środa, 8 stycznia 2020

3% przez 4 miesiące na KO oraz 200 zł za Konto Przekorzystne w Pekao z krótszą karencją


Do noworocznego zestawu nowych promocji dołączył też popularny w ubiegłym roku Pekao. Ten bank dopiero od niedawna stał się popularny, ze względu na fajną premię na start oraz 3% na KO.

Co ważniejsze 200 zł zgarnąć jest tutaj niezwykle łatwo, zaś stawka 3% gwarantowana jest przez 4 miesiące. Powoli kończy mi się ta promocja, ale kto ją przegapił może przystąpić do najnowszej rzekomo drugiej edycji.


Kto może z tego skorzystać? O dziwo z pozoru konserwatywne Pekao skróciło karencję i to o cały rok w porównaniu z edycją październikową. Konta nie można mieć w tym banku przez cały 2019 rok by można mieć tutaj konta by wrócić po premię.

Tutaj zgarniesz 200 zł w Pekao i założysz sobie KO na 3%

Promocja ma tym razem potrwać prawie trzy miechy bo aż do 31 marca 2020. Ze strony promocyjnej zwraca jednak uwagę fakt, że raz pojawia się '200 zł', a niżej 'do 200 zł' o co więc chodzi?
W poprzednich promocjach było albo 100 zł jak we wrześniu, albo 200 zł jak w sierpniu. Teraz mamy obie opcje jednocześnie co widzimy na powyższym screenie.

100 zł za założenie konta w oddziale
Niższa stawka dotyczy osób, które do końca roku zdecydują się założyć konto w oddziale. Potem należy spełniać typowe warunki jakie stawia Pekao, które co ciekawe są łatwiejsze od niezwykle łatwych w Millennium. Dla przypomnienia należy:
 • zrobić przelew na 500 zł
 • zrobić jedną płatność kartą na dowolną kwotę
Stówkę dostaniemy szybko bo już do końca drugiego miesiąca po otwarciu konta u żubra.200 zł za założenie konta za pomocą selfie
Większość z nas woli jednak zakładać konta bez wychodzenia z domu korzystając po prostu z netu. Można w tym celu skorzystać z promocyjnego linku zawartego w niniejszym artykule. Według informacji dostępnej po kliknięciu w przycisk Załóż konto online pojawia się informacja, że założenie konta potrwa 3 minuty.

Warunki z punktu pierwszego trzeba też będzie spełniać dłużej. Są jednak identyczne:
 • zrobić przelew na 500 zł 
 • dokonać jednej płatności na dowolną kwotę
powyższe warunki należy spełnić nie przez jeden lecz przez 4 miesiące.

Tutaj zgarniesz 200 zł w Pekao i założysz sobie KO na 3%

Wybór jest więc chyba oczywisty. Dłuższy czas posiadania konta nie powinien nas martwić, skoro 3% na KO mamy gwarantowane przez 4 miesiące. Nie będzie więc jałowego czasu trzymania samego roku i spełniania warunków bez dodatkowych korzyści.


Konto w Pekao warto założyć dla samego oprocentowania 3% oraz dodatkowo dla braku opłat za przewalutowania. Ale jak można dodatkowo zdobyć 200 zł to taka oferta staje się już ofertą typu must have.

Jak uniknąć drobnych opłat
Jedyna rzecz do której można się przyczepić w przypadku Pekao to tworzenie karnej separacji. Jak pamiętamy niedawno bank usunął swoją emulowaną, mobilną stronę do darmowych przelewów.

W efekcie kto będzie chciał zrobić przelew z kompa teraz zapłaci za to 0,20 zł. To jedyny znany mi bank (pomijając banki spółdzielcze), który za taką bzdurną czynność pobiera opłatę w efekcie odradzam używanie bankowości internetowej.

Jedynym sposobem na robienie darmowego przelewu czyli zwrotu 500 zł czy wypłaty odsetek z KO jest poprzez aplikację. Przelew apką jest upierdliwy, ale nie znam innego sposobu na to by zrobić to za darmo.

Podsumowując nie jest jeszcze źle, warto tutaj na pewno wpaść po premię i zyski z KO. Tak dobre konto jest tutaj od niedawna, więc ciekaw jestem czy będzie tutaj można wrócić po roku po nową premię.

