czwartek, 21 czerwca 2018

Do 500 zł i więcej za wynagrodzenie czyli trzy pieczenie na jednym ogniu


Kumulacja promocji w jednym banku staje się coraz bardziej powszechna co jest z pewnością dobre dla nas. Ale kumulacja jednej rzeczy w kilku bankach jednocześnie to dla mnie całkowita nowość, której nawet nie brałem pod uwagę.

Do tej pory wydawało mi się, że przelewanie wynagrodzenia to przywilej jednego banku. Pomijam już fakt, że rzadko który bank nagradza nas za coś takiego. Okazuje się jednak, że za wynagrodzenie można zgarniać nie tylko dwie, ale nawet trzy dodatkowe premie.
1. Premia 300 zł za wynagrodzenie w WBK
Niedawno przypomniałem jak wygląda zakładanie premii 300 zł za wynagrodzenie w praktyce. Spróbowałem o nie zawalczyć bez konwertowania fajnego konta 123 na wymagane do wypłaty premii Konto Jakie Chce. Tylko posiadanie KJC uprawnia nas do złożenia wniosku o premię 50 zł na miesiąc za przelewanie wynagrodzenia.

Tutaj założysz konto jakie chcę dla premii 300 zł

Kto już posiada KJC może łatwo samemu złożyć wniosek o przeniesienie wynagrodzenia. W tym celu należy użyć nowej zakładki Twoje sprawy, gdzie w sekcji Dane osobowe i pełnomocnictwa znajdziemy Przenieś do nas wynagrodzenie


Wybieramy formularz zamiast innych możliwych opcji. I tutaj dochodzimy do sedna artykułu. Okazuje się, że na formularzu Dyspozycji przekazywania wynagrodzenia mamy opcję Jaki procent świadczenia ma być przekazywany na konto. 


Bez problemu można wpisać 50%. A to oznacza, że nasze wynagrodzenie może wpływać do dwóch różnych banków. WBK do wypłaty premii 50 zł co miesiąc wymaga jedynie przelewania 1500 zł. Nadwyżka może iść do innego banku.

Skoro może wpływać do dwóch różnych banków w jednym miesiącu, to można zgarniać dwie premie jednocześnie. A przecież podobną promocję ma cały czas CA2. Premia 100/200 zł za przelewanie wynagrodzenia do Credit Agricole
Do końca lipca trwa promocja w CA, gdzie za przelewanie wynagrodzenie do francuskiego banku można zgarnąć dodatkową stówę lub dwie. Kwota premii zależy od naszego dochodu o czym pisałem w osobnym artykule.

Dla przypomnienia, premię dostaniemy jeśli przez 3 miesiące będziemy przelewać nasze wynagrodzenie:
 • 100 zł za przelewanie 1000 zł
 • 200 zł za przelewanie 3000 zł 
Dla zgarnięcia obu premii musimy posiadać dochody na poziomie 2500 zł dla pierwszego wariantu (1500 zł do WBK + 1000 zł do CA). Dużo trudniej jest w drugim wariancie tutaj bowiem musimy zarabiać aż 4500 zł na rękę. 

Tutaj założysz konto w Credit Agricole dla kumulacji promocji

Warunkiem zgarnięcia premii jest brak konta w CA przed 10 kwietnia 2018. Dla przypomnienia CA posiada świetne konto oszczędnościowe, które oferuje 3%. Można się też spodziewać kolejnych lokat piłkarskich, gdzie minimalna stawka to 3%:)


3. Premia darmowego limitu w koncie 120 dni w roku
Pozostało nam jeszcze wyjaśnienie 'i więcej' w tytule artykułu. Oznacza to, że nasze premie mogą być podkręcone przez umiejętne korzystanie z darmowego limitu w Eurobanku.

Do tej pory moje wynagrodzenie wpływało do Eurobanku z prostego powodu. Dzięki temu mogłem przez lata korzystać z darmowego limitu w koncie i to przez 10 dni w każdym miesiącu, czyli dłużej niż pozwala na to Millennium.

