czwartek, 26 marca 2020

2,70% na lokacie na nowe środki w Getin z fajną datą graniczną


Mamy jakoś ostatnio coraz więcej fajnych lokat. W poniedziałek pisałem o tym, że podczas przelewu na kwotę minimum 10.000 zł z Getin można liczyć na przyzwoitą jak na dziś stawkę 2,70%. Założenie takiej lokaty wiąże się jednak z koniecznością przelewu środków do banku by symulować przelew dla uzyskania tej oferty.


Od dziś nie jest to już konieczne. Nie musimy nic kombinować, bo po prostu lokata na 2,70% jest w oficjalnej ofercie. Jak się można domyślać podobnie jak w przypadku Idea bank jest to lokata na nowe środki.

Tutaj założysz lokatę na nowe środki w Getin

Wiadomo od razu z góry do kiedy będzie ważna ta oferta. Idea bank lubi zaskakiwać i tam nigdy nie wiadomo jak długo oferta będzie na stronie głównej. Getin jest bardziej przewidywalny i tutaj wiadomo, że lokata potrwa do 9 kwietnia 2020.

Co różni tę lokatę od omawianej w poniedziałek? Przede wszystkim nie trzeba posiadać aż 10.000 zł by zakładać lokatę. Tutaj minimalna kwota wynosi zaledwie 500 zł, więc to oferta praktycznie dla każdego. Ale uwaga: można założyć tylko 3 takie lokaty.

Różni je też termin składania wniosku. W nowej ofercie mamy nawet aż 7 dni na wpłacenie środków na lokatę od momentu złożenia wniosku. W Idea bank jest zupełnie inaczej, środki bowiem muszą być na koncie. Innymi słowy oferta tak naprawdę potrwa nawet do 16 kwietnia.

Pytanie podstawowe to względem jakiego dnia liczone są nowe środki? W Idea bank reguła jest stała i zawsze przypada na 20 dnia poprzedniego miesiąca, czy podobnie jest też w Getin?

Okazuje się, że nie. O dziwo bank sprawdza saldo na 18 marca 2020 czyli całkiem niedawno bo tydzień temu. Ba nawet ja załapuję się na tę lokatę, bo zerowałem tutaj konto oszczędnościowe w ubiegły poniedziałek czyli 16 marca.

Podobnie jak w Idea bank mamy tutaj różne stawki. Najciekawsza jest oczywiście tytułowa, ale obowiązuje ona na zaledwie miesiące. W sumie wygląda to tak:
 • 2 miesiące: 2,70%
 • 3 miesiące: 2,30%
 • 6 miesięcy: 1,40%
jak widać im dalej tym tragiczniej. Ciekawa jest zatem tylko pierwsza opcja, która o dziwo jest równoważna z lokatą mobilną, gdzie też od niedawna mamy 2,70%. Zresztą za kilka dni kończy mi się ta lokata...

Mamy zatem kolejną miłą niespodziankę z której skorzystają zapewne osoby, które wypełniły już po korek lokaty w Idea bank:) 

Regulamin lokaty na nowe środki w Getin edycja XX

29 komentarzy:

 1. Czy można założyć tę lokatę, nie posiadając konta ROR, karty i nie mając dostępu do bankowości internetowej ani telefonicznej? Co się będzie działo po zakończeniu lokaty, czyli czy będzie można w jakiś sposób odzyskać te środki, nie udając się do oddziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile pamiętam w każdej edycji można było zakładać tę lokatę, zaś zwrot środków wraz z odsetkami następował po zakończeniu lokaty na konto z którego dokonano przelewu.

   Usuń
 2. a przy próbie przelewu GETIN - inny bank nadal wyskakuje oferta 2,7% na 3msc? i tez można tylko 3 lokaty założyć? ma ktoś regulamin?

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj coś słabiuteńko z tym oprocentowaniem w GB, w IB 3,2% a tutaj max 2,7% z wielkim bólem, warto dodać, że Lokata Tradycyjna w GB teraz już tylko do 1,4% a wczoraj jeszcze była do 2,5% .

