niedziela, 12 stycznia 2020

2,70% na Koncie oszczędnościowym w Millennium + 200 zł na start


Po długiej przerwie doczekaliśmy się kolejnej edycji KO w Millennium. Tym razem było trochę paniki, bowiem bank niedawno poinformował nas o zamiarze obniżenia oprocentowania, dotyczyło to jednak stawek podstawowych, nie zaś promocyjnych.

Stawka promocyjna na szczęście się nie zmieniła. Na 19 już edycji dalej mamy 2,70% czyli tak jak lubimy. Dodatkowo tak nowi jak i powracający mogą zgarnąć na dodatek premię za darmo. Słowem Millennium od lat da się lubić.


1. Konto oszczędnościowe: 2,70% po raz 19
To bez wątpienia najbardziej stabilny i przewidywalny bank ze względu na promocje i za to go lubimy. Co więcej znów mamy małą niespodziankę, bank wydłuża nam okres promocyjny o 8 dni, nowa edycja trwa bowiem 100 dni:)

Znów jednak musimy się uzbroić w cierpliwość, bo nowa edycja zimowa potrwa ponad 2 miesiące i potrwa aż do 14 marca 2020. Dla przypomnienia nie ma znaczenia kiedy wpłacimy kasę, od momentu wpłaty obowiązuje nam 100 dniowy okres promocyjny.

Wpłacać możemy dalej do 100.000 zł, jak zwykle dopłacać możemy kasę ile razy chcemy, a raz w miesiącu możemy ją wypłacać bezkarnie. W piątek 13 marca saldo będziemy zerować.2. Dla nowych 200 zł na start
Chociaż nowy rok już za nami, to wciąż trwa promocja Zyskaj 200 zł w nowy rok. Potrwa ona do 28 stycznia 2020. Jak zwykle premia jest za darmo w tym sensie, że nowy robi to samo co stały klient banku, a na dodatek zgarnia za to dwie stówki.

A co trzeba zrobić? Niewiele. Wystarczy w 3 kolejnych miesiącach czyli lutym, marcu oraz kwietniu:
 • przelać sobie do banku 1000 zł 
 • wykonać jedną płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę
Bez żadnego kombinowania prosto, łatwo i przyjemnie.  Szkoda, że inne banki nie tworzą tak prostych regulaminów, w których wszystko jest jednoznaczne.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Millennium

Konto wraz z kartą warto sobie zatrzymać do momentu wypłaty premii co ma nastąpić najpóźniej 29 maja 2020. Zresztą na dobrą sprawę konto w Millennium warto sobie zachować na stałe.


3. Dodatkowa premia dla wracających do Millennium
Kto przelał środki do Getin na 4 miesiące i zamknął tutaj konto, może zgarnąć drugą premię na start:) W takim przypadku skorzystać z programu poleceń. Wystarczy, że nie miałeś konta przez ostatnie 12 miesięcy a możesz zgarnąć jedną z 5 nagród do wyboru.

 • 80 zł do empiku
 • 4 bilety do Multikina lub Heliosu
 • karta upominkowa na 80 zł do Zalando
 • do 90 zł z 10% casback za zakupy przez 3 miesiące 
 • lokata na 4% na 3 miesiące do kwoty 15.000 zł
Nagrody wyglądają na ciekawsze aniżeli bilety do kina, ale warunki są tutaj trudniejsze. Wymagane jest by osoba polecona wydała 360 zł w ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta

Jeśli chciałbyś skorzystać z tej drugiej promocji w Millennium a nie masz możliwości zdobycia kodu polecającego możesz jak zwykle napisać do mnie na marszr1@gmail.com. Udostępnię Ci kod tak jak w innych programach poleceń. Nowa edycja tego programu potrwa do 3 kwietnia 2020.

Regulamin konta oszczędnościowego w Millennium edycja 19
Regulamin promocji Zyskaj 200 zł na Nowy Rok w Millennium
Regulamin programu Lubię to polecam - edycja V  
Informacja o zwiększeniu przelewu w Millennium do 100k

88 komentarzy:

 1. Czyli dobrze zrobiłem, że nie zerowałem. Moja promocja kończy się 16.03, więc wycofam tak jak napisałeś 12.03 :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mała korekta: zerujemy w piątek 13 marca.

