poniedziałek, 20 stycznia 2020

Wznowienie 2,70% i 3,50% na KO w Getin + 50 zł na start

Od dziś mamy nową edycję KO w Getin i niestety kolejny raz przynosi ona zmiany. Stawkę co prawda utrzymano, ale inne szczegóły nie są już tak atrakcyjne jak przedtem.


1. Elastyczne Konto oszczędnościowe IV - 2,70%
Nowa stawka dalej jest identyczna jak w Millennium. Ale KO w Getin wciąż ma atut nieograniczonej ilości darmowych przelewów wewnętrznych do końca 2020.

Niestety oprocentowanie dotyczy już tylko kwoty100.000 zł. Zmienił się także czas trwania promocji, już nie 4 lecz tylko 3 miesiące, czyli oferta coraz bardziej upodabnia się do Millennium. 

Tutaj założysz nowe Konto Elastyczne na 2,70% w Getin bank

Jedyną wadą konta w Getin jest uwstecznianie daty badania nowych środków, tym razem badanie salda przypada na 14 stycznia 2020 czyli tym razem o 6 dni wstecz.Zmienił się też czas trwania promocji. Nowa promocja potrwa do 29 lutego 2019.


2. Bonus dla aktywnych VII - 3,50%
Na szczęście nie zmieniła się stawka na drugiej promocji, którą można łączyć w dalszym ciągu z ofertą na 3,50%. Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. VI już edycja tej promocji potrwa 29 lutego 2020.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 30 listopada 2019. Jak widzimy tutaj stała jest data początkowa, lecz o kolejny kwartał wydłużono nam karencję.
3. 50 zł na start - VI edycja od 1 listopada
Konto w Getin to wciąż must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta zaczęła się kilka dni temu bo na początku listopada i potrwa do 29 lutego 2020 zaś jej szczegóły opisałem wczoraj. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 3%
Warto w tym miejscu przypomnieć do dodatkowej korzyści jaką daje posiadanie konta w Getin. To lokata mobilna, którą można odnawiać na 3%. To duży plus bowiem banki nie dają już bonusów za posiadanie apki, a nawet zmuszają nas do ich instalowania za friko.

Dobrym tego przykładem jest Pekao, gdzie tylko przez apkę mamy możliwość zrobienia przelewu za darmo. Nie ma jednak żadnych fajnie oprocentowanych lokat mobilnych. Getin jest tutaj wyjątkiem. 10.000 zł do na 3% to miły dodatek do konta:)


 Podsumowując dużo się zmieniło u zielonych i to zdecydowanie na plus. Mamy bardzo dużo promocji jak na jeden bank. Do tego można doliczyć bardzo dobrą obsługę, to której trudno się przyczepić. A wszytko za jeden banalny warunek jednej płatności kartą:)


Regulamin promocji Elastyczne konto oszczędnościowe IV 2,70% KO w Getin
Komunikat dla posiadaczy Elastycznego konta o darmowych przelewach 
Regulamin VII edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin VI edycji Polecam Proste Zasady

62 komentarze:

 1. Czy zmiana konta oszczędnościowego
  na Elastyczne Konto Oszczędnościowe nie spowoduje utraty Bonusa dla aktywnych w postaci lokaty 3,50% na 10 tyś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, że po przekształceniu promocja jest nadal aktywna. Przekształciłem konto 16.12 a 15.01 otrzymałem odsetki.

   Usuń
  2. Tego nie wiadomo, ale i tak lepiej oplaca sie otworzyc nowe a na starym trzymac do 10 tys, wowczas sumaryczny limit jest wiekszy, jak zamienisz to bedziesz mial teraz tylko do 100 tys na EKO a tak na starym KO 10 +100 na nowe EKO

   Usuń
 2. Zakładając, że 3 x 100K jest na kontach oszczędnościowych (Getin, Millennium, Alior) - co zrobić z nadwyżką? Jakie są aktualnie najlepsze lokaty (max 6m)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie korzystałeś to jeszcze masz w mbanku do 500 tysięcy konto oszczędnościowe na 2,7% i 4 miesiące od dnia otwarcia.

   Usuń
  2. Nie lokaty, ale też KO. KO na nowe środki w mBanku do 500k zł.

   Usuń
  3. Citi do 100 tys. zł 3% na pół roku i jeszcze można wziąć bonus do wyboru. KK za free.

   Usuń
  4. A czy jest cos jeszcze poza mBankiem?

