poniedziałek, 30 marca 2020

Nowa rzeczywistość


W wyniku panującej pandemii nasze życie z dnia na dzień uległo diametralnej zmianie. Mamy obecnie okres adaptacyjny w którym musimy przygotować się do zupełnie innego funkcjonowania niż dotychczas i nie wiadomo jak długo taka sytuacja będzie miała miejsce.

Konieczność przejścia na pracę zdalną powoduje, że nieco mniej czasu mam na prowadzenie bloga. Nie oznacza to jednak, że zaprzestanę jego prowadzenia. Wszak nowa sytuacja wymusza wręcz pracę zdalną, a właśnie do tego blog nadaje się doskonale.


Pandemia wprowadza niemałe zamieszanie w organizacji. Nic dziwnego, że w chwili obecnej mamy mniej promocji, wszak banki muszą zrewidować tegoroczny budżet przewidziany na akcje promocyjne i prawdopodobnie w każdym banku ulegnie on znacznej redukcji.

Kończące się zaś promocje, uległy niesamowitemu wydłużeniu. Całe szczęście jednak, że nie zostają one wycofane. Niedawno pisałem o moim wniosku o darmową stówkę za Diners Club i dopiero niedawno dostałem dość zaskakującą odpowiedź.

Okazuje się, że o kartę Diners Club, za której wyrobienie dostajemy stówkę na start, uzyskać jest bardzo łatwo. Przed złożeniem wniosku o nią czekałem na ograniczenie limitu w Citibank o czym pisałem w osobnym artykule, właśnie po to by nie mieć problemu z uzyskaniem tej karty.

Odpowiedź z Diners Club


Na maila dostałem ostatecznie potwierdzenie o przyznaniu karty z limitem... 10.000 zł. To duże zaskoczenie, wszak posiadam już 3 karty kredytowe w swoim portfelu i nie sądziłem, że uda mi się pozytywnie zawnioskować o nową.

Limit jest oczywiście za wysoki, wszak karta służyć będzie praktycznie tylko do zgarnięcia premii, a nie do płacenia. Jak się dowiedziałem najniższy limit jaki możemy dostać wynosi 2000 zł. Wystarczy w tym celu odpisać na maila z prośbą o przyznanie niższego limitu.

Co więcej, jak się przed chwilą dowiedziałem, to jaki mamy limit nigdzie nie jest odnotowane, więc rzekomo to jaki mamy limit nie wpływa na naszą zdolność kredytową. Mimo to choćby dla świętego spokoju warto mieć jak najniższy limit na tej karcie, nawet jeśli będziemy ją posiadać tylko kilka miesięcy.

Jedna z ostatnich promocji

Dla przypomnienia promocja z praktycznie darmową stówką potrwa tylko do jutra, przypomniałem ją w weekend na PP4. Kto wie czy to nie jest jedna z ostatnich tego typu akcji w nowej rzeczywistości.

Tutaj zgarniesz premię 100 zł za kartę Diners Club za samą rejestrację

Do niedawna dochody z promocji jakie opisywałem na blogu przekraczały zyski z topniejących lokat. Nadchodzi jednak recesja i wszystko wskazuje na to, że będzie ona dotyczyła także akcji specjalnych czy zwykłych promocji bankowych.

Ciekaw jestem kiedy dostanę nowe informacje o aktualnych promocjach. Nie spodziewam się jednak, by sytuacja szybko wróciła do normy, wszak apogeum pandemii dopiero przed nami...

41 komentarzy:

 1. Stwierdziłem,że skopiuję mój wpis z wątku o lokacie idea Bank tutaj,będzie bardziej widoczny:
  "A ja mam do Was takie pytanie. Czy nie obawiacie się konfiskaty Waszych oszczędności w związku z "ratowaniem" systemu bankowego? Bo po wygranej Dudusia wszystko jest możliwe. Rozmawiałem ze znajomym i ucieka z kasą z banku,może nie dziś,natychmiast,ale przed wyborami. Twierdzi,że po wyborach wszystkie te obietnice i tarcza antykryzysowa pękną,jak bańka mydlana. Teraz jest gra pozorów. Jakie są Wasze opinie na ten temat,bo sam nie wiem,co myśleć,wszedłem w tą lokatę na 3,2%,ale nie wiem,czy jej nie zerwać."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie boję się, nie sądzę aby wywołało to aż taki kryzys. Do wakacji sytuacja znacząco się uspokoi.

