poniedziałek, 4 listopada 2019

2,80% w II edycji Elastycznego KO w Getin z darmowymi przelewami do końca 2020


Na blogu bacznie obserwujemy tylko dwa konta oszczędnościowe: w Millennium oraz Getin. Powód jest prosty, są dobrze oprocentowane i jako jedyne na rynku to nie są jednorazówki, lecz można z nich korzystać stale.

U bordowych z KO można korzystać stale, u zielonych z małymi przerwami. Dlatego też omawiamy tutaj każdą nową edycję konta oszczędnościowego. Od dziś w Getin rusza druga edycja KO niżej znajdziecie więc aktualizacje kilku promocji, które działają niezależnie, ale można korzystać ze wszystkich na raz.1. Elastyczne Konto oszczędnościowe II - 2,80%
Zaczniemy od tego co pozostało bez zmian. 2,80% dalej gwarantowane jest przez okres 4 miesięcy, bez zmian są też kwoty objęte promocyjnym oprocentowaniem. Promocyjna stawka obowiązuje dalej do 200 tysięcy, zaś powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 2%. 

Nie zmienił się też czas obliczania nowych środków. Do tej pory było to 6 albo 7 dni przed startem nowej edycji. Tym razem wzięto wariant 6 dni i data dla nowych środków przypada na 28 października września czyli dokładnie tydzień temu.

Tutaj założysz nowe Konto Elastyczne na 2,80% w Getin bank

Zmienił się natomiast czas trwania promocji i jest zdecydowanie krótszy niż to było w pierwszej edycji. Nowa promocja nie dotrwa nawet do grudnia bo zakończy się jeszcze 30 listopada 2019.


Daty dla nowych środków i czas trwania promocji to jednak detale. To co najbardziej przyciąga uwagę to możliwość wpłaty i wypłaty środków za darmo. To zapewne ma sugerować słowo Elastyczne użyte w nazwie konta. Zdaniem banku do końca 2020 roku mamy możliwość bezpłatnych przelewów wewnętrznych. 

Informacji o darmowych przelewach nie było w pierwszej wersji regulaminu Elastycznego KO mimo iż taką informację można było zobaczyć na reklamie.  Pojawiła się ona w dodatkowym komunikacie, który można znaleźć na końcu artykułu.

Jak wiemy w innych bankach darmowy jest tylko jeden przelew z KO na ror. Getin znów idzie pod prąd co jest zupełną nowością, która może się przydać, jeśli na rynku pojawi się lepsza oferta aniżeli 2,80%. Getin znów idzie nam na rękę, co dziwi skoro bank ciągle ma kłopoty i pozwala nam na bezkarną ewakuację do innego banku i to w bardzo długim horyzoncie czasowym.
2. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Nowe konto można też łączyć wa dalszym ciągu z ofertą na 3,50% którą omawiałem niedawno. Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. VI już edycja tej promocji potrwa 30 listopada 2019.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 31 sierpnia 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, ale z pewnością warto z niej skorzystać.
3. 50 zł na start - VI edycja od 1 listopada
Konto w Getin to wciąż must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta zaczęła się kilka dni temu bo na początku listopada i potrwa do 29 lutego 2020 zaś jej szczegóły opisałem wczoraj. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 3%
Warto w tym miejscu przypomnieć do dodatkowej korzyści jaką daje posiadanie konta w Getin. To lokata mobilna, którą można odnawiać na 3%. To duży plus bowiem banki nie dają już bonusów za posiadanie apki, a nawet zmuszają nas do ich instalowania za friko.

