czwartek, 7 listopada 2019

80 zł do podziału na start za rewelacyjną kartę Revolut


Świetna oferta Twisto opisana we wtorek, w której za samą rejestrację dostaje się 100 zł zachęciła mnie ostatecznie do skorzystania z popularnej karty Revolut. A przyznać muszę, że dłuuuugo zajęło mi przekonanie się do niej mimo euforystycznych opinii czytelników.

Jakoś tak to już jest, że najtrudniej jest przełamać pierwsze lody, później idzie już jak z płatka. Tak samo zresztą było z bankami, jak uwolniłem się od ING, to konta zacząłem zakładać hurtowo. Teraz przyszedł czas na fintechy skoro tutaj też jest bonus na start a co więcej nie ma żadnych opłat:)


Czym jest fintech wyjaśniłem już we wpisie o Twisto. Revolut to kolejny, legendarny już fintech, który nazywa siebie lepszym od banku ze zdecydowanie lepszym kontem. Nie ma tutaj żadnych ukrytych opłat ani absurdalnie wysokich kursów wymiany.

Tutaj założysz kartę Revolut lepszą niż w banku bez bonusu na start

Konto oraz kartę Revolut można założyć na dwa sposoby. W standardowy sposób czyli korzystając z linku jakie zwykle podaję na blogu, lub korzystając z polecenia. Wyżej znajdziecie typowy link do założenia Revoluta.W ten sposób jednak zostaje się tylko klientem bez bonusu na start. Założyłem dziś konto w Revolucie i od razu dostałem zaproszenie do dzielenia się o tym. Za podzielenie się można zgarnąć 80 zł do podziału.

Tutaj założysz Revoluta i zgarniesz 40 zł na start

Każdy więc dostaje na start 40 zł i co więcej od razu może polecać innych samemu zarabiając 40 zł za nowego poleconego:)

Dość dziwnie wygląda sama rejestracja. Zaczynamy od podania swojego numeru telefonu, na który przychodzi link do pobrania apki. Przy rejestracji do Revoluta musimy podać wybraną kartę z banku.

Revolut daje wybór podania karty kredytowej lub debetowej. Wybrałem oczywiście od razu debetówkę, gdyż robienie przelewu z karty kredytowej obarczone jest opłatami, a tego przecież nie chcemy.


Jako debetówkę wybrałem kartę Millennium. gdyż to bank który perspektywicznie będę mieć najdłużej. Revolut wymaga jednak by przelać na swoje konto w Revolucie minimum 20 zł, a to dla mnie mały problem, gdyż na żadnym z licznych ror nie posiadam tak 'dużej' kwoty. Tutaj jednak przydały się darmowe przelewy natychmiastowe z Aliora:) 

Warto więc wybrać przy rejestracji taką kartę, która korzysta z konta na którym będziecie mieć wymagane 20 zł. Oczywiście wszystko tutaj można odroczyć w czasie i jeśli nie macie kasy na ror tak jak ja, możecie zlecić sobie przelew i dokończyć rejestrację później. Za każdego nowego poleconego dostaniecie później dwa razy więcej:)

Tego mi brakowało

Co daje Revolut oprócz bonusu na start za samą rejestrację? Jak dla mnie zbawienie: darmowe wypłaty za granicą do kwoty 800 zł miesięcznie. Szokiem w tym roku dla mnie był fakt, że w Tokyo praktycznie nigdzie nie akceptują kart, wszędzie żądają gotówki, więc jej zapas szybko mi się wyczerpał i musiałem racjonować wydatki kombinując czy starczy mi kasy na dojazd do Osaki, gdzie kartami już można zapłacić wszędzie.

Tutaj założysz Revoluta i zgarniesz 40 zł na start

Zresztą zachwalać karty Revoluta chyba nie trzeba. Z licznych komentarzy wynika, że klienci Revoluta zachwalają tę kartę, więc na pewno warto się do niej przekonać. I jak sądzę sam będę o niej pisać częściej jak już zacznę z niej korzystać. Póki co czekam aż poniższe helikoptery ją dostarczą na mój adres;)

Dostawa i karta oczywiście są darmowe


65 komentarzy:

 1. A ile trzeba zwrócić za przekroczenie bezpłatnego limitu 800złotych? bo z czegoś oni muszą żyć!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na screenie zaznaczyłem to żółtym tłem: 'Wszystko powyżej PLN 800 obarczone jest niewielką 2% opłatą, która pokrywa nasze koszty.'

