poniedziałek, 11 czerwca 2018

300 zł latwej premii za wynagrodzenie w WBK w praktyce


Po zamknięciu kilku niepotrzebnych już kont warto pozakładać kolejne. Millennium zamknęło się bez problemu i to w trybie natychmiastowym, zaś Getinowcy kolejny raz twierdzą, że nie mają pojęcia dlaczego konto nie zostało zamknięte.

Bez czekania na koniec sprawy spróbowałem założyć kolejne konto w WBK dla łatwych 300 zł. Dla przypomnienia omawianej niedawno oferty: za sam przelew od pracodawcy możemy sobie zgarnąć co miesiąc 50 zł czyli łatwo i przyjemnie jak za czasów BGŻ. Pytanie jednak jak to zrobić?


Kolejna jazda obowiązkowa dla wisienkowiczów

Byłem w piątek w oddziale w którym zastałem dwie konsultantki. Jedna twierdziła, że klient posiadający konta 123 może założyć dodatkowe Konto Jakie Chcę wymagane dla omawianej premii. Druga twierdziła, że jest to niemożliwe i jedynie co mogę zrobić to przekonwertować jedno z kont 123.

Tutaj założysz konto Jakie Chcę dla łatwej premii 300 zł

Niestety nie działa to w drugą stronę. Jeśli przekonwertujemy 123 na KJC to pożegnamy się na zawsze z tym jakże fajnym kontem. Po pół roku gdy promocja związana z wynagrodzeniem się skończy, nie będzie można wrócić do 123. Przepadnie bezpowrotnie:(

Dziś postanowiłem przetestować założenie nowego konta KJC w praktyce. Zadzwoniłem na infolinię i zapytałem jak jest naprawdę. Tą drogą dowiedziałem, że wersja pierwszej konsultantki jest prawdziwa, nie trzeba robić konwersji, można sobie założyć KJC po zalogowaniu się do bankowości i brać udział w promocji.

I tutaj zaczęły się schody. Logujemy się do bankowości, przechodzimy na zakładkę Oferta banku. W prawej kolumnie mamy sekcję Zamów na klik zaś z tej listy wybieramy pozycję Konta złotowe i walutowe.

Teoretycznie mamy do wyboru dwie opcje, w praktyce tylko jedną:(

Do wyboru mamy albo opcje Zamień swoje konto na Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę. Więc bingo, możemy zakładać KJC i nie likwidować ulubionego 123 z którego korzystamy non stop, bo stawka tu lepsza niż na lokacie beztroskiej w IB.

Niestety tą drogą się nie uda

Nic z tego. Próba założenia konta nie powiedzie się. Do zgarnięcia premii za wynagrodzenie musimy posiadać kartę debetową. Domyślnie system ustawia opcję Nie, zaś próba zmiany na Tak powoduje wyświetlenie komunikatu: 
Nie jest możliwe otwarcie kolejnego konta danego typu w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24.

Zdaniem konsultantki trzeba założyć konto kurierem. Złożyłem więc dziś wniosek z poniższego linku. Dam oczywiście znać jak będzie wyglądała sprawa tą drogą:)

Tutaj założysz konto Jakie Chcę dla premii 300 zł

Mam nadzieję, że tym razem to zadziała. Na marginesie powyższy link zawiera info o dodatkowym zarobku w programie poleceń. Jeśli chciałbyś dodatkowo zarobić i zostać poleconym, możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Regulamin promocji 300 zł za wynagrodzenie

10 komentarzy:

 1. Konsultanci plączą się niemiłosiernie. Jeden powiedział, że wniosek o przeniesienie konta mogę złożyć w dniu w którym złożę wniosek emerytalny. Inny konsultant - kiedy otrzymam decyzję z ZUSu o przyznaniu emerytury. Następnie kolejny, że emerytura ma wpłynąć najpóźniej na konto w następnym miesiącu po złożeniu wniosku a jeszcze inny, że mam na to 2 miechy. Czy to nie śmieszne? A żeby już było całkiem śmiesznie i wesoło: kiedy przyszedłem pierwszy raz do banku po drogocenne instrukcje to 'doradca' klienta zaczął dopiero czytać regulamin i na jego podstawie udzielał mi rady. Tak czy inaczej lubię ten bank w przeciwieństwie do totalnej dezinformacji i źle wyszkolonych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. zupełnie Cię Polcan nie rozumiem, przecież nie tak dawno wbk płacił 150zł do biedry za założenie konta KJCH. Mam kilka kont 123 i załozyłem kolejne KJCH, zgarniają bony do biedry. Dlaczego Ty tego wówczas nie zrobiłeś? :) teraz doatkowo już z załozonym kontem można przytulic 300 :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo zrobiłem błąd założenia konta przelewem zamiast kuriera. Gdy zmieniłem opcję na kuriera oferta zdążyła już zniknąć, ja zaś mam nauczkę, by stale korzystać z kuriera. Standardowo kurier we wniosku jest ostatnią możliwą opcją.

   Usuń
 3. @polcan, orientujesz się gdzie najlepiej brać kredyt ~20 tyś.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie śledzę rynku kredytów, interesuję mnie tylko darmowe okazje, a te wiążą się zwykle z ograniczeniem czasowym.
   Przykładem może być wzięcie kredytu i oddanie go w całości terminie 14-21 dni, wtedy biorę jednak na kwotę dużo większą niż szukasz. Trzeba jednak kasę szybko oddać by nie płacić za darmowe korzystanie, a domyślam się że nie o takie tricki Ci chodzi.
   Jedyny znany mi na dziś jest opisany w poniedziałek darmowy kredyt w Getin o którego wciąż się ubiegam, ale ten jest na 10x mniejszą kwotę niż szukasz.
   Korzystam jeszcze z limitów w koncie, ale tutaj też kasę trzeba oddać.
   Godny polecenia jest Pkzp, ale tutaj buduje się długo kapitał, trzeba znaleźć poręczycieli by było to opłacalne i żonglować kasą optymalne o czym jak się okazuje praktycznie nikt nie ma pojęcia.

   Usuń
 4. A w IB w głównych zakładkach - Informacja dla posiadaczy obligacji GetBack S.A. Może niektórych pocieszy lub nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ciekawego piszą? Możesz chociaż w skrócie napisać?

   Usuń
  2. Tu masz linka. Zrobione w formie pytanie-odpowiedź: https://lionsinformacja.pl/

   Usuń
 5. Polcan, czy masz jakieś konto główne, czyli takie w którym masz zdefiniowane kontakty, zlecenia stałe, polecenia przelewów, na które otrzymujesz zwrot podatku, 500+ itp.? Ja lubię korzystać z okazji wisienkowych, ale męczy mnie definiowanie na nowo przelewów, pamiętanie skąd może kasa przyjść i czy na pewno mogę zamknąć dane konto. Masz na to jakiś sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie istnieje u mnie pojęcie konto główne. Nie definiuję żadnych przelewów. Po prostu mam osobny plik z numerami kont i kopiuję je gdy robię przelew tak jak mi wygodnie.
   Nigdy nie wiem skąd zrobię przelew (poza cashback z WBK) czasem jest to Idea bank, czasem PKO zależy gdzie mam wolne środki.
   Ważniejsze jest dla mnie wpisanie w osobnej tabeli z którego banku dokonałem płatność, na wypadek gdybym musiał znaleźć potwierdzenie przelewu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...