   Też nie musiałem zerować, ale dobrze że to zrobiłem. Będę pamiętać, że nie należy w tym celu robić wypłat z bankomatu ani zasilać revoluta ani nawet robić płatność kartą. Musi to być najzwyczajniejszy przelew.

   Usuń
 2. Do 17.01 obowiązuje u mnie oprocentowanie promocyjne na Profit z edycji 17. Na 11.01 konto było wyzerowane. I pytanie jest takie. Czy wpłacając pieniądze 14.01 to po zakończeniu edycji 17 (17.01) automatycznie od 18.01 uruchomii się edycja 19 czy trzeba czekać aż zakończy się edycja 17 i dopiero wpłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna wplacic nawet 12'ego (expressem). Nie trzeba czeac

   Usuń
  2. Moim zdaniem trzeba czekać do zakończenia 17 edycji. Przelew wykonać 18.01.2020

   Usuń
  3. I nie wiadomo na 100% jak to jest w takiej sytuacji a wiele osób ma podobnie

   Usuń
  4. Sprawdzone w praktyce w 19-tą edycję wejdziesz z automatu. Wpłacając pieniądze tak jak piszesz 14.01, nic więcej nie musisz robić.

   Usuń
 3. Nie w temacie.
  Pytanie do osób posiadających Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym, chodzi mi o to, czy macie już naliczone odsetki z Oprocentowania promocyjnego do 3%, gdyż jest już 12-ty dzień miesiąca. U mnie warunki w 100% spełnione, a odsetek promocyjnych brak. Ktoś dobrze kiedyś napisał, że ten Bank to wielka porażka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałam przelew 8 stycznia, pisz reklamację.

   Usuń
  2. Porażką są też klienci którym czytanie regulaminów ze zrozumieniem sprawia trudność. W moim przypadku procenty wpłynęły w regulaminowym terminie.

   Usuń
  3. Anonimowy12 stycznia 2020 10:15
   Hej Kolego nie bądź taki do przodu, czy Anonimowy 12 stycznia 2020 10:12 też czytanie regulaminów ze zrozumieniem sprawia mu trudność?

   Usuń
  4. Reklamacja już poszła. Gdybym nie był pewny, że warunki promocji zostały w 100% spełnione reklamacji bym nie pisał, to tyle dla złośliwości Anonimowy 12 stycznia 2020 10:15.

   Usuń
  5. No mnie czytanie regulaminów na dodatek ze zrozumieniem sprawia trudność albowiem jest to bełkot który może zrozumieć tylko prawnik a nie przeciętny klient.

   Usuń
  6. Po pierwszym miesiącu nie otrzymałam odsetek w związku z tym napisałem reklamację która została uznana. W następnych miesiącach otrzymywałam procenty w terminie.
   Warto pisać reklamację niezależnie od tego czy jest się pewnym czy niepewnym.

   Usuń
  7. Moje są to też pierwsze odsetki za grudzień. Konto Osobiste i Oszczędnościowe założyłem w listopadzie 2019r. W listopadzie i grudniu otrzymałem wpływy na ROR w kwocie minimum 8000 zł. Karta kredytowa z ROR-u w Citi spłacana była i w listopadzie i grudniu. Kont w Citi wcześniej nie miałem. Logowałem się do bankowości elektronicznej Online i w listopadzie i w grudniu. Więc wg Anonimowy 12.01.2020 10:15 mam trudności ze zrozumieniem Regulaminu promocji. Reklamacja wysłana. Bank szuka w nas jeleni, których można łatwo ostrzyc.

   Usuń
  8. W City odsetki dopisali mi teraz. Nie wiem, czy na skutek nocnej reklamacji, czy te terminy nie są dla wszystkich jednakowe.

   Usuń
  9. Zgadza się mnie też w dniu dzisiejszym dopisali, a reklamację napisałem po południu w dniu wczorajszym. Jednak Regulamin mówi dokładnie cyt: "13. Oprocentowanie Promocyjne za dany miesiąc kalendarzowy będzie naliczane przez Bank na Koncie Oszczędnościowym nie później
   niż do 12 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki jego otrzymania. Klient
   otrzyma informację o uzyskaniu promocyjnych odsetek za każdy miesiąc do 10 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po
   miesiącu, w którym zostały spełnione warunki jego otrzymania w formie SMS lub wiadomości w usłudze bankowości elektronicznej
   Citibank Online."