Dobrym tego przykładem jest Pekao, gdzie tylko przez apkę mamy możliwość zrobienia przelewu za darmo. Nie ma jednak żadnych fajnie oprocentowanych lokat mobilnych. Getin jest tutaj wyjątkiem. 10.000 zł do na 3% to miły dodatek do konta:)


 Podsumowując dużo się zmieniło u zielonych i to zdecydowanie na plus. Mamy bardzo dużo promocji jak na jeden bank. Do tego można doliczyć bardzo dobrą obsługę, to której trudno się przyczepić. A wszytko za jeden banalny warunek jednej płatności kartą:)


Regulamin promocji Elastyczne konto oszczędnościowe II 2,80% KO w Getin
Komunikat dla posiadaczy Elastycznego konta o darmowych przelewach 
Regulamin VI edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin VI edycji Polecam Proste Zasady

71 komentarzy:

 1. Ja nie na temat, ale proszę o pomoc. 4 października założyłam konto w City z kartą kredytową i kontem oszczędnościowym. Dzisiaj - zamiast obiecanych 3% od 100.000,00 naliczono mi ledwo parę złotych. Warunki - moim zdaniem:) - spełniłam. Czy ktoś coś może wyjaśnić?
  A jeszcze - City blokuje wysyłanie wiadomości poprzez konto internetowe - pojawia się informacja o błędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie stoi jak wół że % za poprzedni miesiąc będzie uwzględniony najpóźniej do 12 dnia następnego miesiąca po spełnieniu warunków rzecz jasna.
   Mam tak samo jak Ty, więc czekam na rozwój wypadków.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyjaśnienie. Po prostu w bankach, z których korzystałam dotychczas, naliczali od razu. Sprawdzenie warunków (a różne bywały) odbywało się z automatu. Może jakiś szybszy program mieli?:)

   Usuń
  3. Dostałam taką odpowiedź na zapytanie w sprawie oprocentowania KO 0,01%:
   "Uprzejmie informuję, że w szczegółach rachunku wyświetlane jest oprocentowanie standardowe. Oprocentowanie promocyjne jest uzależnione od spełnienia warunków oferty opisanych w Regulaminie, które są weryfikowane po zakończonym miesiącu. Odsetki promocyjne są naliczane do 12 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, czyli np. do 12 października za wrzesień br."
   ... będzie Pan zadowolony :-)

   Usuń
  4. W regulaminie jest też wyraźnie napisane, ze promocja zaczyna się od następnego mieśiąca kalendarzowego po otwarciu konta. Tak więc promocyjne oprocentowanie ruszyło u Ciebie dopiero od 1 listopada. Za październik naliczane będzie tylko 0,1%. :(

   Usuń
  5. To chyba żart jakiś? Czyli środki na KO należy przelewać najlepiej ostatniego dnia miesiąca, żeby od nowego mieć promocyjne oprocentowanie? A w poprzednim jeszcze zasilić przelewem 5.000,00 lub 8.000,00 zł, żeby konto było darmowe? Bo przecież to 100.000,00 będzie tam leżało tylko jeden dzień, więc jak to podzielą na 30/31, to nie spełni się warunku braku opłaty za konto.

   Usuń
  6. Czyli to kolejna bankowa pułapka. Dali niby dziewczynie 3% ale po odjęciu 27 dni października na 0,1% to wyjdzie na koniec średnio 1,9%. Diabeł tkwi w szczegółach regulaminu, który najczęściej jest celowo mocno zawiły i nikomu nie chce się go czytać.

   Usuń
  7. Otworzyłem konta we wrześniu a dokładnie 1 października wpompowałem kasę na ROR i KO a kk spłaciłem. Za 1 miesiąc banki nigdy nie naliczają prowizji.
   Ciekaw jestem czy dostanę podwyższone oprocentowanie?

   Usuń
  8. Nie należy wpłacać pieniędzy w miesiącu otwarcia kont. Dopiero w następnym.

   Usuń
  9. Jeśli odsetki promocyjne naliczone będą do 12 w następnym miesiącu to znaczy, że będziemy te kilkanaście dni w plery na procencie?

   Usuń
  10. Ja zakładałem konto na początku września i doradca citi wyraźnie powiedział mi wtedy, że promocyjne oprocentowanie w moim przypadku rozpocznie się dopiero od 1 października, a do tego czasu standardowe 0,1%.
   Tak więc we wrześniu nie przelałem na to konto ani złotówki tylko poczekałem do 1 października i wtedy zatankowałem do pełna.

