piątek, 20 marca 2020

Podwyżka do 2,90% na lokacie na nowe środki w Idea bank


Po dużej niespodziance w Idea bank na początku tygodnia przyszła kolejna, chociaż mała niespodzianka na koniec tego tygodnia. Tydzień zaczęliśmy od fajnych 3,20% na lokacie, kończymy zaś na ciekawym 2,90% dla nowych środków.
Jeżeli pierwsza oferta wywołała euforię, to druga jest już tylko ciekawostką. Skorzystać mogą na pewno wszyscy Ci, którzy nie zdążyli się załapać na 3,20% które w ofercie było zaledwie 31 godzin.

Jak wyglądają stawki obecnie? Identycznie jak w poniedziałek, tyle że o 0,30pp mniej. Mamy więc:
 • 2 miesiące: 2,90%
 • 3 miesiące: 2,70% 
Euforii zatem nie ma, bowiem nie opłaca się w takim przypadku przelewać swoich środków czy to z Aliora, gdzie przynajmniej do końca marca mamy bezproblemowo 3% czy z licznych kont w WBK, gdzie też stawka jest wyższa.

Jeśli jednak macie kasę na kontach w Millennium czy Getin, a te banki są bez wątpienia dziś najbardziej popularne, to na pewno warto przelać je do niebieskich. Dla wielu z pewnością pozwoli to wyczyścić saldo i załapać się w pełni na zerowe saldo na start nowej promocji.

Muszę jednak przyznać, że czas zaoferowania oferty w obu przypadkach był niefortunny. W poniedziałek zdążyłem uruchomić dwie oferty w Alior oraz w Millennium przelewami z Getin, gdy pojawiło się 3,20%. Oczywiście ewakuowałem się z tych banków do IB, ale uruchomiłem sobie promocje na dwóch KO.

Wczoraj zaś przelałem dodatkowe choć niewielkie środki do Millennium, nie spodziewałem się bowiem, że w IB będzie jeszcze coś ciekawego. A tymczasem drugi raz oferta pojawiła po niewczasie, gdy nie opłaci mi się już przelewać środków z Millennium, gdzie kolejny przelew kosztowałby już 7,50 zł.


Na koniec warto przypomnieć fakt, że lokata na nowe środki z definicji wymaga świeżej kasy, która obliczana jest na 20 dnia poprzedniego miesiąca czyli w obecnym przypadku na 20 lutego 2020.


Stawka 2,90% to już akceptowalne oprocentowanie biorąc pod uwagę logikę. Daje bowiem nieznacznie mniej niż lokata dla nowego klienta, którą widzimy na powyższym screenie. Jeśli więc nigdy dotąd nie miałeś niczego w Idea bank warto skorzystać z jednorazowej oferty.

Tutaj założysz lokatę Happy Pro jeśli jesteś nowym klientem

Lokata na nowe środki nie ma ograniczeń. Co prawda ograniczeniem jest milion, ale dla nas górnym limitem jest 100 tysięcy euro czyli tyle ile wynosi gwarancja BFG. Happy Pro pozwala wpakować mniej więcej połowę z tej kwoty czyli 200.000 zł.

Ciekaw jestem jak długo tym razem będziemy widzieć 2,90%. Po ogłoszeniu obniżenia stopy RPP o 0,50 pp tyle samo obniżono na lokacie w Idea bank i zamiast 3,20% zobaczyliśmy 2,70%. Od kwietnia większość z nas będzie pewnie likwidować konto na 3% w Alior, ale wątpię czy do tego czasu będziemy mieć dalej 2,90%...

