niedziela, 24 listopada 2019

Ponad 2,60% na KO w Aliorze plus 200 zł na start


W Idea bank znów obniżki o czym dowiaduję się z Waszych komentarzy. Zamiast jednak omawiać co się dzieje u niebieskich myślę, że lepiej skupić się nad ofertami, które są ciekawsze aniżeli bieżące stawki w Idea bank.

Lokata na nowe środki w IB jest już poniżej 2,50%. Taka stawka od dawna uznawana jest za absolutne minimum. Warto więc skupić się na ofertami, które dają więcej, a przecież więcej stale więcej jest na KO w Aliorze, gdzie obok trwającej promocji z 200 zł na start właśnie ruszyła nowa edycja konta na 2,60%.

Na start 200 zł ponadto dwa KO na fajnych stawkach

Dla przypomnienia III edycja promocji z Nami Najlepiej potrwa do końca roku. Szczegóły omawiałem niedawno, nie skupiałem się jednak na korzyściach z dodatkowego konta na 2,60% a które nabierają nowego wymiaru po zniżkach w Idea bank.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta z fajnymi KO w Alior bank

Do tej pory omawiałem na bieżąco tylko dwa konta: w Getin oraz w Millennium. Stawki są tutaj stale powyżej 2,50% i co ważniejsze można wracać. Oba konta mają jednak jedną wadę, trzeba je zerować przed startem nowej promocji i co więcej mają ograniczenia kwotowe odpowiednio do 200k oraz 100k.

Robi nam się przez to problem co zrobić z 200k w przypadku konieczności zerowania salda w Getin? Środki można przelać na konta w Millennium oraz Alior, gdzie limity wynoszą po 100k. Warto więc na bieżąco omawiać także konto u melonika.

Jak to więc wygląda w Aliorze. Jak wiadomo już od dwóch lat mamy tutaj konto na 3% o którym pisałem wielokrotnie. Nie skupiałem się jednak na drugim koncie, które można mieć jednocześnie z promocyjnym podpiętym do jednej z dwóch darmowych korzyści.


Na drugim koncie mamy dwie stawki promocyjne zarezerwowane dla nowych środków.
 • 2,20% za friko
 • 2,60% za jeden przelew na kwotę 1500 zł
Jak widzimy wymagania dla wyższego oprocentowania są żadne. Zresztą kto ma 3% i tak musi robić przelew na 1500 zł by konto było całkowicie za darmo. Dzięki temu możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: jeden banalny przelew, za dwa promocyjne stawki na 3% i 2,60% czyli o wiele lepiej niż daje IB.

Drugie konto daje 3% już od dwóch lat
Pytanie podstawowe to kiedy zerować konto u melonika by zapewnić sobie stale promocyjną stawkę w kolejnych edycjach. Alior idzie drogą którą kroczy Getin a nie Millennium. Innymi słowy konto trzeba zerować na tydzień przed końcem nowej promocji

Przykładowo nowa edycja KO na 2,60% ruszyła w piątek 22 listopada. Nowe środki bank sprawdza na tydzień wcześniej czyli 15 listopada 2019.Tym razem jednak promocja potrwa bardzo krótko bo tylko do 12 grudnia 2019. W połączeniu z 3% na drugim KO daje nam to ponad 2,60% na kontach oszczędnościowych dla kwoty 120k:)

Alior zresztą ma jeszcze jedną zaletę, której nie ma w Millennium czy Getinie. Możliwość robienia darmowych 5 przelewów natychmiastowych. Działa to w ramach drugiej darmowej korzyści, którą mam włączoną poza kontem na 3%. 

Co więcej przelewy do T-mobile wykonywane są natychmiastowo poza pakietem 5 darmowych. Mamy więc nieograniczoną ilość darmowych przelewów natychmiastowych do T-mobile. Dla mnie to super sprawa, bowiem aliorowskie odsetki idą zwykle na spłatę zadłużenia karty w T-mobile, dzięki której mam 5% cashback już od kilku lat.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta z fajnymi KO w Alior bank

Podsumowując Alior w duecie ze swoim klonem wyrasta na jeden z najlepszych banków u nas na chwilę obecną. Na pewno dużo ciekawszy aniżeli Idea bank w którym ostatnio pozamykałem wszystkie konta.