   Usuń
  5. Konta oszcz. w CA (3% "Na start") i ING (2,5 %). No i kliknij na górze w "Polak potrafi 4" - tam rankingi lokat i kont oszcz.
   Orava

   Usuń
  6. Lokata facto: 5 lat – 4,00%;
   4 lata – 3,00%;
   3 lata – 3,00%;
   2 lata – 2,85%;
   18 miesięcy - 2,85%
   12 miesięcy – 2,85%;
   9 miesięcy - 2,50%
   6 miesięcy – 2,50%;
   3 miesiące - 2,00%

   Usuń
 3. Rozumiem, że jak poprzednia edycja mi się skończy dopiero w lutym, to do tej nie mogę przystąpić? i muszę czekać na kolejną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz, musisz poczekać do następnej edycji.

   Usuń
 4. Coraz gorzej...coraz mniej...coraz krócej... I tak nam dają ochłapy...tak dłużej się nie da. Poważnie myślę o alternatywach - może TFI o stopniu ryzyka 4/5 w 7-mio stopniowej skali. Lepiej chyba zaryzykować, niż dostawać marne grosze od takich kwot, i jeszcze trzeba latać pomiędzy bankami...to co teraz robią to masakra. A stopy bez zmian i nic nie zapowiada zmian.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto napisac, ze w regulaminei jest zapis, ze w promocji nie mozna wziasc udzialu jesli bralo sie udzial w poprzednich edycji - nie ma tu zastosowania obejscie stosowane w Millenium z zerowaniem stanu, lub rezygnacja z poprzedniej edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no nie od końca, możesz wziąć udział jeżeli na dzień 20.01 nie miałeś AKTYWNEJ promocji. Jeżeli brałeś udział w poprzedniej edycji ale zakończył Ci się już promocyjny okres to jak najbardziej możesz brać udział również w obecnej.

   Usuń
  2. Czyli dokladnie tak jak napisalem

   Usuń
  3. Ty nie łapiesz o co tu chodzi

   Usuń
  4. @Anonimowy@20 stycznia 2020 14:09:
   Jesli brales udzial w poprzedniej edycji to okres nie mogl Ci sie zakonczyc przed 20.01.2020...
   Wiec prawda jest to co napisal Anonimowy@20 stycznia 2020 13:30

   Usuń
 6. A jak jest z promocyjnym oprocentowaniem w aliorbanku, to jednorazowa okazja? czy podobnie jak w millenium i getinbanku cały czas dostępna, chodzi mi o to konto na 100 tysięcy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak jutro zrobię przelew na IV edycję na EKO i lokatę mobilną to będzie dobrze? Ta mobilna nie namiesza mi w interesie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Z innej beczki - nie wiem z jakiej karty korzystać jadąc przez Niemcy, Luksemburg i Francję - czy z kredytowej w T-Mobile czy może z jakiejś debetówki np. Millenium, Getin, BNP Paribas..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odradzam używanie jakichkolwiek kredytówek. W kraju owszem, ale poza zapłacisz ładną prowizję.
   Za granicą, nieważne gdzie, polecam Twisto (można zarobić z marszu 50 zł na start) lub Revolut (można zarobi 15 zł na start - jutro będzie o tym wpis)
   O zaletach Twisto dyskutowaliśmy ostatnio w ubiegłą środę pod poniższym artykułem, gdzie znajdziesz też link do promocji.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2020/01/osma-rocznica-bloga-finanse-po.html

   Usuń
  2. Debetowki do kont w EUR sa ok, uzywam zawsze w DE- debetowki z T-mob oraz V-pay z Nestbanku. Generalnie Niemcy to kraj w ktorym wytlaczane karty w wielu miejscach nie dzialaja, stad o kredytowkach lepiej tam zapomniec. Obie maja wyplaty darmowe z bankomatow w EUR, stad zawsze mozna wspomoc sie gotowka jak karty nie przyjmuja.

   Usuń
 9. Czy po zalogowaniu na konto widać Ofertę Specjalną Bonus za aktywność - konto ze stawka 3,50% gwarantowaną przez rok? Z tego, co dowiedziałem się na blogu i po zapoznaniu się z notą prawną tej Oferty, to 10.000 zł stanowi nadwyżkę kwoty złożonej na EKO (czyli 200 tys. plus 10 tys)? Czy po zalogowaniu na konto jest widoczne to 10.000 zł z oproocentowaniem na 3,5%? Kapitalizacja ma się odbywać 15. każdego miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego bonusa nie ma w opisie promocji, tylko sa dodatkowe odsetki 15 dnia dolozone do 'pierwszych" 10 tys na koncie. Promocyjne oproc. w poprzednich edycjach dotyczy tylko 200 tys, takze nie mozesz miec 210 tys, bo te 10 tys. bedzie juz poza promocja.

