środa, 11 kwietnia 2018

3% na Wymarzonej Lokacie w Raiffeisen z możliwością odnawiania i kumulacji kasy


Raiffeisen kiedyś był hitowym bankiem. Jednak po stawce 4% przez długi czas nie było tutaj nic ciekawego. Po dłuższej przerwie pojawiła się tutaj dość ciekawa i co więcej mocno nietypowa Lokata Wymarzona z fajną stawką 3%. Ale czy to realne 3%?

Pierwsza część lokaty ok, druga i trzecia zawiera wredny warunek

Lokata jest bardzo nietypowa, bowiem nie jest to jednorazówka, lecz lokata odnawialna, przy czym po każdym odnowieniu dopuszczalna kwota jest większa co widzimy na powyższym screenie.

Czas trwania jednej lokaty to 4 miesiące, a skoro możliwe są dwa odnowienia, to w sumie mamy tutaj gwarantowane 3% przez cały rok. Z możliwością przerwania po każdych czterech miesiącach, jak komuś rok będzie się zbytnio dłużył.

Lokata nowi nazwę Wymarzona więc jak się można domyślać wymaga posiadania Konta Wymarzonego w tym banku. Przypomina to więc nieco popularną ofertę lokaty na 3% w Deutsche, omawianą tutaj.

Tutaj założysz konto wymarzone w Raiffeisen dla lokaty na 3%

Konto osobiste jest rzecz jasna całkowicie darmowe i zapewnia darmowe wypłaty kartą MasterCard Debit ze wszystkich bankomatów, co ostatnio przestaje być oczywiste. Co więcej samo konto osobiste jest oprocentowane co należy do rzadkości na rynku. Niewiele, ale zawsze lepiej gdy środki pracują niż leżą na 0%.


Oferta lokaty ma być dostępna do 31 maja 2018, chociaż bank zastrzega sobie prawo do jej przedłużenia. Podobnie zresztą było w Deutsche bank, gdzie lokata miała być dostępna do końca ubiegłego roku, a została ona przedłużona o pół roku.


Co trzeba zrobić by założyć lokatę, której limit na początku jest typowy dla lokaty wabika czyli 10k? Początki są banalnie proste: należy posiadać darmowe konto Wymarzone wraz kartą. Jak zwykle należy wyrazić wszelakie zgody marketingowe i otrzymywanie maili. Mail jednak można podać specjalnie założony na śmieci;)Po 4 miesiącach możemy założyć lokatę lokując już 25.000 zł. Warunki są wówczas nieco trudniejsze, chociaż nie aż tak bardzo. Wystarczy zrobić przelew do innego banku oraz przelew z zewnątrz na niedużą kwotę 1200 zł. Może to być przelew na zasadzie ping ponga, co nie zmarnuje potencjału przelanej gotówki.

Zamiast przelewu z zewnątrz może to być także wpłata w oddziale. To jest o tyle wygodniejsze, że przy wychodzeniu z banku można tę kasę od razu odzyskać wypłacając ją w bankomacie:)

Największy problem to wykonanie płatności kartą na 500 zł. Wydanie kasy na zakupy dla lepszej stawki na lokacie to już mocno dyskusyjna sprawa. Cashbacków póki co w bankach nie brakuje, ale w Raifie akurat zwrotu za zakupy niestety nie ma. Gdyby był, oferta wyglądałaby zupełnie inaczej.


Wymogiem wydania 1000 zł bank zniszczył ciekawą ofertę

Po kolejnych 4 miesiącach możemy założyć lokatę na 3% po raz trzeci z możliwością ulokowania 50.000 zł. Warunki jednak znów rosną chociaż nie jakoś drastycznie. Wymagany wpływ do banku czy to przelewem czy w oddziale to 2400 zł i wykonanie dwóch przelewów zewnętrznych co jest żadnym wymaganiem.

