piątek, 13 marca 2020

2,60% na koncie w mBank w promocji Twój Cel oraz 300 zł na start


Jak wiemy Alior obniżył oprocentowanie konta oszczędnościowego do 2,50%. Podobno od niedzieli to samo zamierza zrobić Millennium czyli już pojutrze, o czym piszecie w licznych komentarzach.

Robi się więc problem gdzie rozlokować środki. Moja promocja w Getin kończy się już w poniedziałek, więc będę się musiał ewakuować od zielonych. A tymczasem jak widzę w mBanku, gdzie świeżo założyłem konto mamy więcej bo 2,60%:)


mBank niedawno dał nam furtkę z promocją 150 zł na start z której szybko skorzystałem. A skoro można tutaj wycisnąć więcej, to przy obecnych realiach warto ofercie przyjrzeć się bliżej.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w mBanku ze stawką do 2,60%

Nowa promocja nosi nazwę Moje Cele z oprocentowaniem 2,60% i przystąpić można do niej do 27 maja 2020. Co więcej nie jest to promocja trwająca przez 3 miesiące jak w innych bankach do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Bank ustawił tutaj na sztywno datę graniczną. 2,60% jest gwarantowane do końca wakacji czyli do 31 sierpnia 2020. Innymi słowy im szybciej zaczniemy z tej oferty korzystać, tym dłużej będziemy mieć 2,60%.Kto może z tego skorzystać?
Z promocji może skorzystać każdy, kto jest klientem banku, więc wcale nie jest to oferta dla nowego klienta. Jednak bieżący klient ma dodatkowe wymagania: jego saldo w Sylwestra czyli w dniu 31 grudnia 2019 powinno być niższe niż 1000 zł. Dotyczy to KO oraz lokat.

Kto nie spełnia tego warunku może liczyć co najwyżej na 1%, więc lepiej omijać taką ofertę szerokim łukiem. 

Niestety kwota jaka może być objęta promocyjnym oprocentowaniem wynosi tylko 20.000 zł. I co więcej nie da się ot tak wpłacić tej kasy jak w Aliorze, gdyż mBank daje tutaj dodatkowy warunek. Jest nim zapewnienie by suma wpływów była o 100 zł wyższa niż suma obciążeń.

Warunek ten jest sprawdzany ostatniego dnia roboczego miesiąca. To dość dziwny warunek, należy jednak pamiętać, by zrobić sobie przelew taki by suma wpływów przekraczała o stówę wydatki. Nie jest to trudne do spełnienia, ale trzeba o tym pamiętać. 

4 bezsensowne sposoby odkładania

Trochę niejasna jest dla mnie technika odkładania na cel, która kojarzy mi się ze sławetnym mSaverem, za który nie lubię od samego początku ten bank. Bank proponuje 4 sposoby na oszczędzanie znane z mSavera, które widzimy na powyższym screenie. 

Dla mnie te sposoby są mało interesujące, gdyż wcale nie zamierzam płacić kartą mBanku poza wymaganymi 5 płatnościami w miesiącu. W tym miejscu pojawia się zatem pytanie do stałych fanów mBanku, których na tym blogu nie brakuje. Czy da się olać dziecinne zabawy w oszczędzanie i po prostu wpłacić 20k na konto, a na koniec miesiąca dbać o to by wpływy były wyższe o 100 zł?Skoro jesteśmy przy mBanku, to warto przypomnieć, że wciąż można tutaj łatwo zgarnąć 300 zł, jeśli nie było się klientem od 1 stycznia 2017. Szczegóły omówiłem w osobnym artykule mKonto Intensive z premią.

Tutaj zgarniesz łatwo 300 zł za konto Intensive w mBank

Promocja z 300 zł potrwa tylko do 31 marca 2020 warto więc pospieszyć się i zgarnąć fajną premię na start.