Regulamin promocji 200 zł za konto przekorzystne w Pekao

47 komentarzy:

 1. Ja robię przelewy z PC i nie płacę, warunek, muszą to być przelewy zdefiniowane . Zrobiłem większość gdy mieli tokena. Ogromną wadą jest opłata za walutowe przelewy przychodzce..

  OdpowiedzUsuń
 2. Aby zasilić Elastyczne konto oszczędnościowe w Getin Bank (na nowe środki) kwotą z innego banku, należy najpierw przelać tę kwotę na konto Proste Zasady, a następnie z tego konta na Elastyczne KO czy można od razu z innego banku na EKO?
  Czy odsetki na EKO są widoczne już następnego dnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba, skoro w Getinie przelew na ror nie jest wymagany, to jedyny bank w którym przelewy robię od razu na KO.
   Przy przelewach na zewnątrz robię jednak najpierw przelew z KO na ror, a potem dopiero na zewnątrz. Niby przelewy wewnętrzne są robione natychmiastowo, ale w praktyce trwa to dość długo. Wczoraj nie starczyło mi cierpliwości i wylogowałem się po 5krotnym odświeżeniu.
   Po zalogowaniu się po 10 minutach środki były na ror, więc przelewy można było robić. System informuje co prawda o realizacji dnia następnego, ale przelewy dochodzą tego samego dnia, jeśli zlecimy je po godzinie 13

   Usuń
  2. Co do odsetek to oczywiście nie są one widoczne następnego dnia. Nie ma tutaj przecież dziennej kapitalizacji (zresztą gdzie tak jest obecnie?) zobaczysz je rzecz jasna pod koniec miesiąca.

   Usuń
  3. @POlcan, warto robic przelewy na ROR, jak sie jest w promocji do 10tys.- oproc 3,5%- przez 12-mies od startu na oszczednosciowym. Do Getina generalnie robie przez Alior natychmiastowym bo mam stare konto WJ, w ktorym nawet Sorbnet jest za darmo. Wewnetrzne to naprawde moment i nie ma z tym problemu, chyba, ze wieksza kwota i na inna osobe puszcza sie wewnetrznym, to jest wtedy zwloka ok 30 minut.

   Usuń
  4. Jest dzienna kapitalizacja np. konto oszcz. przeniesione z BPH w Aliorze, ale stawka nie poraza, bo tylko 2,25%.(ale jest)

   Usuń
  5. @16:20
   Zgadza się, ja akurat nie mogę brać udziału w promocji z 3,5% bo klientem Getin jestem od zarania dziejów, bo to jeden z najlepszych banków.
   W Aliorze mam co prawda 5 natychmiastowych przelewów, ale jakoś z tego nie korzystam, bo nie mam potrzeby by kasa była na koncie na już. Zostawiam tę opcję na ostatni moment, gdy faktycznie pojawi się jakaś okazja inwestycyjna na wczoraj, bo nigdy nie wiadomo kiedy coś takiego może się pojawić.

   Usuń
  6. @16:45
   Ta promocja 3.5% dotyczy nie posiadania ROR, jak dobrze pamietam, bo ja zawsze mialem ich bankowosc ale nie mialem ROR w PLN, mialem lokaty, itp.

   Usuń
  7. Ja zaś miałem tutaj ror, założyłem tylkko dla lokaty na 12%, która wymagała posiadania ror przez 2 lata.

   Usuń
  8. do polcan8 stycznia 2020 15:35 W Banku Millennium przelewy wewnętrzne - między ror a KO - są faktycznie natychmiastowe, zaś w Getin Bank faktycznie należało odświeżyć (trwało to około 10 minut).

   Usuń
  9. Wczoraj podczas przelewu środków z Millennium do Getin pojawiała się - wręcz nachalna (aż sama się ustawiła) - propozycja (oferta specjalna) pozostania w Millennium dla lokaty na 2 % na 3 miesiące do 50.000 zł.
   Tylko teraz 2,0% na lokacie! Nawet do 50 000 zł na 3 miesiące. Załóż teraz i zyskaj
   Oferta ważna przez 2 minuty (do czasu wylogowania).

   Usuń
  10. do Anonimowy8 stycznia 2020 16:20. Tak, faktycznie tu jest promocja Bonus za aktywność. Dla osób, które założyły ROR w styczniu, będzie ona aktywna od lutego - pod warunkiem przelewu kwoty (jednorazowo) z zewnątrz minimum 1.000 zł i płatność kartą debetową. Kapitalizacja odsetek z tej lokaty - jak poinformował mnie wczoraj w oddziale pracownik (to jednak jeszcze sprawdzę na infolinii) ma odbywać się 15. każdego miesiąca (poprzez dołożenie odsetek z tych 10.000 zł na 3,5%).