   Usuń
 4. cyt: W piątek 12 marca saldo będziemy zerować. Jeśli Piątek to 13 marca, a nie 12 marca. Mały błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dziś start promocji więc minęły dwa dni od konieczności żerowania, stąd mój błąd.
   Ważne, by nie był to pechowy piątek 13-tego

   Usuń
 5. Ktoś tu niedawno pytał, czy są przecieki co do Millennium. Moim zdaniem oby ich nigdy nie było, bo jeśli są to niemal zawsze dotyczą obniżenia stawek. Lepiej poczekać na radosną nowinę:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Potrzebuję z Getinu wyciąg za grudzień. Loguję się, nie ma. Ostatni za listopad. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jesteście mi w stanie wyjaśnić o co tu chodzi? Chciałem wlać do Mille i....
  https://obrazki.elektroda.pl/3762608800_1578833520.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie był to płatny przelew ekspresowy? (na screenie nie widać)

   Usuń
  2. Anonimowy 14:43 może mieć rację. IB przyzwyczaił nas do dwóch darmowych przelewów expressowych w m-cu, ale te dobre czasy, jak i niezły procent na ich lokatach już się niestety skończyły... :(

   Usuń
 8. Chcę zapytać, co masz na myśli w cytowanym zdaniu: "Znów jednak musimy się uzbroić w cierpliwość, bo nowa edycja zimowa potrwa ponad 2 miesiące i potrwa aż do 14 marca 2020".
  Z czym wiąże się ta wymagana cierpliwość? O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu w tym, że w ubiegłym roku promocje trwały zwykle miesiąc, przez co ranking kont musiałem aktualizować co miesiąc.
   Poprzednia edycja to zmieniła i po raz pierwszy czekaliśmy dwa miesiące na start nowej, obecna edycja znów (podobnie jak 18) potrwa ponad 2 miesiące, a nie miesiąc. Musimy więc czekać dwa miesiące, a nie miesiąc.

   Usuń
 9. Pytanie o Mille, jak sie saldo wyzerowalo przed 11-stycznia i jest sie w poprzednie promocji nr 17, to od kiedy liczy sie start nowej nr 19, jak rozumiem od zakonczenia promocji nr 17 wejdzie sie automatem w nr 19, ale jak sie teraz nie wplaci nic tylko dopisza odsetki na koniec stycznia, to kiedy start promocji nr 19, czy odsetki beda juz nowymi srodkami i system sam wystartuje z promocja nr 19 po ustaniu nr 17?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takiej sytuacji nowa okres rozpocznie sie zaraz po zakonczeniu starego

   Usuń
  2. Sorki, zle doczytalem. Jesli masz zero, to dopowro dopisanie odsetek 31.01.2020 uruchomi Ci start 19edycji promocji z dniem 01.02.2020

   Usuń
  3. Czyli, jak obecnie mam saldo zero i 17 edycja koczy mi sie chyba 14 lutego, to dopisanie odsetek na koniec stycznia uruchomi edycje 19 od 15 lutego- tak to rozumiem

   Usuń
  4. Gdyby jeszcze kogoś interesowały stawki Lok. Zawrotnej w Idei, to dzisiaj dawali 1,8% przy transferze do Millennium.

   Usuń
 10. No to i ja zajrzałam do swojego City - też odsetek brak. To będzie już moja druga reklamacja - poprzednia (uznana) dotyczyła niesłusznie pobranej opłaty 6 zł. Jestem już zmęczona tym bankiem, a jeszcze wiele miesięcy (reklamacji?) przede mną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też brak odsetek z promocyjnym oprocentowaniem. Otrzymałem tylko standardowe 0,10% 31.12.2019r i 0,70% do 15000 zł w dniu 09.01.2020r. Warunki do oprocentowania promocyjnego spełnione a odsetek do 3% brak. Reklamacja wysłana. Powinny być to pierwsze odsetki promocyjne. Jest to pierwsza moja Reklamacja, mam nadzieję, że i ostatnia.