   Usuń
 2. Ja na pewno byłem zachwycony pudełkiem, w którym przyszła karta :) kilka razy zasilałem Revoluta poprzez Google pay do którego podpięta jest karta kredytowa. Tylko właśnie nie wiem czy rzeczywiście została pobrana prowizja...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak cały czas wpłacam kasę, prowizji w BNP nie ma.

   Usuń
 3. Uuu:) jeszcze trochę i Polcan kupi Bitcoina ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej opcji. Nigdy nie interesowałem się tym tematem, bo tutaj mamy zbyt duże ryzyko, a to coś czego unikamy na tym blogu. W grę wchodzą tylko pewne zarobki.

   Usuń
 4. Zasilałem konto Revolt kilka razy KK Millenium, Tmobile i nigdy banki nie pobrały prowizji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno w Citi jest prowizja. Inne banki mogły już pójść w te ślady,,,
   Fik

   Usuń
  2. Kk Santander też brak prowizji

   Usuń
 5. To nie helikoptery a dron😀

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcan, większość karty kredytowych traktuje zasilanie Revoluta jako zwykłą transakcję internetową, czyli operację bezgotówkową. Osobiście sprawdziłem na kredytówkach Santaned Consumer Bank i Santander Polska (dawny BZWBK) a słyszałem, że i inne banki postępują podobnie. Citi banku nie testowałem, wiem jedynie, że zasilanie Revoluta nie jest przez niego (podobnie jak TMUB) zaliczane do kwot koniecznych do uzyskania moneybacku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu rodzi się pytanie, czy z Revoluta można przelewać sobie kasę na konto w banku... Podobno działa to tak samo jak PayPal, a tam nie ma z tym żadnego problemu.

   Usuń
  2. Można przelewać i to w obie strony tzn., że Ty możesz przelać dowolną kwotę w dowolnej walucie (oczywiście jeżeli ją masz w danej chwili na koncie) z Twojego konta na Revolut i tak samo można przelewać dowolną kwotę w dowolnej walucie przelwać z konta zewnętrznego na konto w Revolut. Minusem jest dość długi czas realizacji przelewów. Obie wersje przetestowałem w różnych walutach.

   Usuń
  3. Czyli z tego by wynikało coś o czym nie powinno się pisać publicznie...

   Usuń
  4. Jeżeli chodzi o Revolut, to jest o wiele więcej tricków, o których nie należy mówić głośno...

   Usuń
  5. Próbujcie przelewać kasę z KK do Revoluta i potem z Revoluta na konto w banku to po paru takich przelewach będziecie mieć niewygodne pytania z Revoluta po co to robicie a w skrajnych przypadkach skończy się taka zabawa zablokowaniem konta Revolut, który nie jest do takich operacji przeznaczony a służyć ma generalnie do płatności kartą.

   Usuń
 7. skan dowodu trzeba załączać?

  OdpowiedzUsuń
 8. Kto mi powie w dwóch zdaniach po co wam te piramidy finansowe bez jakichkolwiek gwarancji? Ile miesięcznie można zarobić/zaoszczędzić na tych Revolutach, Twistach??? Czy tyle samo co na Ybankingu???? Czytam, liczę i wychodzi mi, że prędzej czy później jak się nie wycofasz w porę to musisz wtopić!!! Czy ktoś ma inne wyliczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Revolut już zapowiedział że będzie sprzedawał dane podmiotom trzecim.

   Usuń
 9. Podepnę i tu - może szybciej dostanę odpowiedź... Poprzedniego wpisu nie mogę, niestety, usunąć...

  W komentarzach pod którymś z poprzednich artykułów pojawiła się informacja dotycząca City:
  "Przelew KONIECZNIE na konto osobiste Citi Priority dopiero potem na KO".
  Czy mógłbym prosić autora o wyjaśnienie, dlaczego aż taka kombinacja? Co się straci przelewając z zewnątrz od razu na KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tak jest napisane w regulaminie. Konto oznacza konto citi priority.

   Usuń
  2. Do Anonimowy7 listopada 2019 23:48 możesz wpłacic bezpośrednio na konto oszczędnościowe ale jeśli dodatkowo chcesz mieć konto za 0 zł to wpłacając najpierw na ROR anulujesz opłatę..

   Usuń
  3. "Konto", zgodnie z definicją zawartą w regulaminie, oznacza nic innego jak tylko "Konto Osobiste typu Citi Priority". Wpłacając forsę na CP spełnisz warunek podwyższonego oprocentowania i darmowego konta. No o kk należy spłacać wtedy załapujemy się na 3% na KO.

