czwartek, 19 kwietnia 2018

Co wybrać: 200 zł za przelewy, do 300 zł za płatności czy 300 zł za CA Saver w promocji Korzyści dla Ciebie


Za nami omówione wczoraj danie główne czyli 3% do 100.000 zł na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole. Jak się okazało to oferta dla każdego, kto nie ma tutaj konta lub zdążył je zamknąć przed 10 kwietnia 2018, gdy zaczęła się ta promocja.

Jak każde konto oszczędnościowe Rachunek Oszczędzam na 3% wymaga posiadania konta osobistego w danym banku. Do tej pory CA miało w ofercie 4 różne konta i w dalszym ciągu mamy ich 4, ale uległy teraz modyfikacji.

I. Wybieramy Konto oszczędnościowe dla 3% na KO
Spójrzmy co mamy do wyboru. Na dobrą sprawę mamy tutaj 4 konta, ale w praktyce dla zdecydowanej większości czytelników istotne będę tylko dwa ostatnie zaprezentowane w kolumnie 3 (Konto dla Ciebie) oraz kolumnie 4 (Konto dla Ciebie VIP).


Pierwsza dwie kolumny są mało istotne

1.Konto dla Ciebie GO! (13-18 lat)
jest dla osób w wieku 13-18 lat i dla nieletnich jak zwykle wszystko jest za darmo.

2. Konto dla Ciebie MOVE! (18-27 lat)
Kto osiągnie pełnoletność temu w pierwszym etapie dorosłego życia bank przekształci konto GO! w MOVE! Automatycznie pojawi się opłata na 3 zł, ale można ją łatwo anulować płacąc raz kartą na dowolną kwotę

3. Konto dla Ciebie (powyżej 27 lat)
Kto osiągnie wiek dojrzały czyli 27 lat, temu bank przekształci poprzednie konto MOVE! w Konto dla Ciebie. To konto kosztuje 7 zł, ale można ją łatwo anulować płacąc raz kartą na dowolną kwotę i przelewając 1000 zł


Nieprzypadkowo w reklamie konta mamy do wyboru tylko dwa z nich, wszak głównie oferta jest kierowana nie dla nieletnich lecz dla nowych. Nowi do wyboru mają opcje widoczne w tabeli w kolumnie 3 i 4 i są dla ludzi w wieku od 18 lat

1. Konto dla Ciebie
Dla osób w wieku minimum 18 lat, które będą przelewać tutaj 1000 zł oraz płacić 1 raz kartą. Mamy zatem wymagania niczym w Millennium, warto je robić bowiem ich brak powoduje naliczeniem opłaty za kartę w wysokości 9 zł.

2. Konto dla Ciebie VIP
Pełnoletni mają do wyboru jeszcze konto VIP, czyli następce dawnego Premium. Tutaj wymóg przelewu wynosi 10.000 zł, ale za to karta jest dostępna bez dodatkowych warunków.

Tutaj założysz konto w Credit Agricole dla 3% w ofercie na start

Podsumowując wybór 'milenijnego' Konta dla Ciebie załatwia sprawę z 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100.000 zł. Nie trzeba już jak w poprzedniej ofercie kont wybierać konta z wymogiem przelewu aż na 10.000 zł, bo płatność kartą to żaden wymóg.


II Dodatkowe premie do wyboru
Bank nie stawia jednak na 3% lecz promuje jedną z trzech premii za założenie konta. Do wyboru mamy.

1. Do 200 zł premii za przeniesienie konta
Bank stawia sprawę jasno, jest to bowiem powtórka ze znanych nam promocji:
 • 200 zł - jeśli przez 3 miesiące będziemy przelewać min. 3000 zł
 • 100 zł - jeśli przez 3 miesiące będziemy przelewać min. 1000 zł
W komentarzach podajecie, że bank nie wymaga przelewów od pracodawcy i każdy może zgarnąć premię. Niestety nie mogę tego potwierdzić z dwóch powodów.

