niedziela, 17 czerwca 2018

Lokata 3,5% lub 4% na powitanie bez zwykłych limitów + 2000 zł za lojalność w Citi


Tego nam brakowało od dłuższego czasu. Lokaty, która byłaby na najwyższy procent na rynku i do tego bez ograniczeń kwotowych typowych dla wabików czyli 10k czy nawet dziesięć razy więcej.

Teraz mamy nareszcie taką ofertę, na którą można będzie przerzucić większe środki z Idea bank. Stawka lokaty to fajne 4%, zaś kwoty oscylują wokół limitów gwarantowanych przez BFG.

Wypasiona oferta lokaty jak na dziś
Oferta nie dotyczy typowego konta Citi Priority lecz ekskluzywnego Citi Gold, dedykowanego dla osób z większym zasobem gotówki. Amerykański Citibank nie ma takich problemów jak Idea bank czy Getin więc można tu pakować pod sam korek bez żadnych obaw.

Niestety nie każdy może skorzystać z tej oferty. Wydawać by się mogło, że zamiana konta na ror z najwyższej półki powinien być dostępny dla każdego. Niestety bank wyklucza posiadaczy konta lub KO po 1 stycznia 2017. Dotyczy to więc także posiadaczy niezwykle popularnego konta Citi Priority.

Tutaj założysz lokatę na 4% w kwocie 300 tysięcy + 2000 zł w Citi

Oferta ma być aktywna do 30 września 2018. Limit zaledwie 500 kont przewidziany w tej promocji jest mały, ale większość z nas miała lub ma Priority bo to jedne z najlepszych kont na rynku. Z tego powodu oferta może być aktywna do samego końca, chociaż w bankowości jest jak w piłce nożnej, niczego nie wiadomo do końca.

Co trzeba zatem zrobić by założyć lokatę na 4%?


1. Wybór Lokaty na powitanie
Citi słynie z dość zakręconych promocji, które wymagają wyjaśnień. Nie inaczej jest tym razem. Mamy tutaj trzy opcje do wyboru, w obu przypadkach mamy ulubione przez nas lokaty kwartalne. Z tych trzech opcji niestety tylko dwie zasługuje na uwagę, trzecia bowiem jest mocno absurdalna.

a. Lokata kwartalna CitiGold 1 - 3,50%
W pierwszym wariancie lokaty można zyskać mniej ciekawe 3,50%. W tym celu należy:
 • wpłacić na konto 330.000 zł
 • założyć lokatę na kwotę do 200.000 zł
Pierwszy warunek należy spełnić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto. Jeśli więc otworzymy konto w czerwcu, to czas na wpłatę 330.000 zł mamy do końca lipca. 

Drugi warunek można spełnić najpóźniej 2 miesiące od momentu powyższej wpłaty. Zakładam jednak, że każdemu zależy na czasie i nikt nie czeka z założeniem lokaty tylko robi to od razu . Wszak każdy dzień zwłoki to realna strata.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na konkretną różnicę w kwotach. Wpłacić mamy 330k, zaś lokata może być na kwotę tylko 200k. Można co prawda mniej, ale nas interesują tylko maksymalne kwoty. Mamy więc 130k różnicy

Kluczowe pytanie co z owymi 130.000 zł? Jeżeli możemy je przelać sobie na inne konto to ok. Nie znalazłem warunku trzymania ich na koncie w Citi, w przeciwnym razie bowiem znacznie uszczupliłoby to nasz zysk

b. Lokata kwartalna CitiGold 2 - 4,00%
W drugim wariancie mamy znacznie ciekawsze 4,00%. W tym przypadku należy:
 • wpłacić na konto 450.000 zł
 • założyć lokatę na kwotę do 300.000 zł
Terminy są takie same jak wyżej. Tutaj jednak mamy 150k różnicy. Podobnie jak w pierwszym przypadku jeśli można je przelać do innego banku to oferta jest ok.

c. Lokata kwartalna CPC - 3%
Tutaj bank coś się mocno pomylił i piszę o tym tylko jako o ciekawostce. Nie dość, że wymagania są z kosmosu, to nagrody kiepskie. Spójrzmy na wymagania lokaty Citigold Private Client.
 • wpłacić na konto 3.100.000 zł (trzy miliony sto)
 • założyć lokatę na kwotę do 1.500.000 zł 
Nikt z nas nie pakuje do banku powyżej BFG czyli 100.000 euro. Tutaj nie dość że mamy kilkukrotność tej kwoty, więc nadwyżka nie jest objęta gwarancją, to jeszcze stawka jest kiepska jak na takie kwoty.