   Usuń
  11. Anonimowy4 listopada 2019 22:28
   I bardzo dobrze zrobiłeś. Wpłata 100 tyś 1 października automatycznie spełnia warunek darmowości konta i oprocentowania promocyjnego (8 tyś). Ponadto spłata kk może być dopiero w miesiącu (październiku) za który jest naliczane promocyjne oprocentowanie lub w poprzednim miesiącu w twoim przypadku we wrześniu.

   Usuń
  12. No nie, w drugiej połowie września zacząłem działać z kartą kredytową ale start spłaty przypadł na 20 października co też uczyniłem. Mam nadzieję, że nic nie naknociłem.

   Usuń
  13. Witam,
   czyli podsumowując: konto najlepiej otworzyć w listopadzie, a przelew zasilający konto (tj. 100 tys.) wykonać 01 grudnia a nie 30 listopada?

   Usuń
  14. Dokładnie tak. Przelew KONIECZNIE na konto osobiste Citi Priority dopiero potem na KO no i spłacać kk w terminie z dowolnego konta w Citku. No i wyłączyć płatny (6 zł) CitiPhone. Szlag mnie razu pewnego trafił jak nie mogłam się dodzwonić.
   Lepiej porozumieć się np. na czacie albo za pomocą poczty elektronicznej.

   Usuń
  15. Dziękuję za wyjaśnienie. Problem jest tylko taki, że 01 grudnia to niedziela, czyli przelewając w tym dniu 100 tys. nie zostaną one i tak przez citi zaksięgowane, a tym samym nie zostanie spełniony warunek utrzymywania salda przez cały miesiąc grudzień na poziomie 100.000... Trzeba więc będzie przelać kasę jeszcze w listopadzie - najpóźniej 29... Czy mam rację?...

   Usuń
  16. Nie. Jeśli konto otworzyłeś w listopadzie to forsa ma być na koncie w grudniu a nie w miesiącu otwarcia konta. Jeśli brak możliwości przelewu forsy 1 grudnia to zasil konto Citi Priority kwotą 8000 zł i tym sposobem spełnisz te pieprzone warunki (darmowości konta i promocyjnego oprocentowania). No i jeszcze kk.
   Polcan, ratuj. Za bardzo to wszystko zagmatwane.

   Usuń
  17. Z oferty zamierzam skorzystać na sam koniec, żeby zagwarantować sobie 3% jak najdłużej, a wiadomo, że najlepiej gdy zna się produkt z pierwszej ręki. Na razie mogę bazować tylko na regulaminie, a nie na swoim doświadczeniu.
   A regulamin wydaje się prosty: kk + konto na 3% jeśli robimy przelewy na 8k lub 100k na KO.
   Znając siebie to dla pewności i tak będę robił przelewy nawet jeśli będę mieć 100k na KO. Dla świętego spokoju. KK mam stale w Citi skoro jest darmowa.

   Usuń
  18. I tu się drogi Panie mylisz. Dowcip polega na tym, że nie należy ładować 8 k od razu na KO tylko na ROR w przeciwieństwie do 100 k.

   Usuń
  19. Jeżeli to odpowiedź na mój to fakt przelewu na ror jest oczywisty. Zawsze przelewam najpierw, a potem na KO. Jeśli zaś miałbym 100k to owe 8k byłoby po prostu spingpongowane.