Gorzej jest z wymaganiem płatności kartą, tutaj bank bowiem wymaga wydania aż 1000 zł by dać możliwość założenia lokaty po raz trzeci.  W tym momencie bank bez wątpienia przeholował. Przecież dla cashbacku na poziomie 5% daje to zysk w postaci 50 zł.

Tutaj założysz konto wymarzone w Raiffeisen dla lokaty na 3%

Podobnie jak w przypadku Deutsche lokatę można założyć tylko w oddziale. To duży minus i dodatkowe utrudnienie dla osób, które do oddziału mają kawał drogi. Nie jest to więc z pewnością oferta dla każdego, ale dobrze że jest, bo zawsze można wskazać nową alternatywę dla kiepskich lokat u niebieskich.

Podsumowując mamy ofertę ciekawą tylko na pierwszy rzut oka, która traci po przyjrzeniu się szczegółom. Założenie darmowego konta i dokonywanie przelewów jak dla mnie może jeszcze wchodzić w rachubę, ale gdy przychodzi do płacenia kartą to w tym momencie staje się to nieopłacalne. 

Płacenie kartą powinno przynosić dodatkowy zysk w postaci zwrotu za zakupy. Jeśli niemałe zakupy kartą robimy dla lokaty to z automatu obniżamy realny zysk na lokacie. W efekcie drugie i trzecie odnowienie lokaty nie będzie już miało stawki 3% :(

Regulamin oferty specjalnej Wymarzona Lokata

11 komentarzy:

 1. 3% może i fajne, ale ograniczenia kwotowe, to jak się trzeba nagimnastykować i chodzić z instrukcją co i kiedy? należy zrobić - jak dla mnie ją dyskwalifikuje. Dość tresowania nas jak małpki - żeby dać byle co, a jeszcze na nas zarobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, że jest to trochę skomplikowane i na pewno nie jest to oferta dla każdego. Pierwszą lokatę można założyć bez problemu bo wymagania są bez bezproblemowe, schody zaczynają się dopiero po 4 miesiącach. Przelewy to banał, cały problem w płatnościach kartą.
   Oferta na dziś taka sobie, może być jednak ciekawa, jak trójki będą już niedostępne, pod warunkiem, że Raiff przedłuży ofertę.
   Znam jednak gościa, który założył tu konto bo... 'ładnie brzmi nazwa' (sic) i z tego co wiem ma zamiar ją założyć:)

   Usuń
  2. Najprawdopodobniej Rafi potrzebuje teraz przy jego sprzedaży trochę więcej "aktywnych" klientów - żeby ładniej to w statystykach wyglądało i stąd ta promocja ;)

   Usuń
  3. Mógłbym zostać aktywnym klientem, pod warunkiem likwidacji konieczności płacenia kartą. Póki tego nie zlikwiduje, dla mnie ta oferta nie ma sensu.

   Usuń
 2. Moze faktycznie faja ale za bardzo zawiła. Nie wchodzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. zawracanie głowy

  OdpowiedzUsuń
 4. ale 3% jest ciagle dostepna w IB na nowe srodki, wystarczy miesiac odpuscic lub zakladac na druga osobe w rodzinie. Zbyt zagmatwane i dodatkowo wydatki karta, z ktorych nic nie mamy.
  Promocja raczej dla mniej zorientowanych w ofertach innych bankow, wyjadacze wisienek patrza raczej kompleksowo na dana oferte i nie tak latwo daja sie zlowic na zardzewialy haczyk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 'Zardzewiały' to on może nie jest, bo to nowa oferta. Ale na pewno zwichrowany haczyk, bo płatności kartą powodują, że realnie nie ma tutaj 3% od piątego miesiąca.

   Usuń
 5. Pisałem tobie o tej lokacie wcześniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie jest na tyle atrakcyjna by ją od razu omawiać. Ot bardziej lokata dla fanów Raifa niż dla fanów dobrych lokat.

   Usuń
 6. Ale nędza na lokatach w Idei. Co oni tak teraz cwaniakują?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...