sobota, 11 stycznia 2020

Jak wyzerować konto w Millennium w sobotę


Dziś jest ostatni dzień na zerowanie salda w Millennium, gdyż jutro spodziewamy się nowej edycji konta oszczędnościowego. Ograniczenie co do kwoty przelewu przestało już dla nas być problemem, da się go obejść i to nawet na dwa sposoby.

Pozostaje jednak drugi problem: jak wyzerować saldo w optymalnym terminie? Do tej pory zwykle robimy przelewy w piątek i wracamy do Mille w poniedziałek przez co weekend to czas, gdy środki są poza bankiem. Jak skrócić ten czas do... kilku godzin?
Od jutra spodziewamy się nowej edycji konta

Tym problemem jeszcze się nie zajmowaliśmy. Pomysł podsunął mi jednak wczoraj pracownik PKO, nie był on jeszcze przeze mnie przetestowany, lecz zdaje się mieć ręce i nogi.  A przynajmniej działa zdaniem rzeczonego pracownika.

Zwróciłem mu uwagę, że wypłatę z banku mogę dokonywać najwcześniej o godzinie 11:00 gdy zwykle przychodzą pierwsze przelewy. Wiąże się to jednak z najgorętszym okresem, gdy ludzi tak w oddziale jak i przy bankomacie jest multum.

Tutaj założysz odnawialne konto oszczędnościowe w Millennium na 2,70%

Pracownik odparł wówczas, że lepiej robić to w godzinach pozaszczytowych, najlepiej rano. Jak jednak zrobić by przelew dotarł rano, bez używania płatnych zwykle przelewów natychmiastowych.

Podobno jest na to sposób i dotyczy to każdego banku, a więc powinno sprawdzić się także w przypadku Millennium. Trick polega jednak na tym, by posiadać dwa smartfony, co dla większości z nas problemem nie jest.

Dla darmowych przelewów natychmiastowych należy użyć przelewu na telefon. Jednak w tym celu powinniśmy mieć podpiętą apkę w banku nadawcy do jednego numeru, zaś bank odbiorcy na drugim smartfonie z innym numerem.

Przykładowo mamy na Samsungu apkę z Millennium, zaś drugą apkę z Getin na smartfonie Xiaomi. Oczywiście wiąże się to z posiadaniem dwóch numerów telefonu i zdefiniowaniem w docelowym banku nowego numeru. Ten problem jest jednak do przejścia.

Dzięki temu przelew możemy zrobić nawet w sobotę wieczorem, zaś przelew zwrotny w niedzielę rano. O ile się orientuję sprawdzanie salda wiąże się z przetwarzaniem nocnym, z soboty na niedzielę.

Ciekaw jestem czy ktoś testował tę metodę. Jeśli tak to dajcie znać czy działa. 

Można też stosować alternatywne metody zerowania salda. Mąż może przelewać kasę żonie przelewem wewnętrznym, jeśli mają środki wspólne poniżej 100k i trzymają je na jednym z kont. To było sprawdzane wielokrotnie i na pewno działa

Sam dziś wypłaciłem grubszą kasę z bankomatu (limit to 15.000 zł), zaś pozostałe kilkadziesiąt złotych z groszami przelałem przed momentem na kartę Revolut. Taki przelew dochodzi natychmiast bez względu na to kiedy go dokonujemy. 

Nie zawsze jednak będę potrzebował środków na revolucie jak teraz w przeddzień wyjazdu czy kasy w gotówce na zakup zapasowej waluty. Przydałby się inny sposób jak wspomniany wyżej przelew na telefon. Robi tak ktoś z Was?

42 komentarze:

 1. Z millenium nie robiłem, ale z PKO BP robię bardzo często właśnie do millenium i działa to bardzo sprawnie, to znaczy kasa praktycznie natychmiast pojawia się na koncie. Do 50 zł, nie trzeba nawet pinem potwierdzać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda nie mam konta w Millenium (prawdopodobnie jeszcze), ale w przypadku innych banków (Alior, PKO, Credit Agricole, mBank, Getin, Pekao) używałem przelewu na telefon Blik, żeby sobie natychmiast przelać pieniądze. I wystarczył do tego jeden numer telefonu - przed przelewem rejestruję mój numer telefonu do odbioru przelewu Blik w aplikacji docelowego banku i przelewam (odrejestrowanie przebiega automatycznie - poprzedni bank informuje mnie o wyrejestrowaniu numeru).
  Trzeba tylko trochę poczytać i uważać np. w banku Pekao taki przelew Blik będzie już płatny od lipca tego roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Pekao nie da się tak zrobić (komunikat, że nie można przelać na własne konto). Fakt, że miałam w Bliku ten sam nr co w Pekao dla potw. SMS, może gdyby był inny to by przeszło. Zależy czy identyfikują po imieniu i nazwisku czy tylko sprawdzają nry nadawcy i odbiorcy. Natomiast mało prawdopodobne, żeby identyfikowali sprzęt, więc dwa smartfony nie są potrzebne.
   Praca