   Usuń
  20. Zaraz osiwieję z powodu tych warunków:) Cały problem związany jest wg. mnie z tym, iż 1 grudzień to jest akurat niedziela...
   Ja to rozumiem tak: konta otworzyłem w listopadzie. I teraz rozważam dwa scenariusze:
   a)dokonuję wpłaty na Citi Priority całą kwotę 100 tys. w dniu 29 listopada (tak aby zdążono je w Citi zaksięgować, po to abym spełniał wymóg utrzymania średniomiesięcznego salda od 1 grudnia), natomiast 2 grudnia dokonam transferu w/w kwoty z konta Citi Priority na KO (lub też 1 grudnia, o ile w Citi można wykonać nieodpłatnie w dzień wolny jakim będzie niedziela przelew wewnętrzny – zapytam o to w banku; pytanie, przy okazji, czy ma to sens, skoro i tak ten przelew zostanie przez bank zaksięgowany dopiero w poniedziałek 2 grudnia...?). Mam nadzieję, że wszystkie warunki zostaną w ten sposób spełnione, abym mógł skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3% (pomijam oczywiście wymogi zalogowania się do bankowości, czy spłaty karty kredytowej z konta Citi Priority). Wprawdzie za ostatnie dni listopada oprocentowanie środków wyniesie jedynie 0,1%, ale od 2 grudnia (lub od 1 grudnia, jeśli przelew wewnętrzny będzie można zrobić w niedzielę) już powinno zacząć obowiązywać oprocentowanie promocyjne 3%.
   b) Drugą opcją, jaką w tej chwili rozważam, jest po prostu przelanie kwoty 100 tys. na konto osobiste w dniu 2 grudnia i w tym samym dniu przetransferowanie całej kwoty na KO… Warunek utrzymania średniomiesięcznego salda dla grudnia nie będzie wprawdzie utrzymany, ale zostanie spełniony drugi z opcjonalnych warunków, tj. minimalnej wpłaty 8 tys. na konto osobiste… W tym scenariuszu – wg. mnie - oprocentowanie promocyjne 3% powinno być dla 100 tys. obliczone za okres grudnia bez uwzględnienia 1 grudnia.
   Co o tym sądzicie?

   Usuń
  21. Przelew forsy który planujesz w grudniu na KO najlepiej wykonać na konto osobiste w Citi, a potem dopiero z osobistego na KO. Wtedy zostanie spełniony jeden z dwóch warunków czyli wpływ minimalny w wys. 8k.
   Jeśli się mylę to chyba się pochlastam.

   Usuń
  22. Nie siwiej, wystarczy, że ja to robię :-)
   Po mojemu to tak: przelew 29 listopada odpuściłabym, wszak piszą, że forsa ma trafić w następnym miesiącu po otwarciu konta. Czyli konto otworzyłeś w listopadzie a forsa trafia w grudniu, dokładnie 2 grudnia na konto osobiste, zwane Citi Priority zresztą, a dopiero potem lejesz kaskę na KO i tym oto sposobem załapujesz się na 3% na KO, czyli spełniasz warunek wpływu min. 8 000 zł. A jak już będziesz w banku to dorwij tam kogoś i niech Ci to wreszcie wyjaśnią, łopatologicznie. Poprosiłabym o szczegółowy harmonogram bo widzę, że na te ich pokręcone warunki promocyjne nie ma mocnych.

   Usuń
  23. Chyba już za późno - pierwsze siwe włosy już się u mnie pojawiły (choć chyba na szczęście nie z powodu tej "intuicyjnej" promocji);)
   Jeśli chodzi o Twoje przemyślenia, to najprawdopodobniej w stronę tej opcji pójdę... Aczkolwiek jedno w Twoim wpisie wydaje mi się, że wymaga doprecyzowania;) Wg. mnie, nie ma takiego zapisu w regulaminie, o tym, że forsa ma trafić "W NASTĘPNYM MIESIĄCU" po otwarciu konta, lecz "nie później niż przed upływem pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto Konto"... A to - w mojej ocenie - zmienia postać rzeczy i umożliwia dokonanie wpłaty na konto Citi Priority bądź w listopadzie bądź w grudniu... To takie moje przemyślenia;)
   PS. Jeśli chodzi o wizytę w banku, to dzieli mnie niestety od najbliższego oddziału spora odległość, więc sobie oszczędzę tej podróży;)

   Usuń
  24. Głowa już mi pęka od główkowania. Mam za sobą już 1 reklamację (brak % za X). Dzisiaj dostałam przelew ale trochę mi się te procenty nie zgadzają, więc napisałam następną reklamację. Gdybym wiedziała, że będą takie korowody z tym bankiem to zostałabym w Getin.
   Jedynym plusem tej zabawy jest to, że załapałam się na 2 całkiem fajne walizeczki kabinowe więc będę się jeszcze bujała w Citi do wiosny :-)

   Usuń
  25. U mnie wreszcie wszystko gra. Reklamacja uznana a przeprosiny przyjęte.