   Usuń
  2. Najczęściej opłaty są naliczone przez system bankowy prawidłowo ale zwykle banki reklamacje uznają TYLKO dlatego aby klient, który czegoś nie doczyta w regulaminie nie uciekł.

   Usuń
  3. Znowu o niedoczytaniu... Regulamin pokrętny, ale jeśli mam w umowie, że rezygnuję z CityPhone (jakoś na razie widzę wyraźnie), to uznanie reklamacji jest dla mnie naprawieniem ewidentnej pomyłki banku, a nie chęci zatrzymania niekumatego klienta.

   Usuń
  4. U mnie dzisiaj pojawiły się pierwsze promocyjne odsetki w citi. Są zaniżone o ok.50 gr.

   Usuń
  5. A u mnie też dzisiaj pojawiły się promocyjne odsetki w Citi, zaniżone dokładnie o 53 grosze. Powinno w sumie być z 0,1% na 31.12., potem 0,7% na 09.01. i dzisiaj wyrównanie do 3% 199,72 zł,od 100 000 zł za okres 02.12.2019 do 31.12.2019 roku, a w sumie jest 199,19 zł., czyli brak 0,53 zł odsetek. Można rąbać klientów, można.

   Usuń
  6. Ja opłaty za Citi Phone 6 zł nie miałem, gdyż w czasie rozmowy o kartę kredytową a potem o konta z góry mówiłem, żeby mi tej usługi nie włączali.

   Usuń
  7. Chłopie, źle liczysz. 0,1% od 100 tys. to 6,88 zł a 0,7% to 7,22 zł. Summa summarum ma być 206,28 a wyrównanie 192,18 zł. Grudzień zaczyna się od 1 a nie od 2 ma ma 31 dni.

   Usuń
  8. Nie ma tak, że bank na żywca rąbie klientów na obliczaniu odsetek. W bankach lokata miesięczna (np. marzec 31 dni) nie jest równa lutemu(28 dni), a lokata kwartalna (VII-IX 92dni) nie jest równa kwartałowi (II-IV 89dni). System, a nie człowiek nalicza odsetki w bankach i często jest tak ustawiony, że odsetki najpierw liczy w skali roku, a później dzieli na ilość dni w danym miesiącu albo kwartale, dlatego ma znaczenie ile jest dni w danym miesiącu albo kwartale odsetkowym.

   Usuń
  9. Anonimowy 14 stycznia 2020 12:59
   Chłopie dobrze liczę, jak nie masz zielonego pojęcia, to nie zabieraj głosu. Napisałem od 02.12.2019r, gdyż w tym dniu wpłaciłem 100 000 na KO. Odsetki podstawowe 0,10% to brutto 8,22 zł, podatek 1,57 zł, czyli netto 6,66 zł. 31.12.2019r. Ponadto, bank nalicza 0,70% odsetek maksymalnie do kwoty 15 000 zł (przy koncie Citi Prority) przy koncie Citigold do 200 000 zł itd link: https://www.citibankonline.pl/oprocentowanie.html , nawet jeśli na koncie jest 100 000 zł., czyli brutto 8,61 zł, podatek 1,64 zł, czyli netto 6,97 zł 09.01.2020r w sumie do tego dnia odsetek otrzymałem 13,62 zł. W dniu 13.01.2020r wyrównanie odsetek do 3% brutto 229,10 zł, podatek 43,53 zł, czyli netto 185,57 zł. w sumie 6,66 zł + 6,97 zł + 185,57 zł daje 199,19 zł tyle otrzymałem odsetek za okres 02-31.12.2019r. czyli 30 dni od 100 000 zł. A teraz obliczam, ile powinno być odsetek od 3% od 100 000 zł za 30 dni 100000x0,03/365x30x0,81= 199,72 zł chłopie, czyli Bank naliczył mi tak jak wcześniej napisałem mnie odsetek dokładnie o 0,53 zł. Jaśniej już się nie da chłopie.

   Usuń
 11. Zawrotna z Getin do Mille - 2,1% na 3 miesiące i 1,8% na 6 miesięcy. Obie od 10.000,00.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dwa banki mają idiotyczne zasady oprocentowania KO...
  1. Millenium z tym kompletnie dla mnie niejasnym zerowaniem stanu.
  2. Getin z brakiem jasno określonego oprocentowania konta w zakładce szczegóły konta.