   Usuń
  2. No to dziwne, bo u mnie przelewanie z innego banku (np. PKO) do Pekao w ramach przelewu Blik działa. W drugą stronę również.

   Usuń
  3. PeoPay (Pekao) uparcie twierdzi, że nie można przelać blikiem do samego siebie, za to w Getinie wyszło bez problemu (mimo tego samego nru do SMS w Getinie).
   Pekao po raz kolejny mi podpadło i już nie mogę się doczekać zakończenia tej beznadziejnej współpracy.
   Orava

   Usuń
 3. Jeśli moja promocja rozpoczęła się 16.12 i potrwa do 16.03 to dobrze rozumiem, że nie opłaca mi się teraz zerować ? Patrząc po poprzednich edycjach nowa powinna pojawić się przed zakończeniem mojego okresu promocyjnego ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na wypłatę z bankomatu się nacięłam, bo środki zeszły z konta dopiero w poniedziałek, więc saldo na start promocji miałam sprzed wypłaty.
  Orava

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to prawdopodobnie wpadłem. Na szczęście promocję w Getin mam do połowy marca więc może wczorajsze zerowanie konta będzie mało istotne.

   Usuń
  2. Dlatego nadwyżkę wypłaciłam z bankomatu w Mille już w czwartek. No i na dziś mam już zero absolutne:).

   Usuń
 5. Polcan, przelew Blikiem między własnymi kontami z Millennium do Getin oraz Pekao działa bez zarzutu. Dzisiaj rano próbowałem i na obu kontach przelew był po kilku minutach. Powiązany numer z danym kontem/bankiem można zmienić jednym kliknięciem i problem z głowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałem wspomnieć, że wszystkie aplikacje bankowe mam na jednej komórce, więc nie trzeba mieć dwóch tel. Jedynie zmieniać bank przypisany do odbioru przelewu Blik.

   Usuń
  2. Tak po prostu zwykłym Bllikiem przelejesz 100.000 zł?
   Szczerze mówiąc nawet nie brałem tego pod uwagę, bo Blik kojarzy mi się z bardzo restrykcyjnymi limitami. W WBK wypłacisz max 3.000 zł dziennie, w Millennium max 5000 zł więc traktowałem to raczej jako zabawkę dla dzieci.

   Usuń
  3. 100 tys. zł na pewno się nie przeleje w jeden dzień, bo blik ma b. niskie limity.
   Natomiast odbierający przelew blik nie musi mieć w ogóle smartfona/tabletu, wystarczy zwykły tel. komórk., bo w wielu bankach można przypisać nr tel. do nru konta z poziomu komputera (tak jest w Mille i Santand).
   Orava

   Usuń
  4. W millenium przelewem na telefon można 10 tysięcy przelać, w PKO BP 3 tysiące na dzień.

   Usuń
 6. Wiadomo, że nie 100 tys Blikiem, ale jak ktoś wykorzystał limit dzienny w Millennium w piątek to w weekend alternatywą jest Blik między własnymi kontami w innych bankach. Można wyzerować konto i kasa jest od razu w innym banku. To miałem na myśli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie w artykule dotyczy właśnie problemu jak wytransferować 100k w sobotę i zwrócić tę kwotę w niedzielę. Podobno da się przelewem na telefon. Cała moja rozmowa z osobą z PKO wzięła się właśnie stąd, że robiłem wypłatę w kasie, bo wypłata dużej kwoty z bankomatu trwa zbyt długo, co blokuje kolejki. Przy okazji dowiedziałem się, że PKO ma rekordowo duży limit wypłaty z bankomatu bo aż 50k co dla mnie jest bardzo dobrą wiadomością.
   A na marginesie jaki jest limit dla przelewu Blik?