50 komentarzy:

 1. Boszesz... Fajne to ... gdyby nie cała sytuacja wokół. Czuje się jak za dawnych dobrych lat - tyle że przy tej inflacji to jakby chusteczka na otarcie łez. uwielbiam ciułać na lokatach, ale to staje się już chore żeby zebrać o 3% przy inflacji 5%.
  ps. Wieszcze krachów - w tej chwili Glapa może zadrukowac każdy problem banku praktycznie. Problemem jest to jaką wartośc bedzie miało to co wydrukuje. Jeśli będzie jakiś mega kryzys to zemsci się brak woli przyjęcia w PL twardej waluty. Okazuje się że coś za coś choć i tak nie wiadomo co z Euro będzie, ale ilość długu wyemitowanego w Euro sprawia że upadek tej waluty jest praktycznie niemożliwy bo świat by się rozpadł i nic już nie bedzie miało znaczenia.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż... Złych wieści ciąg dalszy. W kwietniu/maju analitycy bankowi zapowiadają prawdopodobne dalsze obniżki stóp. jest super. Glapiński nas zniszczy po prostu. Ulżę sobie i napiszę: pisałem o tym od 2 lat. Inflacja ma spadac tylko wiadomo co to za liczenie inflacji. Każdy ma swoją.
   MM

   Usuń
 2. Wbrew pozorom uważam, że strefa Euro się jakoś tam wybroni. Wzrośnie napewno dosyć drastycznie bezrobocie, pensje polecą w dół i takie tam. Ale waluta się wybroni bo Christine Lagarde jest dosyć wstrzemięźliwa. Zaś co nas się tyczy, to obniżenie przez tych z RPP stóp procentowych akurat w tym momencie miało na celu świadomą dewaluację złotówki, aby popchnąć ciułaczy w kierunku obligacji. To dopiero wstępna faza, ja myślę że Euro spokojnie dobije w przyszłym tygodniu do 5,00 może 5,50 zł. Będą wypuszczać nowe obligacje, stare rolować. I tu pytanie czy na końcu państwo będzie wypłacalne. Jeśli nie będzie zwrotu w polityce, tzn. drastycznych oszczędności, całkowitej likwidacji socjalu, wzrostu wieku emerytalnego, zawieszenia Vatu na parę miesięcy, myślę że gospodarka tak solidnie gruchnie, że będziemy wszyscy znowu dobrowolnie jeździć na zbiory truskawek i szparag do Niemiec. RPP popełniła gigantyczny błąd, bo to nie dostępnosc do kredytowania czy tymczasowe spowolnienie jest dziś problemem. Tylko nagły zewnętrzny impuls gospodarczy, wywołany pandemią , wydarzeniem niezależnym od stóp procentowych. Weźcie kupcie sobie spory zapas chipsów i piwa, i obserwujcie jak w kinie najszybszy zjazd naszej śmieciowej już waluty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co zrobiła RPP to zastąpiła ministerstwo finansów. Złamała konstytucję finansując de facto budżet. Złamała ustawę o nbp działając jak trzecia ręka Morawieckiego lekceważąc inflację i stabilność waluty. Chodziło o ratowanie rentowności obligacji czyli znów pomaganie rządowi.Ratowanie płynności firm i banków odbywa się przez operacje repo i LTRO choc w polskich warunkach trudno to tak nazwać. Obnizka stóp bankom wręcz zaszkodziła.
   No ale mamy Glapińskiego - drugiego prezesa PIS w tej chwili a ni przezesa NBP. Najnowszy kwiatek

   "Adam Glapiński w artykule dla Rzeczpospolitej zapewnił, że ten ostatni instrument będzie wprowadzony a podjęte przez NBP działania powinny zapobiec trwałemu wygaszeniu inflacji poniżej celu "
   Czyli chce niskich stóp i inflacji. Kolejna obnizka jest właściwie pewna. Morawieckiemu wzrosnie dochód z Vat. Implikacje dla oszczędzających oczywiste.
   MM