   Usuń
  11. Gesso, dziś w Millennium były Happy Hours między 11:00 a 14:00, lokaty zakładane w tych godzinach miały stawki rzędu 0,50%-0,80%.
   Też w apce pokazywały się zachęty do skorzystania z tej niby to superoferty

   Usuń
  12. do: polcan 8 stycznia 2020 21:20 Wczorajszy mój ponaddwugodzinny pobyt w oddziale Getin Bank był smutną ilustracją starszych osób
   - oni mają pieniądze, ale nie są zorientowani na rynku lokat, nie znają się na internetach, nie mają przez to dostępu do informacji. Dlatego na takie superoferty będą chętni - lokaty na poniżej 1 %.

   Usuń
  13. Z moich obserwacji wnoszę, że sami sobie są winni. Kiedy daję proste instrukcje jak należy zarabiać na promocjach, gdzie dają dobry % to tylko patrzą na mnie jak na kosmitę i nie podejmują żadnych działań w tym zakresie.

   Usuń
  14. Nie szukając daleko mogę podać przykład brata, który nigdy nie korzysta z żadnych promocji i siostry, która korzysta z wielu. To więc też zależy od danej osobowości i własnych uprzedzeń.

   Usuń
  15. Zgadzam się z polcanem - to nie tylko wiek, lecz raczej osobiste preferencje. Ja swoją przygodę z oszczędzaniem zaczęłam 41 lat temu i w "poszukiwaniu okazji" przemieszczałam się po całym mieści mieście z kasą w kieszeniach (opłaty za przelewy były wtedy bardzo wysokie). A wiedzę na temat lokat czerpałam z cotygodniowych zestawień w "Rzeczpospolitej".
   Teraz od wielu lat czytam blogi finansowe (szczególnie ten), a w oddziałach banków bywam wyłącznie w razie "wyższej konieczności".
   A że akurat akurat ludzie starsi mają pieniądze, jest dla mnie zupełnie zrozumiałe (dłuższy staż w zarabianiu/oszczędzaniu).
   Pozdrawiam przede wszystkim autorów bloga, jak również wszystkich wdzięcznych czytelników:).
   Babcia - 66 lat

   Usuń
  16. Szkoda, że nie wszyscy mają takie jak Ty (my) podejście do finansów - bo banki nie korzystałyby z naszej niewiedzy bądź zwykłego lenistwa. Może wtedy % na lokatach byłby ciut wyższy. Pozdrawiam "Babciu" ;)

   Usuń
 3. Co sie tyczy Pekao, to tylko do zgarniecia bonusu i 180 dni na oszcz. Potem nie ma sensu tego trzymac, bo to bank, ktory nie jest przyjazny oszczednosciom, i roznego rodzaju dziwne oplaty za przyjecie przelewow w walutach. To krytykowane PKOBP za przelewy walutowe rozne od EUR bierze elektronicznie tylko 25zl, a to pazerne z Pekao chce za walutowy przelew setki zlotych.
  Generalnie to oni musza zatrudniac nie wiem kogo do tego marketingu, bo ludzie zbieraja te bonusy i sie wynosza. Wystarczyloby zrobic chociaz jakies konto oszczednosciowe na 2,7 do 3% i mieliby troche nowych klientow, ale widocznie to taki bank, w ktorym z mysleniem ciezko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pożegnam się z nimi bez żadnego sentymentu. Idea bank trochę mi szkoda, bo dali się lubić, zaś Pekao zawsze należał do banków, które omijało się szerokim łukiem. Opisana w artykule oferta to przecież jedyna godna uwagi jaka była tutaj od początku istnienia bloga, a więc od ponad 8 lat. Ten fakt mówi sam za siebie.

   Usuń
  2. Teraz na KO u nich 3% na 120 dni, a nie na 180 - wg regulaminu

   Usuń
 4. Pytanie do posiadaczy karty Twisto. Dziś testowo zrobiłem mały przelew spłacający zadłużenie, które niestety zostało zaksięgowane.
  Czyżby Twisto księgowało tak jak Citi z jednodniowym opóźnieniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazuje się, że Twisto nie można spłacać według zapotrzebowania jak np. w Tmobile. Przelew testowy nie został i nie będzie zaksięgowany.