   Usuń
  2. Możesz wyjaśnić o co chodzi z tą wypłatą gotówki w PKO myślałem, że chodzi o Millennium ? Będziesz ją wpłacał w niedzielę we wpłatomacie Millennium ? Chyba tutaj chodzi o coś innego.

   Usuń
  3. Po prostu bardzo często mam potrzebę wypłaty średnio 50k z bankomatu. Do tej pory wiązało się to z gimnastyką typu: 15k z Millennium, 15k w Tmobile (z zastrzeżeniem ilości darmowych wypłat w miesiącu) 10k w Getin oraz 10k w PKO. Unikać trzeba wypłat kart Pekao, bo te są płatne, a tu nagle okazuje się, że za jednym zamachem wypłacę taką kasę jedną kartą w PKO.
   Wspominam o tym tylko dlatego, że stąd powstał pomysł na dzisiejszy artykuł.

   Usuń
  4. Możesz wyjaśnić o co chodzi z tymi wypłatami Pekao ? Z własnych bankomatów wypłaty są darmowe.

   Usuń
  5. No właśnie, u mnie są tylko bankomaty PKO, ING oraz PlanetCash, do pozostałych banków mam jakieś 10km, dlatego używam tylko kart w których wszystkie bankomaty są darmowe. Korzystam jeszcze z wypłat blik z wbk w bankomacie PKO, ale tutaj limit to 3k. Karta bankomatowa z wbk leży od dwóch lat nieużywana, bo nie po drodze mi do ich bankomatu

   Usuń
 7. Ale skoro na koncie mamy do 100 tys, to mozna limit transferu zrobic przez apke lub otwierac konto oszczednosciowe wspolne i wtedy 2 osoby maja po 50 tys limitu (tez jest rozwiazanie) lub jak ktos ma u nich jeszcze inne depozyty np. lokaty walutowe i laczne saldo przekracza chyba 300 tys to mozna stac sie posiadaczem rachunku "prestige' i miec mozliwosc duzego transfer za darmo w oddziale lub na infolinii, troche jest mozliwosci ale kazdy musi to dostosowac do wlasnych potrzeb niz szukac wyplat przez bankomaty lub Blik, bo to sa polsrodki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 100k apką robię w dniu roboczym, co już zresztą opisywałem niedawno. A zrealizujesz taki przelew w sobotę?

   Usuń
 8. Ja, co nigdy nie czytam - a przynajmniej mało - wiem, że najlepiej było - jak wcześniej bywało.

  OdpowiedzUsuń
 9. To że po zasileniu konta Revoluta zmniejsza CI się natychmiast saldo w banku a zwiększa w Revolucie nic nie da. Środki te są jako zablokwane na Twoim koncie dopóki nie zejdą "transferowo" czyli kilka dni, Ty ich po prostu nie widzisz ale bank zlicza je jeszcze do salda. Próbowałem tego sposobu w milenium już jakiś rok temu i nie zadziałał, wątpię żeby sposób zliczania się zmieniło przez ten czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi to rozsądnie. Jak wrócę do kraju to zapytam w Millennium jakie mam saldo na dziś, bo wychodzi na to, że bank zliczy mi wczorajsze wypłaty z bankomatu oraz zasilenie Revoluta:)
   Na szczęście i tak dalej nie mam zamiaru korzystać z KO w Millennium, przynajmniej do 15 marca, ale nauczka się przyda.

   Usuń
 10. witam
  polcan lokata 3 letnia założona 17.01.2017 i tu moje pytanie czy w dniu 17.01.2020 mogę ja zerwać i naliczą mi odsetki czy czekać do 18.01.2020?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od warunków lokaty, ale zwykle jest tak, że zerwanie lokaty w trakcie trwania skutkuje brakiem odsetek. Nie ma tu znaczenia czy zrywasz po dniu czy po prawie 3 latach, więc na Twoim miejscu poczekałbym ten jeden dzień.

   Usuń
  2. Też bym nie zrywał - bo stracić odsetki z 3 lat przez 1 dzień byłoby trochę głupio. Inna sprawa, że np. jak w Idei zakładasz lokatę 17-ego to 17-ego rano kasa wpływa na konto, więc po co zrywać? dark - a tak z ciekawości w jakim banku i na jaki % to była lokata?