  Żal dup. ściska za Idea Bankiem, w którym wszystko było jasno i przejrzyście. I komu to przeszkadzało? Palantom z KNF!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ad 1 - niejasnym dla Ciebie, boś głupi.
  Ad 2 - trzeba sobie w regulamin promocji zaglądnąć. Jasne jest jako słońce.

  OdpowiedzUsuń
 14. Podsumowanie w wojskowym stylu. Trafione w samo sedno. Mnie się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mille... Na 10 stycznia konta wszelkie były na zero. Dzisiaj wpłynęło na oszczędnościowe 100.000,00 zł. I informacja, że nie biorę udziału w promocji. Poczytałem w tym "dymku" niby wyjaśniającym. Czy to znaczy, że informację o ewentualnym zaliczeniu mnie do "szczęśliwców" dostanę jutro (bo odsetki liczone codziennie)? Czy dowiem się o decyzji dopiero pod koniec miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro w systemie bankowości elektronicznej w zakładce "szczegóły" będziesz miał zaktualizowane i wszystko pokazane, ile masz nowych, a ile starych środków, czyli oprocentowanych promocyjnie i standardowo.

   Usuń
  2. zerujemy od dnia w ktorym mamy zalozone k.o (92dni) i okresy kiedy startuje nowa (inna np 12/13/14/15/16/17/18 itd )promocja prosciej sie nie da .Mam promo juz z poltora roku i zawsze sie zalapuje.

   Usuń
  3. Wlasciwe/promocyjne oprocentowanie jest przyznawane na koniec dnia w ciagu tak zwanego przetwarzania nocnego. To co widzisz dzisiaj dotyczy oprocentowania na Twoim koncie obowiazujacego wczoraj - jest to dokladnie opisane w owym "dymku".
   Jutro zobaczysz 2,7%

   Usuń
 16. To tyle (w wojskowym stylu) jeśli chodzi o głupich, dla których zerowanie w Mille nie jest do kończ jasne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trepie, skoro takie jasne, to czemu tylu forumowiczów ma wątpliwości? Może lepiej byś odpowiedział na pytania niż powielać idiotyczne komentarze...

   Usuń

  2. Anonimowy 13 stycznia 2020 17:03 - Moja wypowiedź (z 16:26) dotyczyła właśnie tych licznych wątpliwości i była ironiczną krytyką osoby, która nazwała licznych pytających głupimi (stąd nawiązanie do tej wojskowości). Pojawiła się po kolejnym poście, w którym ktoś prosi o pomoc.Też o to proszę, bo mam podobnie.

   Usuń
 17. Jeżeli otworzę teraz konto i przeleję pieniądze do Millenium, to mam 2,7% przez 90 dni. W jakim celu miałbym zerować saldo 13 marca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Teraz przez 100 dni.
   Zerowanie w marcu po to, abys po owych 100 dniach mial kolejne dni w rmach kolejnej (20-ej) edycji promocji

   Usuń
 18. Nie przez 90 lecz 100 dni, a zerować 13 marca żeby jeden dzień po 100 dniach Twojej promocji włączyła się z automatu kolejna promocja (20 edycja) przy założeniu że 20 edycja będzie też na 2 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 19. Potwierdzam, że piątkowe wypłaty z bankomatu oraz zasilenie revoluta zostały zaksięgowane dopiero dziś czyli suma tych kwot wlicza się do salda na sobotę.

  OdpowiedzUsuń
 20. polcan, założyłem dziś konto jakże osobiste w Alior, do tego KO na 3% do 20 tyś, nie widzę lokaty dla nowego klienta 50 tyś 3% a głównie o to mi chodziło, w aliorze miałem konto i zamknąłem kilka lat temu, w T mobile zmknąłem na początku 2018, czy to oznacza że nie będę mógł skorzystać z tej lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że nie. Jak dobrze pamiętam lokata jest dla nowego klienta zakładającego w banku nową kartotekę, a skoro już tu zamykałeś konto, to kartotekę w aliorze już masz

   Usuń
  2. Jest dokładnie jak napisał Polcan. Trzeba być całkowicie nowym klientem w Aliorze - aby się na nią załapać.