   Usuń
  2. Chyba nie masz racji.. Kurs euro czy usd to w obecnej chwili oderwanie od jakichkolwiek danych makro..Pożar, nerwy finansjery itp. Piszesz o czynnikach (wiek emerytalny, vat itp), które mają znaczenie długoterminowe dla normalnie funkcjonującej gospodatki ale absolutnie w dzisiejszej sytuacji nie mają znaczenia. Kurs euro i usd w sytuacji zamknięcia granic, barier handlowych przepływu ludzi jest tak samo ważny jak kurs norweskiej korony, która mocno traci do PLN i co z tego? Dopóki do strefy euro swobodnie niepojedziesz nic tam nie kupisz i nic tam nie sprzedasz to kurs to tylko zapis w tabelce. Teraz finansiści martwią się o zagospodarowanie funduszy utopionych w krajach, a w nieco dłuższej, ale nadal krótkiej, perspektywie znaczenie ma samodzielność izolowanych rejonów. I tu widzę naszą szansę.. W Niemczech płacz i lament bo właśnie nie będzie komu zbierać szparagów, pilnować starszych, zbierać śmieci. Nie dotyczy to już pracowników z Polski bo oni już tego nie robią.. Jeśli wygenerujemy popyt wewnętrzny i będziemy samowystarczalni - paradoksalnie nasza dosyć prymitywna gospodarka (rolnictwo, przetwórstwo) jest nastawiona na kluczowe w obecnej chwili potrzeby to może waluta odbić i w mojej ocenie tak się stanie

   Usuń
  3. Przecież obrót towarami nie jest wstrzymany. Jak już wszyscy "wczasowicze" wrócą do Polski, to korki na granicach się zmniejszą i obrót PLN/EUR będzie się odbywał. Także tego, krótkowzroczna decyzja NBP...

   Usuń
  4. Jaki obrót towarami? Transporty żywności leków itp. fabryki stoją ludzie na urlopach kwarantannie.. oczywiście że nie ma kordonu sanitarnego i blokady. Jest znaczne kluczowe dla rynku kapitałowego ograniczenie..

   Usuń
 3. Dla 100 tys na 2-mies. to roznica 27zl, toz to lepiej zapisac sie do jakies tam promocji, gdzie daja 200 czy 300zl. Na kocie oszcz. mam dostep do srodkow w kazdej chwili i taka roznica mnie nie przekonuje. Przy trwalej dewaluacji PLN (a to jest w zamysle RPP), lepszym wyborem sa obligacje SP zalezne od inflacji dla dluzszego trzymania PLN a nie lokaty bankowe, konta oszcz., jak najbardziej tak bo pieniadz mamy dostepny dla biezacych wydatkow a oprocentowanie bardzo zblizone do lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem w tym, że Idea nigdy nie oferuje promocji konta z premią, dlatego bez skrupułów założyłem tu nowe konto na chybcika dla 3,20%.

   Usuń
 4. 19 założyłem lokate na nowe na 2,7 gdy ją dziś zerwie i założę nową na 2,9 , czy dalej to będą nowe środki ?  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli definicja nowych środków jest dalej na 20 lutego, to nie powinno być z tym problemów. Po zerwaniu dalej spełniasz warunek

   Usuń
  2. W IB lokaty znowu 3,2 i 3,0%

   Usuń
 5. Polcan na jakiej zasadzie zakłada się liczne konta w WBK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WBK już dawno zmienił nazwę na Santander, ale pozostały chociaż po nim liczne konta, których czerwoni niestety już nie oferują.

   Usuń
  2. Te konta w WBK nosiły nazwę 1|2|3. Można je było zakładać w dowolnej ilości z oproc. 3% dla kwot w przedziale 2000-3000 zł. Warunek aby były bezpłatne: trzeba w każdym miesiącu zapewnić wpływ min. 2000 zł. Po przejęciu WBK przez Santandera nic się nie zmieniło i kto je założył do dziś korzysta z owych 3% przy nielimitowanej ilości przelewów z każdego, co jest dosyć atrakcyjne (działają jak ROR). W ofercie dawno ich już nie ma.
   Mam z żoną 10 szt. takich, a służą jako lokaty (łącznie na 30000 zł). Wpływy zapewnić łatwo wzajemnymi przelewami raz w miesiącu pomiędzy małżonkami.

   Usuń
 6. Tym razem zdążyłem. Poświęciłem 15 PLN na sorbnet i kasa w ciągu kilku minut była z mBanku w IB. Dla dużej kwoty i tak się opłaca :)
  Dzięki Marcin za info !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie załapałeś się na 3,2%

   Usuń
  2. Na przyszły raz postaram Ci się wysłać info na maila, jeśli kiedykolwiek się jeszcze taka gratka pojawi, żebyś zdążył.

   Usuń
  3. Arku, czy SORBNET za 15zł jest jakoś limitowany kwotowo?

