wtorek, 21 stycznia 2020

15 zł za Revoluta dla Kowalskiego oraz 200 zł dla firm


Z nową podwójną promocją ruszył Revolut: jedna jest dla każdego i zgarnąć można w niej 15 zł za samą rejestrację, druga dla firm i tutaj zdobyć na start można nawet 200 zł za jeden przelew.

Karta Revolut jest tak dobra, że dziwię się sam sobie, że dopiero niedawno się do niej przekonałem. Jeśli dni konta w każdym banku są policzone, to wygląda na to, że Revolut i Twisto to karty, które będę mieć na stałe.


Na obu kartach nie ma żadnych kruczków ani ukrytych opłat. Na obu dostajemy kasę na start za samą rejestrację: 15 zł w przypadku Revoluta, 50 zł w przypadku Twisto. Różnica bierze się zapewne z marki, bo Revolut jest już powszechnie znany i posiada ją ponad 8 milionów ludzi.

Tutaj zgarniesz 15 zł za świetną kartę Revolut

Powyższa oferta będzie jeszcze ważna przez dwa tygodnie czyli powinna zakończyć się 4 lutego 2020.

Obie karty mają świetny kurs wymiany, więc są idealne do płatności za granicą. Podczas ostatniego wyjazdu do Kataru po raz pierwszy udało mi się nie kupić waluty lokalnej i wszędzie płacić obu kartami, ile na tym można było zyskać opiszę w osobnym poście na PP4.

Revolut nie tylko obsługuje 150 walut po kursie międzybankowy kurs wymiany, ale także nie pobiera opłat za przelewy za granicę. A to coś na czym banki zbijają na nas kasę. Te dwie karty wprowadziły u mnie rewolucję porównywalną z tą, gdy przestałem korzystać z usług tylko jednego banku, gdy byłem ignorowany za bycie wieloletnim klientem.

Tutaj zgarniesz 50 zł za samo założenie karty Twisto


Obie karty są nieco inne, wszak Twisto to karta kredytowa, więc nie musimy dbać o to by na koncie Twisto były jakiekolwiek środki. Z drugiej strony Revoluta można w mig doładować robiąc przelew z podpiętej karty. Pyk i gotowe, bez czekania aż przelew dojdzie. 
Firmy mają jeszcze lepiej, bo zgarnąć na start mogą dużo więcej. Wymagania dla premii są jednak ciut większe, wystarczy założenie konta Revolut dla Biznesu, wybierając jeden z planów z cennika i zasilenie tego konta kwotą 200 zł

Promocyjny dla 200 zł za kartę Revolut dla biznesu

Promocje Revoluta są bardzo krótkie. Promocja dla firm potrwa tylko do 3 lutego 2020.

W przeciwieństwie do banków nie trzeba oczywiście spełniać żadnych dodatkowych warunków, co na chwilę obecną jest bardzo dużą zależą fintechów. Wystarczy samo założenie konta, które od 4 lutego niestety już nie będzie premiowane.


To podobno dzięki Revolutowi mamy w bankach rewolucję w płatnościach za granicą, które do niedawna były prawdziwym eldorado dla banków. Jechaliśmy za granicę, to z góry liczyliśmy się z dodatkowymi opłatami, to był luksus za 'bycie światowcem'. Na pociechę był fakt, że wyglądało to lepiej, aniżeli kłopotliwe przelewy Western Union z ubiegłego wieku.Rodzaje kont biznesowych


52 komentarze:

 1. Jezeli poruszamy sie po strefie EUR, to oferta wielu bankow jest wystarczajaca, bo mamy karty do platnosci bezgotowkowych jak i wyplat z bankomatow za free, jeszcze dodatkowo, jak mamy przychody w EUR, to nie ma specjalnego bodzca do uzywania fintechow. Owszem dla wymiany na iine waluty, sprawa sie bardziej komplikuje w bankach, ale z tego co pamietam to wystarczy miec USD w Aliorze i podpieta karte do tego konta a wszystkie waluty poza GBP i EUR mozemy po kursach MC miec rozliczone do USD.
  A tak sie zapytam, jak masz walute EUR, USD, czy GBP, to jak dziala ta karta Revoulta, chcac wyplacic w Czechach? z jakiej waluty to bedzie rozliczane? zawsze z PLN?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W PLN. Ostatnio płaciłem rialem katarskim. Revolut zaksięgował 6 riali, nad którym widnieje 6,33 zł i tyle mi ubyło z konta. I taką kwotę faktycznie się płaci.
   Inaczej jest w przypadku Twisto, tam system zaksięgował 6,26 zł za tę samą płatność, ale to jest kwota przed księgowaniem, więc jeszcze nie wiem ile ostatecznie przyjdzie mi za to zapłacić.
   Gdybym miał iść drogą okrężną, to bym się nieźle napocił. Po pierwsze kantory stacjonarne nie sprzedają riali, bo to zbyt egzotyczna waluta, więc radzą kupić USD.
   Z ciekawości spojrzałem w Katarze na kurs wymiany i tam euro 3,8 zł a dola 3,5 zł, mimo że waluta polska i katarska to praktycznie stosunek 1:1.

