środa, 1 stycznia 2020

ING podbija stawkę od nowego roku za otwarcie swojego konta z 2,50%


Nowy rok się jeszcze dobrze nie rozpoczął, a już mamy pierwszą promocję. Startujemy od Banku Śląskiego, który o dziwo podniósł stawkę za otwarcie swojego konta. To zaskoczenie, bo tutaj mało kiedy cokolwiek się zmienia.
Od nowego roku do zgarnięcia w ING jest 160 zł. Niewiele więcej, ale więcej zawsze oznacza zmianę na plus, tym bardziej, że warunki wymagane dla zgarnięcia premii się nie zmieniają.

Kto zatem dziś może zgarnąć 160 zł? ING wyklucza osoby, które posiadały w Banku Śląskim jakiekolwiek konto po 1 października 2018. Innymi słowy karencja wynosi tutaj 5 kwartałów czyli 15 miesięcy. Dotyczy to obu opisywanych niżej kont.

Tutaj zyskasz nawet 160 zł za otwarcie w promocji konta w ING

Najnowsza promocja znów potrwa przez cały pierwszy kwartał, co w tym banku jest normą. Z powyższego linku można więc skorzystać do zgłoszenia do promocji aż do
31 marca 2020.

Jak zwykle do wyboru mamy Konto Direct lub Komfort. Jeśli jednak mamy mniej niż 26 lat bank poleca konto dla młodych o nazwie Konto Mobi. Dodatkowo do wybranego konta należy otworzyć Konto oszczędnościowe. Daje jak zwykle 2,50% gwarantowane przez 4 miesiące dla kwoty do 100.000 zł w promocji Bonus na Start.

Jak zgarnąć 160 zł w ING? Jak zwykle inne wymagania mają dorośli, a inne ludzie młodzi.


1. Nagroda główna - 100 zł
Pierwsza część nagrody - czyli 100 zł jest bardzo łatwe do zdobycia. W przypadku konta Direct wystarczy bowiem do 30 czerwca 2020 wykonać transakcje za min. 1000 zł - kartą wydaną do niego lub BLIKIEM. 

Warunki dla osób powyżej 26 roku życia

2. Nagrody dodatkowe - 60 zł
Druga część nagrody wymaga, by wykonać część pierwszą, czyli by otrzymać dodatkową premię trzeba wykonać najpierw płatności na 1000 zł w pierwszej połowie tego roku.
Dodatkowe nagrody można dostać wykonując:
 • 3 transakcje BLIKIEM w internecie 
 • 1 wpływ na konto od pracodawcy na minimum 1000 zł 
Oba powyższe warunki także należy wykonać najpóźniej do 30 czerwca 2020. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 16 lipca 2020. Wypłata nastąpi jak zwykle nie na ror, jak to robią inne banki, lecz na konto oszczędnościowe które w ING nazywa się OKO.

Młodzi jak zwykle mogą łatwiej zgarnąć premię, co jest regułą w każdym banku. 

1. Nagroda główna - 100 zł
Konta dla młodych nosi nazwę Konto Mobi zapewne po to by zachęcić ich do mobilnego korzystania z internetu. Jak zwykle młodzi mają łatwiej, nie muszą oni kombinować ile już wydali i czy przekroczyli wymagane 1000 zł.


Młodzi czyli osoby do 26 roku życia muszą zrobić co najmniej 10 transakcji dowolną kartą wydaną do konta lub BLIKIEM. Nie ma znaczenia jakie to będą kwoty, liczy się zaksięgowane 10 transakcji na koncie wykonanych 30 kwietnia 2020.2. Nagrody dodatkowe - 60 zł
Podobnie jak dorośli, młodzi muszą spełnić warunki opisane w punkcie 1, by móc zdobyć dodatkową nagrodę. Warunki dla dodatkowych 60 zł młode osoby też mają inne, wystarczy:
 • 3 transakcje Blikiem w internecie 
 • 3 przelewy na telefon Blik na kwotę min. 5 zł 
Porównując powyższe warunki z poprzednią edycją promocji widzimy, że doszedł tutaj tylko jeden przelew na telefon. Nas tutaj jednak interesuje przede wszystkim, kiedy będzie premia.Młodzi otrzymają ją szybciej, nie muszą czekać aż do wakacji. Bank wypłaci im premię już do 15 maja 2020 i podobnie jak dorosłym nie na konto osobiste lecz na OKO. Widocznie w ten sposób bank chce zachęcać nas do oszczędzania, zaś 2,50% jakie ING daje dziś przez 4 miesiące nie jest jeszcze taką złą opcją.Do konta dostajemy też kartę wielowalutową. Bank informuje, że karta Visa pozwala płacić bez prowizji za przewalutowanie za granicą. Ale uwaga: brak prowizji dotyczy tylko transakcji gotówkowej rozliczonej na koncie prowadzonym w popularnych walutach czyli EUR, USD, GBP.


