niedziela, 24 czerwca 2018

Alternatywy dla lokat IB czyli ostatni dzwonek na 3% w T-mobile


Idea bank nieco rozczarowała opisaną w piątek lokatą na 3%. Co prawda warto przenieść tutaj środki z beztroskiej, ale to tylko wariant na kilka dni. O dziwo Credit Agricole też zawodzi nie oferując drugiej lokaty piłkarskiej, a przecież to dziś gramy z Kolumbią mecz o być albo nie być.

Wobec braku lokat powyżej 3% pozostaje pytanie gdzie przenieść środki z zapadających lokat. Kolejna moja kończy się już we wtorek. W komentarzach piszecie o 3% na koncie w T-mobile. Niniejszy wpis jest dla takich osób, bo to konto różni się znacznie od kont innych bankach.

O ofercie KO w T-mobile pisałem ostatnio w styczniu, warto więc odświeżyć ten wpis, tym bardziej, że mamy już ostatni dzwonek na tę ofertę. Niestety to oferta tylko dla nowych klientów banku, którzy otworzą najpierw rachunek osobisty, a potem dopiero konto oszczędnościowe.

Tak zresztą jest niemal w każdym banku, ale w przeciwieństwie do Getina posiadanie konta osobistego jest dość wymagające. W Getinie wystarczy jedna płatność kartą na dowolną kwotę i po sprawie. W T-mobile tak łatwo nie jest.


1. Konto Freemium: 180 zł w skali roku
Dlaczego? Bank do wyboru daje dwa konta Freemium lub Premium. Kto chce iść po najmniejszej linii oporu może założyć mniej wymagające konto Freemium, konto jednak wymaga wydania 200 zł by było darmowe. Na szczęście wiąże się to z dodatkowym zyskiem w postaci 5% cashback i to na wszystko, więc jest to bardzo opłacalne.

Tutaj założysz konto Freemium wymagające wydania tylko 200 zł

Posiadając już konto osobiste możemy założyć konto oszczędnościowe, które daje 3% do kwoty 50.000 zł przez pierwsze 3 miesiące (92 dni). Oferta jest jednak dedykowana tylko dla osób, które nie miały tutaj konta osobistego między 1 kwietnia 2017 do 31 grudnia 2017.

Oferta jest ważna tylko do 30 czerwca 2018, a więc do przyszłej soboty czasu więc pozostaje niewiele. Warto więc przytoczyć wyjaśnienia banku na temat aktywacji konta:

1. Kurier
W przypadku umów o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy zawieranych za pośrednictwem kuriera, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez Bank w wiadomości SMS na numer telefonu podany przez Klienta potwierdzenia zawarcia umowy Rachunku. 
2. Przelew
W przypadku umów o rachunek zawieranych w trybie „Potwierdzenie umowy przelewem”, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez Bank na adres elektroniczny Klienta podany w Banku potwierdzenia zawarcia umowy Rachunku.

Kilka słów na temat samego konta Freemium, które posiadałem w tym banku na początku. Wymagane jest wydanie 200 zł, ale pełny cashback następuje przy 300 zł. Tak jest tutaj od dawna, ale od maja zeszłego roku bank zrobił fajne z mojego punktu widzenia wymóg posiadania produktu kredytowego dla uzyskania 5% cashback.

Wielu ludzi zrezygnowało z tego powodu z konta w T-mobile, więc one będą mogły wrócić po 3%. A dlaczego to ograniczenie jest fajne? Bo pozwala na optymalizację dochodu. Posiadanie karty kredytowej w T-mobile ma tę zaletę, że jej płatności wliczają się do cashback i to jest największa zaleta tego konta:)

Innymi słowy można posiadać kartę debetową i nie używać jej wcale. Mało tego, saldo może być zerowe, a wymagane zakupy robić kartą kredytową. Jeśli spłacimy jej zadłużenie nie zapłacimy ani grosza odsetek. Będziemy żyć na koszt banku, a cała dostępna kasa może pracować na koncie oszczędnościowym.

To rozwiązanie jest na tyle wygodne, że dzięki temu to właśnie T-mobile jest dla mnie głównym bankiem. Co więcej promocja z cashback ne jest czasowa jak w innych bankach, lecz trwa nieprzerwanie od kilku lat.


