sobota, 21 kwietnia 2018

Lokata na Majówkę Plus do 3% w Idea bank w cieniu spadków notowań banku


Oj nieciekawą tendencję widać od dłuższego czasu w Idea bank. W ubiegłym roku praktycznie w każdym miesiącu mieliśmy w jego ostatniej dekadzie fajne lokaty do wyboru. Na tyle dobre, że warto było zakładać je hurtowo.

W tym roku wygląda to już zupełnie inaczej. Przed nami majówka i niby to z tej okazji mamy już w ofercie lokatę na majówkę, ale z plusem w nazwie. Niby, bo do majówki jeszcze ponad tydzień, a w tle mamy nieciekawą atmosferę wokół niebieskich, których akcje spadają na łeb na szyję.


Od dobrych kilku miesięcy niebiescy całkowicie zmieniają taktykę. Do nazw lokat dodają słowo Plus, które zwykle ma pozytywny wydźwięk, ale w przypadku Idea bank wywołuje zdenerwowanie fanów lokat bo wymaga posiadania tutaj konta.

Stawki też jakoś nie napawają optymizmem. Majówka wygląda tutaj następująco:


Stawki są więc bardziej dopasowane na 2017 rok, a nie do obecnego. W ubiegłym roku był taki moment, że 2,50% to była minimalna stawka godna jeszcze omawiania, a wszystko co powyżej było już całkiem przyzwoite.

W tym roku sytuacja diametralnie się zmieniła. Dziś absolutnym minimum to 2,70% tyle bowiem mamy na koncie w Millennium czy w WBK i to do pokaźnych kwot. Oferowanie więc jakichkolwiek lokat poniżej tej stawki to strzał kulą w płot.

A właśnie poniżej tej stawki mamy lokaty na najpopularniejsze okresy. Lepsze stawki zaczynają się dopiero od pół roku, ale 2,80% to jeszcze nie powód by zamrażać tutaj kasę na pół roku zamiast mięć ją do dyspozycji w dowolnym momencie na KO.

Jedyna sensowna stawka to 3% chociaż po ofercie Credit Agricole omówionej w tym tygodniu już nie jest to takie oczywiste. CA daje wszak 3% na fajny okres 4 miesięcy i na pewno założę tutaj konto dla takiej stawki.Mamy zatem totalnie nietrafioną majówkę w Idea bank. Na domiar złego oferta pojawia się w momencie, kiedy akcje Idea bank szorują po dnie co wielu z was wskazało w komentarzach podając odnośnik do artykułu Bank Leszka Czarneckiego w poważnych tarapatach.

Dużo złego jak widać dzieje się u niebieskich. Kłopoty zaczęły się od odejścia Augustyniaka. To wtedy Idea bank zrobiła nieco chamskie podejście z kontami Zośka Pro i Saverem pozostając głuchym na nasze argumenty i obniżając tutaj stawki do absurdalnie niskich.

Od końca ubiegłego roku nie korzystam już wcale z kont w Idea bank. Od tego roku są one całkowicie puste czekając co najwyżej na wpakowanie tutaj środków z kończących się lokat na 1-2 dni, gdyby te zakończyły się w wolny dzień, gdy przelewów do innego banku nie będzie można zrobić.

Problem w tym, że ostatnie lokaty w Idea bank kończą mi się już w maju. I nic nie wskazuje na to, bym za miesiąc miał tutaj jeszcze jakiekolwiek środki.

20 komentarzy:

 1. Zgadza sie, Idea Bank od pewnego czasu nie ma wlasciwie nic do zaproponowania. Przez ostatnie kilka lat zakladalem lokaty wlasciwie tylko tam, ale teraz KO np. w Millenium jest oczwiscie lepsze. Nie zeby zarobic, ale jak najmniej stracic na swoich oszczednosciach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przesadzajcie bo 3%/12 miesięcy, to lepszej oferty nie ma pewnie w całej UE. Pytanie tylko czy Idea Bank da radę przetrwać? Do czego mogą prowadzić dalsze kłopoty banku? Przecież właściciel ma dwa banki Idea i Getin, które oferują najlepsze depozyty odpowiednio w PLN i USD.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę ze w lepszej sytuacji są kasy spółdzielcze niż banki Czarneckiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ale to nie ma znaczenia, bo wszędzie są takie same państwowe gwarancje depozytów i odsetek przez BFG.

   Usuń
 4. Lokaty kończą mi się 27 i 30.04.2018r. gdyby zaproponowali 3% na 3 m-ce, wtedy mógłabym zaakceptować, Lokatę na majówkę Plus, ale 12 miesięcy to nie dla mnie. Pokaźna kwota odpłynie do BZ WBK na Konto 1,2,3 i KO Credyt Agricole też 3%.