   Usuń
  2. Do Zenek: to ten kumpel chyba nie ma za dużo kasy i nie powinien się martwić, bo jak sobie np. wyobrażasz ucieczkę z banku z pół milionem, albo milionem? co będziesz wypłacał i włożysz pod poduszkę?

   Usuń
  3. Nie ma co panikowac, PLN wydrukuja ile potrzeba, takze na kontach bezpieczniejszy niz pod poduszka i jakis procent daja. Jedynie, jak pandemia sie przeciagnie, to bedzie kolejna fala wyprzedazy PLN. U nas nie zadnego systemu realnej pomocy bezrobotnym, jak w innych krajach,stad obawiam sie, ze jak miliony beda bez pracy, to wtedy moze zaczac sie problem, bo ludzie wyjda na ulice(glodny czlowiek nie ma nic do stracenia), stad "wladza", tak sie boi scenariusza duzej ilosci bezrobotnych.
   Pomoc pojdzie do duzych korporacji a te i tak beda zwalniac i agonia sie tylko przedluzy. Lepszy wydaje sie system amerykanski, gdzie pracodawcy zwalniaja na potege i jak wszystko sie uspokoi to nie sa obciazeni balastem wynagrodzen, moga szybciej stanac na nogi i przyjmowac ludzi. Tylko w USA jest system pomocy ludziom a u nas panstwo pompuje kase w Urzedy pracy, tylko nie w ludzi.

   Usuń
  4. Zenku,
   nie panikuj Waść, bo forsę stracisz bardzo szybko (i to bynajmniej nie przez konfiskatę, lecz przez to, że przegrasz ze swoimi emocjami).

   Współczuję Ci głupiego znajomego - radzę Ci zerwij tę znajomość, bo Ci szkodzi.

   Usuń
  5. do Zenek 30 marca 2020 10:32 Nie obawiam się. Martwić może zaś podwyżka cen produktów, które zaspokajają nasze podstawowe potrzeby życiowe. Oburza nadto ogromny wzrost cen materiałów sanitarnych (dezynfekcyjnych, maseczek, rękawiczek itp.).

   Usuń
  6. Typowy wpis trola z PO Dlaczego nie napisałeś że jak wygra Kidawa to kolega po wyborach zabiera kase bo jej nieudaczne sprawowanie urzędu doprowadziłoby do katastrofy?

   Usuń
 2. Czy zawrotna w Idea Bank jeszcze jest i na jaki %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tydzień temu była na 2,5% przy przelewie do GB.

   Usuń
  2. do hiki 30 marca 2020 12:49 Kilka dni temu pisał ktoś, że jest na 2,7%. Ja sprawdzę to za 2 dni. Dam wówczas tu znać.

   Usuń
 3. Santander Bank miał w walutach lokatę na dolaraUS 6M/1,5%, a od 25 marca wszystkie waluty na dowolny okres czasu zrobił na 0,01% czyli walut nie chce. Też ciekawa polityka na trudne czasy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obyście mieli rację... Kaczor dąży do dyktatury i po trupach,łamiąc lub naginając prawo,a ta pandemia może dać pretekst do totalnego zamordyzmu. Ciekawe,jak to się potoczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zenuś, Ty za dużo główkujesz. Pójdź na spacerek, poczytaj książkę, zacznij medytować o miłych sprawach, porozmawiaj z kimś miłym przez telefon. No i chlapnij sobie piwko w celu rozluzowania myśli.

   Usuń
  2. Kaczora to w maju może już nie być.

   Usuń
  3. Zenek a czym tu się martwić. Dla mnie najważniejsze w tej chwili to jest przeżyć i tyle. Swój kapitał budowałem w 10 lat, przyjdzie kryzys i nawet jeśli stracę całość, to sobie wszystko odbuduję i tyle. A jeżeli będzie tak jak mówisz zamordyzm to bez żalu pożegnam się z naszym krajem. Jest tyle fajnych i pięknych miejsc na świecie, gdzie będzie można sobie ułożyć życie na nowo.

