poniedziałek, 25 czerwca 2018

Rekordowa premia 2000 zł za konto firmowe w PKO


Niedawno prezentowałem sowitą premię za założenie konta firmowe w Alior bank. W akcji specjalnej można zgarnąć 120 zł + 1500 zł i ta oferta wydawała się być bezkonkurencyjna dla przedsiębiorców.

Teraz firmy mają jeszcze wyższą premię do zgarnięcia bo aż 2000 zł. Oferentem jest największy bank w Polsce czyli PKO, a to powoduje, że trzeba się bliżej przyjrzeć warunkom, bo w PKO różnie bywa.

Sowita premia dla przedsiębiorców PKO

Zwyczajowo rozpoczynamy od ograniczeń adresatów promocji. Nie ma tutaj karencji bowiem regulamin zawiera zapis, że nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy na 15 czerwca 2018 posiadali otwarty rachunek bankowy.

Tutaj założysz konto firmowe w PKO by zgarnąć do 2000 zł

Jeżeli w Aliorze oferta jest ważna non-stop, to w PKO mamy ograniczenie czasowe. Promocja ma być ważna do 14 sierpnia 2018 więc po tym terminie powyższy link przestanie być ważny. Chyba że wówczas pojawi się nowa promocja.

Co trzeba zrobić by zgarnąć premię?


1. 1500 zł za czynności w 5 kategoriach
Pierwsza część premii jest przyznawana przez rok od założenia konta w 5 kategoriach. W każdym przypadku do zgarnięcia jest po 25 zł na miesiąc za:
 • płatność do ZUS min. 250 zł
 • płatność do US min. 250 zł
 • transakcje kartą kredytową min. 500 zł
 • transakcje walutowe min. 10.000 zł
 • przyjmowanie płatności kartami na terminali eService min. 2000 zł
Warunki są dość trudne i jak widać trzeba będzie skalkulować jaką część premii jesteśmy w stanie zgarnąć. Płatności do ZUS/US to raczej banalne warunki, ale już transakcje walutowe na 10k wydaje się być dość zaporową kwotą. 

  Oczywiście wszystko zależy od tego jaką prowadzimy działalność i jaka jest jej skala. To co dla jednej firmy będzie łatwe do spełnienia w drugiej może być zaporowe. Do tego dochodzi konieczność posiadania karty kredytowej PKO Euro Biznes, dla premii za wykonanie płatności na 500 zł. 2. 500 zł za umowę leasingową
Dodatkowa premia 500 zł będzie przyznana za podpisanie umowy leasingowej na zakup samochodu czy maszyn potrzebnych do działalności firmy. Finansowanie może być nawet do pół miliona złotych, zaś okres finansowania do 84 miesięcy.

W tym przypadku zysk nie musi być oczywisty. Umowa leasingowa jest bowiem podpisywana oczywiście z PKO, zawsze warto jednak porównać jak wyglądałoby to w innych bankach. Jeśli różnica byłaby ponad 500 zł na korzyść innych banków, wówczas ta premia byłaby do niczego.

3. 25 zł za przystąpienie do programu ZenCard
Na deserek została malutka premia za odbiór kodu uprawniającego do skorzystania z narzędzia do tworzenia programów lojalnościowych zintegrowane z terminalem płatniczym. 

Tutaj założysz konto firmowe w PKO by zgarnąć do 2000 zł

Ta dodatkowa premia podwyższa co prawda możliwą do zgarnięcia stawkę do 2025 zł. Niestety regulamin mówi jasno, że łączna kwota premii nie może przekroczyć 2000 zł, więc jak ktoś wyczerpie punkty 1 i 2, to premii za punkt 3 nie dostanie.

Na koniec kilka słów na temat samego konta. Jest ono bezpłatne przy spełnieniu dwóch warunków:
 • jeden przelew do ZUS
 • płatność kartą debetową na 500 zł
W przeciwnym razie opłata za konto wyniesie 25 zł. Jeśli jednak nasza firma istnieje krócej niż jeden rok, wówczas pierwsze pół roku jest całkowicie darmowe.
Czy to się opłaca? To oczywiście zależy od tego jakie są potrzeby i możliwości naszej firmy. Jeśli pozwalają na łatwe zgarnięcie premii to jest ok, chociaż na pewno warto tę promocję porównać z premią 1620 zł w Aliorze omówioną tutaj i ważną do 29 lipca.

Regulamin promocji 2000 zł dla Twojej firmy

3 komentarze:

 1. 75 zł da sie wycisnac - przelewy zus us i platnosc KK i debetowa po 500

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko zus i us to max. jak dla mnie do skorzystania, choc nie co miesiac place do us. Kartami sie nie bawie jak nie musze. WYstarczy co roku otwierac nowa dzialalnosc i warunki spelnione. Dobra oferta dla firm sezonowych.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...