Punkt b zasługuje zatem na największą uwagę, kto nie ma takiej kwoty może rozważyć punkt a. Ciekawy jest jednak także dodatkowy bonus zawarty w tytule.


2.  Nagroda o wartości 2000 zł
Poza lokatą zgarnąć można bardzo sowitą premię bo aż dwa tysiące. W tym przypadku należy jednak utrzymać średniomiesięczne saldo w wysokości 300.000 zł przez okres pół roku.

Dla osób które zdecydują się na wariant 1b, oznacza to, że założenie lokaty na 4% w maksymalnej kwocie załatwia problem pierwszych 3 miesięcy. Przecież dokładnie taką kwotę można mieć na lokacie.

Tutaj założysz lokatę na 4% w kwocie 300 tysięcy + 2000 zł w Citi

Problem pojawia się co z drugim kwartałem. W tym przypadku należy jakoś zagospodarować te 3000.000 zł. Można założyć inne dostępne lokaty lub korzystać z konta oszczędnościowego jakie będą w ofercie Citi.

Czy to się opłaca? Zróbmy krótką symulację zysku:

Gdyby trzymać 300.000 zł na lokacie 3% po miesiącu otrzymamy blisko 600 zł, co oznacza, że po kwartale zyskalibyśmy nieco mniej niż 1800 zł. To oznacza, że nawet gdybyśmy trzymali tę kwotę dla samego spełnienia warunku salda to i tak będziemy ponad 200 zł do przodu.

Oczywiście nikt z nas nie będzie trzymać tego na ror. Każdy rozsądny wisienkowicz wpakuje to na najlepszą dostępną opcję, co dodatkowo zwiększy zysk jaki obecnie oferuje Citi:)

Uwaga:
Warto zajrzeć do Tabeli opłat i prowizji, gdzie w 3 kolumnie są szczegóły dotyczące konta Citi Gold. Opłata 220 zł robi wrażenie, ale na szczęście saldo 300.000 zł zwalnia nas z tej opłaty, więc wszystko gra:)

Podsumowując cała gra jest z pewnością warta świeczki, ale tylko dla wariantu z lokatą na 4%. To oznacza, że na start musimy mieć 450.000 zł wolnych środków, zyski będą jednak większe niż oferuje w najlepszych promocjach Idea bank. Oczywiście przy założeniu, że 150k możemy wytransferować po wpłacie.


Regulamin oferty Lokata na powitanie 4% w Citi Gold oraz nagroda za lojalność
Tabela opłat i prowizji dla kont w Citi bank

42 komentarze:

 1. widzę tu chrapkę City na kasę z kończących się za chwile lokat rocznych w DB. Pewnie się skuszę... DB olewa klientów i nie są dalej zainteresowani zatrzymaniem kont Premium - więc do odstrzału.

  OdpowiedzUsuń
 2. Telefonowalem do nich dowiedziec sie w sprawie limitu dla pierwszych 500 kont. Powiedzieli ze nie wiedza ile miejsc zostalo. Troche to naiwne przelewac spore kwoty tylko po to zeby sie dowiedziec ze juz po promocji i jeszcze zostac skasowanym na przynajmniej 220 zl.

  OdpowiedzUsuń
 3. wariant 330k się nie pyli, skoro kasują 220zł a lokata jest do 200k

  wariant 450k jest sensowny tylko o ile 150k można natychmiast zawinąć

  OdpowiedzUsuń
 4. Środki trzeba trzymać min. 6-m-cy a wypowiedzenia umowy nie można złożyć aż do otrzymania premii. Wychodzi na to, że conajmniej raz będzie kara 220 zł ��

  OdpowiedzUsuń
 5. Autor mógłby sporządzić przynajmniej orientacyjną kalkulację, jakiej zwykłej lokacie odpowiada to przedsięwzięcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma problemu, zamieściłem krótką orientacyjną kalkulację dotyczącą zysków.