   Usuń
  2. Co znaczy według zapotrzebowania?

   Usuń
  3. W mojej terminologii oznacza najbardziej zyskowne korzystanie z kart kredytowych. Staram się wykorzystywać na maksa limity na moich 3 kartach. Jeśli wiem, że będę miał płatność np. na 500 zł, a na karcie zostało mi tylko 400 zł dostępnych środków do wykorzystania, to mam zapotrzebowanie na 100 zł więc tyle przelewam do T-mobile i robię zakup na 500 zł, zaś cały limit pozostaje do spłacenia i pracuje na KO do momentu spłaty.
   W Twisto jak widać nie da się tak zrobić i końcówki nie da się wykorzystywać tak efektywnie jak w Tmobile.

   Usuń
 5. Polcan! Te 180 dni na oszczędnościowym to jakaś ściema jest. Mam regulamin obowiązujący od 7 stycznia i tam promocja oszczędnościowego to 120 dni, nie tak jak pisze na stronie do otwierania konta, że 180. Zadzwoniłem na infolinię, konsultant powiedział że sprawdzi po czym się rozłączył. Mogę ci podesłać regulamin tych 3% na oszczędnościowym, albo sam sprawdź jak masz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety masz rację. Sprawdziłem jeszcze raz na stronie Pekao i faktycznie od nowego roku skrócili promocyjny okres 3% do 4 miesiącu. Naniosłem już poprawki do artykułu, dzięki za zwrócenie uwagi.

   Usuń
 6. Następny konsultant już sprawdził i potwierdził, że okres promocyjny na oszczędnościowym w pekao sa to 120 dni. Nie zaktualizowali strony do zakładania roru w promocji i wprowadzają ludzi w błąd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Następny rok i wciąż niegasnąca ochota na czytanie niniejszego bloga. Dzięki cennym informacjom zamieszczanym na blogu podjęliśmy już kilka wartościowych (także dla portfela) decyzji. Powodzenia w nowym roku! Ślę serdeczne podziękowania zwłaszcza dla Polcana i TomToma. Dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu własnym i TomToma. Mimo wszystko oferty z początku działania bloga przypominały szwedzki stół, gdzie dania pieniężne można było wybierać do woli. Ostatnio przypomina to już niestety raczej tylko kilka fajnych dań do wyboru.

   Usuń
  2. Dzięki Gesso! Cieszę się jak tylko potrafię i mogę komuś pomóc. Pozdrawiam :)

   Usuń
 8. Mój przelew "natychmiastowy" w Mille (z oszczędnościowego na ROR) wygląda tak, że środki na pierwszym zostały zablokowane, a na drugim się nie pojawiły. Czyli na obu mam "0". A chciałam posłać od razu dalej przynajmniej te graniczne 50.000,00 zł. Zdecydowanie wkurzające, bo specjalnie robię to w nocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez to zauwazylem, przelew na ROR zrobiony po 0:00 pojawia sie na oszcz. dopiero o 2 czy 3 w nocy.

   Usuń
  2. Miałem kiedyś podobnie. Przelewy wykonywane poza ich "granicznymi godzinami" i czekałem aż zadzwoni pani z infolinii i potwięrdzę, że to rzeczywiście ja robię ten przelew. Bardzo lubię Mille i ich przewidywalnośc promocji, ale te ich limity przelewów są mocno wkurzające... :(

   Usuń
 9. Czy ktoś mógłby mi pomóc z KO Profit? MI promocja kończy się 15 lutego. Prawdopodobnie musze jutro wycofać środki żeby załapać się na następną edycję? Nie wiadomo kiedy zliczą nowe saldo w edycji która startuje w poniedziałek czy niedziele, ale jakbym miał 0 zł w piątek na koncie to przy założeniu że saldo będą zliczać jak bylo dotąd (dzień wcześniej przed startem edycji) to 16 lutego zalapałbym się na nową edycję z marszu. Dobrze rozumuję?
  Zresztą przy tej inflacji nie ma sensu już trzymać kasy na tym koncie. Glapiński uparł się aby wydrenować nam konta i nic nie poradzisz. Mamy najniższą realna stopę w historii. Debile.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli będzie tak jak do tej pory - to nowa promocja ruszy w tą niedzielę (12 stycz.), saldo wyliczą na koniec dnia wcześniej (11 stycz.), więc jeśli masz ponad 50k zł i brak mobilnej autoryzacji - to musisz zacząć ewakuację kasy już dziś. Przez ich limity trzeba to niestety robić na raty :(

   Usuń
  2. Czemu tak się upieracie przy tym 50k skoro ponad 100 można bez problemu tutaj wytransferować. Co więcej przelewy z autoryzacją przez apkę są duże ok wygodniejsze, bo nie trzeba wklepywać kodów. Dziś poszło 8 przelewów z Milki łatwo i przyjemnie.