Regulamin promocji Moje cele z oprocentowaniem 2,60%

30 komentarzy:

 1. W Twój cel bawiłem się w Nest Banku do końca lutego. Miało być 3%, a dostałem 1,5%, a może i mniej... Teraz sytuacja jest dynamiczna, inflacja przyspiesza, waluty drożeją i warto obserwować co się wydarzy, bo przyszłość jest mocno nieprzewidywalna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że banki aby zatrzymać odpływ gotówki będą musiały rzucić na szalę lepsze lokaty na 3-6-12M aby zabezpieczyć płynność przed ewentualną paniką. Od poniedziałku zaczną się pojawiać ofert... tak czuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili trwa paniczna wyprzedaż wszystkiego co jest wyceniana jest rynkowo. Akcji, obligacji, funduszy itd... Te pieniadze płyną do banków. Za chwilę obniżka stóp prawdopodobnie więc ja bym brał 2.7 na rok. Za chwile 2.7 w banku będzie rarytasem bo banki bedą miały coraz niższy koszt finansowania z banku centralnego i coraz mniejsze potrzeby kredytowe ze strony klientów. Z banków pieniądze uciekac beda dopiero gdy wirus naruszy stabilność systemu finansowego ( przedłużający się lockdown i bankructwa firm). Wtedy NBP zacznie drukowac kasę i kupowac obligacje panstwa, firm w ten sposób kredytując podmioty. Niektóre firmy w takim scenariuszu by padły, ważniejsze mogą być znacjonalizowane. Dotyczyło by to tez banków. natomiast nie wyobrażam sobie takiego scenariusza bo rządy staną na głowie aby
   A. zastopować krwawienie systemu
   B. przyspieszyć prace nad skutecznym lekiem na wiruska.
   MM

   Usuń
 3. To ładnie z ich strony choć saldo niziutkie. Moje obligacje EDO od kwietnia mają oprocentowanie 6,2%. TO już 4 seria. Poprzednie serie COI mają 3.9, 4,15 i 4,15. Uważam ze dobrze zrobiłem kupując je choc inwestycja ciut długa, ale zawsze mogę to sprzedać jak już rzeczywiscie bedę w potrzebie choć 4-latki już prawie w połowie okresu zapadalnosci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to policzyłeś, ze 6,2%. Patrzymy na inflację w jaka była w miesiącu poprzedzającym w ubiegłym roku. Ja miałam zapadalność w marcu, a oprocentowanie wzięli z inflacją z lutego 2019r.

   Usuń
 4. Podczas gdy inflacja zbliża się już do 5% - pan Glapiński ogłasza propozycję cięcia stóp procentowych - o czym donosi Bankier.pl:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Glapinski-Bede-proponowal-RPP-obnizenie-stop-procentowych-NBP-7839218.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie jest tak jak pisałem.Ta inflacja będzie spadać. Wraz z oprocentowaniem lokat i kont niestety. Trzeba zdać sobie sprawę ze w obecnych czasach pomnażanie pieniędzy w bankach już sie skończyło. Albo takie obligacje o których pisałem Edo/COI albo fundusze inwestycyjne i ryzyko z tym związane. w przyszłości skończy się emeryturami obywatelskimi bo ludzi nie będą w stanie zapewne ani wypracować emerytur, ani zarobić na nie na rynkach kapitałowych bo poza akcjami to nic już nie będzie dawać jakiegokolwiek zysku przy tych stopach procentowych i ujemnych rentownościach. a jak wyglada inwestowanie na rynku akcyjnym to widzieliśmy wczoraj a właściwie od miesiąca. Ja uratowałem cały kapitał, ale straciłem większą część odsetek.
   Nikt nie wie jak się zresztą skończy sprawa z tym wirusem bo może się skończyć tak że tego wirusa nigdy się nei pozbędziemy ani uodpornimy a te bajki o wygaszeniu epidemii w Chinach to bajki bo zaraz znów się gdzeiś rozprzestrzeni. Tylko skuteczny lek jest w stanie postawić swiat gospodarczo na nogi.
   A co do RPP to należy sobie zdać sprawę z tego ze to grono składa się z takich indywiduów jak zwolennik erdoganomiki, fanów ojca Rydzyka i TV Trwam, człowieka wierzacego w bajki o 3 Królach i przewodniczącego który twierdził ze inflacja nie przekroczy 3.5%. Warto wiedzieć w czyich rękach jesteśmy
   Ciekawe co teraz z nieruchomosciami bo to ciekawy temat moze być wkrotce jak się gospodarka rzeczywiscie sypnie, Ukraińcy wyjadą, turystów nie bedzie i aparthotele okażą się śmieciową inwestycją a wirusek będzie nawiedzał od czasu do czasu Europę paralizując turystykę.
   MM