   Usuń
  4. Regulamin mówi (dla promocyjnych 3%) o konieczności utrzymywania 100.000,00 zł na wszystkich rachunkach lub comiesięcznym zasilaniu kwotą 8.000,00 zł (przy okazji spełnienia tych warunków konto ma się za darmo). Nic tam nie ma, że najpierw trzeba na CP, a potem dopiero z niego na oszczędnościowe. Czy się mylę? A jeśli tak - to który to punkt regulaminu?

   Usuń
  5. Przez 6 kolejnych miesięcy po miesiącu, w którym otworzysz Konto Citi Priority (w każdym miesiącu) spełniaj jeden z poniższych warunków:
   na swych rachunkach w Citibanku utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 000 zł lub otrzymaj na Konto Citi Priotity wpływy na sumę min. 8 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas).
   Za spełnienie powyższych warunków, na swym koncie oszczędnościowym uzyskasz oprocentowanie w wysokości 2% w skali roku. Wyższą stawkę, czyli 3% w skali roku, zgodnie z regulaminem Citibank przyzna:
   "jeżeli Uczestnik spełni dodatkowy warunek - posiada w Banku dowolną kartę kredytową oraz dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku w jednym z dwóch miesięcy:
   i. w miesiącu, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym lub w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym"
   Promocyjne oprocentowanie za dany miesiąc ma być naliczane najpóźniej do 12. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Do momentu wypłaty tych odsetek nie zamykaj konta Citi Priority i Konta oszczędnościowego, ani nie składaj wypowiedzenia umowy.
   Przykładowo: otwierasz konto w październiku, warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania musisz spełniać najpóźniej od listopada. Przez 6 kolejnych miesięcy bank będzie naliczał Ci promocyjne oprocentowanie. Odsetki za listopad otrzymasz do 12.12.2019 r., a ostatnie z odsetek - za 6. miesiąc - powinny wpłynąć do 12.05.2020 r. (za kwiecień).

   "Średniomiesięczne saldo środków wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika prowadzonych przez Bank, których jest on głównym posiadaczem podzielonej przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym
   przy czym:
   "Przy wyliczaniu salda średniomiesięcznego nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank dla Klientów indywidualnych innych niż rachunki Uczestnika oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem".
   Oczywiście gdy pada słowo "Bank", to mowa o Citibanku (a nie o jakimkolwiek innym banku).
   Jeśli zaś chodzi o wpływy, to wykluczenie jest tylko jedno: nie mogą to być przelewy z rachunków prowadzonych przez Citibank dla klientów indywidualnych. A więc najprościej będzie zrobić np. przelew z własnego konta w innym banku.

   Usuń
  6. Pkt 4 ii ... otrzyma na KONTO wpływy na łączną kwotę minimum 8 000 PLN
   Pkt 4 a ii ...aplikują o Konto Osobiste typu Citi Priority („KONTO”)
   Czujecie czaczę? Wpływ na KONTO to właśnie wpływ na Citi Priority, niestety. Niejeden klient polegnie na tym drobnym szczególe i będzie pompował te 8 tys. zł od razu na KO.
   Też tak chciałam na początku ale zaczęłam drążyć temat no i pakuję forsę najpierw na CP a za chwilę na KO.

   Usuń
  7. Chyba mówisz o sytuacji, kiedy na konto oszczędnościowe nie wpływa od razu całe 100.000,00. Bo to są warunki "albo-albo". Albo utrzymujesz minimum 100.00,00 na wszystkich rachunkach, albo musisz przelewać 8.000,00 na CP.

   Usuń
  8. Tak porąbanego Regulaminu dawno nie widziałem toteż jak tylko skończy mi się promocja to puszczam Citka w kosmos.

   Usuń
  9. Ja już poległem na oprocentowani od następnego miesiąca - nie doczytałem... Bo to któryś (chyba 12. punkt regulaminu). A "doradca" nie zwrócił na to mojej uwagi, czyli nawet nie zająknął się na ten temat. Przełknąłem za bonusy za KK. Wyszedłem na zero. Teraz czekam, co jeszcze zrobiłem nie tak i za co mi odbiorą promocję. A na razie to ściągnięto mi 6 złotych za CityPhone, z którego przy podpisywaniu zrezygnowałem. Złożyłem reklamację i czekam.
   Ponieważ to jest ułamek moich inwestycji, to nie spędza mi to snu z powiek, ale czuję się oszukany i postaram się na wszelkie sposoby (a takoweż mam) zaszkodzić temu bankowi.


   Usuń
  10. Masz rację. U mnie ryzyko strat jest wpisane odgórnie w inwestowanie. Ale nie w tak zwane produkty pewne. A takim się wydawał City. Nobelka dla zespołu tworzącego regulamin. Nikt do końca nie wie, co go czeka. Zobaczymy, co będzie na zakończeniu promocji - jak jeszcze oszukają. Cieszę się, że ograniczyli KO do 100.000,oo, bo tyle jeszcze wycofam bez dużych ubytków. Zastanawiam się tylko, co mi jeszcze zafundują przy zamykaniu kont.