   Usuń
 6. Lokaty w city to jakiś żart.Kwlifikują się do antyrankingu. Na drugie 3 m-ce można dostać 0,1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Były prezentowane w takim antyrankingu, gdzie rywalizowały ostro z PKO.
   W ubiegłym roku brałem udział w podobnej akcji. Gdy zakładałem lokatę na Citi Priority, też musiałem przetrzymać kasę dla dodatkowej premii, ale skorzystałem oczywiście z KO, który był lepiej oprocentowany.
   W powyższej promocji nawet takie 0,10% tylko zwiększa zysk, bo już sama premia jest wyższa niż zyski za dany okres w jakimkolwiek innym banku.

   Usuń
  2. No ok,a jak to rozegrać logistycznie? Ile koniecznych wizyt w banku? Poza tym uważam,że nie da się mieć tego konta mniej czasu niż 8 m-cy ponieważ zgodnie z punktem "17. Nagroda Citigold i  Nagroda CPC zostanie zaksięgowana na  Koncie Uczestnika najpóźniej do  końca pierwszego miesiąca
   kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym Uczestnik spełnił warunki Oferty określone w pkt 12 powyżej." oraz punktem"20. Nagroda Citigold oraz Nagroda CPC zostaną przekazane wyłącznie w przypadku, gdy w dniu ich przekazania Konto nie zostało
   zamknięte lub Umowa Depozytowa nie znajduje się w okresie wypowiedzenia."moim zdaniem krócej się nie da. Poza tym regulamin zawiera kilka błędów jak np.w przytoczonym punkcie 17 jest odnośnik do pkt.12-ego a to na pewno nie chodzi o punkt 12.

   Usuń
  3. A i jeszcze ten punkt nie wiadomo jak rozumieć :e) najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta uzyskają na rachunkach
   oferowanych przez Bank saldo dzienne na poziomie co najmniej:
   i. 330 000 PLN (słownie: trzysta trzydzieści tysięcy złotych) dla konta Citigold lub
   ii. 450 000 PLN (słownie: czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych) lub
   iii. 3 100 000 PLN (słownie: trzy miliony sto tysięcy złotych) dla konta Citigold Private Client.

   Usuń
 7. IDA tonie, kasa z lokat IB za chwilke ucieknie na zewnatrz. Gdzies mignie zdawkowe info ze IB plynnosc utracil.
  BFG splajtuje a depozytariusze beda mogli tylko pocalowac klamki IB.
  Kolejny Amber Gold w natarciu.
  Drugiego przekreta "Kochanskiego" do likwidacji zatrudnia dla pozamiatania pod dywan, ktory bedzie nekal niewinnych klientow banku za byle co, zamiast scignac zarzad za jego wypatroszenie.
  Apropo, polcan slyszales o kolejnych listach Kochanskiego do udzialowcow SW co mieli wieksze kwoty?

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważnie przeczytajcie Regulamin,dokonajcie obliczeń,a przekonacie się,że to wielkie g....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu mój koment do tego posta nie pojawił się?

   Usuń
  2. Który? Dziś opublikowałem wszystkie, bo też wszystkie były ok.

   Usuń
  3. Wyliczyłem zyski całkowite

   Usuń
 9. Mowa jest o saldzie dziennym czyli jak dzisiaj otwieram konto,a jutro wpłacam 450 tys. to saldo dzienne będzie ... no własnie w jakiej wysokości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle pierwszy miesiąc gdy otwieramy konto i ostatni gdy zamykamy są traktowane inaczej i warunki nie są wymagane, chociaż warto dopytać podczas składania wniosku.
   W pełnych miesiącach bank liczy saldo średniomiesięcznie. Czyli jeśli wymagane jest np. 10k dziennie to można mieć jednego dnia 5k, a drugiego 15k by wyrównać saldo do wymaganych 10k.

   Usuń
 10. Jeszcze raz podkreślam:TO JEST ZUPEŁNIE NIEOPŁACALNE zarówno dla procentu,jak i dla nagrody.Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać Regulamin i dokonać obliczeń.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze raz zapoznałem się z Regulaminem.Wycofuję się z tego"TO JEST ZUPEŁNIE NIEOPŁACALNE".Mam wątpliwości co do interpretacji.Myślę jednak,że jeżeli to jest jednak opłacalne,to tych lokat już nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak by nie było to by zdjęli ze strony,a tak to jak złożysz wniosek to się załapiesz.