   Usuń
 5. Konta oszcz. tylko dla kasy na biezace potrzeby, reszte, ktora faktycznie chce sie oszczedzic trzeba bedzie dac na EDO i COI, gdyz one w 2 roku beda zalezne od inflacji, a ta bedzie spora po obnizkach RPP, waluty podrozeja, co dodatkowo wzmocni inflacje.
  Lapanie kont dla salda 20tys. jest raczej malo zyskownym zajeciem w przypadku wiekszych oszczednosci, ktore chce sie ochronic przed spadkiem wartosci i to w dluzszym okresie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcan co w obecnej sytuacji będzie oznaczała obniżka stóp? Czy grozi nam hiperinflacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Glapiński na razie zaproponował obniżkę stóp, więc jeszcze za wcześnie na taką ekstrapolację. Nie sądzę jednak, żebyśmy mieli hiperinflację jak w latach 90.
   Sytuację mamy jednak szczególną i trudno dziś wyrokować jak będzie wyglądała sprawa z zatrzymaniem rozprzestrzeniającego się konowirusa. Na razie mamy okres kwarantanny i narastającą panikę.
   Fakt faktem, że banki stają się powoli dla nas coraz bardziej nieopłacalne i to na co dziś narzekamy zapewne niebawem będziemy dobrze wspominać...

   Usuń
  2. Obniżka stóp już pewna. Glapiński ma 2 głosy reszta przyklepie . jest ledwie 3 rebeliantów. Nie ma co się łudzić. Żadnej hiperinflacji nie będzie-chyba ze zacznie sie szok podażowy+jakiś armageddon z wirusem który rozłoży system finansowy. Będzie recesja i być może deflacja choć przy tym rządzie raczej trudno to sobie będzie wyobrazić. Dziś słyszałem nawet dywagację o jakims nowym podatku od depozytów :-) Nie wiem czy to miał być żart. Żyjemy po prostu w czasach gdy z pieniadza zrobiono papier toaletowy tak naprawde. Mamy gigantyczną inflację w dobrach inwestycyjnych, 8% inflacji żywnosci i ujemne stopy procentowe. 10 lat nie przekonało banksterów centralnych ze to tylo zamiatanie problemow pod dywan. Prawdopodobnie trzeba będzie kupowac akcje lub obligacje korporacyjne żeby coś zarobic. ja nie wiem jak ci ludzie zamierzają skłonić ludzi do oszczędzania na starosć niszcząc im oszczędności?
   MM

   Usuń
 7. Cieszę, że było zerowanie w Mille. Dzięki temu podjęłam decyzję, żeby przelać córce bez podatku (pierwsza grupa) 9 637,00 złotych razy dwa (ode mnie i od męża). My już starsi i ze strefy zagrożonej (Ursynów Natolin Warszawa), a ona będzie w razie czego potrzebowała na pierwsze wydatki, zanim przejdzie przez postępowanie spadkowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież żeby nie zapłacić podatku w pierwszej grupie nie trzeba się ograniczać kwotowo wystarczy wypełnić formularz Sd-Z2 "Zwolnieniu od podatku podlega również nabyty spadek/darowizna od najbliższej rodziny, czyli od: małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę niezależnie od wartości spadku/darowizny. Aby skorzystać ze zwolnienia od podatku, obdarowany musi złożyć w urzędzie druk SD-Z2."