   Usuń
  3. Niezależnie od powyższych uwag, lokaty 100d/3% nie da się założyć online - tylko w oddziale.

   Usuń
 21. Citi - odsetki za listopad - 212,45 (netto). Za grudzień - 205,82. W maju pewnie wyjdę na zero:).
  Regulamin sobie, a życie... Nigdy nie dostałem żadnego powiadomienia (SMS czy na koncie), ani 10-tego, ani żadnego innego dnia o przyznaniu promocyjnego oprocentowania za poprzedni miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne za listopad od 100 000 zł za 30 dni, to odsetek otrzymałeś za dużo. 100 000x0,03/365x30x 0,81% wychodzi dokładnie 199,72 zł. Natomiast w grudniu za 31 dni 206,38 zł. Za 2 m-ce otrzymałeś 418,27 zł, a powinieneś 406,10 zł, więc jesteś do przodu 12,17 zł. Kto tam pracuje w tym Banku? U mnie za mało o 0,53 zł, inny Anonimowy napisał, że za mało o 50 gr. Muszę stwierdzić, że samych nieudaczników tam zatrudniają, którzy odsetek liczyć nie potrafią.

   Usuń
 22. Dla wszystkich nadal zagubionych w temacie zerowania kont w Millennium:

  Wszyscy, którzy wpłacili dzisiaj nowe środki na KO Profit mają zagwarantowane 2,7% przez 100D tzn. do 22-04-2020.
  Jeśli bank utrzyma dotychczasowe zasady, to kolejna - 20 edycja promocji rozpocznie się 15-03-2020 a saldo dla określenia nowych środków w 20edycji badane będzie 14-03-2020.
  Dlatego właśnie w tym dniu należy zadbać o zerowy stan kont.
  Pieniądze mogą wrócić na KO już 15-03-2020. Wówczas dokończą spokojnie "leżakowanie" na 2,7% do 22-04-2020 w edycji 19 i następnie płynnie przejdą w promocyjne oprocentowanie z edycji 20-ej (od 23-04-2020).
  Aby pieniądze cały czas w przyszłości pracowały na promocyjnych stawkach, manewr trzeba analogicznie powtarzać w przeddzień zakończenia kolejnych okresów promocyjnych, oczywiście o ile bank będzie ogłaszał kolejne edycje i utrzyma dotychczasowe zasady.

  Mam nadzieję, że pomogłem.

  ...a błyskotliwemu inteligentowi z 13 stycznia 2020 10:58 proponuję nie zabierać więcej głosu, jeśli stać go jedynie na rzucanie inwektyw lub odsyłanie do banksterskich regulaminów konstruowanych celowo w taki sposób, żeby ogłupić i oszukać mniej wprawnych klientów tych szacownych "instytucji zaufania publicznego".
  MD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę broniła gościa z 10:58. Znam tych śmierdzących leni którym zwyczajnie nie chce się czytać regulaminu a tym bardziej ruszyć trochę łepetną. Nie dziwię się, że potem jest więcej upierdliwych pytań niż odpowiedzi.

   Usuń
  2. Mnie nie znasz, a też czasem się tutaj o coś pytam:).
   Polcan - to może wyłącz możliwość komentowania - napiszesz artykuł, a potem będziesz miał wolne. Po co się z nami leniami i głupkami użerać...

   Usuń
  3. Bez komentarzy ten blog duuużo by stracił. Sam dowiaduje się z komentarzy wiele ciekawych rzeczy i uważam je za dopełnienie artykułów

   Usuń
  4. MD. Szacun za wyjaśnienia. Będę wracał przed zerowaniem do Twojej instrukcji bo jest czytelna...
   Pozdrawiam wszystkich cierpliwych.
   polcan usuwaj komentarze jak ten obrażający właśnie mnie z g. 10:58

   Usuń
  5. Ok odtąd większą uwagę będę zwracał na takie komentarze i wszelkie inwektywy będą blokowane. Wszak mamy sobie pomagać,a nie obrażać

   Usuń
 23. polcan, czy mógłbyś wszystkim jak chłopu na miedzy wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tym zerowaniem. Na konkretnych przypadkach. Bierzemy udział np. w 19 edycji. Mamy różne terminy zakończenia promocji 100dni. Kto musi, a kto nie musi zerować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od tego jak długo będzie trwać Twoja promocja. Jeśli ktoś wpłaci środki 1 marca to nie musi zerować konta 13 marca, bo jego promocja potrwa przez 100 dni czyli zakończy się w czerwcu.
   Innymi słowy jego promocja będzie trwać dłużej niż czas wejścia w 20 edycję.