   Usuń
  2. do Anonimowy 20 stycznia 2020 23:00. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

   Usuń
 10. Czy z lokaty mobilnej 3 % Getin Bank można skorzystać wielokrotnie? Nie mogę znaleźć regulaminu tej lokaty, chyba że jest wysyłany na e-mail po założeniu lokaty lub złożeniu wniosku o tę lokatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, nie wiem ile razy ją już zakładałem, zaś w grudniu założyłem po raz n-ty. Pojawia się od razu na liście lokat po zakończeniu starej mobilnej z której środki lądują na ror.

   Usuń
  2. Mozna wielokrotnie. Kiedys mozna bylo nawet zalozyc kilka lokat jednoczesnie (odpowiednim mykiem), ale sie polapali i zablokowali wiecej niz jedna.

   Usuń
 11. Od dziś w IdeaBank podwyższono oporcentowanie - lokata na nowe środki Oprocentowanie w wysokości 2,50% w skali roku dla nowych środków na 3 miesiące i na 6 miesięcy.
  Odnośnie do Getin Bank EKO to niepokojąca zmiana. Zbyt duże podobieństwo do Millennium może sprawić, że następna edycja konta oszczędnościowego w Millennium może ulec zmianie na niekorzyść.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tymczasem, tak jak pisałem w komentarzach już wcześniej, że tak będzie - Idea po raz kolejny podnosi % lokaty na nowe środki. I tym razem już o 0,2% do 2,5% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do TomTom21 stycznia 2020 05:28 To dobra nowina! Wreszcie jakaś stosowna reakcja Idea Banku.

   Usuń
  2. Zgadza się Gesso :) Teraz tylko czekać na podwyżki na lokacie Zawrotnej. Może ktoś z Was już wie ile dzisiaj na niej dają?

   Usuń
  3. 2,5% to wciąż za mało do rynku, szczególnie w swojej sytuacji Idea powinna płacić ponad rynek, a nie mniej

   Usuń
  4. Zgadza się, to wciąż za mało by poświęcić temu osobny artykuł, ale już jest tego blisko

   Usuń
  5. Czekam na 2,7% jak dadzą to pakuje pod korek !

   Usuń
  6. Do Gesso/Arek
   Nie trzeba było długo czekać ;) Czytaliście może komentarze pod ostatnim artykułem? Podobno Zawrotna do Mille już 2,6% - czekamy na więcej ;)

   Usuń
  7. No to robi się ciekawie :) Jutro kończy mi się pierwsza z dwóch lokat - przetestujemy.

   Usuń
  8. Wciąż mało, niżej niż rynek, więc zupełnie bez sensu pakować na lokatę i to jeszcze w Idea vs. KO z takim samym %

   Usuń
  9. "Wciąż mało, niżej niż rynek, więc zupełnie bez sensu pakować na lokatę"

   To oczywiste, ja czekam na min. 2,8% - bo w chwili obecnej wolę 2,7% na KO ;)

   Usuń
  10. Dzis przelew do mBank lub mille z IB —> zawrotna na 2,6% / 3M

   Usuń
  11. Arku, a tylko testowałeś? Czy rzeczywiście przelewałeś tam kasę?

   Usuń
  12. @Arek
   Rozumiem, że zrezygnowałeś z oferty

   Usuń
  13. Odnośnie IDEA Banku to jak donosi Bankier.pl - już całkowicie porzuca obsługę gotówkową:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-wycofuje-obsluge-kasowa-z-oddzialow-7808490.html

   Usuń
  14. Kasa jest już w mbanku na 2,7%

   Usuń
  15. Bravo Ty! ;)

   Usuń
  16. Popieram, choć nie znoszę mBanku:)

   Usuń
  17. Pamiętam Marcin, ze od zawsze nie lubiłeś mBanku. Ja po raz pierwszy od początku jego istnienia trzymam tu większa kasę ze względu na lokatę. Jutro kończy mi się ostatnia lokata w IB... i chyba będę musiał zostawić na 2,6%. Nie mam już gdzie praktycznie przelać. Jeszcze muszę zobaczyć czy mogę do GB wpłacić na ko na nową promocje. Tylko na urlopie jestem bez laptopa i trochę to upierdliwe jest zarządzanie lokatami z poziomu małego telefonu :).