   Usuń
  2. Jednak moim zdaniem jak na zysk o max.0,5% większy w porównaniu z 3 % na kontach w CA i GB to za dużo zachodu. A być może idea da coś więcej niż 3 % więc to już wogóle nieopłacalne

   Usuń
 12. Oferta trwa od 28 maja do 30 września.50O lokat dla pięciuset nowych klientów,zważywszy że TO JEST OPŁACALNE,to bardzo mało,i wątpię,żeby te lokaty były jeszcze dostępne.

  OdpowiedzUsuń
 13. ...a ja czekam kiedy przebudzi się Idea ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W środę się okaże. Kończy mi się cały pakiet lokat:)

   Usuń
  2. A mi 1-sza już jutro.

   Usuń
  3. Idea nie ma powodu aby coś zmieniać. Poza KO w Getinie na 3% nie ma nic konkurencyjnego. zakładajac ze KO w Getinie trwa do końca lipca a uczestnicy poprzednich edycji od niemal piątej w górę są wykluczeni do końca lipca to raczej trudno aby IB dał coś powyżej 3%. No chyba że Getin wprowadzi dodatkowo XI edycję od 1 lipca, ale to nieprawdopodobne bo wydłużyli okres przystąpienia dla X edycji aż do 31 lipca i kupa ludzi jest wykluczona.
   Suma sumarum wychodzi ze IB sprytnie dał 2.8 na Beztroskiej a i tak za bardzo nie ma się gdzie wynieść. Moze Millenium dźwignie KO to z Moneymanią może wygonić troche ludzi z IB. Ja mam wariant wyniesienia części środków do Tmobile na 3%, ale właśnie czekam do jutra co tam oni wymyślą, ale nie spodziewam sie niczego. Kłopot taki ze oni na 20 VI wyliczaja nowe środki na lokatę "Na nowe środki plus" i jutro wypadałoby sie wyprowadzić na jakiś czas a nie ma za bardzo dokąd.
   A które lokaty konczą się jutro w IB że tak się obawiacie? Ta na 3.5% to jeszcze chyba nie.

   Usuń
  4. Jak Idea nie atrakcyjniejszych lokat to będzie wielki odpływ już w środę. U mnie ponad 100 tysięcy ucieka.Nie będę trzymał kasy na takim niskim procencie w banku, który ma problemy.

   Usuń
  5. "Idea nie ma powodu aby coś zmieniać" Całkowicie się z Tobą nie zgodzę. KO w Getinie do 200k, KO w CA do 100k, KO w T-Mobile do 50k i jeszcze kilka na mniejsze kwoty i WSZYSTKIE na 3%. I to w bankach bez problemów. Tylko dziś akcje Idea Banku zanurkowały o 5,33% a Ty piszesz, że nie mają powodu nic zmieniać? To życzę im szczęścia w tym tygodniu - jeśli wychodzą z tego samego założenia co Ty ;)

   Usuń
  6. Anonimowy18 czerwca 2018 19:28
   Od jutra zapadają lokaty WIELKI PROCENT PLUS na 3,2% sam mam ponad 200K...