   Usuń
  4. TomTom - nie ma chyba limitu. Kiedyś pamiętam przelewałem kwotę w granicach gwarancji BFG do neo na lokatę i poszło bez problemów.
   Trzeba poczekać tylko z 10-15 minut.
   Marcin - dzięki za pamięć :)

   Usuń
  5. Dzięki Arku za odp. Przyznam szczerze, że nigdy nie próbowałem z tym SORBNET-em, a to dobra sprawa przy większych przelewach - bo express elixir w mBanku ma śmieszny limit 5k zł i tylko 3 takie za free w m-cu (w dodatku tylko przy koncie INTENSIVE)

   Usuń
  6. Dlatego zdziwiłem się, że Alior pozwala na 100k przy jednym przelewie eliksir. A skoro mamy 5 takich darmowych przelewów w miesiącu to za jednym zamachem możemy wytransferować pół miliona. Aż nadto:)

   Usuń
  7. I to jest rozsądny limit, a nie jakieś 5k zł mBank, 10k Getin, czy nawet 50k IB. Jak już każą za coś płacić - to mogliby sobie odpuścić te bzdurne limitowanie kwot :(

   Usuń
  8. Kolejny powód by nie lubić mBanku;)

   Usuń
  9. Już bardziej nie muszę Ci go obrzydzać - bo i tak mocno jesteś na niego uczulony ;)

   Usuń
  10. Alior to jedyne sensowne przelewy expresowe- dla expresselixir 100 tys, Sorbnet bez ograniczen i wszysko dostepne on-line bez zadnych gornych limitow narzuconych przez bank. Dodatkowo mam konto ze starej oferty WJ, gdzie wszystkie te przelewy sa za free.

   Usuń
 7. A próbował ktoś czy zawrotna działa?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ludzie opamiętajcie się!!!!! bo ryzyko koronawirusa odbiera wam rozum i pozbawia logicznego myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Banki w czasie prosperity nie zrobiły NIC aby mnie zatrzymać, więc w czasie wojny zgarnąłem zabawki i zdalnie obserwuję jak łapią naiwnych klientów na nerwowe ruchy.
  W ciągu roku przy 100tyś, trzymając w skarpecie nie zarobisz 3tyś. albo deponując w banku stracisz wszystko. Ja wybrałem skarpetę i mam bekę z podniety wisienkowiczów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W skarpecie to jest sens (jezeli ktos musi), trzymac walute a nie PLN, ktorego NBP moze naprodukowac ile chce. Takie podejscie sprawdzalo sie w nawet w PRL, byly krotkie okresy blokady waluty w Pekao, ale waluta spokojnie przetrwala do 1989r. i mozna ja bylo wybrac i wymienic juz na nowe pieniadze.

   Usuń
  2. Z walutami to też nie należy przesadzać - FED właśnie ogłosił że uruchomi swapy z państwami które mocno potrzebują waluty . To było do przewidzenia bo Amerykanom przeciez nie zależy na tym aby wywrocić poł świata tylko dlatego że dolara na rynku brakuje. Kto chce to skorzysta, tyle że znając idiotów z NBP to nawet się po to nie zgłoszą w patriotycznym uniesieniu i dumie, ale wzrosty dolara zostaną w jakiś sposób ograniczone jeśli nie nastąpia jakieś dramaty.
   MM

   Usuń
 10. """"""""""""Jerzy20 marca 2020 13:51

  To co tu robisz?"""""""""""""""
  Wchodzę dla beki... Przewalacie złotówki z konta na konto dla wyższego oprocentowania, które za kilka dni pewnie okaże się już mało atrakcyjne. Trzeba powiedzieć jasno... Polacy zostali uśpieni złótówkowym dobrobytem. Zawsze mówiono, że PLN jest wyjątkowo podatne na zawirowania. Byłem, jestem i będę zwolennikiem EURO. Jak się chciało do Unii, a ja chciałem, to należało dostosować się do innych, a nie mądrzyć mając w kieszeni PLN. Euro będzie bronić cała Unia, a PLN musi się obronić sam i obawiam się, że to będzie TRUP, przy obecnej izolacji kraju. Jak wydarzy się cud do wakacji to się podniesiemy w ciągu 5 lat, jak cudu nie będzie do końca roku to zjeżdżamy do lat 90-tych. Ja nie panikuję ale w ciągu tygodnia na PLN straciłem 10%, to przewalanie bez zastanowienia z konta na konto przelewami za 15PLN stanowi nieudolne łapanie się koła ratunkowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stary, nie histeryzuj wszak forsa to są tylko papierki.