2. Konto Premium: 300 zł w skali roku
Konto Freemium posiadałem tylko przez chwilę. Ostatecznie postanowiłem przekonwertować je na Premium, gdzie zamiast łatwych 300 zł można zgarnąć 500 zł rocznie. 

Jedyna różnica między kontem Freemium a Premium jest wymóg płatności. Freemium wymaga wydania 200 zł, zaś Premium nawet 500 zł. Jest to jednak opłacalne, bo bank w zamian premiuje to wyższym zwrotem:)
Link do założenia konta Premium wymagające wydania 500 zł

Podsumowując konto oszczędnościowe jest dobrym pomysłem, ale należy pamiętać, że wymagane jest posiadanie jednego z dwu ror, które mają osobne wymagania. Na początek można wybrać Freemium podłączyć do niego kredytówkę i hulać ile się da zgarniając dodatkową premię za 5% cashback. 

12 komentarzy:

 1. Witam.
  Od rana Credit Agricole proponuje lokatę piłkarską na minimum 3,2% https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/oszczednosci/lokata-pilkarska
  Co do wymogu wydania 200 lub 500 zł w celu uzyskania zwolnienia z opłaty w T-Mobile, to chyba jest prostszy sposób, tzn. wnioskowanie o założenie konta bez karty debetowej i oszczędnościowe na 3% też można założyć.
  Pozdrawiam
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo dzięki za namiary. Nową lokatę omówiłem zatem na PP4.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2018/06/druga-lokata-pikarska-kolumbia-zaczyna.html

   Usuń
 2. A mnie zastanawia jak to jest, że CA, które już oferuje świetne KO na 3% i dość spory limit - potrafi dodatkowo zaoferować nawet 3,2% na małej lokacie okolicznościowej, a IB - która kiedyś z tego słynęła tak naprawdę nic! :( Bo 5-cio dniowa (na ten moment) lokata na 3% i pseudo Wielki procent na 2,9% to jakieś nieporozumienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W CA to już tradycja oferowania ponadprzeciętnych lokat z okazji mundialu czy Euro, ale i tutaj jest ograniczenie: Można założyć tylko jedną, nie da się skorzystać z wszystkich jednocześnie...

   Usuń
  2. Chyba jednak IB nie jest w tak złej sytuacji, jak wielu wróżyło i gotówka nie jest im potrzebna. W przeciwnym razie, już w ubiegłym tygodniu mielibyśmy jakieś ciekawe oferty.
   Możliwe też, że mimo deklaracji, klienci nie przenieśli środków do konkurencji i nie ma o kogo walczyć.

   Usuń
  3. To prawda, Twoje jedno i drugie stwierdzenie może być rzeczywiście prawdziwe. Kasy chyba nie potrzebują - bo 1-szy raz nie wysłali mailowych przypomnień o kończących się lokatach. Co do 2-go stwierdzenia, to z przykrością stwierdzam, że też do nich należę :( Mam na tą chwilę stosunkowo małą kwotę i nie chciałem odpalać promocji w T-Mobile, w nadziei, że IB jednak coś zaoferuje. Stało się jednak inaczej i dziś moja (i brata) kasa poleci do "mobilnych" jeśli oczywiście wszystko pójdzie Ok z przelewem weryfikacyjnym ;)

   Usuń
 3. Czy konto w T-Mobile nie jest przypadkiem darmowe, gdy założymy samo konto, bez karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest i właśnie dziś po pracy taką wersję chcę założyć. Wiem, że w ten sposób pozbawiam się możliwości cashbacku, ale nie chce mi się pamiętać o kolejnych warunkach do spełnienia "darmowości" konta ;)

   Usuń
  2. I bardzo dobrze że jest taki wybór:) Ja osobiście będę z tego korzystać do samego końca właśnie ze względu na sprytne połączenie kk z ror, ale rozumiem, że nie każdemu może to odpowiadać.
   Swoją drogą i tak późno założyłem to konto, ale lepiej późno niż wcale:)

   Usuń
  3. "Swoją drogą i tak późno założyłem to konto, ale lepiej późno niż wcale:) "
   Dokładnie ;)

   Usuń
 4. W zarządzie IB zmiany: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dariusz-Makosz-odwolany-z-funkcji-czlonka-zarzadu-Idea-Banku-7599122.html

  może to zwiastun nowej polityki wobec depozytów?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień rozpoczyna się dość typowo: od zerwania lokaty w IB odnowionej na 0,01%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...