   Usuń
  7. >Tylko dziś akcje Idea Banku zanurkowały o 5,33%<
   W takim razie zamykamy konta w Millenium jako że od czwartku ten bank stracił coś koło 10% - proporcjonalnie mniej niż IB ale przecena jak najbardziej wiecej niż solidna mimo ze bank ponoć w dobrej kondycji.
   Nie twierdzę ze IB nie ma kłopotów - twierdzę tylko że straszenie utratą płynności jest przesadzone w wykonaniu osób które nie mają wiedzy na temat wewnętrznej kondycji tego banku. kąkolewski w swoim liście do Morawieckiego napisał o możliwych kłopotach jednego z banków. którego? Nie wiadomo, prawdopodobnie tego który kupował papiery Getback, ale wiadomo że IB tego nie robił bo on tylko sprzedawał.
   Nie chcę bronic IB i wmawiać sobie że rzeczywistość wygląda inaczej niż wygląda. Po prostu staram sie spojrzeć na sprawę racjonalnie. nawet w upadającej Grecji nie zdecydowano się na skasowanie depozytów. Zrobiono to jedynie na Cyprze, ale i tak tylko wobec tych który mieli pow 100tys €. Wszystko co poniżej zostało nietknięte. Czemu? Bo gwarancje ochrony depozytu to nie jest obietnica tylko zapis ustawowy. W przypadku obligacji tego nie masz. Tam nie ma zadnej gwarancji dlatego w Grecji skasowano ludziom duzą czesc obligacji skarbowych. Depozyty zostawili. ustawę zawsze można zmienić - to prawda, ale w przypadku kłopotów jednego banku to byłoby to z pkt widzenia polityków jakimś szaleństwem.
   I należy zadać sobie pytanie przede wszystkim czy KNF czy jakikolwiek inny organ państwowy ma w interesie nakładanie takich kar na bank aby zagrozić stabilności takiej instytucji? zapewniam że ma zupełnie odwrotny interes. Zresztą... upadek IB to byłby Armageddon nie tylko na rynku polskim ale i Europa odczułaby to całkiem boleśnie. Całkiem niedawno padał jeden ze średnich banków w Austrii i cały swiat pisał o tym jako o potencjalnie czarnym łabędziu. No kłopot taki ze IB to juz jest jeden z wiekszych banków w kraju - a przynajmniej awansował do ligi solidnych średniaków których w tym kraju jest może z 8 sztuk. Reasumując - panstwo nie moze sobie pozwolić na upadek takiego banku.

   Usuń
  8. W dniu wczorajszym spadł o ok 5%, ale w ciągu roku już prawie o 75%! Nie porównuj więc sytuacji Millennium do IB - bo to zupełnie inna bajka. PS IB pod względem aktywów jest na 11 miejscu, a Millennium Bank na 6-tym: https://prnews.pl/raport-prnews-pl-aktywa-bankow-kw-2018-r-435082

   Usuń
 14. Pod tym postem proszę was o wskazywanie potencjalnych kierunków migracji z Idei w dniu jutrzejszym. Obiekt zainteresowania to konta/lokaty z limitem nie mniejszym niż 100'001 PLN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę o KO w Getinie, ale do jutra daję im szansę ;)

   Usuń
  2. Dla małych kwot (10tys. zł) jest jeszcze min. 3%, a może nawet i 4% w CA - czyli to: https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/oszczednosci/lokata-pilkarska

   Usuń
  3. >Ja myślę o KO w Getinie, ale do jutra daję im szansę ;)<

   Ejże...Boisz sie trzymania kasy w IB a chcesz sie przenosić do banku z jeszcze większymi kłopotami? Coś tu nie halo

   Usuń
  4. I to właśnie oni (CA) chcą najprawdopodobniej wchłonąć Eurobank: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bloomberg-Credit-Agricole-zainteresowany-przejeciem-eurobanku-7597773.html

   Usuń
  5. "Ejże...Boisz sie trzymania kasy w IB" Nigdzie nie powiedziałem, że się boję i trzymam też u nich kasę. Tylko uważam, że powinni zaproponować coś lepszego niż to co obecnie oferują!

   Usuń
  6. Tu Anonimowy który zadał pytanie, z 19 czerwca 2018 06:26. Stwierdzam taką samą klapę w dzisiejszym dniu z ofert lokat i waszych odpowiedzi jak w meczu z Senegalem. Nie wiem co zrobić z kasą a ewakuacja tuż tuż. Bez odbioru.

   Usuń
 15. Dla mnie wygląda to tak:
  - lokata kwartalna na 4% - 2430 zł odsetek
  - premia dodatkowa - 2000 zł
  - 200 tys. konto oszczędnościowe w drugim kwartale na 0,8% - 324 zł odsetek
  - 100 tys. konto oszczędnościowe w drugim kwartale na 0,1% - 20 zł odsetek

  RAZEM: 4774 zł za pół roku trzymania 300 tys. zł. Daje to wynik na poziomie zwykłej lokaty na 3,92%. Nawet jeśli by raz skasowali opłatę za konto to oferta wygląda bardzo korzystnie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Korzystnie? Ktos kto posiada prawie pol miliona mysli innymi kategoriami niz 'lokata'. Lokata jest dla ciulaczy za pol banki mozna wiecej zrobic. Mega okazja, takie rzeczy tylko u nas a wy sie tym jaracie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dasz przykład lub podpowiedź co można zrobić mając 500k?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...