  OdpowiedzUsuń
 4. Jutro i pojutrze kończą mi się mobilne na 3% w Getinie. Jak Idea Banka utrzyma 3,2% to przewalę do nich. W sumie to i jeden trup i drugi trup to co za różnica. Ryzyko takie samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie ryzyko? jak runie getin to runie wszystko. Klienci tych banków i tak będą w pierwszej kolejności bo będą pierwsi w kolejce do wypłaty :-) Dziś, gdy Glapa włączył drukarkę to dopóki nie ma inflacji zadrukować może wszystko byle miał podkładkę w postaci obligacji, kredytów czy co tam bank ma w papierach. Teraz nawet Niemcy planują złamać własną konstytucję w zakresie limitu zadłużenia
   MM

   ps. Roubini dziś przestrzegł przed ryzykiem stagflacji w długim wieloletnim terminie. Na razie deflacja się zapowiada więc brać długie lokaty na najwyższy %, ale jak się nie opamiętają z drukowaniem i a kryzys się nie skończy to inflacja zacznie rosnąć a stóp nie będzie jak podnieść

   Usuń
  2. """bo będą pierwsi w kolejce do wypłaty""" z czego??? z BFG? Toż BFG to nic innego jak tylko Skarb Państwa, który był i jest pusty jak bęben turecki, a tu jeszcze czerpią 22 miliardy na tarczę aconto dochodów, których nie ma... Zaczyna się dodruk pustego pieniądza. WSZYSTKO zależy od tego, ile czasu potrwa pandemia? Jeśli do wakacji to może straty da się odrobić w okresie do 5 lat ale jak wirus będzie dręczył gospodarkę do końca roku, to wszystko pójdzie w p..du. Wiadomo, człowiek przetrwa każdą biedę ale pytanie kiedy odbije straty. Nie zazdroszczę kredyciarzom i alimenciarzom bo tym banki ani mamusie nie odpuszczą ani grosza.

   Usuń
 5. Czy dobrze widzę, że nie mając konta w Getin Banku przy wypłacie zakończonych/ej lokat/y obowiązuje limit 200k dziennie? Można to ograniczenie jakoś przeskoczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby wypłacić kwotę powyżej 200 tys. zł, należy udać się do oddziału Banku.

   Usuń
 6. Dlaczego Idea rzuciła lokaty 3,2%? Dlatego, że kończą się roczne lokaty bodajże na 3,9% i muszą mieć nadwyżkę na odpływ gotówki. Lokaty 3,2%/2m i 3%/3M będą się kończyć przed wakacjami i Idea wyciszy oprocentowanie najpierw z 3,9% na 3,2%, a od wakacji zjedzie poniżej 3% i to grubo bo umówmy się ale konkurencji nie ma żadnej. To ostatnie podrygi "wyższego" oprocentowania. Skoro banki zrobią kredyty 3-6M bez rat to czym będą płacić za lokaty??? Oczywiście koronawirus się nie poddaje i jeszcze mogą dziać się cuda jakich świat nie widział. Oby nie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty roczne w IDEI będą zapadać dokładnie od 8 kwietnia - do 14 maja. Mam wydrukowany jej regulamin, więc wiem kiedy ruszyła promocja, a jeden z Was pisał w komentarzach, że w ostatnim dniu, kiedy jeszcze była w ofercie udało mu się ją założyć i był to właśnie 14 maja. Tak więc ewentualny odpływ kasy z tych lokat jest dopiero przed nami. IDEA tak jak piszesz może już "za wczasu" zabezpieczać się na ten moment, ale na pewno też jest to pokłosie wycofywania z banku kasy - przez tych bardziej spanikowanych obecnym wirusem i sytuacją z nim związaną.

   Usuń
  2. Kasę ze wszystkich banków przez moment ludzie wycofywali ale tylko Idea i trochę Getin podniosły oprocentowanie. Reszta banków jedzie w dół albo od dawna siedzi na dole i nie ma z czego już zjeżdżać. Akurat Idea w ostatnim tygodniu na giełdzie nawet się ustabilizowała a lokaty na 3,2% rzuciła.

   Usuń
 7. a przy próbie przelewu GETIN - inny bank nadal wyskakuje oferta 2,7% na 3msc? i tez można tylko 3 lokaty założyć? ma ktoś regulamin?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jackowski? Przede wszystkim roczne to 3,5% - mi zapadają w połowie kwietnia. Po drugie, w wakacje to może być armagedon, setki tysięcy, może miliony zachorowań, o jaki Ty wyciszeniu piszesz? Zachorowania to nie problem, problemem jest, że stopniowo odsuwani sa (do kwarantanny) medycy ratownicy, lekarze, może okazać sie,że w wakacje nie ma kto leczyć.... Sądzę, że dzis $ po 4,5 zł to okazja... zobaczymy co bedzie -jak piszesz- w wakacje...