   Usuń
  11. Dostałem za październik 0,10% a wczoraj jakiś ochłap 0,70% od sumy 15 000 zł. Czekam do 12 listopada na rozwój wypadków.
   Przyznam szczerze że Citi to najbardziej posrany bank w mojej karierze.

   Usuń
  12. Mam to samo do 100 k, też się wkurzyłem.

   Usuń
  13. Ja jeszcze się nie wkurzyłam i Ty zaczekaj jeszcze parę dni z wkurzaniem bo może nie warto?
   Czekam co będzie za kilka dni.
   Konto i karta uruchomione we wrześniu, 1.X. poszedł przelew z konta zewnętrznego 8000 zł na Priority, następnie na KO. Karta spłacona.
   Ciekawam co może być nie tak i ilu ludzi się już na tym wywaliło?

   Usuń
  14. Jednakowoż straszliwie wkurzające jest to, że trzeba czekać ileś tam czasu, żeby dowiedzieć się, co nas czeka, a potem ewentualnie dopytywać się, co zrobiliśmy nie tak. I tak co miesiąc, a na koniec pewnie jeszcze niespodzianki przy zamykaniu kont. W tej konkurencji inne banki, które rzetelnie podają uzyskane odsetki od razu po zakończeniu miesiąca są zdecydowanie uczciwsze i wiarygodne.

   Usuń
  15. I (między innymi) za to nie trawię Citi. Regulamin i warunki bełkotliwe i popierdzielone na maxa a każdy doradca co innego 'doradza'. Ewidentnie nie grają czysto, do bani z tym.

   Usuń
  16. Wg Regulaminu to jutro mamy dostać SMS (lub wiadomość w poczcie elektronicznej) o przyznaniu promocyjnego oprocentowania a 12 procenty na koncie.

   Usuń
  17. Citibank wie jak należy podnieść ciśnienie swoim klientom.

   Usuń
  18. Mamy dzisiaj 10 listopada i ani widu ani słychu.

   Usuń
  19. Można się spytać jak spłacić tą kartę kredytową co miesiąc i nie wtopić przypadkiem, mi nie minęło jeszcze od jej aktywacji 30 dni.

   Usuń
  20. Po prostu przelewem na rachunek karty kredytowej. Zrobisz to z dowolnego konta z dowolnym banku, tyle że księgowanie zawsze się odbywa z dziennym poślizgiem z datą wstecz.

   Usuń
 10. Zawrotna w Idei do Getina daje już tylko 2,6%. Chyba znowu nie chcą kasy, że dają takie niskie oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - bo kilka lokat ze stałej oferty też dziś obniżyli.

   Usuń
  2. 2,60% to dla mnie opcja nie do przyjęcia. Na dniach będzie odjazd. Wolę 2,60% na KMO w Alior Bank z działaniem konta jak ROR, niż blokada środków na 3 m-ce z 2,60% w Ideii Bank.

   Usuń
  3. A dziś mi zaproponowali 2,4% -nieźle tną,myślałem,że zdążę na 2,8%,założyłem konto elastyczne w Getin,przebieduję na beztroskiej do wtorku i wyjazd.

   Usuń
  4. "A dziś mi zaproponowali 2,4% -nieźle tną,myślałem,że zdążę na 2,8%,założyłem konto elastyczne w Getin,przebieduję na beztroskiej do wtorku i wyjazd."

   Zenku, a po co masz czekać do wtorku z ewakuacją na EKO w Getinie? Jeśli masz kwotę mniejszą/równą 100k zł - to możesz puścić ją express eliksirem do Getinu już dziś, a nie kisić na 1,6% na Beztroskiej w IB. Dla pełnej kwoty jaką można expressem puścić z Idei (2*50k) różnica w oprocentowaniu na tych 3 dniach i tak wyjdzie ok 1zł na korzyść Getinu ;) I to zakładając, że za każdy ten szybki przelew zapłacisz 3,50%, a jeszcze może się okazać, że tak jak ja (i nie tylko) - do 18 listopada masz jeszcze te 2 przelewy darmowe :)

   Usuń
  5. "...za każdy ten szybki przelew zapłacisz 3,50%"

   Oczywiście chodziło mi o 3,50zł ;)