   Usuń
  3. Lokaty nigdy nie można było zrywać bez straty odsetek, poza jednym wyjątkiem w Idea Banku podczas upadku banku.
   Każda lokata odnawialna się kończy dopisaniem odsetek i automatycznym założeniem nowej na nowych warunkach.
   Każda lokata nieodnawialna kończy się dopisaniem odsetek i automatycznym przelewem wewnętrznym na konto oszczędnościowe.

   Usuń
  4. Tom lokata odnawialna 3-letnia banku spółdzielczym na 3,5 % teraz schodzą na 2,5 % wiec kasa leci na na obligacje skarbowe

   Usuń
  5. Pewnie 4-latki indeksowane inflacją? ;)

   Usuń
 11. jest tu gdzieś opisana promocja mBank - eKonto oszczędnościowe 2,70% do 500.000, 4M ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli potrzebujesz coś znaleźć na blogu użyj przeglądarki, dostępnej w lewym górnym rogu.
   O tej promocji pisałem na początku listopada, gdzie też znajdziesz regulamin:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/11/bardzo-atwe-140-z-do-zgarniecia-oraz.html

   Usuń
 12. Może lepiej założyć Ko Elastyczne w Getin Banku i nic nie kombinować? Ja robię tak: w piątek z samego rana zlecam przelew z Millennium do Getin Banku. W poniedziałek odwrotnie: z Getin Banku przelewam do Millennium. I tyle. Po co sobie komplikować zycie? KO w obu bankach na ten moment sa oprocentowane na 2,7% więc nic nie tracę. Dla optymalizacji założyłem jeszcze żonie konto w Millennium i Getinie. I teraz mam pole do popisu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bank Millennium nowa edycja - Konto Oszczędnościowe Profit - 2,7% na 100 dni do 100 tys. Promocja trwa od 12.01.2020 do 14.03.2020 r. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 14. No i jest:
  "Konto Oszczędnościowe Profit jest obsługiwane za pośrednictwem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, który umożliwia dostęp również do innych usług bankowych. Opłaty oraz zasady prowadzenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz rachunków oszczędnościowych (w tym Konta Oszczędnościowego Profit) określa Regulamin ogólny świadczenia usług bankowych dla osób fizycznych w Banku Millennium SA oraz Cennik usług – prowizje i opłaty. Dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit przez 100 dni obowiązuje oprocentowanie promocyjne w wysokości 2,7% w skali roku do 100 000 zł i 1,1% w skali roku dla nadwyżki powyżej kwoty 100 000 zł – od dnia, w którym nastąpi pierwsze uznanie Konta Oszczędnościowego Profit nowymi środkami w okresie przystąpienia do Promocji, która trwa od 12.01.2020 do 14.03.2020 r. W przypadku kolejnych uznań nowymi środkami oprocentowanie promocyjne będzie obowiązywało do 100 dnia włącznie, licząc od pierwszego uznania nowymi środkami. Można korzystać tylko z jednej promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie. Szczegóły w Regulaminie promocji „Nowe Środki na Koncie Oszczędnościowym Profit. Edycja19”. Po okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego oraz dla środków niezaklasyfikowanych jako nowe, obowiązuje oprocentowanie zmienne standardowe w wysokości określonej Cennikiem usług – stopy procentowe; zgodnie z tym cennikiem pierwsze polecenie przelewu wewnętrznego w miesiącu kalendarzowym z Konta Oszczędnościowego Profit jest bezpłatne, a drugie i każde następne jest płatne 7,50 PLN. Powyższe regulacje dostępne są w placówkach Banku oraz na www.bankmillennium.pl"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. potrzebaby bylo jeszcze wyczaic kiedy badaja stan salda na oszczednosciowym ( w polowie /pod koniec czy pierwszego dnia promo) bo jezeli tylko raz to d....pa blada.

   Usuń
 15. Do 17.01 obowiązuje u mnie oprocentowanie promocyjne na Profit z edycji 17. Na 11.01 konto było wyzerowane. I pytanie jest takie. Czy wpłacając pieniądze 14.01 to po zakończeniu edycji 17 (17.01) automatycznie od 18.01 uruchomii się edycja 19 czy trzeba czekać aż zakończy się edycja 17 i dopiero wpłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz czekac, mozesz wplacic nawet 12'ego. Promocja przelaczy Ci sie z 17'ej na 19'a automatycznie 18 stycznia.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...