piątek, 29 czerwca 2018

3,10% na lokacie nowe środki w Idea bank


Idea bank najwidoczniej zauważył odpływ kapitału, skoro mamy tutaj podwyżkę na lokacie na nowe środki. Nic dziwnego bowiem przy ostatnich lokatach na 8 czy 13 dni zapowiadaliście masowe wycofywanie środków u niebieskich.


Taka stawka obowiązuje tylko dla lokaty na 6 miesięcy

U mnie było wręcz przeciwnie. Oferta lokat o krótszym okresie niż miesiąc powoduje, że warto przenieść środki z kont oszczędnościowych czy ror ze stawką 3%. Wszak z takich lokat odsetki trafią do nas szybciej niż na KO, ale z jednym zastrzeżeniem.

Jakim? Nie dotyczy to lokaty do końca miesiąca nie ma znaczenia czy kasę trzymamy na KO czy na lokacie bo odsetki i tak dostaniemy w tym samym terminie. Więc lokata do końca miesiąca chociaż krótsza zysków nie zwiększała, chyba że ktoś optymalizuje je za pomocą yb.

W przypadku obecnej wciąż lokaty na 13 dni ma to już sens, bo zysk trafi do nas szybciej, a gdyby lokata zniknęła z oferty po 13 dniach środki mogą spokojnie zwrócić na zwolnione miejsce z KO czy ror na 3%. Ma to jednak tę wadę, że wykorzystuje jeden darmowy przelew z KO, który być może będzie potrzebny w przypadku nieoczekiwanych lokaty na wyższe stawki niż 3%.

Z drugiej strony takie zakładanie lokat krótkoterminowych pozbawia nas z możliwości zakładania lokat na nowe środki. Tutaj mamy bowiem wymóg przelania nowych środków względem 20 dnia poprzedniego miesiąca.

Nigdy dotąd nie zakładałem tej lokaty, bowiem roszad na lokatach jest u mnie tyle, że nigdy nie jestem w stanie spełnić tego warunku. Nie ma jednak zbytnio czego żałować, bo tutaj stawki są następujące:
 • 1 miesiąc: 3 %
 • 3 miesiące: 3%
 • 6 miesięcy: 3,10%
Nieznacznie większy zysk jest zatem dopiero dla wariantu na pół roku. To zbyt długi horyzont czasowy jak na lokatę, szczególnie w Idea bank. Oczywiście nie wiadomo czy przez najbliższe pół roku pojawi się tutaj oferta na 3,20% czy nawet 3,50% jak było w pierwszym półroczu, ale wtedy denerwujące jest, że nie wybraliśmy lokat na krótszy termin.

Kto zatem wycofał środki przed 20 maja, może wrócić po lepszą stawkę niż na KO z Getin. CA, T-mobile czy Aliora gdzie mamy po 3%. Dodatkowo oczywiście stawkę 3,10% można podkręcić dzięki yb.

Tutaj zwiększysz stawkę lokat w Idea bank

Ciekaw jestem jak długo będzie dostępna lokata 13tka. Kto założył opisywaną niedawno lokatę do końca miesiąca, może teraz przedłużyć maksymalnie 8 dniową stawkę 3% wraz z odsetkami o kolejne 13 dni. Jutro wszak kończą się te kilkudniówki:)


Dla tych co dopiero zaczynają przygodę z lokatami w Idea bank warto przypomnieć, że najpierw warto założyć wabika dla nowych, gdzie możecie liczyć na 4%. To jednorazowy prezent, z którego nigdy potem nie można skorzystać, nawet jeśli nie korzysta się z lokat w IB od wielu lat

Tutaj założysz lokatę Happy na 4%  jeśli nigdy nie byłeś klientem Idea i Lionsa

22 komentarze:

 1. Czy stan konta 20 dnia sprawdzany jest na koniec dnia? Wycofałem środki 20 czerwca, czy będę się łapał na tą lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem wyraźnie w artykule, że chodzi o 20 dnia POPRZEDNIEGO miesiąca, czyli chodzi o maj.

   Usuń
  2. Jak wycofałeś środki 20 czerwca to od 1 lipca możesz założyć lokatę na nowe środki. Stan środków sprawdzany jest na koniec 20-ego dnia miesiąca.

   Usuń
 2. Stan określany jest na 20 maja.

