  1 lub 3 miesiące.
  https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-bezkonkurencyjna-plus

  OdpowiedzUsuń
 4. Z ideą chyba nie jest za ciekawie. Daje już 3,5% na 3 m-ce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie dadza 10% nie dotykam.
   Tytanik tonie...
   Kurs IDA zanurkowal pod 10pln, zapinamy pasy i jedziemy na poczatek na 5 pln.
   Zobaczymy jak przy walacym sie rynku bankowym w Polsce juz w 2018, beda puszczac zwieracze zakladajacym lokaty.

   Usuń
 5. Oj nie jest a to dopiero poczatek proby ratowania plynnosci konia ze stajni Czarnego kosztem lokatowiczow.
  Poczekam pare tygodni z boku i poobserwuje jak stawki lokat w gore poszybuja...

  OdpowiedzUsuń
 6. Na wstępie chciałbym napisać że nie odstraszam od lokowania pieniędzy w tym banku, jednakże warto znać parę faktów dotyczących IDB:

  03.2018: KNF zaleca Idea Bankowi zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie zysku za 2017
  04.2018: Problemy z płynnością GetBack, którego wcześniejszym właścicielem był Idea Bank
  04.2018: zmiana prezesa w IDB
  04.2018: podejrzenia że IDB przed sprzedażą GB ulokował tam depozyty o wysokim ryzyku
  04.2018: Idea Bank jednym z niewielu banków oferujących Obligacje GetBack
  04.2018 KNF podjął działania sprawdzające zaangażowanie instytucji w pośrednictwo sprzedaży obligacji GetBack SA - a więc wobec IDB także
  04.2018: Spadek akcji IDB po każdej negatywnej Informacji o GetBack - a należy pamiętac że 79% akcji należy do Leszka Czarneckiego, 6% do Gettin Banku, ponad 8% do różnych TFI. Tak więc we FreeFloat pozostaje około 14% akcji. SPadek jaki ma miejsce nie jest wywołany przez drobnych inwestorów, a raczej przez TFI które z obawy pozbywają się akcji. Skąd taka decyzja ? nie mnie oceniać, ale w TFI raczej nie siedzą osoby "w ciemię bite".

  Jak dla mnie jedyną obawą jest to, że w związku z powiązaniami Idea Bank-Get Back-Depozyty o wysokim ryzyku, Idea musiała być mocno zaangażowana w obligacje GetBack poprzez ich zakup kao zabezpieczenie dla tych depozyów o wysokim ryzyku.
  Stąd obecny odwrót w obawie że jak GetBack ma kłopoty to i IDB może mieć kłopoty z odzyskaniem pieniędzy zainwestowanych w obligacje GetBack. Do dnia dzisiejszego Idea Bank nie podał informacji że ich nie posiada bezpośrednio lub pośrednio tak jak zrobił to TFI Quercus. A to na pewno uspokoiło by sytuację.

  Powyżej wyrażona treśc jest tylko moim subiektywnym zdaniem, mającym na celu stworzenie merytorycznej dyskusji na temat tego co jest przyczyną tak szybkiego wzrostu oprocentowania, spadku akcji Idea Bank, a nie dyskusji na temat czy lokaty w IDB są zabezpieczone przez BFG i czy na pewno otrzymamy pełen zwrot z zaangażowania w lokaty w tym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem przed momentem swoją pocztę. Pod koniec marca dostałem zapytanie od jednej z czytelniczek co sądzę o obligacjach GetBack, które sprzedawał Lion's Bank. Podała mi parametry i zapytała 'czy warto pochylać się nad tematem'

   Lion's to jak wiemy Idea bank w wydaniu dla bogatych.

   Usuń
 7. Lions bank jest dla każdego lokaty już są od 10 tyś

  OdpowiedzUsuń
 8. A co mnie obchodzi jakis "getback" czy giełdowe problemy banku? MAMY gwarancje przecież. A więcej niż 400 tys. nikt zdrowy na rozumie nie ulokuje. Dziś wszystko możliwe poszło do IB na 3,50 :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. A jak bym posiadał salon fryzjerski i miał klientów i znalazł 10 osób z wykształceniem ekonomicznym to da się skok otworzyć?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...