   Usuń
  26. Dlaczego nie należy wpłacać pieniędzy w miesiącu otwarcia kont lecz dopiero w następnym? Ja rozumiem, że jak wpłacę kwotę 100 tys. (najpierw na konto osobiste, a zaraz potem w tym samym dniu na konto oszczędnościowe) np. 29 listopada, wtedy za 29 i 30 listopada zostanie naliczone standardowe oprocentowanie 0,1%, a promocyjne będzie naliczane dopiero od 1 grudnia.
   Ale czy są jeszcze jakieś inne powody, dla których nie należy wpłacać na konta kasy w tym miesiącu, w którym zostały konta otwarte?

   Usuń
 2. Jak się mają nowe środki do lokaty mobilnej? Najpierw przelew na KO coby nie odjęli tej dychy z mobilnej do oprocentowania czy jak to działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w stanie nowych środków nie uwzględnia mi mobilnej ale w saldzie początkowym tak.
   miło by było jakby mobilna nie zmniejszała stanu konta oszczędnościowego. ;)
   KK

   Usuń
  2. Nowe środki są badane względem salda na Twoich kontach z 28.10, jeśli w tym dniu miałeś zero, to wszystko na KO będzie stanowić nowe środki, a mobilna nie ma tu nic to rzeczy, nie będzie wpływać na stan nowych środków na KO

   Usuń
  3. Wielkie dzięki za wyjaśnienie.

   Usuń
 3. IB zawrotna dziś do Getin - nadal 2,8%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "IB zawrotna dziś do Getin - nadal 2,8%."

   I to jest właśnie niezły żart ze strony IB. Chcą zatrzymać tym samym procentem na miesiąc krótszej lokacie - jak ktoś wysyła do starszego brata - Getina, na działające jak ROR - KO. Ja zrobiłem ten przelew dziś rano - bo jakoś tą propozycją nie zdołali mnie IDEOWCY "zawrócić" ;)

   Usuń
  2. No, ale jeśli ktoś wykorzystał już inne możliwości, to pewnie zgodzi się na taką propozycję...

   Usuń
 4. Czy to jest jakieś inne konto niż te, które mam z edycji XXII ? Przystąpiłem do oferty 16.08.2019, data wyliczenia salda początkowego 15.07.2019. Czyli 3% mam do 16.12.2019. Kiedy się ewakuować aby ewentualnie wziąć udział w kolejne edycji ? Wydaje mi się, że nie ma sensu ewakuować się przed 16.12 bo nowa edycja rozpocznie się jeszcze w trakcie trwania tej mojej XXII ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zupełnie nowe konto oszczędnościowe (chociaż wygląda jak poprzednie), ale ma plus bo przelewy wewnętrzne WSZYSTKIE są darmowe do końca 2020 r. Nie wiem, czy będą nowe edycje do starego konta oszcz. , które masz obecnie - zakładam że nie

   Usuń
  2. "Nie wiem, czy będą nowe edycje do starego konta oszcz. , które masz obecnie - zakładam że nie"

   Nie będzie. Trzeba założyć nowe EKO, albo przekonwertować poprzez infolinię - to stare - bo tylko nowego będą dotyczyć ewentualne kolejne edycje promocji.

   Usuń
  3. "Kiedy się ewakuować aby ewentualnie wziąć udział w kolejne edycji ? Wydaje mi się, że nie ma sensu ewakuować się przed 16.12 bo nowa edycja rozpocznie się jeszcze w trakcie trwania tej mojej XXII ?"

   Tu nie jest tak jak w Mille. Nic Ci nie da wcześniejsza ewakuacja - bo liczy się okres do którego trwa Twoja indywidualna promocja na KO. Pokrywanie się tego czasu z kolejną edycją - automatycznie dyskwalifikuje Cię z jej uczestnictwa.

