sobota, 2 listopada 2019

Bardzo łatwe 140 zł do zgarnięcia oraz 2,70% do 500.000 zł na KO na pożegnanie banku


Kurczy nam się w dalszym ciągu ilość banków, więc warto zarobić na nich na pożegnanie jeszcze raz zanim znikną z rynku. Eurobank zniknie już niebawem, zaś następnym w kolejce ma być mBank na który chrapkę ma PKO.

Warto więc skorzystać z promocji jakie oferuje mBank, póki jeszcze jest na rynku. Od listopada zaczyna się tutaj kolejna VII już edycja popularnej promocji w której łatwo można zgarnąć 140 zł.  


Kto może z tego skorzystać? mBank należy do najbardziej zatwardziałych przeciwników powracającego klienta i rzadko skraca karencję. Na dziś nowy klient to taki co nie ma konta od blisko 3 lat a dokładniej od 1 stycznia 2017.

Tutaj możesz zgarnąć 140 zł do mBanku, który ma zniknąć z rynku

Nowa promocja ma potrwać zwyczajowo przez kolejne 3 miesiące czyli skorzystać z promocyjnego linku można do 30 stycznia 2020. mBank to bardzo konserwatywny bank, więc nie należy się spodziewać skracania czasu trwania promocji.

Co trzeba zrobić by zgarnąć być może ostatnią premię.
Chociaż z wielu względów mBank kojarzy mi się mocno z ING, to jednak znacznie łatwiej tutaj o zdobycie identycznej premii1) 100 zł na start za szybki wpływ
Dla zdobycia stówki wystarczy bowiem:
 • przelać na konto 1000 zł (do 7 dni!)
 • wykonać 5 płatności na dowolną kwotę
Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do innych banków mBank daje nam mało czasu na wykonanie przelewu. Musi on być zaksięgowany już w ciągu 7 dni od momentu otwarcia eKonta, a to znacznie szybciej niż jest zwykle wymagane. 

Drugi warunek płatności już musi być taki szybki. Na stronie promocyjnej mamy przykład, że jeśli otworzymy konto 12 listopada, to przelew musimy zrobić do 19 listopada, ale w płatnościami musimy poczekać do kolejnego pełnego miesiąca. Innymi słowy 5 płatności dokonujemy dopiero w grudniu.2) 40 zł za powtórzenie powyższych czynności
Kolejną premię w wysokości 40 zł zgarniemy za przelew 1000 zł i wykonanie 5 płatności ale już w standardowy sposób. Bez pośpiechu bo będziemy mieli na to cały kalendarzowy miesiąc tak jak to jest w innych bankach.

Tutaj możesz zgarnąć 140 zł do mBanku, który ma zniknąć z rynku

3) 2,50% na KO
Dodatkowo do konta można zalożyć sobie rachunek regularnego oszczędzania Moje cele. Mamy tutaj identyczną stawkę jak w ING czyli 2,50% ale to oprocentowanie obowiązuje do kwoty 20.000 zł. Być może przyda się dla osób, które mają wszystko poupychane w innych bankach na lepszy procent.

2,70% do kwoty 500.000 zł

4) 2,70% na KO do kwoty 500.000 zł
Prawdziwą gratką jest natomiast inna promocja w mBanku, w której zdeponować można 4x większą kwotę aniżeli na koncie oszczędnościowym w Millennium. Szczegóły promocji która ma potrwać do 2 lutego 2020 można znaleźć w drugim regulaminie dostępnym na końcu artykułu.


Ze względu na fakt, że mBank ma zniknąć z rynku chętnie skorzystałbym raz jeszcze z premii bo mBank to dla mnie typowy bank typu zgarnij premię i zamykaj konto. Niestety ostatnią premię zgarnąłem tutaj w 2017 roku...


Regulamin promocji eKonto z premią VII edycja
Regulamin promocji 2,70% na KO na nowe środki

16 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że mBank nie zniknie z rynku. Kiedy będzie wiadomo coś więcej na ten temat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacje o jego sprzedaży pojawiają się od dość dawna. W artykule podlinkowałem artykuł o w miarę niedawnych informacjach na ten temat.