   Usuń
  2. Gdybym trzymał kasę w skarpecie to bym tracił te 4-5% na inflacji. A dzięki tym promocjom, kontom oszczędnościowym czy lokatom tracę tylko 1-2% Jak ktoś ma sporo środków to te liche procenty przekładają się na całkiem spore sumy

   Usuń
 11. A konto ror jest oprecentowane w IDEA bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ROR nie, ale są możliwe przy nim rachunki oszczędnościowe jednak tylko na 1,1%.

   Usuń
 12. dziwny czas teraz u mnie nastał. Cała kasa poupychana na lokatach i pierwsze środki zwolnią się dopiero pod koniec kwietnia. Teraz nawet nie opłaca mi się zaczynać nowych promocji (do wyboru mam tylko Pekao, Alior i NestBank) bo szkoda mi otwierać tam przy okazji KO na które i tak nie miałbym co wrzucić. Niestety Santander, Millenium, Getin, Paribas, TMUB, Credit Agricole wykorzystane

  OdpowiedzUsuń
 13. 2,9% to zbyt mało, żeby się łasić i wpłacać pieniądze do upadającego banku. Poczekam na zdecydowanie wyższe stawki.

  OdpowiedzUsuń
 14. """Upadający bank""" jest już trupem. Jak da """zdecydowanie wyższe stawki""" to już tylko w życiu po życiu. Cieszę się, że podłączacie go do respiratora, może na sztucznym tlenie jeszcze kogoś złowi na 2,9% nim wyzionie ducha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Upadający bank" nie upadnie, zarządca (wysłany doń przez władzę) do tego nie dopuści. Będą go bronic za wszelką cenę, bo upadek jednego banku pociągnął by w dół cały system bankowy a za nim całą gospodarkę.
   Ten od melisy

   Usuń
 15. czy ktoś może pamięta czy żeby KO w Getin było bez opłat to oprócz wpływu 1000zł musi być 1 transakcja kartą czy może być też płatność blik ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tysiak wpływu musi być tylko jeśli bierzesz udział w promocji Bonus za aktywność. Tak normalnie dla "darmowości" konta wystarczy jedna płatność kartą lub BLIKIEM.

   Usuń
  2. Do zwolnienia z opłat za konto może być transakcja kartą lub blik.

   Usuń
  3. Bank millenium obniżył lokaty po obniżce stop

   Usuń
 16. Czołem inwestory!

  NaoGang 2,5% tylko.
  A badał ktoś zawrotną z IB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety zawrotna tylko 2,3% przy przelewie do GB

   Usuń
 17. Witam, kolegów, czy Getin bank nadal oferuje jakieś ciekawe lokaty przy próbie przelewu do innego banku?

  - jaki % oferują, próba przelewu do jakiego banku i od jakiej kwoty według regulaminu?
  - czy ktoś skorzystal z takiej lokaty?
  - czy zlecając np. 3 takie próby przelewu - oferta pojawia się za każdym razem?
  - Czy przelewy w Elastycznego KO na ROR są darmowe bez ograniczeń? posiadam tez jeszcze stare KO

  Tak sobie myslę jak to rozegrac na moim koncie Getin mam wiekszą kwotę na KO elastycznym, którego % kończy się na dniach chciałem to przerzucić na konto Getin żony (Mill i Alior juz zajęte) ale obecnie KO elastyczne jest tylko dobrze % do 100tys a reszta 1,5%.. może zrobić tak przerzucić całą kase na konto żony nastepnie wpłacić 100tys. na KO elastyczne, a z reszta kasy robić symulację przelewów do innych banków - może coś zaoferują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z takim zamiłowaniem do knucia naucz się Waść AT i ruszaj na GPW.
   Szkoda Twego talentu na marne lokaty!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...