W Eurobanku można jednak zrobić trick. Wynagrodzenie jest potrzebne tylko do uruchomienia lub odnawiania limitu po roku. Dzięki temu można uniknąć opłaty w wysokości 60 zł. Bank co prawda pobiera taką opłatę, ale zostaje ona zwrócona, jeśli bank stwierdzi wpływ wynagrodzenia na konto w Eurobanku.

Jeśli więc ktoś ma dłużej niż pół roku do odnowienia limitu, nie musi się martwić o przeniesienie wynagrodzenia do innego banku. Po zgarnięciu premii w WBK oraz CA można wrócić do Eurobanku i dalej zgarniać premię za limit w koncie:)

23 komentarze:

 1. Takie małe info. Jak ktoś czeka na ruch IB a ma zamiar przenieść się do Tmobile na 3% to ma czas do 30 czerwca bo wtedy konczy się promocja na to KO. Co będzie po 30 czerwca to nie wiadomo wiec aby skorzystać z tych 3% to raczej trzeba to wykorzystać teraz i nie czekać na 1 lipca

  OdpowiedzUsuń
 2. W IB nic sie nie dzieje - po odejsciu w grudniu starego prezesa ktory zbudowal sukces IB, nikt nie ma pomyslu jak zarabiac pieniadze. Duzo dobrych ludzi odeszlo. Ja sam odszedlem w styczniu i z miejsca znalazlem nowa prace. Wiem, ze jest teraz ewakuacja tych biedaczyn co mieli rozkaz z gory wciskac obligi GBK emerytom. Szefostwo szuka kozla ofiarnego. Lions bank chyba w ogole jako marka przestanie istniec , jest degengrelada na calego. Zle sie dzieje, akcje nurkuja. Nie liczcie na cuda w lokatach. Banku nie stac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest konkretny komunikat. I tak chyba wszyscy daliśmy IB zbyt duży kredyt zaufania, czekając na rozsądną ofertę.

   Usuń
  2. Degrengolada?

   Usuń
  3. SJP - degrengolada «zupełny rozkład wartości moralnych w jakimś środowisku»
   I nowe słowo poznałem.

   Usuń
 3. Czyli teraz co? Czekają tylko aż cała kasa im odpłynie? Chyba naprawdę źle tam się dzieje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale tmobile ma "Oprocentowanie promocyjne [...] 3% dotyczy salda rachunku do 50.000 zł. [...] dla salda rachunku od 50.000 zł [...] 1,05%. Polcan - wez no cos wymysl! Ja na razie trzymam na beztroskiej 2.8 liczac, ze IB sie poprawi, ale trzeba chyba myslec gdzie by tu przerzucic wieksza gotowke.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, co jest ciekawego to przecież opisuję na bieżąco.
   Na dziś dla dużych kwot jest Citi z 4% opisane w niedzielę, trzeba jednak mieć 450k. Oferta wygląda przyzwoicie więc chętnie bym z niej skorzystał, ale miałem City Priority w ubiegłym roku...
   Pozostaje nam:
   CA na 3% do ponad 100k
   Getin na 3% do 210k
   Tmobile na 3% do 50k
   Alior na 3% do 20k
   WBK na 3% jak ktoś ma 123
   Pominąłem coś?

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 5. Widzieliście jak zakpiła sobie z nas Idea? Dali dwie lokaty. Jedna "aż" na 3% tylko do końca tego miesiąca, a druga na stronie od startu opisana jako "już niedostępna" chyba dla żartu nazwana "Wielki procent" na powalające 2,9% w wersji 1 m-ąc bo o 5-cio m-cznej wstyd wspominać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. W końcu IB ruszył z lokatami 3% Lokata do końca miesiąca i 2,90% na 1 m-ąc Lokata Wielki Procent. Burdel nieprzeciętny.
  Regulamin tej ostatniej w par. 3.1.
  Z Lokaty może skorzystać osoba, która w okresie ważności oferty złoży poprawnie wypełniony Wniosek (ważny 2 dni). Oferta Lokaty na warunkach wprowadzonych niniejszym Regulaminem Lokaty obowiązuje od dnia 6 czerwca 2018 r. do odwołania, jednak nie krócej niż do dnia 7 czerwca 2018 r.