   Usuń
  4. Czyli trzymam do samego końca, uruchomię nowe konto EKO i ewakuuję się np. do Mille aż rozpocznie się nowa promocja, która nie będzie obejmowała mojej promocji z edycji XXII. Zakładam, że będzie to gdzieś na początku stycznia a nowe środki 6-7 dni w tył. Ta promocja bonus za aktywność do 10 tys. na 3,5% przez 12 msc. rozumiem, że zostanie mi na tym starym KO (widzę w historii, że różnica w odsetkach jest doliczana 15). Czy można przekonwertować stare na EKO z zachowaniem tej promocji bonus za aktywność?

   Usuń
 5. Jak czytam wątpliwości dotyczące KO w różnych bankach to powiem wam, że 2,8% w Idea banku to miód malina, bo wiadomo ile, kiedy i za ile%... 2,8%/3M to mało? to poczytajcie pierwsze komentarze w tym wątku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widzę,że kolejny człowieczek pojawił się na blogu i przywędrował z któregoś z dwóch dinozaurów na "P". Tam można się jarać lokatami na 1%, tutaj wymagamy minimum 3%, wszystko co poniżej można uzyskać na KO :)

   Usuń
  2. lepiej 2,8% na 3m w idei, czy 2,8% na 4m w getin?

   Usuń
  3. Jak dla mnie to do kwoty 200k nie widzę ani jednej przewagi na korzyść idei. Krócej i bez dostępu do gotówki w trakcie. Problem można rozważać raczej tylko dla kwot ponad 200k

   Usuń
  4. "lepiej 2,8% na 3m w idei, czy 2,8% na 4m w getin?"

   Tu już nie chodzi o sam okres na korzyść Getinu. Na EKO w GB nie zamrażasz kasy - tak jak na lokacie w IB i masz do niej stały, bezpłatny (do końca 2020r.) dostęp jak na zwykłym ROR bez utraty odsetek przy ewentualnym przelewie :)

   Usuń
  5. To było całkowicie retoryczne pytanie, niejako w odpowiedzi do matoła, który o "miód malinie" w idei pisał.

   Usuń
 6. Szkoda, że nie dodacie info, że z EKO w GB bez opłat za przelew możesz wypłacić tylko raz na miesiąc... wiem, że to lepiej niż w IB przy lokacie zawrotnej 2,8% na 3M.
  Inną korzyścią 3M/2,8% w IB jest fakt, że po upływie 3M otrzymasz ponownie ofertę zawrotnej, a w z EKO w GB musisz się wynieść.
  Jeszcze pytanie pozostaje otwarte, gdyby któryś z banków LC miał kipnąć, to który????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Szkoda, że nie dodacie info, że z EKO w GB bez opłat za przelew możesz wypłacić tylko raz na miesiąc... wiem, że to lepiej niż w IB przy lokacie zawrotnej 2,8% na 3M."

   Przepraszam że zapytam, ale umiesz czytać ze zrozumieniem? Wałkujemy to w komentarzach już od dawna, że wewnętrzne przelewy w GB do końca 2020r. są bezpłatne - co zrównuje to EKO ze zwykłym ROR-em! Komunikat o tym na dole:

   https://www.getinbank.pl/dokumenty/komunikat-dla-posiadaczy-elastycznego-kontaoszczednosciowegow-getin-noble-bank-sa.pdf

   Usuń
  2. Inną korzyścią 3M/2,8% w IB jest fakt, że po upływie 3M otrzymasz ponownie ofertę zawrotnej, a w z EKO w GB musisz się wynieść.
   Nie masz żadnej wiedzy, a zabierasz głos. Getin bank, też przy przelewie do innego banku daje Oferty Specjalne. Nie takie jak IB, ale też oferuje np. przelew do Millenium 2,40% na 3 m-ce.

   Usuń
  3. Dzięki kolego TomTom. Przeoczyłem gdzieś to info, a to dla mnie bardzo ważne.

   Usuń
  4. Kolego anonimowy
   zawrotną 2,4% na 3M do Millenium wsadź sobie w d..ę i dopiero zabierz głos...

   Usuń
 7. Zawrotna w Idei spada do 2,7 przy przelewie do Mile i do Getina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zawrotna w Idei spada do 2,7 przy przelewie do Mile i do Getina"

   Ktoś gdzieś pisał, że teraz zależy to od kwoty jaką chce się ewakuować i że przy większych do Mille dalej jest to 2,8% ale nie mogę już tego potwierdzić.