   Usuń
  2. @polcan niekoniecznie tak musi być jak piszesz. Revolut pobierze płatność z konta o największym saldzie. Jeżeli przed wyjazdem do Czech wymienisz większość PLN np. na USD to pobierze z USD.

   Usuń
  3. Nie bardzo Cię rozumiem. Co to znaczy 'z konta o największym saldzie'? Jest tu gdzieś kilka kont?

   Usuń
  4. Polcan w Katarze w kantorze nie ma waluty Kataru ? Coś chyba pokręciłeś tym bardziej,że za złotówki możesz kupić euro i dolara jak piszesz.

   Usuń
  5. Unikam wszelkich jednorazowych walut. Mam beczkę pełnych drobnych z Maroka, Egiptu, Turcji, Kanady, Emiratów, Tajlandii i wielu innych krajów w których byłem i do których nie wrócę, a drobne zostają, bo nie lubię wydawać na siłę (nie wspominając o antycznych walutach jak marka niemiecka i inne, które wyszły z obiegu).
   Po co mi kolejne drobne, które mają wartość muzealną, bo żaden kantor ani bank nie będzie chciał drobniaków. W sumie jest ich tyle, że być może uzbierałaby się niemała kwota za którą dałoby się założyć lokatę.
   Jedyne drobne jakie mają dla mnie wartość to euro, dolary i jeny.
   Dlatego cieszę się, że pierwszy raz byłem za granicą i po powrocie nie wrzuciłem nic do walutowej beczki. Karty Twisto i Revoluta mam nadzieję uwolnią mnie już od drobnych, a w planach mam coraz bardziej egzotyczne waluty jednorazówki.

   Usuń
  6. To ja mam inną strategię, pod koniec imprezy daję napiwki ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich klepaków, kłopot z głowy i każdy jest zadowolony.

   Usuń
  7. Napiwki to bardo dziwna sprawa, niby są dobrowolne, ale przykładowo w Ameryce są obowiązkowe. Jedni nie wydają reszty uważając, że napiwek jest oczywisty bez względu na poziom obsługi, z drugiej strony przewodnik zawsze wyraźnie dawał do zrozumienia, że tyle a tyle napiwku się teraz należy i każdy musiał tyle zostawić.

   Usuń
  8. Ech, Polacy to takie napiwkowe dojne krowy. Zawsze przewodnicy w polskich grupach mówią o napiwkach tylko dziwne, że jak jeździłam na wycieczki np. z grupami niemiecko- czy anglojęzycznymi to żaden przewodnik nie próbował wyłudzać napiwków i nikt z zagranicznych turystów nic nie dawał.
   A co by było gdyby ktoś dał tylko tyle na ile opiera rachunek? upomnieli by się o niego, wyrywali z gardła drobniaki a może kartę w dodatku Twisto?
   Po mojemu napiwek wcale nie jest taki oczywisty. Jeśli jestem niezadowolona to w nosie mam czy się należy czy nie. Jak dla mnie to sprawa uznaniowa, to ja decyduję ile i czy w ogóle.

   Usuń
  9. O to właśnie chodzi i tak powinno być. Tymczasem w moim przypadku było tak, że jeszcze jako student byłem na 3 tygodniowej wycieczce po całych stanach i nigdy nie wiedziałem ile mam zapłacić, bo cena nigdy nie zgadzała się z tym co widniało w menu. Fundusze studenta raczej nie są duże, a kart żadnych wtedy nie było tylko czeki podróżnicze, w efekcie zacząłem się obawiać, czy na koniec treku zostanie mi coś kasy na dojazd na lotnisko. Bardzo niezręczna sytuacja...

   Usuń
  10. Kiedyś to były czasy! żadnych kart, tylko żywa, topniejąca w zawrotnym gotówka. Raz było nawet dramatycznie ale przeżyłam :-)

   Usuń
  11. Druga sprawa to wręcz wymuszanie siłą napiwków. Spróbuj sfilmować lub zrobić zdjęcie zaklinaczowi węży lub nakręcić film z ulicznego grajka w Maroku. Jak skończysz zaraz do ciebie doskoczy grupa z wyciągniętymi rękoma z żądaniem zapłaty za kradzież ich dzieła. Nie ma napiwku to żądają skasowania filmu czy zdjęcia.
   Spróbuj dać miejscowemu w Egipcie smartfona by zrobił Ci zdjęcie. Za zrobienie takiego zdjęcia należy się opłata, zaś Twoje zdziwienie spotka się z agresją. Czy naciśnięcie spustu migawki to rzecz warta napiwku?
   W każdym innym miejscu ludzie zrobią to z przyjemnością i uśmiechem bez żądania zapłaty, więc raczej takiej osobie byłbym skłonny dać napiwek.