  OdpowiedzUsuń
 7. A w regulaminie Lokaty "Wielki tj. Śmieszny procent" takie kwiatki cytuję: "Oferta Lokaty na warunkach wprowadzonych niniejszym Regulaminem Lokaty obowiązuje od dnia 6 czerwca 2018 r. do odwołania, jednak nie krócej niż do dnia 7 czerwca 2018 r." Oj na szybko wprowadzali, na szybko, aż się pogubili...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. IB już poprawił Regulamin.
   "Oferta Lokaty na warunkach wprowadzonych niniejszym Regulaminem Lokaty obowiązuje od dnia 22 czerwca 2018 r. do odwołania, jednak nie krócej niż do dnia 23 czerwca 2018 r."

   Usuń
 8. polcan powiedź proszę co robię nie tak:
  Mam rachunek e getin na które wpływa co miesiąc wynagrodzenie, wydaję kartą więcej niż 300 zł miesięcznie, mam zaznaczone zgody marketingowe.
  Mam też od 7 lat konto oszczędnościowe, od dłuższego czasu ze stanem zerowym.
  Obecnie likwiduję każdego dnia lokaty w IDA i wpłacam na konto oszczędnościowe w getin.

  Wczoraj wpłaciłem 18000 zł, dziś mam od razu naliczone odsetki w kwocie 0,49 zł - 0, 10 zł podatek = 0,39 zł.
  Szybko licząc to daje 1% w skali roku, a nie 3% które opisujesz i które rzekomo bank daje jako aktualne oprocentowanie na nowe środki.

  Co robię nie tak?
  Albo dlaczego bank nalicza podstawowe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież tutaj jest mowa o koncie z naliczaniem dziennym,które straciło sens w 2012 r. W takim wypadku należy otworzyć nowe konto oszczędnościowe

   Usuń
  2. Zdecydowanie MOŻNA! Mam Konto Skarbonkowe (OSOBISTE!) + Konto Oszczędnościowe (nieużywane od marca). Na wszelki wypadek zadałem pytanie bankowi. W odpowiedzi potwierdzono, że mogę skorzystać, jednocześnie zwracając uwagę, że nie mam wyrażonych zgód marketingowych - co też zrobiłem (aczkolwiek bez entuzjazmu). Wczoraj załadowałem kasę, natychmiast przyszedł komunikat z potwierdzeniem oprocentowania promocyjnego.

   Usuń
  3. Nie mam takiej możliwości. Po prostu skopiuj go tutaj, a jak już go zobaczę tutaj to tamten usunę.

   Usuń
  4. Paweł 22 czerwca 2018 14:41
   Twoje Konto Oszczędnościowe nie kwalifikuje się do Oferty promocyjnej, gdyż masz stare KO z dzienną kapitalizacją odsetek. Regulamin mówi o miesięcznej kapitalizacji odsetek. Załóż 2 Konto Oszczędnościowe z pułapu bankowości internetowej Getin Bank i wszystko będzie ok. Ja też tak miałem.

   Usuń
  5. Jerzy,
   zrobiłem tak jak napisałeś i faktycznie teraz jest ok.
   Pomijając bezsens zakładania kolejnego KO jeśli już ma się jedno.
   No ale jak bank widzi w tym sens to trudno. W każdym razie teraz działa. Dziękuję za wskazówkę.

   Usuń
 9. Ruszyło się w IB! Mamy 3% do końca miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
 10. no i mamy "DO KOŃCA MIESIĄCA" na 3% i pożal się boże "Lokata WIELKI PROCENT" 1 miesiąc- 2,9%

  OdpowiedzUsuń
 11. No to Idea ułatwiła sprawę. Robię eksport do innych banków bo ta oferta nowa to raczej nikogo nie skusi, ale znając IB to zaraz pojawi się coś nowego

  OdpowiedzUsuń
 12. Skok jaworzno rachunek systematycznie oszczędzania 2. 9

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...