  OdpowiedzUsuń
 5. Konto w banku zachodnim na 2.7 do 20 konto systematycznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Idea spada z wielu powodów. Glapinski nie chce podwyższać stóp (spadki z tego powodu dotyczą wszystkich banków). Jest nowy szef. Bank ma kłopoty z wizerunkiem przez sprzedaż obligacji getback co moze odbić się na wynikach, może w końcu mieć kłopoty prawne w związku z tą aferą bo grupa L.Czarneckiego sprzedawała najwięcej tych obligacji. Rynek to dyskontuje. jeszcze jak wyjdzie że Getback skupował długi głównie z ID i GEtin oraz funduszy wierzytelnosciowych tej grupy a zrobi się naprawdę gorąco bo wyjdzie na to że getback powstał tylko po to aby pozbyć się najgorszych długów z getina i IB po czym został opchnięty a na koniec wepchnięty na giełdę (za co oczywiście grupa Getin już oczywiście nie odpowiada). Obligacje w takim układzie były opchnięciem niespłacalnych długów naiwnym nabywcom
  W sumie to miałem przynajmniej przez kilkadziesiąt godzin nadzieję że choć IB da kwartalnie pow. 3% w związku z odpływem kapitału. No i wyszło co wyszło. 3% na 12mc gdzie kolejne miesiące mogą okazać się miesiącami turbulencji. 12mc to długo. Drożeje ropa wiec nastawienie RPP może się jednak trochę zmienić. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Ten rok w porównaniu do poprzedniego to jakiś rollercoaster
  MM

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam takie pytanie : Posiadam lokaty w Idea Bank i mam dostęp do Idea Cloud ale nie posiadam konta osobistego - chciałem założyć konto idealne i teraz pytania :
  1. Czy to konto i karta do niego jest całkowicie za free?
  2. karta do bankomatu jest wydawana automatycznie czy można z niej zrezygnować podczas składania wniosku o konto?
  3. Konto mogę założyć po zalogowaniu się do Idea Cloud? będzie jakaś weryfikacja danych przelewem z innego banku? bo moje dane już mają (lokaty).
  4. Po założeniu konta będę miał te same dane do logowania?
  5. Wygląd Idea Cloud będzie taki sam? jedynie wzbogacony o konto osobiste?

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Konto tak, karta nie wiem.
   2. Ja nie posiadam karty - brak konieczności wyrabiania.
   3. Potwierdzenie sms.
   4. Tak.
   5. Na pulpicie pojawi Ci się konto, reszta bez zmian.

   Usuń
  2. Czesc. Tez tak kiedyś miałem, wiec mogę Ci odpowiedzieć w pełni kompetentnie:
   1. Tak karta i konto jest calkowiecie za free.
   2. Nie musisz o nia wnioskować podczas składania wniosku o okonto.
   3. Tak, konto możesz zalozyc w IdeaCloud
   4. Tak, dane do logowania się nie zmienia
   5. Tak, wygląd będzie identyczny, będziesz tylko widział dodatkowo swoje nowe konto - niezwłocznie po zatwierdzeniu wniosku SMS'em.

   Usuń
  3. Ja zakładałem 2mc temu więc pewnie nic się nie zmieniło
   1.Za free
   2.Można zrezygnować na poziomie składania wniosku z poziomu panelu użytkownika
   3. Dokładnie tak - z Idea Cloud. Nie pamietam czy jest jakiś sms weryfikacyjny. Chyba tak. I to wszystko - żadnych telefonów
   4. Tak
   5. Tak

   A na marginesie... Czy ktoś Idea wydzwaniał kiedyś do was z propozycjami kupna tych obligacji getback? Tyle czytam o telefonach, nagabywaniu a ja nie dostałem żadnej propozycji, nikt do mnie nie dzwoni ani z tego ani z innego banku. A lokat mam na kilkaset tys wiec mieli kogo 'skubać'. Dziwne. jakoś profilowali ludzi czy jak?
   jeśli chodzi o następne miejsce lokowania kasy to chyba pójdę do CA na 3% chyba że Idea się obudzi
   MM

   Usuń
  4. ok, dzięki, czyli sms weryfikacyjny przyjdzie na ten numer tel. co mam w Idea Cloud aby potwierdzić złożony wniosek o konto?

   Usuń
 8. To prawda, IB z tą lokatą lekko sobie zażartowała. Nawet jakby nie było teraz z nimi "gorąco" - to i tak zastanawiałbym się czy u nich lokować. A tu łaskawcy dają tyle co teraz niektórzy na KO i jeszcze karzą zamrażać środki aż na rok! To już nie jest ta sama Idea co kiedyś i jak tak dalej pójdzie - to nie wróżę im dobrze...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja także nie wchodzę w roczne lokaty w IB... Już wolę założyć dwa konta w CA na 3% !

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. ja na lat pińdziesiunt najbidniej... a za dwa roki to mi sie lokacja łod przedwojnia uskutecznia.

   Usuń
  2. Moją odbierze dopiero wnuk, jak dożyje.

   Usuń
 11. Ty polcan otwierasz na 3 miescioce lokaty tylko

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy1: Niemałe zaskoczenie! od dziś nowa lokata! Lokata WIELKI PROCENT PLUS od 500,00 do 1 000 000,00 PLN
  30 dni
  3,00%
  45 dni
  3,20%

  OdpowiedzUsuń
 13. Idea Bank - 3,20% w skali roku na okres 45 dni

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...