   Usuń
  3. Ja mam oczywiście apke i mogę bez problemu wytransferować te większą sumę. Ideę traktuję właśnie jako przechowalnię na 2 dni na beztroskiej więc jeszcze Ideę trzymam otwartą choć trzymanie kasy w banku jest już bez sensu po prostu

   Usuń
  4. zaraz zaraz, skoro promocja kończy Ci się 15 lutego to środki wycofujesz przed następną promocją w lutym, tak rozumiem ???

   Usuń
  5. Polcan pisze: "Czemu tak się upieracie przy tym 50k skoro ponad 100 można bez problemu tutaj wytransferować."

   W moim przypadku odpowiedź jest bardzo prosta. Nie można mieć 2 aplikacji Mille na jednym telefonie, a ze względów technicznych apka mamy jest na moim smartphonie. Wymagana była do jej uczestnictwa w promocji Mille i jak tylko się zakończy - ją odinstaluję, a zainstaluję dla siebie ;)

   Usuń
  6. Konieczność wgrywania apek dla różnych promocji lub wykonywania podstawowych czynności technicznych na kontach jest dla mnie jawną dyskryminacją osób, dla których telefon powinien służyć właśnie do... telefonowania.

   Usuń
  7. @TomTom
   Dla mnie nie byłby to problem, poza Samsungami (które padają same z siebie po dwóch latach użytkowania - przynajmniej w dwóch modelach jakie posiadałem), inne firmy robią porządne smartfony (LG mam już od 9 lat) więc mógłbym ich użyć do instalacji apki, gdyby była taka potrzeba.

   @19:33
   Trudno się nie zgodzić, dlatego wywalę apkę Pekao w pierwszej kolejności jak tylko zamknę tutaj konto na początku marca.

   Usuń
 10. Też nie rozumiem, przecież nawet ten limit można bez problemu obejść. Robię sobie przelew w dniu 8.01 na 50 tysięcy z datą 10.01, następnie w dniu 9.01 kolejne 50 tysięcy z datą 10.01 i przelew wewnętrzny między kontami na kwotę 100 tysięcy, też z datą przyszłą czyli 10.01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tej metody MasterGrega używałem dawniej, ale jest lekko upierdliwa, bo trzeba zrobić dwa przelewy czyli 2x logować się na konto.
   Odkąd jednak poznałem nową metodę, używam tylko jej. Kto przegapił jak to się robił może zajrzeć do artykułu, gdzie opisałem krok po kroku jak zwiększyć limit do 100k
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/11/270-na-ko-w-millennium-oraz-jak-zmienic.html

   Usuń
  2. Wiem, o tej metodzie u mnie to nie przejdzie bo na moim androidzie i tak nie mogę ich aplikacji zainstalować, bo jest za stary. (android 4.4) Przyjdzie oppo z promocji citi to się zastanowię, ale ja mam ograniczone zaufanie bo już w 2 bankach miałem z tą autoryzacją problemy przy przelewach, w mbanku i citibanku nic mi się nie pojawiało jak dokonywałem przelewu, więc powstawał problem . Dodam jeszcze, że w toyota bank miałem problemy z logowaniem i tak samo w aliorbanku np. często jak chcę wejść do aplikacji to wyświetla się tylko logo banku i nic się nie dzieje. (co w przypadku aliorbanku jest uciążliwe, bo muszę się logować raz w miesiącu, bo uczestniczę jeszcze w promocji i taki jest warunek).

   Usuń
 11. Czy bedac w trakcie promocji w Mille, koniec 92 dni przypada w lutym, mozna przez wycofanie srodkow teraz zapisac sie do nowej promocji bedac w starej?
  Jak to dokladnie dziala?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna, ale troche inaczej.
   Zerujac konto 10.01.2020, powodujesz, ze po zakonczeniu Twojej obecnej promocji automatycznie wejdziesz w nowa promocje.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...