poniedziałek, 9 marca 2020

Reklamacja w Citi uznana czyli w oczekiwaniu na 100 zł w Blue Bonus


No i poszedł dziś mój wniosek. Są promocje, których nie można sobie odpuścić. Do nich należą oczywiście takie, w których nic nie trzeba robić, a kasa i tak przychodzi. Biorę we wszystkich tego typu akcjach bo to darmowa kasa.

Ostatnią taką akcją jest stówka za rejestrację, którą opisywałem na PP4 już w pierwszej połowie lutego. Celowo jednak zwlekałem ze złożeniem wniosku, ponieważ zaraz po pojawieniu się tej promocji najpierw zmniejszyłem sobie limit w Citi, co nie przyszło tak łatwo o czym niżej.

Wniosek dziś poszedł

Na chwilę obecną posiadam 3 karty kredytowe, każda z nich bowiem przynosi inne zyski. Nie da się jednak ich posiadać nieograniczoną ilość tak jak jest w przypadku kont. Wiążą się one bowiem z obniżaniem zdolności kredytowej i przyjdzie na pewno taki moment, że przy wyrabianiu kolejnej możemy dostać info o odrzuceniu wniosku.Z tego też powodu najpierw zleciłem dyspozycję obniżenia limitu w Citi o 2400 zł co jak mam nadzieję pozwoli mi zwiększyć zdolność do wyrobienia kolejnej karty. I to takiej, gdzie nie trzeba spełniać żadnych warunków, premię dostaniemy za samo jej otrzymanie:)

Tutaj zgarniesz 100 zł na Diners Club za samą rejestrację w Blue Bonus

Promocja potrwa do końca marca jest więc jeszcze trochę czasu na rejestrację. Szczegółowo omawiałem ją już jakiś czas temu, więc kto przeoczył tę niewątpliwą okazję może sobie kliknąć w niniejszy link.

Skąd moja zwłoka? Zmiana limitu w Citi nie zachodzi od razu. Bank ma obowiązek poinformować o zmianach BIK, ale zajmuje to trochę czasu. Co więcej sam bank nie kwapi się by obniżyć nam limit, bo jak pamiętamy zachęca nas do jego podwyższenia za co można zgarnąć dodatkową premię co omawialiśmy w osobnym wpisie

Mnie jednak bardziej interesuje 100 zł za kartę Dinners Club aniżeli 50 zł za podwyższenie limitu. Nie lubię zakupów w Biedronce, więc jeśli mam do wyboru stówę na kartę do wydania na cokolwiek czy połowę z tego do Biedry to wybór jest oczywisty.

Reklamacja w Citi

Trzeba jednak pilnować Citi, gdyż bank ten nie obniża limitu tak jak obiecuje, a przynajmniej tak było w moim przypadku. Na powyższym screenie prezentuję napisaną przeze mnie reklamację, bowiem bank nie obniżył mi limitu o którym informował mnie konsultant.Reklamacje w Citi nie sa jednak problematyczne. Bank odpowiada szybko i rzeczowo i jak widzimy na kolejnym screenie w końcu limit został obniżony. Co prawda nie widać tego po zalogowaniu się tak jak to było wcześniej, ale informację o tym można znaleźć w innym miejscu.
Aby odnaleźć to miejsce musiałem poklikać w ofertę podwyższenia limitu. Dopiero tutaj widzę, że mam obecnie faktycznie limit ustawiony na 2000 zł zamiast dawnego 4400 zł i mogę wnioskować o podwyżsenie do kwoty 23.200 zł. Skoro mam taką możliwość, to być może uda mi się zdobyć kartę Diners Club.

Tutaj zgarniesz 100 zł na Diners Club za samą rejestrację w Blue Bonus

Dziś wysłałem wniosek i jak widzimy na pierwszym screenie czas oczekiwania na kontakt wynosi 2 dni robocze. Będę informował Was w dalszej kolejności jak wygląda to dalej. Oferty debiutanckie zawsze są najlepsze, więc jeśli Diners Club wrócić z ofertą to zapewne będzie to podobne do obecnego Twisto, gdzie zamiast stówki za samą rejestrację obecnie mamy już tylko 50 zł...

3 komentarze:

 1. Pierwszy minus dla Diners Club. Wniosek złożony w poniedziałek miał być obsłużony w ciągu 2 dni roboczych czyi do wczoraj. Niestety pierwszy kontakt mailowo-telefoniczny był dopiero dziś i to po złożeniu reklamacji u organizatora.
  Ciekaw jestem jak to będzie dalej wyglądać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry, czy obniżenie limitu w Citi wiąże sie z opłatą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bank nie pobrał mi ani grosza za obniżenie:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...