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie... środki miałeś 20 czerwca i taki bedzie stan faktyczny wiec nie łapiesz się na nowe środki.
  Mnie martwi co innego. Wczoraj prof Hausner otwarcie przyznał ze GUS manipuluje wskaźnikami inflacji czyli inflacja jest wiele wyższa niż to czym karmi nas GUS i to co robi z oszczędnościami Glapiński i NBP. Nieskromnie przynam że już od roku nie miałem co do tego wątpiwosci bo chyba tylko osoba bardzo naiwna wierzy w inflację 1.7 przy drogiej ropie, niskim bezrobociu, galopadzie zarobków. Słowem - ograbiają nas z oszczędnosci bo stopy % powinny być wiele wyższe a co za tym może i lokaty a zanizają inflację dlatego że tak im wygodnie - niskie stopy oznaczają ze inflacją rolują długi państwa. To jest kryminał !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Na 20 maja miałem lokatę 10 000, którą jeszcze mam i kończy się we wrześniu. Nie bedę jej zrywał. Czy jak w poniedziałek przeleeję 10 000 i założę nową to bedą to nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli do poniedziałku utrzyma się ta lokata - to będą to u Ciebie nowe środki :)

   Usuń
  2. Wniosek można zawsze złożyć wcześniej tak by był ważny do poniedziałku. Ja dziś złożyłem całą masę wniosków na lokatę na 13 dni na kończące się jutro lokaty do końca miesiąca. Nie mam bowiem pewności czy jutro jeszcze będzie w ofercie.

   Usuń
  3. Tak, to wiem. Tylko ile jest ważny wniosek na tą lokatę na nowe środki? Na tą 13-to dniową 2 dni, więc złożony dziś nie doczeka do poniedziałku. A na te nowe środki?

   Usuń
  4. To chyba łatwo sprawdzi:, składasz wniosek, patrzysz ile masz dni na opłatę i rezygnujesz z niego w ostatniej chwili.

   Usuń
  5. Wniosek ważny 5 dni. Dziś złożony ważny do 04.07.2018r.

   Usuń
  6. Też prawda. Ale pytałem tylko czysto teoretycznie - bo i tak nie mam nowych środków ;)

   Usuń
  7. Ale tego 10000zł nie możesz wycofać w poniedziałek, bo ten bank w czterech literach ma regulamin i "nowe środki" weryfikuje później niż dniu założenia lokaty.

   Usuń
  8. Przepraszam za wpis przed chwilą - nie doczytałem, że to 10000 masz cały czas.

   Usuń
 5. KO w Getinie chyba jednak bardziej atrakcyjne mimo wszystko

  OdpowiedzUsuń
 6. Strona Idei nie działa tylko mnie, czy to jakiś powszechny problem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Otworzył konto Premium 1.3 pracownik banku powiedział ze od 1 lipca nie będzie można otworzyć konta Premium

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy są tu jakieś osoby co otworzy konto Premium w tamtym roku? I czy w tym roku mają 1.3

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętajcie tylko Wisienkowcy, aby nie przekraczać w IB korka BFG.
  Akcje Idea Bank IDA nadal szukają dna, obecnie po 6,28 PLN. Członkowie Zarządu odwoływani z "braku zaufania". Leszek robi profilaktyczne czystki, bo nie wiadomo jakie kary nałoży KNF za Getbacka. Osobiście nie widzę, że Idea padnie z dnia na dzień jak to było z SK Bankiem i SKOK-ami ale w bankowości wszystko jest możliwe. Jeśli spece z Deloitte nie widzieli w Bilansie GBK za 2017 wałków, a ja skromny czytaciel, widzę na pierwszy rzut oka nieprawidłowości, to tak samo ci sami spece Deloitte mogli nie chcieć widzieć baboli w bilansie IB. Dla IB decydujący jest wolumen sprzedaży kredytów hipotecznych a ostatnio dochodzą mnie słuchy , że coraz więcej nieruchomości kupuje sie za gotówkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. na nowe środki to niech się wypchają!!! jeszcze dziś kolejna gruba kasa odpłynie!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ty polcan powinien założyć konto Elite w niemieckim banku bo jak zachodni przejmie to masz konta na 1.5 i lepsze lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,5% to nawet nie zasługuje na zerknięcie okiem. Podobno Alior oferował na mundialu 1,7% dla dopingujących naszych piłkarzy, a nie chciało mi się tego nawet sprawdzać bo po prostu szkoda na coś takiego czasu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...