   Usuń
 11. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Revolut-bedzie-dzielil-sie-danymi-o-uzytkownikach-7767721.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Revolutem bawię się od ponad roku. Gram w Ping-ponga. Jednak ta plastykowa zabawka jest tylko dla tych co myślą. Nigdy nie miałem niewygodnych pytań. Bo tez nigdy nie przeginam. Jak ktoś głupi to wcześniej czy później dostanie bana. I niestety przez takie głupie zachowania rodzą się takie problemy dla pozostałych. W końcu zaczną co nieco ograniczać, wykluczać itp. Dlatego jak już się na zdecydujecie to myślcie co robicie. Bo głównym celem tej karty nie jest wspieranie wisienkowania.... Przy okazji można sobie tym pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokata zawrotna - przelewy zarówno do Getin, jak i Millennium: 2,4%. Poniżej wyciąg z regulaminu.
  REGULAMIN TERMINOWEJ LOKATY OSZCZĘDNOŚCIOWEJ
  LOKATA ZAWROTNA wprowadzony w dniu 8 listopada 2019 r.
  Okres umowny Lokaty wynosi 3 miesiące.
  Oprocentowanie Lokaty jest stałe i wynosi 2,40% w skali roku. Minimalna kwota Lokaty wynosi 10 000 PLN.
  Maksymalna - 1 000 000 PLN.
  W przypadku zerwania przez Posiadacza Rachunku Lokaty przez upływem Okresu umownego Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 14. Marcin. Chciałem założyć kartę dla mamy która wybiera sie do NZ na kilka tygodni i ... link chwilowo nie działa. Wyskakuje pusta strona i nici. Spróbuje wieczorem. Swoją droga czy jak teraz uruchomimy kartę to będzie jakaś "karencja" czy po 20.12 mama będzie mogła śmiało korzystać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem u mnie na chromie i działa wszystko dobrze. Na lakonicznej stronie pojawia się tylko miejsce na podanie numeru telefonu i to wszystko, reszta odbywa się już na komórce.
   Jeśli masz problemy to albo wyczyść ciasteczka albo zmień przeglądarkę ewentualnie zezwól na reklamy, bo często to blokada reklam powoduje problemy z prawidłowym wyświetlaniem strony.

   Usuń
  2. Na iPadzie nie poszło ale z komórki już tak. Wszystko zrobione :).
   Swój droga bardzo nie podoba mi się wysyłanie dowodu i to dwóch stron pełnego skanu. Z tego względu nigdy nie założę tej karty. Ostatnio gdzieś do spraw firmowych potrzebny był skan dowodu to polowe danych można bylo pozakrywać. Tu jest full skan - dla mnie odpada.
   Czy ja dobrze zauważyłem ze wymianę można robić w dwie strony i wykorzystywać różnice kursowe :) ?

   Usuń
  3. To samo było na początku przy karcie twisto, którą opisywałem we wtorek. Musiałem załączać skany dowodu z obu stron, ale następnego dnia z tego zrezygnowali. Revolut póki co wymaga tego dalej.

   Usuń
 15. Mam pytanie i proszę o informację. Jaki jest maksymalny dzienny limit przelewów zewnętrznych online z Konta Citi Priority?

  OdpowiedzUsuń
 16. Do 200 000 zł do samodzielnego ustawienia w systemie.

  OdpowiedzUsuń
 17. 10 listopada Citi miał przesyłać informacje o uzyskaniu promocyjnych odsetek za poprzedni miesiąc. Czy ktoś otrzymał takie powiadomienie za październik lub promocyjne oprocentowanie dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń
 18. Z tymi kontami Citi coś nie halo. Żadnej informacji na ten temat ze strony Citi i zero odsetek za październik poza 0,10% i 0,70%.
  Złożyłem reklamację bo coś czarno to widzę.
  Polcan, a jak Ty masz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mam tej oferty. By założyć konto zachęca mnie bardziej premia na start niż zysk z konta. Mając konto w Millennium mam 2,70% do 100k, więc realny zysk z Citi to tak naprawdę 0,30pp.
   Gdy założyłem konto w Citi zgarnąłem za to 300 zł. Teraz chyba się łudzę, że taka promocja może powrócić...

   Usuń
  2. Osobiście teraz żałuję, że wdałem się w Citi. A najbardziej wkurzające jest to, że nie mogę się porozumieć z nimi telefonicznie, czat też gdzieś wcięło.
   Czeka mnie wycieczka do wielkiego miasta albo reklamacja przez serwis.

   Usuń
  3. Przed chwilą sprawdziłem konto w Citi - jest wpływ dodatkowych odsetek, wszystko się zgadza. Przetrzymali nas ale zgodnie z regulaminem

   Usuń
  4. U mnie dalej bez zmian.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...