  OdpowiedzUsuń
 9. Jackowski od $$$$US W USA mogą mieć problem z opanowaniem wirusa większy niż gdziekolwiek indziej na świecie. I wtedy USD będzie leciał na pysk. Amerykański Donald tymi bilionami $$$ koronawirusa nie wypędzi. Jedynym ratunkiem pozostanie chiński juan i sowiecki rubel. Tak czy siak %lokat w PL będzie spadało bo po co płacić odsetki od depozytów jak i tak ludzie muszą trzymać złocisze w bankach bo nawet wydać ich nie ma gdzie.
  Świat czeka na cud bo na razie ratunku nie widać.
  Osobiście połowę środków mam w %%US w skarpecie, a połowę PLN w bankach. Całości przewalutować na $$$ też się obawiam bo nie wiadomo w jakim to pójdzie kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś przelew na większą kwotę z Aliora do Idea bank skutkuje ofertą lokaty na... 0,7%. Okropne:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli to i tak w promocji, więc lepiej niż normalnie ;) Brak słów na to co te "państwowe" banki wyprawiają. To właśnie Pekao i Alior jako 1-sze zareagowały obniżką na lokatach po decyzji RPP. Dlaczego jak jeszcze "wieki" temu stopa procentowa szła do góry - to banki tak szybko nie reagowały? Podobnie Glapa - jak inflacja rosła i podeszła aż pod 5% - nie myślał nawet o podwyżce stopy, ale przy walce ze skutkami wirusa - od razu bez zawahania ruch o 0,5p.p. w dół, a to i tak dopiero początek... :(

   Usuń
 11. Z kończącymi się lokatami na 3,5% w IB będzie pewien problem. Jeśli pojawią się jakieś nowe fajne lokaty to będą to lokaty na nowe środki. A więc kasy z zakończonych lokat nie będzie można tam wpakować. Dlatego uważam, że w kwietniu pojawi się fajny procent bez ograniczeń do tylko nowych środków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak może właśnie być. Wtedy trzeba liczyć na to, że dadzą dobrą propozycję Zawrotnej, a nawet jak nie - to ja mam inny plan. Moje roczne w IB kończą się 17 kwietnia. Prawie do końca maja mam w mBanku KO na 2,7% z dużym limitem. Jak nic ciekawego nie będzie na zawrotnej - to ewakuuję kasę właśnie do mBanku. Już 1-ego maja - te środki dla IDEI będą "nowymi" i załapią mi się na ewentualną dobrą ofertę "na nowe środki" ;)

   Usuń
  2. to zalezy kiedy Ci się kończą. Mi akurat 18.04, a badanie jest kazdego 20... Problem, że 18 to sobota, teoretycznie mozna dwa płatne ekspresy zrobić, ale wrzuce na beztroską do poniedziałku rana, a raniutko wytransferuje na zewnątrz. Wprawdzie bedzie to juz 20 ale saldo liczy sie na koniec dnia. Jeżeli nic sie nie pojawi w Idei, to uzupełnię wszystkie KO, bo sa teraz puste , a kasa z nich siedzi na 3,2% :)

   Usuń
  3. U mnie jak na złość kończą się 25 kwietnia :(

   Usuń
 12. A jak wyglada kwestia ko w Getinie? Jakie jest oprocentowanie, na ile czasu i przede wszystkim na kiedy liczone są nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
 13. a czy przy próbie przelewu GETIN - inny bank na ponad 10tys nadal wyskakuje oferta 2,7% na 3msc na lokacie Specjalny Procent? i tez można tylko 3 lokaty założyć? ma ktoś regulamin tej lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy zmiana o% konta oszcz w ramach korzysci w Alior banku "wyzsze o% na ko" moze bys podstawa do natychmiastowego zamkniecia konta jako zmoana w TOiP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo to oprocentowanie mialo wprost zapisana date waznosci i bylo zmienne

   Usuń
 15. Może nie jest rewelacyjnie, ale zawsze coś i na plus dla klientów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Specjalny Procent przy przelewie z GNB nadal 2,7% i 3 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 30 marca 2020 10:50 To jest atrakcyjna lokata. Sprawia ona jednak, że nie będzie można w czasie jest trwania skorzystać z EKO (chyba że będzie założona na mniej niż 100 tys.).

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...