   Usuń
  2. Na dziś wystarczy dwa razy po kwocie wolnej. Oczywiście wiem o SD-Z2, ale może w obecnej sytuacji to się w to nie bawić (czujemy się z mężem dobrze). Ciąg dalszy mam nadzieję, że nie nastąpi, czyli my, starsi nieco rodzice, przeżyjemy:). To mają być pieniądze na tak zwane pilne wydatki w razie czego.

   Usuń
 8. Kto ma sprawdzone jak teraz najtaniej i prosto zamienić środki z konta na gotówkę obce waluty USD, CHF, EURO ? Rewolut+jakieś konto walutowe, cinkciarz czy jeszcze inaczej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko żeby nie było - zysk z przewalutowania podlega opodatkowaniu jak każda inna inwestycja kapitałowa.

   Usuń
  2. Podatek płacimy od różnicy pomiędzy kursem kupna i lepszym dla nas kursem sprzedaży waluty i to tylko wtedy jeśli transakcje walutowe mają charakter zorganizowany, powtarzalny i opiewa na duże kwoty.

   Usuń
  3. Dla największej płynności polecam santander. Kursy dość przyzwoite. Konto musi utrzymać 20 jednostek waluty dla bezplatnosci. Mnóstwo oddziałów do podjęcia gotówki. Nie psiocza jak chcesz wymienić GBP z pogryzdanym wizerunkiem krolowej😝
   Fik.

   Usuń
 9. Wielokrotnie o tym pisałem tu na forum aby dbać o pełnomocnictwa do kont i rachunków. Póki właściciel konta żyje, to pełnomocnik może wszystko zerwać/wypłacić itd.
  W tym miejscu muszę pochwalić Santander Bank bo w ten bank jako pierwszy w moim długim życiu daje możliwość pełnomocnikowi nawet zamknąć konto właściciela. Tej opcji nie miał i pewnie nie ma żaden inny bank w PL. Uważam, że w tej chwili nie ma mowy o zarabianiu na deponowaniu pieniędzy, a jedynie szukaniu pomysłu na zabezpieczeniu środków przed ewentualną własną śmiercią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ludu mój ludu... Zastanów się zanim zaczniesz straszyć apokalipsą. Co to za wysyp postów panicznych? Niby co to zmienia? Po śmierci ktoś te pieniądze ukradnie? I tak po śmierci masz postępowanie spadkowe. Ja bym bardzie zadbał o to aby rodzina wiedziała gdzie te pieniądze są i gdzie ich szukać. A już straszenie śmiercionością wirusa to już w ogóle...

   Usuń
  2. Mi to się zdaje, że jedna i ta sama osoba pisze te straszące komentarze. Żeby spamu nie robić, to ktoś wie czy można bez problemu twisto spłacić blikiem z podpiętą kartą kredytową millenium. Jeżeli tak to można by przesunąć termin spłaty o 50 dni:)

   Usuń
 10. Przez ostatnich 20 lat traciłem na posiadaniu $$US. W tej chwili nadszedł czas sprawdzianu, że jeśli już to nie mieszkania i pałace TYLKO """ziemia""", """złoto""" i """$$$""" są jakimś potencjalnym zabezpieczeniem... Obligacje, akcje i PLN w bankach to papier bez pokrycia. Większość z forumowiczów to małolaty w przedziale 25-35lat ufający w bankowe i akcyjne zyski.
  Przestrzegam mocno przed wynalazkami, mocno tu na forum reklamowanymi, które przy zagapieniu się powodują gigantyczne odsetki, bo można dzieci i rodzinę zostawić z masakrycznymi długami...