   Usuń
 8. To było przy kwocie przelewu 100k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej ta teoria odpada ;) Widocznie już się po mału zapełnili.

   Usuń
  2. No raczej się zapełnili skoro lokata na nowe środki już tylko 2,6%

   Usuń
 9. Wczoraj (przy przelewie do Getin) IB zaproponowała mi 2,8% dla kwoty niższej niż 100.000,00.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan, mam w GB od wielu lat konto techniczne do zakładania lokat. Powiedz jak mam założyć teraz ROR po uzyskaniu kodu polecenia od Ciebie (50zł). Czy mogę to zrobić gdzieś w panelu po zalogowaniu, czy z jakiegoś linku czy w oddziale, oraz czy to tez wymaga wizyty kuriera? jak to wygląda technicznie, by uwzględniono kod polecenia?

  OdpowiedzUsuń
 11. A od dziś spadki w IB. Nowe środki już tylko 2,6%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli IB utwierdził mnie w przekonaniu, że z kończących się moich lokat w dniu 11.11.2019 roku będzie odjazd do Getin na EKO 2,80% 122 dni, Millenium na KO 2,70% 92 dni, ewentualnie Alior Bank Na KMO 3 miesiące z oprocentowaniem 2,60%.

   Usuń
  2. Tak jak w dniu 06.11.2019 roku zapowiedziałem, w dniu dzisiejszym nastąpił odjazd z IB (2,70%) do GB EKO 2,80% 122 dni. Wykorzystałem ostatnie cztery darmowe przelewy po 50k z 2 kont w IB. Propozycja Lokaty zawrotnej z przelewu do GB za każdym razem tylko 2,40%.

   Usuń
 12. Można mieć równocześnie dwa konta oszczędnościowe w Getinie na promocyjnym oprocentowaniu - tzn KO i EKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za odpowiedź.Co w takim razie jak mam aktywne KO i otworzę EKO z wpłatà nowych środków ?Które będzie oprocentowane promocyjnie?

   Usuń
  2. Aktualne i ewentualne przyszłe promocje mają dotyczyć już tylko nowego EKO. Takie możesz sam sobie założyć w bankowości internetowej (pozostawiając w zasadzie niepotrzebnie to stare) lub zlecić poprzez infolinię zamianę starego KO na to EKO. Wtedy to nowe zastąpi stare i pozostanie z tym samym nr konta - co dawne KO.

   Usuń
  3. TomTom a co z tą promocją bonus za aktywność do 10 tys. na 3,5% przez 12 msc. Przejdzie na to nowe EKO ?

   Usuń
  4. "TomTom a co z tą promocją bonus za aktywność do 10 tys. na 3,5% przez 12 msc. Przejdzie na to nowe EKO ?"

   Moim zdaniem po konwersji z KO na EKO tak (bo nawet nr rachunku się nie zmienia). Tak dla pewności dopytaj jeszcze konsultanta podczas zlecania tego przekształcenia konta - bo i tak można to zrobić tylko poprzez infolinię.

   Usuń
 13. czyli nowe KO EKO mozna kliknąć w systemie po zalogowaniu? testowałeś? aktywne od reki czy trzeba czekać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja konwertowałem na infolinii i zamienia się na 2-gi dzień. Inni zakładali przez bankowość jako dodatkowe.

   Usuń
 14. Mam pytanie: Czy założenie konta Proste Zasady jest konieczne aby załapać się na EKO z 2,8%? Nie mam głowy do płatności kartą i wolałbym jakiś rachunek techniczny za 0 PLN, bez warunków. Czy ten Podstawowy Rachunek Płatniczy co Getin Bank ma w ofercie kwalifikuje się aby potem założyć EKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czy założenie konta Proste Zasady jest konieczne aby załapać się na EKO z 2,8%?"

   Niestety jest konieczny - bo to jeden z warunków do spełnienia aby dostać to promocyjne oprocentowanie na EKO. Pamiętaj też o zgodach marketingowych.

   Usuń
 15. jest konieczne założenie "Proste Zasady"

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...