   Usuń
  2. Z drugiej strony jak ktoś założył konto 1 stycznia to musi zerować, bo jego promocja skończy się w okolicach kwietnia. Jeśli tego nie zrobi, to oprocentowanie spadnie mu do grubo poniżej 1%.
   Jeśli taka osoba wyzeruje konto, to może liczyć na ciągłość i dalsze korzystanie z 2,70%

   Usuń
 24. Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia dotyczące zerowania w Mile. Ponieważ do tej pory wystarczało mi przerzucanie międzybankowe (końcówka lokat w Idei) i międzymałżeńskie, nie próbowałam przedłużania promocji w Mille - stąd moje wątpliwości. Jeżeli robi się coś pierwszy raz, szczególnie gdy bank wprowadza różne niestandardowe zapisy, można się troszkę pogubić. Dlatego wdzięczna jestem wszystkim cierpliwym "nauczycielom" na tym blogu. No i tym, dzięki on w ogóle istnieje:).

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy Getin też jest taki przewidywalny jak Mille? I czy też coś kiedyś zerujecie? A jeśli tak - to jak to technicznie wygląda?
  Obecna promocja 1.12.2019 - 19.01.2020. Saldo badane na 26.11.2019, czyli 6 dni wcześniej. To na następną promocję trzeba by dziś - jutro coś działać? I co wtedy ze środkami, które są w obecnej - wracają bezboleśnie i sobie pracują do końca obecnej (u mnie do 3 lutego)?

  OdpowiedzUsuń
 26. O tak, to bardzo proste.
  Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, trzeba wpłacić "nowe środki", którymi - zgodnie z regulaminem - są dla banku środki na EKO wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO (w przypadku nieposiadania EKO w Dniu Salda początkowego nadwyżka wyliczana jest nad Saldem początkowym na najstarszym, indywidualnym Koncie Oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną) oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - tyle w regulaminie przeczytałam. Ale powtarzam - czy Getin jest przewidywalny, czyli dziś trzeba zabrać wszystko z KO? I czy wystarczy przelać tylko na ROR w Getin, czy trzeba wyprowadzić poza ten bank (bo mowa jest o saldzie środków zgromadzonych jedynie na produktach depozytowych)?

   Usuń
  2. Świetna i profesjonalna odpowiedź. Takiej odpowiedzi udzielają szczególnie konsultanci (pracownicy) Banku. Inaczej mówiąc kopiuj wklej z Regulaminu.

   Usuń
  3. Anonimowa z godz.10:34
   Spróbuję Ci odpowiedzieć. Getin też jest (przynajmniej ostatnio) dość przewidywalny, ale już nie tak jak Mille. Jeśli pójdą schematycznie to odczyt stanu "Nowych środków" przypadać będzie na 13 lub 14 stycznia. Tak, więc albo zrobili to już wczoraj, albo zrobią to dopiero dziś. Regułą, jeśli tak to można nazwać, jest u nich 6 lub 7 dni przed startem nowej edycji promocji, a ta ruszy (o ile nowa promo w ogóle będzie) w najbliższy poniedziałek 20 stycznia. Kasę należy wycofać z produktów depozytowych - co oznacza lokaty, konta oszczędnościowe, a także rachunki przejściowe do zakładania lokat. Dokładną definicję "Produktów depozytowych" masz w tym regulaminie:
   https://www.getinbank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/EF3413A401FBB1D929394E0CB1F4F89E828DD932E548C6B33C50DF3086DA6054

   Usuń
  4. No i dodać, trzeba, że w getinbaku w przeciwieństwie do millenium nie wpadamy od razu w nową promocję, to znaczy w millenium promocja rozpoczyna się 20 stycznia, natomiast nasza stara jest do 25 stycznia, czyli od 26 stycznia będziemy uczestniczyć w nowej promocji. Natomiast w getinbanku w takiej sytuacji nie! Musimy czekać do startu kolejnej promocji, czyli jak by nie patrzeć jedna nas omija.