Z jednej strony jest to nielogiczne, bo przecież już spełnianie warunków konta dla Ciebie dałoby nam po kwartale 100 zł, a warunki konta VIP dałyby nam 200 zł z definicji. Bank przyznawałby więc każdemu premię za warunki zwalniające z konta.

Przeczy też temu cotelcom, który w marcu chciał założyć tutaj konto i złożył wniosek, ale wycofał się z niego bank bowiem wymagał przelewów od pracodawcy. Być może jest tutaj inny trick podobny do tego z WBK...

Z 3 opcji możemy wybrać tylko jedną

2. Do 300 zł zwrotu za opłacane rachunki
Bank daje nam 5% zwrotu za opłacane rachunki, a więc zdecydowanie więcej aniżeli daje WBK na koncie 123. Do wyboru mamy 7 możliwych rachunków: gaz, energię elektryczną, wodę bieżącą, tv kablowa/satelitarna, dostęp do internetu, telefon komórkowy, telefon stacjonarny

Bank obiecuje zwrot tylko przez 12 miesięcy. Ogólna pula do zgarnięcia wynosi 300 zł, ale każdy z was musi przeliczyć ile dostanie zwrotu. Dla mnie nie byłoby tego dużo bo nie posiadam ani telefonu stacjonarnego, ani telewizji, zaś za pozostałe rachunki nie płacę zbyt wiele.

CA Saver dalej ma 3 opcje do wyboru

3. 50% zwrotu z CA Saver
To bez wątpienia najciekawsza opcja, ale z pozoru. Mamy tutaj powtórkę z rewelacyjnego i co więcej prawdziwego Savera, a nie podróbki znanej z mBanku co kiedyś wywołało na tym blogu wiele szumu.

O co chodzi? Bank zaokrągla nam nasze zakupy i odkłada je na oprocentowany rachunek. Do wyboru mamy zaokrąglanie do 0,50 zł, złotówki lub 5 zł. Oczywiście najbardziej opłacalna jest ostatnia opcja, gdyż daje największe korzyści.

Weźmy przykład dla opcji z zaokrąglaniem do 5 zł: płacimy za wybrany produkt 1, 20 zł a bank zaokrągla nam płatność do 5 zł i brakujące 3,80 zł odkłada na rachunek. Gdybyśmy wybrali niższe zaokrąglanie, bank przelewałby niższe kwoty.

Ten bezsensowny ruch 'okradania' robi mBank na swoim mSaverze, za co przestałem ten bank lubić. Credit Agricole robi prawdziwe zaokrąglanie: dodaje od siebie 50% do zebranej przez nas sumy zaokrągleń. A o już jest coś:)

Tutaj założysz konto w Credit Agricole dla 3% w ofercie na start

Innymi słowy bank 'okradnie' nas na kwotę 40 zł czyli innymi słowy zaokrągli płatności na kwotę w sumie 40 zł, to z tego połowę dopłaci od siebie czyli zarobimy 20 zł. Miesięcznie możemy zarobić w ten sposób maksymalnie 25 zł, więc zaokrągleń możemy mieć max 50 zł.

Rocznie dzięki 50% zwrotom z CA Saver można zdobyć 300 zł. Fajna sprawa bo w przeciwieństwie do opcji z rachunkami zdobycie tych 300 zł jest całkiem realne, ale ma jedną wadę. Bank wymaga płatności kartą na minimum 300 zł. Gdy brałem w tym udział kilka lat temu nie było tego wymogu. 

Podsumowując jeśli miałbym wybierać wybrałbym więc na pewno opcję z CA Saver oraz kontem na 3% do 100.000 zł. Warunki utrzymania konta żadne bo to kopia z Millennium, a dodatkowe korzyści całkiem sympatyczne.