   Usuń
  2. Jak zostanie przejęty to zniknie na bank

   Usuń
 2. Niedawno mielismy dyskusje, ze 2,80 na lokacie Zawrotnej to bardzo malo w IB, a tu Mbank/Commerzbank oferuje nam 2,50 jako wielką łaskę na pożegnanie...aha no i do wabikowych 20 tysi, czyli nie warte zachodu. Stale redukuje sie ilosc banków, i moim zdaniem za 5 lat bedziemy mieli 4 banki z czego 3 będą państwowe. Dlatego te 2,80 w IB to super oferta. Mbank to już niebawem połknie PKO, w centrali jest popłoch, bo zwolnią większość wklepywaczy danych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo czy połknie go akurat PKO, po prostu na dziś uważa się go za głównego faworyta.
   Zaś co do oferty KO to nie przypominam sobie by kiedykolwiek tutaj była dobra odkąd prowadzę tego bloga, otwierałem tutaj
   każdorazowo ror tylko dla zgarnięcia premii na start, a nie dla dobrego oprocentowania.
   Fakt faktem na pożegnanie mogliby dać więcej tak jak to zrobił Deutsche bank, ale i tak mnie to nie dziwi, bo DB dawał nawet 10% na początku istnienia FpG i był na szczycie rankingu KO, podczas gdy mBank nigdy nie załapywał się nawet na koniec tego rankingu. Zamiast tego były jakieś pseudo-savery.

   Usuń
  2. Widzę, że nikt nie zagłębia się nad tym - o czym pisałem już wcześniej kilka razy w konentarzach. mBank rzeczywiście ostatnio nas nie rozpieszczał %-em, ale teraz ma naprawdę fajne promocje. Szczególnie dla obecnych klientow i zwykłego ROR-u. Przekształcenie go na konto INTENSIVE do końca roku - daje nam pół roku darmowości za to konto z rodzaju premium. Oprócz kilku udogodnień z tym związanych - daje nam możliwość założenia fajnego konta oszczędnościowego w promocji na 4 m-ce od jego otwarcia. W tym czasie można na nim zdeponować aż 500k zł i to na 2,7%! Co jak na mBank jest wręcz szaleństwem ;)

   Usuń
  3. Kojarzę, że pisałeś o tym, ale jak wspomniałem już wyżej nie mam po co wracać do mBanku, bo to jeden z najbardziej zatwardziałych wrogów starych klientów. Brałem udział w jednej z MoneyManii z mBankiem i konto zamykałem w połowie 2017 czyli ponad 2 lata temu, a mimo to nie kwalifikuję się do powrotu. Więc ta oferta nie jest dla mnie, a szkoda bo wróciłbym po 140 zł i założył sobie to konto na 2,70%.
   Inna sprawa to fakt, że w bankach mam tylko 1/5 swoich oszczędności, więc to co mi zostaje mam rozlokowane na 3% w kilku bankach oraz 2,70% w Millennium, które gwarantowane jest dłużej niż 4 miesiące w mBanku.

   Usuń
  4. Konto z premią 140zł oraz KO na 2,7 to dwie osobne promocje, które się nie łączą.
   140 zł i KO na 2,5% do 20 tys jest za ekonto osobiste.

   Za konto prowadzenie konta intensive jest 49 zł lub przy wpływach 7 tys jest ono darmowe.

   Usuń
  5. "...lub przy wpływach 7 tys jest ono darmowe."

   Jeszcze jest darmowe przy trzymaniu aktywów w wysokości 100k i przez pół roku od przekształcenia go z innego konta na INTENSIVE (promocja do końca roku). Tak więc konwertujemy je na czas 4-ro miesięcznej promocji na KO 2,7% i wracamy do dawnego ROR-u ;)

   Usuń
  6. czytając to co napisaliście...

   zakładam ekonto - korzystam dzięki temu z promocji 140 zł i KO na 2,5%.
   Po czym z ekonta przechodzę na intensiw i zgarniam KO na 2,7%? Dzięki temu mam intensive bezpłatne.

   Czy dobrze rozumiem?
   Gośka

   Usuń
 3. "oraz 2,70% w Millennium, które gwarantowane jest dłużej niż 4 miesiące w mBanku."

  To prawda, w przypadku mBanku to jednorazowa oferta, ale chociaż na większe kwoty - dla osób, które np. mają już zapchane na full inne KO i jednocześnie nie chcą zamrażać kasy na lokatach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, gdzie masz ulokowane lub zainwestowane pozostałe 80% środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U lokalnych przedsiębiorców, których biznes znam i widzę jak się rozwija.

   Usuń
 5. a jest jakieś KO gdzie mogę wrzucić więcej niż 50 tys na dobry %? Dobry czyli np 3%? powoli będą się mi kończyć promocyjne oferty z lata CA i inne... ale nie mogę zamrozić kasy, bo będę jej potrzebować na początku lutego... macie jakąś propozycję??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Citi daje 3% do 100.000

   Usuń
  2. racja, ale nie dam rady spełnić warunków dla tej oferty (100 tys i 8 tys) :(( zaczynam rozważać IB z 2,8 o=i mbank z powyższej promocji.

   w artykule piszesz:
   - "Drugi warunek płatności już musi być taki szybki." chyba chodziło o "już nie musi" ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...