   Usuń
  18. Odnośnie mBanku, chociaż nie jestem i nigdy nie byłem klientem mBanku już drugi raz otrzymałem takiego sms-a: mBank: Zablokowalismy na Twoim rachunku kwote w wys. zajecia egzekucyjnego, ktore do nas wplynelo. Zaloguj sie na konto i sprawdz szczegoly w wiadomosci.

   Usuń
  19. Do Anonimowy 20:07
   A to nie wiesz, że najprawdopodobniej masz do czynienia z klasycznym phishingiem? Dla zrozumienia podaję jego definicję z Wikipedii:
   "Phishing – metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (np. danych logowania, danych karty kredytowej), zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do określonych działań."

   Usuń
  20. TomTom. Tylko że numer jest rzeczywiście mBanku i bank się tego nie wypiera ale żeby przyjąć zgłoszenie wymagają moich danych. Oczywiście odmówiłem i dzisiaj zablokowałem ten numer. Poza tym znalazłem też inne osoby które otrzymały takiego samego sms-a choć nie są klientami mBanku. Dziwna sprawa.

   Usuń
  21. A to przepraszam, myślałem że masz do czynienia z typowym wyciąganiem danych i kodów, a tak to naprawdę coś niezrozumiałego.

   Usuń
 13. W sprawie KO w Alior - proszę kogoś uprzejmego o podanie terminu w jakim należy zabrać środki aby móc przystąpić do nowej edycji.
  Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Przelew do mille i nesta zawrotna 2.6 założone

  OdpowiedzUsuń
 15. A co to za konto na 2.7% w mbanku o którym mówicie? Jakieś warunki trzeba spełniać? Bo ja mam tam jakieś stare emax, czy jak to się nazywało jedynie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobra coś widzę - 100k trzeba trzymać, aby było darmowe, to raczej nie jest problemem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie trzeba. Zamieniasz stary ROR na konto INTENSIVE w tej promocji:
   https://www.mbank.pl/lp/promocja-dla-klientow-intensive/
   i masz je darmowe przez 6 m-cy. Do niego otwierasz/przekształcasz KO na nowe środki i masz 2,7% na 4 m-ce dla kwoty 0,5 mln.

   Usuń
  2. eKonto oszczędnościowe na nowe środki – edycja II” trwa od 17.10.2019 r. do 3.02.2020 r.

   Czy ktoś wie jak było z 1 edycją? Kiedy uciekać z kasą, aby załapać się na ewentualną 3?

   Usuń
  3. Jesli bedziesz mial na koncie oszczednosciowym w mBanku conajmniej te 100K to juz nie placisz za konto Intensive, bo spelniasz warunki zwolnienia.

   Usuń
  4. Na razie poczekam sobie jeszcze, bo mam w getinie kaskę, jednak tam jest lipa, bo do 100k obcinają, więc na kolejne raczej już nie ma co liczyć, więc pewnie będę się ewakuował do
   mbanku.

   To muszę zrobić koniecznie jak piszesz? Tj. otworzyć 2 konta? Podstawowe i oszczędnościowe? W sumie to mam tam i emaxa i zwykłe stare konto. No nic to, jak będzie trzeba to będzie trzeba :)

   Usuń
  5. "Na razie poczekam sobie jeszcze, bo mam w getinie kaskę"

   Niby tak, ale pytanie czy bank zrobi, a jak tak to na jakich warunkach kolejną promocję? Ta obecna kończy się w najbliższy poniedziałek - dlatego ja już sobie ją zaklepałem na poczet kończących się lokat/kasy na innych KO ;)

   "To muszę zrobić koniecznie jak piszesz? Tj. otworzyć 2 konta? Podstawowe i oszczędnościowe?"

   Właśnie nie musisz. Starego ROR-a przekształcasz (w promocji!) w to mKonto INTESSIVE - aby mieć je za free przez pół roku. Tylko z tym kontem przysługuje 2,7% na KO na nowe środki. Mi sami kiedyś zamienili eMAX-a na zwykłe KO. To stare KO sam już w systemie transakcyjnym przekształciłem w to na nowe środki i wszystko działa! :) Tak, więc w najlepszym przypadku może nie musisz nic nowego zakładać - tylko przekształcasz to stare. Jak boisz się, że się pogubisz - to zrób to za pomocą mLinii ;)

   Usuń
 17. Czy jak przeleję na KO (elastyczne) w Getinie w dniu dzisiejszym pieniążki to jak będą liczone odsetki?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...