Tabela Opłat i Prowizji Konto dla Osób Fizycznych

Regulamin promocj Korzyści dla Ciebie

35 komentarzy:

 1. Oferta bardzo ciekawa, mimo konieczności zakładania konta. Mam tylko do Ciebie Polcan/do Was, posiadających tu konto pytanie - czy bank ten jest godny zaufania i nie sprawia jakiś problemów? Muszę przyznać, że nigdy z CA nie miałem do czynienia. Drugie moje pytanie to czy mogę poczekać z założeniem tu konta/KO do końca lipca i dalej będę miał zagwarantowane te 3% na "ichniejszym" KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trochę dziwny bank, miesiąc tu dziki i zindywidualizowany. Zwykle banki mają miesiąc kalendarzowy lub przesunięty o kilka dni wstecz jak w ING. W CA gdy byłem klientem miesiąc liczył się od dnia założenia konta, więc każdy klient miał inny miesiąc obrachunkowy.
   To było jednak kilka lat temu, być może coś się tu zmieniło.

   Usuń
  2. Jeżeli chodzi o wypłaty premii za CA Savera to nigdy z tym nie było problemu, wszystkie płatności w terminie.
   Dziwne było postępowanie banku już po zamknięciu konta. Konto było nieczynne od ponad roku, a bank przysłał mi... nową kartę do konta, bo data ważności poprzedniej się skończyła.
   Od razu ją oczywiście zlikwidowałem, ale nikt w banku nie miał pojecia jakim cudem poprzednia karta nie została anulowana. Miałem jednak konto premium, więc wszystko było za darmo...

   Usuń
  3. Dzięki Polcan, a drugie moje pytanie? ;)

   Usuń
  4. Moim zdaniem można, bo działa to na podobnej zasadzie jak KO w Getin 4 miesiace mamy gwarantowane od pierwszej wpłaty.
   Sam zamierzam uruchomić to konto nieco później bo dopiero pod koniec maja mam mieć większa gotówkę.

   Usuń
  5. Już wiem. Tu akurat tak nie jest. Promocyjne oprocentowanie bije od dnia założenia konta.

   Usuń
  6. Już widzę w pierwszej części artykułu jest zapis w Tabeli oprocentowania na str 1
   Odnośnik nr 3:
   'Oprocentowanie specjalne
   obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta'

   No, ale przecież otwierając konto osobiste nie musisz od razu otwierać konta oszczędnościowego czyli używając nazw CA rachunku oszczędzam.
   W każdym banku konto osobiste i oszczędnościowe działają osobno, bo nie każdy posiadacz ror ma KO. Więc na logikę możesz się wstrzymać z założeniem KO a używać już CA Savera.

   Usuń
  7. Zgadza się, tylko u nich na stronie jest napisane, że to promocyjne oprocentowanie "na start". Tylko nigdzie nie mogę znalezc regulaminu. Wiec pytanie jest jak długo od otwarcia ROR-u jest to dostepne? Niektore banki kiedyś dawały np. miesiąc.

   Usuń
  8. Moim zdaniem oferta na start jest opisana w poniższym regulaminie:
   https://static.credit-agricole.pl/asset/t/o/-/to-indywidualni-10042018_14224.pdf

   Załączyłem go do wczorajszego artykułu bo to wczoraj była mowa o KO na 3%. Masz tu info o tym, że oferta obowiązuje 4 miesiące od otwarcia, bez przymusu, że rachunek oszczędzam musi być otwarty wraz z Kontem dla Ciebie.
   Innymi słowy zakładasz Rachunek oszczędzam na 3% NIEZALEŻNIE od Konta dla Ciebie w dowolnym momencie trwania promocji np. w sierpniu i od tej pory masz 4 miesiące.
   Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

   Usuń
  9. Mnie w placówce banku Credit Agricole podczas zakładania konta Doradca klienta Pani MK powiedziała, zupełnie co innego, że okres promocyjnego oprocentowania zaczyna się od pierwszej wpłaty na Konto Oszczędzam. Kto ma rację?