   Usuń
  12. Egipt, Maroko to zupełnie inna bajka. Mam zakodowane w łepetynie jak należy a raczej nie należy postępować z tubylcami. Bieda przepotworna więc tę nachalność nawet da się przetrawić.
   Nawiasem pisząc Egipt to było tylko jednorazowe 'wydanie' w przeciwieństwie do fascynującego Maroka.

   Usuń
  13. Każdy ma swój gust, dla mnie to były podobne kraje, ale im więcej krajów arabskich zwiedzisz tym bardziej podejrzany jesteś w Izraelu. Takiej inwigilacji jak w Tel Avivie nigdy nie miałem, zaś cały bagaż został zrewidowany, sfilmowany i oklejony numerami, włącznie z woreczkiem z brudnymi skarpetkami. Przepytywanie dotyczące każdego kraju typu Emiraty czy Turcja wyglądało jak przesłuchanie na policji. Z każdego pobytu trzeba było się tłumaczyć i udowadniać brak powiązań z arabami.

   Usuń
  14. Do Izraela jakosik mi nie po drodze, ale dobrze wiedzieć o tej ich paranoi.

   Usuń
  15. @polcan "Nie bardzo Cię rozumiem. Co to znaczy 'z konta o największym saldzie'? Jest tu gdzieś kilka kont?"
   -> Oczywiście, jeżeli wymienisz np. PLN->USD to przechowujesz USD na oddzielnym koncie do PLN. Idąc dalej - jeżeli płacisz w CZK, a na koncie USD masz więcej środków niż na koncie PLN to nastąpi konwersja USD->CZK i pobrane zostaną USD.

   Usuń
  16. Mówimy o Revolucie? W grudniu płaciłem szeklami, w styczniu płaciłem rialami i zaksięgowane jest wszystko na jednym koncie. Nie widzę tu żadnego subkonta czy dwu kont, chyba, że coś mylę?

   Usuń
  17. jeżeli wcześniej nie wymieniłeś ręcznie PLN na inną walutę to oczywiście wszystko masz zaksięgowane na PLN. Gdybyś wcześniej wymienił PLN np. na ILS to trzymałbyś je na osobnym koncie. Warto tak robić np., gdy planujemy większe zakupy w weekend, gdy Revolut dokłada dodatkowy spread na operacje weekendowe. Wtedy w aplikacji na pierwszym ekranie gdzie masz np. saldo w PLN jest obok kwoty mała strzałka w dół. Kliknięcie powoduje rozwinięcie innych kont niż PLN.

   Usuń
  18. A to cenna wskazówka z której przyznaję szczerze nie zdawałem sobie sprawy.
   Widzę teraz, że mogę założyć dowolne konto do dowolnej waluty nawet z Singapur, gdzie planuję kolejny wyjazd.
   Jest jakiś limit na ilość takich kont? Czy można kasować stare skoro większość krajów to dla nas jednorazówki?

   Usuń
  19. chyba nie ma limitu, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem ;)
   Konta, które były u mnie jako jednorazówki mam po prostu zaszarzone jako nieaktywne. Skoro nie ma limitu ilości kont to nie ma to wpływu na nic.

   Usuń
 2. ...pyk i gotowe, powiadasz. Jak to się robi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czym się je przelew z podpiętej karty?

   Usuń
  2. Przy zakładaniu revoluta podajesz kartę z dowolnego banku, do której konto revolut będzie podpięte. Ja wybrałem kartę w Millennium, więc jeśli chcę zasilić revoluta klikam Dodaj pieniądze, wpisuję kwotę i pobiera z karty płatność na revoluta.

   Usuń
  3. I stała się jasność. Dzięki.

   Usuń
  4. I to działa w czasie rzeczywistym?

   Usuń
  5. Działa. Od razu po kliknięciu w Dodaj pieniądze przelana kasa dolicza się do aktualnego salda.

   Usuń
 3. Jak długo po rejestracji czekaliście na kartę Twisto? Konto mam aktywne od zeszłego czwartku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Długo, nie pamiętam dokładnie, ale nie potrzebowałem na początku karty, więc nie przywiązywałem do tego uwagi, ale na pewno zdecydowanie dłużej aniżeli jeden tydzień.

   Usuń
  2. Mam już przyznany limit w apce i tam też jest opcja aktywacji karty. Rozumiem, że jest tam tylko przedstawiony przykładowy numer karty czy jest to już ten który będę miał na swojej którą otrzymam? To mógłbym ja sobie teraz aktywować czy jednak muszę poczekać na fizyczna dostawę plastiku?