10 komentarzy:

 1. Jak jakiś bank w Polsce wychodzi na czoło rankingu przed zdychającym IB włącza mi się światełko czerwone dlaczego? i od razu zerkam na giełdę i tam najczęściej jest odpowiedź.
  I tak Alior:
  - w ciągu 6 miesięcy spadek akcji o 43%,
  - w ciągu 3 miesięcy spadek akcji o 27,76%,
  - w ciągu 1 miesiąca spadek akcji o 18,79%,
  - a w ciągu ostatniego piątku spadek o 1,62%.
  Jakakolwiek firma, która w ciągu pół roku traci na wartości prawie połowę MUSI wzbudzać niepokój wśród akcjonariuszy, a w naszym przypadku depozytariuszy.
  Przyczyny??? pewnie Get Back, kredyty frankowe i bank podwyższa oprocentowanie lokat aby złapać oddech...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To reguła w bankowości, od zawsze szukamy ofert w bankach mających problemy, bo dzięki temu są lepsze od konkurencji.

   Dlaczego ma to wzbudzać niepokój dla depozytariuszy czy raczej w tym przypadku posiadaczy kont z możliwością natychmiastowej ewakuacji dzięki przelewom natychmiastowym? Mamy gwarancje BFG, więc akcje mogą sobie spadać. Ważne jest by oferta była dobra, a na nią narzekać nie trzeba.
   Przyczyny są oczywiste, o trupach w szafie Aliora czytamy raz za razem, ale dla nas to tylko na korzyść:)

   Usuń
 2. Gdyby upadł jakikolwiek polski bank z pierwszej dziesiątki, to kasy w BFG wystarczyłoby tylko dla 10% depozytariuszy... dlatego zawsze warto się dwa razy zastanowić czy warto ryzykować!!! Jakoś do BFG to ja zaufanie mam ograniczone. We współczesnej Polsce duży bank jeszcze nie upadł ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Neckermann biuro podróży wydawało się, że topowe i padło jednego dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to zabieraj zabawki i pod poduszkę, albo do skarpety.

   Usuń
  2. Gdyby naprawdę upadł jakikolwiek bank z pierwszej dziesiątki, to nawet mając kase w innym banku, będziesz miał spore problemy, bo po pierwsze nastąpi deprecjacja złotówki, po drugie nie wypłacisz w gotówce całego swojego depozytu, tylko po 1000 euro na m-c , tak jak to stało sie w Grecji...taka dzis natura bankowosci, opartej na pustym wirtualnym pieniądzu...dlatego należy swój majątek dywersyfikować...prawdziwa katastrofa szykuje sie jednak w strefie euro, gdzie np. w niemczech pobiera sie negatywne oprocentowanie od kazdego, kto ma wiecej niż 100 tys euro. To oznacza uwstecznianie inflacji, czyli skok na kase oszczędzających, rozkradanie. W imię czego sie pytam ? W porównaniu do tego, nasz system finansowy jest jeszcze nienajgorszy, naprawdę. Nawet lokaty 0,9 proc w PKO BP to w porównaniu do tego , eldorado.

   Usuń
 3. Nie wiem jak jest w Getinie (nie korzystam dla zasady), ale w odróżnieniu od Millenium z Konta Mocno oszczędnościowego Aliora można zrobić nieograniczoną ilość darmowych przelewów na swój ROR u nich. Poza tym to konto można też założyć w tandemie razem z darmowym Kontem internetowym i na nie też będą darmowe przelewy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za przypomnienie. Akurat do dziś miałem promocyjną stawkę 2,60% a jeden darmowy przelew już wykorzystałem, więc myślałem, że będę musiał czekać do grudnia na ewakuacje, bo system od dziś pokazuje 0,88%.
   Zrobiłem właśnie drugi przelew na ror i faktycznie nie pobrano za to opłaty. Kasa poleciała do Getina:)

   Usuń
  2. Nie ma sprawy, odkąd BGŻOptima się popsuła szukałem konta oszczędzającego z nieograniczoną ilością darmowych przelewów i wtedy trafiłem na Konto Mocno oszczędnościowe. W tamtej chwili ta cecha była dla mnie nawet ważniejsza niż oprocentowanie.

   Usuń
  3. U mnie nie takiej potrzeby, nieograniczoną ilość darmowych przelewów od wielu lat daje dawne WBK z licznymi kontami na 3%, więc to je używam do wszelakich płatności i zobowiązań.
   Nadwyżki pakuję oczywiście na KO, a tam już trzeba uważać z przelewami. Na szczęście Getin daje do końca 2020 roku też nieograniczoną ilość darmowych przelewów, więc jest obecnie całkiem nieźle. Alior pozostaje ostatni w kolejce:)

   Usuń
 4. Anonimowy: kasy w BFG nie zabraknie, jeśli skończy się pula ktora tam aktualnie jest zdeponowana to resztę uzupełnią. Poczytaj kto się na to zrzuca i nie pisz głupot.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...