   Usuń
 2. Nigdy nie korzystałem z savera ale...
  "Weźmy przykład dla opcji z zaokrąglaniem do 5 zł: płacimy za wybrany produkt 1, 20 zł a bank zaokrągla nam płatność do 5 zł i brakujące 3,80 zł odkłada na rachunek."
  Czy nie jest tak, że w przykładzie polcana bank zaokrągli nam płatność w dół czyli nie odłoży nic na rachunek? A może zaokrągli w górę dopiero końcówki powyżej 2,50??? polcan to jak kupię coś za 10,01zł to bank zaokrągli mi do 15 i odłoży na rachunek 4,99??? Wątpię!
  Tak czy owak to zabawa dla bardzo skrupulatnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie dlatego kiedyś zakładałem tutaj konto, a odpowiedni artykuł nazwałem 400% cashback bo była to super zabawa, tyle że wówczas limit miesięczny był 33 zł.
   Wówczas wszystkie płatności miałem około złotówki a bank dopłacał nam do 5 zł. Oferta była o tyle ciekawsza, że nie trzeba było robić obrotu kartą na 300 zł. Wystarczyło więc kilka płatności by zdobyć całą premię.

   Innymi słowy już nie jest tak kolorowo jak kiedyś z tym CA Saverem. Ale suma summarum obecnie jest lepiej bo mamy dodatkowo 3% na KO, czego przy premierze francuskiego Savera nie było.

   Usuń
 3. Odnośnie tego od kiedy obowiązuje 3% regulamin precyzuje to ostro:
  Oprocentowanie 3% w skali roku obowiązuje:
  na Rachunku Oszczędzam w złotówkach z kwartalną kapitalizacją odsetek; dla środków do kwoty 100 000 zł;
  przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta, w ramach którego otwarto Rachunek Oszczędzam objęty ofertą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dla Credit Agricole każdorazowo konto oznacza ror, a rachunek to KO to faktycznie można z tego zapisu przyjąć, że w ramach konta z marszu otwierane jest KO.

   Może ktoś to potwierdzić, kto już otworzył tutaj konto? Trochę to po chamsku, bo przecież nie każdy musi mieć od razu KO. Lokaty kończą nam się w końcu w różnych terminach...

   Usuń
  2. Polcan wszystko w porządku Konto dla Ciebie i Konto Oszczędzam możesz założyć już dzisiaj. Jeśli chodzi o 3% na koncie oszczędzam to 4miesięczny okres zaczyna się od pierwszej wpłaty na to konto. Podobnie jak w Millenium z tym, że nie 92 dni a 4 miesiące. W dniu dzisiejszym byłem założyć Konto i skorzystałem z Programu Poleceń. Jeśli ktoś chciałby mnie wesprzeć mnie 50 zł, a tym samym dla siebie zarobić z Programu Poleceń też 50 zł, podaje swój KOD POLECEŃ: 3091473. Z góry dziękuje za dobre serce. Jerzy Wyszyński

   Usuń
 4. Wszystko fajnie ale te 3% jest tylko na 4 miesiące. Później jest jakieś marne 0,15% chyba. Czyli po 4 miesiącach konto jest do zamknięcia. Czy może jednak będzie niespodzianka i kolejna edycja jak w Millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czarujmy się CA to nie Millennium i raczej nigdy nim nie będzie, nawet jeśli zrobił konto na podobieństwo 360 stopni.
   Konto jest do zamknięcia, ale poza 3% można zgarniać dodatkowe bonusy. Na dziś jest CA Saver, a kto wie czy w czerwcu nie pojawią się znów fajne lokaty których stawki będą zależały od wyników Polaków na mistrzostwach w Rosji.
   Na Euro 2016 CA miała dla swoich klientów fajne oferty lokat z okazji każdego meczu Polaków. Kto wie, może w tym roku będzie podobnie?

   Usuń
  2. Casaver trzeba trzymać rok, a oferta zagmatwana. Lepsza ta pierwsza opcja. O ile faktycznie nie trzeba przelewać wynagrodzenia.