   Usuń
  5. Dziękuję za rzetelną odpowiedź. No to nie będę szaleć, tym bardziej, że może się to okazać o dzień za późno. Rozczłonkuję się jakoś między T-Mobile, PKO SA oraz ING - a jeszcze mi sporo na waciki zostanie:).

   Usuń
 27. Jestem od kilku lat czytelnikiem i niekiedy komentatorem tego pożytecznego bloga. Rażą mnie wszelkie niegrzeczne, chamskie, cwaniackie odzywki, zwroty. Ten blog to chyba nie budka z piwem, prawda? Bardzo proszę Polcana, aby zadbał o rzeczowość wypowiedzi i niezamieszczanie wszelkiego rodzaju inwektyw, obelg, niegrzeczności, chamstwa, naśmiewania się z mniej rozgarniętych czytelników i użytkowników. Tak naprawdę będzie lepiej. Pozdrawiam czytających.

  OdpowiedzUsuń
 28. Stary, nie próbuj ustawiać do kąta dorosłych ludzi. A najlepiej pozbyć się kompleksów i nie zawracać głowy słuszną krytyką.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja mam też pytanie odnośnie Getina. Moja promocja skończyła się 16.12 i przekształciłem stare KO w to nowe EKO. Korzystam również z promocji "bonus za aktywność" więc trzymam na tym koncie 10 tys. oraz 10 tys. na lokacie mobilnej. Każdego 15 wpadają odsetki z tej promocji. Jeśli po 19.01 pojawi się nowa promocja to czy odsetki z promocji "bonus dla aktywnych", które wpadną 15.02 uruchomią mi nową promocję ? Bo te, które wpadną jutro wiadomo, że nie uruchomią bo jeszcze nie ma nowej oferty. TomTom dlaczego napisałeś aby wycofać pieniądze z lokaty ? W moim przypadku byłoby to nieopłacalne a po prostu moim saldem początkowym będzie 20 tys. a wszystko co wpłacę później na EKO będzie nadwyżką i uruchomi mi promocje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) "Jeśli po 19.01 pojawi się nowa promocja to czy odsetki z promocji "bonus dla aktywnych", które wpadną 15.02 uruchomią mi nową promocję ?"
   Nie, ponieważ wg. regulaminu wpływ odsetek od produktów depozytowych nie uruchamia obecnie promocji. (kiedyś niestety uruchamiał i sam niestety doświadczyłem jak parę zł odpalało mi ją zupełnie niepotrzebnie)

   2) "TomTom dlaczego napisałeś aby wycofać pieniądze z lokaty ?"
   Napisałem to w przenośni - bo nikt przecież nie będzie zrywał lokat i tracił odsetek. Chodziło mi o to, że środki na lokatach liczą się do tych regulaminowych. Jeśli Twoja lokata mobilna się zakończy, a Ty jej nie odnowisz (podobno wbrew regulaminowi się da ;) - tylko wycofasz środki podczas trwania promocji na EKO - to saldo kwoty promocyjnie oprocentowanej zmaleje o właśnie te 10k zł.

   Usuń
  2. - Odsetki nie uruchamiają nowej promocji
   (z Regulaminu: "Warunkiem przystąpienia do Oferty Specjalnej jest (...) wpływ Nowych środków na EKO (...), z wyłączeniem wpływu odsetek od Produktów depozytowych."
   - Pamiętaj o utrzymaniu lokat na Twoje 20tys aż do !ostatecznego wypłacenia środków z EKO!
   W Getinie saldo nowych / starych środków kontrolowane jest każdego dnia i wypłacenie jakiejkolwiek lokaty lub nawet przelanie środków z niej na rachunek podstawowy pomniejszy ci kwotę biorącą udział w promocji 2,7%.
   Właśnie dlatego "bezpieczniej" dla zapominalskich aby przystępowali do nowej edycji w Getinie z wszystkimi rachunkami idealnie wyzerowanymi.
   MD

   Usuń
 30. Polcan jeszcze trzeba do 30.04.2020 r. aktywowac aplikację mobilną Banku Millennium

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...