Zwolnienie z opłat:
Na koniec ważna informacja o opłatach i sposobach jak jej uniknąć, nikt z nas bowiem nie lubi płacić bankom drobnych kwot. Mimo iż premie są podzielone na dwie grupy, to opłaty bank dzieli na 3 grupy: 
1. Osoby powyżej 26 lat
ING zwolni nas z opłaty 7 zł jeśli wydamy kartą 300 zł w miesiącu. Innymi słowy wymagane 1000 zł nie warto wydawać za jednym zamachem, co uprawnia nas do zgarnięcia premii. Lepiej jest wydać tysiaka z rozbiciem na pakiety po 300 zł z hakiem na miesiąc. Wówczas unikniemy bezsensownej opłaty za konto.

2. Osoby w wieku 18-26 lat
Osoby w wieku studenckim mają nieco mniejsze wymagania, ale jednak mają. Bank zwolni je z opłaty, jeśli wydadzą w miesiącu 200 zł.

3 Osoby w wieku 13-18
Młodzież jak zwykle ma się najlepiej, bo tutaj wszystko jest za darmo. Co więcej każda z powyższych trzech grup może skorzystać z Konta oszczędnościowego na 2,50% do 100.000 zł na które bank wypłaci nam premię:)

 
Na to konto wpłynie nam premia


Na koniec ważna informacja o miesiącu bankowym, który w przypadku ING nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Bank Śląski wymaga, by transakcje były zaksięgowane w okresie między 29 stycznia a 28 lutego, 29 lutego a 28 marca itd. 

A więc rok rozpoczynamy od pierwszej podwyżki i to w dość konserwatywnym banku co trzeba zapisać na plus. Ciekawe czy na podobny ruch zdecydują się następne banki.
 

1. Regulamin promocji 160 za otwarcie konta Direct w ING
2. Regulamin promocji 160 zł za otwarcie konta Mobi w ING
3. Tabela opłat i prowizji w ING Bank Śląski

7 komentarzy:

 1. Za 100 zł wg mnie za dużo warunków do spełnienia. ROR, OKO oraz kartę do konta, trzeba trzymać do wypłaty nagrody tj. do 16 lipca 2020 r. W każdym miesiącu, żeby uniknąć opłaty 7 zł za kartę, należy dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę min 300 zł. Czyli kartę do konta możemy zamknąć, nie wcześniej niż 16 lipca 2020 r. Przystępując do promocji w styczniu kartą trzeba wydać luty-lipiec 6 miesięcy x 300 zł. wychodzi minimum 1800 zł, czyli więcej niż regulaminowe 1000 zł. Promocji dla tych, co nie mają innych opcji, a zakupy i tak muszą robić. Pozdrawiam wszystkich wisienkowiczów w Nowym 2020 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego najlepiej korzystać z tej oferty pod koniec jej trwania. Tak sobie myślę, czy nie lepiej pisać o niej w ostatnim miesiącu, gdy jest większy sens korzystania z tej oferty.

   Usuń
 2. Czy mogę zamknąć kartę a otworzyć wcześniej kartę mobilna bo ona chyba jest darmowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie. Wg regulaminu w punkcie 12.4 jest zapis:
   'do dnia wypłaty nagrody będzie posiadał Konto otwarte w ramach Promocji wraz z Kartą wydaną do tego Konta oraz OKO'

   Usuń
  2. karta mobilna też jest przecież wydana do konta

   Usuń
 3. Słaba i technicznie upierdliwa oferta.

  OdpowiedzUsuń
 4. ING fui. Myślący tu nie trzymają pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...