   Usuń
 5. Czy dopis polowy środków na CA Saver dotyczy tylko nowych klientów czy również aktualnych

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko do tych promocji trzeba wypłatę przelewać

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy faktycznie trzeba przelewać wypłatę ? i czy konto można założyć przez internet ze wszystkimi promocjami ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze raz przeanalizowałem regulamin i tabele opłat.
  Mój wniosek, że najlepszym rozwiązaniem jest "Konto dla Ciebie VIP". Zamiast "wpływu" 1000zł/miesięcznie wystarczy na zasadzie jednodniowego ping ponga przelać 10tyś. zł i w zamian mamy bezpłatne prowadzenie konta, posiadanie karty, bezpłatne wszystkie bankomaty w PL i na świecie i bezpłatne przelewy błyskawiczne.
  Czy dobrze kombinuję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet bardzo. Właśnie takie konto wybrałem będąc w CA (wtedy nosiło nazwę Premium)
   Robiłem oczywiście przelew rano i w południe oddawałem go sobie na konto z którego robiłem przelew nie tracąc ani dnia. W zamian totalnie wszystko było za darmo.

   Usuń
  2. A pierwsze takie "dyszki" można przelewać i potem przerzucać na ten rachunek oszczędzam 3% - bo i tak nic lepszego na rynku nie ma ;)

   Usuń
 9. Ciekawostką jest % konta w $$$US. W/g tabeli oprocentowania wynosi ono 1,77%/rocznie i co prawda jest zmienne, a prowadzenie każdego rachunku walutowego kosztuje 1zł/miesięcznie ale czy ja źle to odczytuję, czy też jest błąd w tabeli? Pewnie posiadacze USD do których należę deponują $$$ na 0,1% 0,5% czy w najlepszym przypadku w Getinie na 1%.
  Zatem, czy mnie oczy mylą?

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie w temacie, ale pewnie już niedługo pójdzie w górę oprocentowanie w Idei ;)
  https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/kurs-akcji-idea-banku-spada-problem-z-getbackiem/mk6smrd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I już jest Lokata NA MAJÓWKĘ PLUS w IB na 3% dla posiadaczy kont, ale tylko w wersji aż na rok czasu :(

   Usuń
  2. Czy lokaty w Idea Bank powyżej limitu BFG w obecnej sytuacji banku są bezpieczne?

   Usuń
  3. A kto trzyma w jednym banku więcej, niż 420 000 zł? Nie chcę nikogo obrażać.

   Usuń
  4. W żadnym banku powyżej limitu BFG nie są bezpieczne!!!

   Usuń
  5. przypadek cypryjski udowodnił że żadne depozyty nie są w bankach bezpieczne z prostej przyczyny - bank może je znacjonalizować. Co prawda Cypryjczycy stracili tylko wtedy gdy depozyty łącznie przekraczały ustaloną, wysoką kwotę, ale co stoi na przeszkodzie aby zarekwirować ludziom 70% od każdej sumy jak przyjdzie mega-kryzys. Nie wiem jak to jest z fuduszami TFI, ale ich rząd raczej nie może ot tak sobie ukraść bo wtedy rozwala jeszcze bardziej rynekkapitałowy. OFE to była inna sprawa.
   MM

   Usuń
 11. założyłem konto w Citi, ale w promocji zwroty przez 6 miesięcy do 300 zł. Z regulaminu wynika, że muszą to być transakcje w punkcie, a nie przez internet. Czy kupno biletu lotniczego tanich linii na ich stronie przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
 12. Te 3%/12 miesięcy w Idea Banku to reakcja na wczorajszy artykuł https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/kurs-akcji-idea-banku-spada-problem-z-getbackiem/mk6smrd

  OdpowiedzUsuń
 13. Pytanie - jak złożę wniosek bez karty to czy też będzie opłata za konto gdy nie będzie wpływów na 1k / mc ?
  Pytam bo karty w portfelu już się nie mieszczą...
  50% zwrotu z CA Saver - wiąże nas z bankiem na 12M jeżeli chcemy skorzystać z całej puli 300 PLN.
  Ja dużo szybciej zgarnę kasę z rachunków...

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam mały problem - po kliknięciu na link i rozpoczęciu zakładania konta nie widzę opcji zwrotu 300 PLN za rachunki ! Jest za to do zaznaczenia "Otwieram konto z polecenia"
  Czy coś pozmieniali w promocji ???

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...