  OdpowiedzUsuń
 11. To nie jest kwestia paniki ale pozamykajcie przez telefon niepotrzebne konta na rodziców, współmałżonków i dzieci, które otwieraliście w ostatnich latach dla lokowania środków. Każde praktycznie nieaktywne konto bankowe generuje koszty utrzymania konta czy kart. Polikwidujcie karty wątpliwych firm parabankowych. To jest ten czas zrobienia porządków.
  Przez trzy dni z mamą zamykałem jej konta przez telefon. O ile otworzyć konto to można było bez problemu o tyle przy zamknięciu telefonicznym weryfikacja właściciela jest do trzeciego pokolenia. Szczególnie w Idea banku kilka razy mama przechodziła etap weryfikacji, coś okropnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatnim czasie zlikwidowałem już ponad 30 kont, wszystkie jednak pozamykałem w oddziale, w końcu papierek z potwierdzeniem musi być. Faktycznie w Idea bank trwało to strasznie długo, bo każdy rachunek zamykano z osobna i zamknięcie 6 kont trwało ponad pół godziny, z drugiej strony Millennium zamykał hurtowo konta po byłym Eurobanku, 16 kont zajęło jakieś 8 minut.
   Zostawiłem sobie tylko te konta, które generują dobre zyski, a jest ich jeszcze spora ilość.

   Usuń
 12. A czy w opcji 4 (stała kwota) to się pobiera automatycznie, tak jak na Savera?
  Bo tam było (jest?) tak, że jeśli nie ma na ROR pełnej zadeklarowanej kwoty to pobiaerało tyle co jest.
  Wiec wystarczyłoby zadeklarować wpłaty 19500/mies. W pierwszym miesiącu mieć na RORze w dniu pobrania tę kwotę, a w kolejnych dbać o to żeby była tam w tym dniu tylko stówka.
  Oczywiście w czasie całej promocji nie wypłacać nic, w ten sposób miesięczna wpłata zawsze będzie większa o 100 zł od wypłat (które wyniosą zero)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam troche kasy w funduszach obligacji z niezlym zyskiem spadac czy jeszcze cos zarobia

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziś w Idea Bank propozycja lokaty zawrotnej - przelew do Millennium i Getin (tak samo - 2,3%). Poniżej wyciąg z regulaminu tej lokaty z dnia 13 marca br.:
  REGULAMIN TERMINOWEJ LOKATY OSZCZĘDNOŚCIOWEJ LOKATA ZAWROTNA (wprowadzony w dniu 13 marca 2020 r.),
  Okres umowny Lokaty wynosi 3 miesiące.
  Lokata ma charakter odnawialny z możliwością zmiany na nieodnawialną w każdym momencie Okresu Umownego.
  Oprocentowanie Lokaty jest stałe i wynosi 2,30 % w skali roku. Minimalna kwota Lokaty wynosi 10 000 PLN.
  Maksymalna - 1 000 000 PLN. W przypadku zerwania przez Posiadacza Rachunku Lokaty przez upływem Okresu umownego Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie popisali się. Zazwyczaj proponowali o 0,1% więcej niż na najlepszej wersji tej Na nowe środki. Zatem powinna mieć 2,5%. IDEę czeka spory odpływ kasy w kwietniu tylko szkoda, że Mille zjechała z % na KO Profit :(

   Usuń
  2. do TomTom 15 marca 2020 07:29 Cieszy mnie fakt, iż znów zaczęła się pojawiać propozycja lokaty zawrotnej (od 13 marca - regulamin z tego dnia). Oprocentowanie na poziomie przeciętnym jak na depozyt o szczególnym charakterze (wszak nie jest on ogólnodostępny). Jednak, jak dziś zaznaczył Jerzy, oprocentowanie lokaty przez RR w Millennium spadło do 2,25%.

   Usuń
  3. Zagdza się. Jednak jej pojawienie się to wpływ ucieczki kasy z banku. Najgorsza jest jednak ta tendencja - do spadku oprocentowania :(

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...