   Usuń
  3. Nie bądź wyrywny z aktywacją karty dopóki nie będziesz jej miał w rękach.

   Usuń
  4. Kartę zamówiłem 23.12 a dostałem do skrzynki 8.01.
   Kolor karty jest zgodny z zamawianym. :)
   Nie potwierdzam też złego kontaktu z twisto - bardzo dobrze korespondowało mi się z nimi w sprawie... nie przyznania punktów. :(
   Szybko uznali reklamację.
   Nie mam problemów z płatnościami w sklepach czy ebay.
   KK

   Usuń
 4. Czy ja dobrze rozumiem, że w koncie free na firmę za wymianę walut doliczają 0.4% od razu, a w zwykłym dopiero od 20 tyś zł (za mniej nie ma doliczeń)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze. Do artykułu dołączyłem na końcu tabelę dla kont: free, grow, scale & enterprise. Tam jest informacja, którą zaznaczyłem na żółto.

   Usuń
  2. To po co zakładać do firm (nawet jak ma się firmę), skoro wychodzi drożej... A w firmowym i tak nie ma darmowych przelewów SEPA.

   Usuń
  3. To pytanie raczej do właścicieli firm, którzy korzystają z Revoluta. Nie znam wszystkich zalet, dostaję jedynie ogólne info o promocji.
   Posiadam tylko ofertę dla Kowalskiego i faktycznie karta Revoluta wyróżnia się zdecydowanie wśród innych kart, więc jej używam.

   Usuń
  4. Też posiadam i jest mega, ale mam też firmę i zastanawiam się czy jest sens zakładać drugie konto. Chętnie poznam opinie, może o czymś nie wiemy...

   Usuń
 5. A kto jest gwarantem środków na kartach Revolut i Twisto?
  Jeśli nikt to śmierdzi to piramidą finansową... no bo skoro nie jadą na spreadach to z czego żyją?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dostał ktoś taką wiadomość od revolut? W marcu prosiliśmy Cię o dodanie do swojego konta paszportu lub dowodu osobistego. Chcieliśmy Ci tym sposobem zapewnić dalszą możliwość korzystania z konta na wypadek Brexitu bez umowy.

  Oczywiście od tego czasu wiele się wydarzyło w kwestii Brexitu. Pomimo że nikt nie jest pewien, co będzie dalej, nadal musimy być przygotowani na odejście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

  Jeśli do tego dojdzie i nie będziesz mieć na swoim koncie dokumentu tożsamości prawidłowego typu, nie będziemy w stanie dalej świadczyć Ci naszych usług. Będziemy zmuszeni ograniczyć Ci dostęp do konta i otworzyć je ponownie po dodaniu przez Ciebie nowego dokumentu tożsamości. W moim przypadku jest to dziwne bo zakładałem konto weryfikując je dowodem osobistym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie dostałeś taką informację?

   Usuń
  2. Tak, 21 stycznia też dostałem taką wiadomość na maila. Nie wiem jeszcze, co z tym zrobić.

   Usuń
 7. Czy ktoś z Was próbował zamknąć konto w dowolnym banku w terminie wypowiedzenia dłuższym niż 30 dni. Potrzebuję zlecić zamknięcie konta w City Handlowym 35 dni przed dokładnie 29 lutego bo wyjeżdżam na urlop gdzie kontakt z cywilizacją będzie ograniczony lub niemożliwy. Zależy mi aby konto było zamknięte dokładnie z ostatnim lutego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz do nich maila, będziesz miał dokładny opis na piśmie.

   Usuń
 8. Uwaga na Millenium.Wpłacałem na konto oszczędnościowe 14.01 a promocja została uruchomiona(po kontakcie z infolinią oraz wizycie w oddziale) od 20.01. Jutro oczywiście składam reklamację.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawrotna w IB 2,6% przy przelewie do milleniun.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieźle skoczyło. W jeden dzień o 0.6%. Czekamy na 2.8

   Usuń
  2. Gdy informujecie o zawrotnej, podawajcie, proszę, także datę regulaminu tej lokaty (nawet jeśli rezygnujemy z założenia zawrotnej, regulamin można pobrać i datę zobaczyć).

   Usuń
  3. Nie było i nie ma zawrotnej na 2,6% (każdy może to sam sprawdzić)

   Usuń
  4. Anonimowy22 stycznia 2020 08:15
   Jak nie było jak była? Widziałem o 6rano. Regulamin z 21.01 2,6%

   Usuń
 10. Z Getin zawrotna teraz 1,9-1,6% (w zależności od długości lokaty).

  OdpowiedzUsuń
 11. CITI pobiera prowizję za doładowanie revoluta przez ich KK. Wiadomo które banki mają podobną praktykę?

  OdpowiedzUsuń
 12. Potwierdzam zawrotna w Idea na 2.60% - przelew do Getin i do Millennium.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...