wtorek, 26 czerwca 2018

Zagrywki Idea bank czyli rezerwacja 3% przed fuzją po ostatnich ruchach IB


Jak pamiętamy z piątkowego wpisu Idea bank znów robi zagrywki z obniżaniem stawek na lokatach znane z ubiegłego roku. Na chwilę obecną daje 3% tylko na kilka dni pozostałych do końca miesiąca, 2,90% na miesiąc i kiepskie 2,65% na 5 miesięcy.

Ta lokata nie zasługuje na uwagę ani na taka nazwę
Niemal cały kiepski 2017 niebiescy obniżali stawki lokat, że ostatecznie minimum bloga zmuszony zostałem ustawić na 2,50%. Pod koniec roku tę granicę planowano dalej obniżyć zjeżdżając ze stawką kont w okolice 2%.

Pamiętamy jak się to zakończyło. Z odsieczą pospieszyły inne banki Millennium i Getin zaoferowały po 2,70% co pozwoliło podwyższyć minimum blogowe. Dalsze zmiany w ofercie Deutsche bank pozwoliły wywindować minimum do 3%.

To spowodowało reakcję Idea bank, który znów by przebić konkurencję zaoferował stawkę 3,15% na początku roku, a w pierwszym półroczu mieliśmy 3,20% a porywach nawet 3,50%.  

Trzeba było jednak na nie wręcz zapolować, bo nie trwały zbyt długo. Ostatnia oferta trwała zaledwie... kilka godzin. Czytelnicy w komentarzach do czerwcowego rankingu kazali nawet wywalić z rankingu lokat Wielki Procent ze stawką 3,20%, który był dostępny tylko kilka godzin, zostawiłem go jednak po to by każdy te zagrywki mógł zobaczyć.

Co zatem dalej? Wczoraj poinformowano o odwołaniu Dariusza Makosza z funkcji członka zarządu Idea bank. Jako przyczynę podano... utratę zaufania. Rezygnację z podobnej funkcji złożyła też Aneta Skrodzka-Książek.

Dodając do tego niedawną zmianę prezesa gołym okiem widać, że nie dzieję się tutaj za dobrze. Spodziewać się więc można, że poczynania znane z ubiegłego roku będą kontynuowane, co sugerują mało ciekawe czerwcowe ruchy na lokatach.

Zasugerowaliście 3% na KO w T-mobile. Ta opcja jednak nie jest dla wszystkich, bowiem trzeba spełnić warunek nowego klienta. Jaka jest zatem inna opcja. Wybrałem ostatnią tę, która do tej pory była cały czas w cieniu, a dziś dojrzała by z niej skorzystać.

Mowa o bardzo nietypowej sytuacji Deutsche bank. To bank, który warto sobie zaklepać z bardzo prostego powodu. Niebawem zostanie przejęty przez WBK, więc jeśli jesteśmy klientami Banku Zachodniego zachowamy pełne prawa jako byli klienci DB.

Plan awaryjny przed fuzją na wypadek dalszych gierek IB

Jak już informowałem w komentarzach w niedzielę złożyłem wniosek o konto w Deutsche bank. Długo się do tego przymierzałem, bo mamy tutaj oprocentowany ror co jest rzadkością na rynku bankowym, darmową kartę, a przede wszystkim lokatę na 3% i to bez limitu jak piszecie w komentarzach.

Tutaj założysz konto w Deutsche bank dla lokaty na 3%

Powyższy link ma być aktywny tylko do 30 czerwca 2018, więc to już naprawdę ostatni dzwonek na rezerwację 3%. Nie wiadomo jakie będą zagrywki niebieskich, ale jak będą podobne do czerwcowych, to warto mieć w zanadrzu plan awaryjny.

Lokatę można założyć do miesiąca po założeniu konta. To oznacza, że w przypadku gdy Idea bank ponownie zacznie swoje gierki z obniżaniem stawek znane z ubiegłego roku, będziemy mogli założyć sobie lokatę na minimalne 3% do końca lipca.

Dla krótkiego przypomnienia do końca roku 2018 konto jest całkowicie za darmo. Od nowego roku wystarczy przelew na 5000 zł nawet w ratach co jest bardzo przyjemnym warunkiem. Gdyby każdy bank miał taki prosty warunek w zamian za profity, pewnie w każdym miałbym konto:)

Oferta szczególnie jest dobra dla osób, które mają nadmiar środków. Nie muszę przypominać, że każdy bank ma gwarancję tylko do 100 tysięcy euro i powyżej tej kwoty kasa może przepaść bezpowrotnie, dlatego w przypadku posiadania większej ilości środków zmuszeni jesteśmy do korzystania z kilku banków.

Regulamin promocji dbNet Premium z lokatą na 3% i ror na 1,3% 

11 komentarzy:

 1. W DB lokata 3% tylko do 100tys. Byłem w kilku placówkach. Mają przykaz z centrali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może to się zmieniło, wielu czytelników dotąd potwierdzało, że założyło lokaty na kwoty większe niż 100k.

   Usuń
  2. Teraz może i tak, ale jeszcze parę m-cy temu pan w placówce (po zgodzie centrali) mógł i zwiększał ten limit w zasadzie bez ograniczeń. Też jednak słyszałem, że to się skończyło :(

   Usuń
  3. W dniu 22.06.2018r. po zakończeniu się rocznej lokaty na 100 tyś zamknąłem Konto Premium. Nie było żadnej propozycji.

   Usuń
  4. To pewnie i mnie to czeka, ale dopiero we wrześniu ;)

   Usuń
 2. Polecam czy jesteś pewien, że lokatę można założyć w ciągu 2 miesięcy? A stronie DB jest mowa o 30 dniach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę niestety skorygować tę informację i nanieść poprawkę do artykułu. Regulamin mówi jednoznacznie w punkcie III.3

   Usuń
 3. Szkoda, że jako wieloletni posiadacz konta w DB nie mogę załapać się na tą promocję

  OdpowiedzUsuń
 4. A w IB Lokata WIELKA TRZYNASTKA. 3% na 13 dni. Nie lubię 13-stek, pieniądze przenoszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepszą opcją obecnie jest konto oszczędnościowe 3% na 92 dni w Getin Banku. Procent jak na lokatach a pieniędze można wypłacić w każdej chwili nie tracąc odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ewakuacja z IB to rozumiem, lecz DB wcale nie jest lepszy.
  Otwieranie kont i tlumaczenie regulaminow i potwierdzanie na miejscu z niewyedukowanym personelem trwalo w moim wypadku kilka godzin i potrzebne byly na to az 4 wizyty a obslugiwal mnie opiekun klienta zamoznego kompletnie nieprzygotowany do tematu, ktory czytal regulaminy przy mnie i raz doradzal tak a raz inaczej.
  Napisalem reklamacje, ale DB olewa klientow i chce by wszystko udowadniac na papierze a maja kamery zainstalowane i mogliby wszystko odtworzyc, lecz wola by to petent im dowodzil. Zero poszanowania klienta wiec pare dni minelo i umowa im na rachunki wszystkie zostala wypowiedziana. Moja noga tam nigdy nie postanie, szczegolnie ze to sa oszuci. Co Merkel dla nich robila by nie upadli przez Grecje? Cala EU sie zrzucic musiala by DB zaspokoil swoje roszczenia od zadluzenia Grecji. Przestepcy w bialych kolnierzykach zle ulokowali kase, ale to nie problem, bo jak nawali prawo ktore sami ustalaja poprzez lobbystow to reszte politycy dla nich zalatwia.
  Z dala od niemieckiego banku...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...