   Usuń
  4. Uczcie się, drogie Waści AT.
   I na GPW, mości Panowie*

   *jeszcze nie dziś, ale wkrótce jak się denko uklepie.

   Usuń
  5. @do Zenek. Kaczor podobno jeździ czarną wołgą i wypija krew z dzieci.

   Usuń
  6. Zenek. Precz z Dudusiem. Uratuje nas ''entelegętna i elokfętna'' Kidawa.

   Usuń
 5. Szanowny Kolego! Mniej TVN i Gazety Wyborczej! Co nie znaczy , żeby bezkrytycznie wierzyć władzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie TVN to pewnie TVP co? Z deszczu pod rynnę..

   Usuń
  2. do Anonimowy30 marca 2020 15:03 Warto oglądać TVN24 i wyciągać wnioski. Widzę, że bardzo aktywnie dyskredytujesz dziś nasze komentarze. Tu polityka sensu stricte nie jest mile widziana, zwłaszcza ta w wydaniu obecnie rządzących.

   Usuń
 6. pada snieg za oknem,kto wygra -nie ma znaczenia ,ekonomicznie dostaniemy w doope ,a na plus padna te wszystkie pseudo firemki ... i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę, że tyskomatołki tutaj też trafiły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, pandemia tuskowa dosięga wszędzie.

   Usuń
 8. ...tymczasem lokata na nowe środki w IB spadła o 0,2% i wynosi teraz max 3%.

  OdpowiedzUsuń
 9. W Getin Bank podczas przelewu pieniędzy do innego banku pojawia się propozycja ("przerwij realizację przelewu") Lokaty Specjalny Procent - oprocentowanie 2,7% na 3 miesiące od 10 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie w temacie. Od jutra spada promocyjne oprocentowanie do kwoty 30k zł na KO w Banku Pekao do 2,5% :(

  OdpowiedzUsuń
 11. A wracając do tematu Aliora. Ktoś już ogarnął czy Revolut wystarczy na obrót kartą do promocyjnego oprocentowania?
  Fik

  OdpowiedzUsuń
 12. "Nie w temacie. Od jutra spada promocyjne oprocentowanie do kwoty 30k zł na KO w Banku Pekao do 2,5% :'

  Nie dotyczy już założonych kont promocyjnych.

  (1. Przedmiotem Promocji jest promocyjne oprocentowanie środków zgromadzonych na:
  1) Koncie Oszczędnościowym Uczestnika Promocji w wysokości 3,00% (słownie: trzy procent) w skali roku przez okres 120 dni, licząc od dnia zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie promocyjne jest naliczane do wysokości kwoty 30.000 złotych, a oprocentowanie salda powyżej 30.000 złotych jest naliczane w wysokości określonej w umowie o Konto Oszczędnościowe,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie dotyczy to tych osób, które już przystąpiły do promocji. Chodzi mi ogólnie o tendencję do obniżania % w bankach po decyzji RPP.

   Usuń
  2. Jak założę konto dzisiaj to załapię się na promocję 3%?

   Usuń
  3. Zwykle liczy się wpłata kasy by uruchomić promocję. Więc jeśli zdążysz powinieneś mieć zagwarantowane owe 3%.

   Usuń
 13. Tmobile obniży promocję KO. Z 3 do 2.5% Cięcie bedzie tez na wysokości salda promocji.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, kwota maksymalna spada z 50k do 30k zł.

   Usuń
  2. Szkoda, bo to takie konto, jakie lubimy najbardziej, czyli bez żadnych warunków.

   Usuń
 14. do hiki 30 marca 2020 12:49 Nie ma już propozycji zawrotnej W IdeaBanku.

  OdpowiedzUsuń
 15. "...epicentrum pandemii dopiero przed nami"
  Dobrze jest znać znaczenie słów, których się używa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, miałem na myśli oczywiście apogeum. Dzięki za zwrócenie uwagi.

   Usuń
 16. 1.4.
  IB lokata nowe środki na 2m już tylko 2,80 proc
  Prima aprilis ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Lokata na nowe środki w IB już tylko max 2,8%.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...