poniedziałek, 16 marca 2020

Reaktywacja niebieskich - 3,20% na lokacie na nowe środki w Idea bank


Ojojoj, a to ci niespodzianka. W Idea bank mamy ni stąd ni zowąd 3,20% na lokacie na nowe środki. I to dokładnie w momencie gdy skończył mi się promocyjny okres na KO w Getin. To ci miła informacja:)
Muszę dziś wręcz przecierać oczy, bo to pierwsza jakże miła wiadomość wśród morza ponurych wieści jakie ogarniają nas zewsząd. Ale fakt jest faktem - u niebieskich mamy nowe lokaty przy czym górna granica znów przebija 3%!

Zajrzyjmy do szczegółów. Na chwilę obecną mamy takie propozycje:
 • 2 miesiące: 3,20%
 • 3 miesiące: 3,00%
i na tym kończą się ciekawe stawki, bowiem od oferty półrocznej oprocentowanie spada do zaledwie 2,10% i taka sama stawka obowiązuje dla oferty rocznej. A więc jest tak jak lubię najbardziej, krótko ale za to konkretnie:)

Wniosek jest ważny tylko jeden dzień

Dawno, dawno temu napisałem epitafium dla Idea bank, pożegnałem się z niebieskimi, zamknąłem tutaj konto i dałem sobie z nim spokój. Czytelnicy nie tracili jednak nadziei i ciągle w komentarzach przewijał się motyw nadziei na lepsze stawki, szczególnie w momencie gdy będą się kończyć 3,50% na lokatach rocznych.

No i proszę, mamy nareszcie coś ciekawego. Warto tutaj jednak przypomnieć fakt, że lokata na nowe środki z definicji wymaga świeżej kasy, która obliczana jest na 20 dnia poprzedniego miesiąca czyli w obecnym przypadku na 20 lutego 2020.


Biorąc pod uwagę fakt, że długo nie było tutaj nic ciekawego dla większości z nas ten warunek nie będzie trudny do spełnienia. Warto tutaj też podkreślić fakt, że obecnie nowa lokata oferuje więcej niż... lokata dla nowego klienta, którą widzimy na powyższym screenie.

Tutaj założysz lokatę Happy Pro jeśli jesteś nowym klientem

Na chwilę obecną nie warto korzystać z powyższego linku. Zostawiam go jednak z prostego powodu, oferta z 3,20% na nowe środki będzie w na pewno krótko w ofercie. Gdy zniknie owe 3,00% na Happy Pro znów będzie atrakcyjne.

Chociaż konto zamknąłem w ubiegłym roku zostawiłem sobie dostęp do bankowości internetowej. Dzięki temu nowe konto otworzyłem w minutę, a serię lokat na nowe środki założyłem w ciągu następnej godziny:)

Nowe konto w IB ma kolejny numerek o jeden większy od ostatnio założonego konta oszczędnościowego. Teraz ciekaw jestem, czy z tej racji że mam nowy numer konta wrócą do mnie oferty lokaty zawrotnej. Tego dowiem się jednak dopiero za dwa miesiące.

125 komentarzy:

 1. Czyli lepiej wziąć tą na 3 miesiące bo i tak nigdzie nie ma 3% bez limitu. Fajnie gdyby Idea znowu dawała ciekawe lokaty bo nudne jest to przerzucanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Alior przy zleceniu przelewu do Idea bank oferuje zaledwie... 1,20% na lokacie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Data ważności wniosku wynosi tylko jeden dzień. Nie bardzo to rozumiem, skoro nie mam możliwości wyboru przelewu z innego banku. Środki muszą być na koncie by móc założyć tę lokatę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, też chciałem złożyć wniosek a tu lipa... Jest jakiś limit kwoty pojedyńczego przelewu EE z Aliora i łączny limit dzienny takich przelewów ? Zastanawiam się czy przelewać też z Getina dopiero uruchomiłem promocję na 2,7%. Czy tylko przelać z Aliora akurat kończy mi się promocja 19.03 a to 3% do 20 tys. i tak od kwietnia nie będzie dla mnie aktualne.

   Usuń
  2. Limit pojedynczego przelewu natychmiastowego w Alior to 100.000 zł
   Jest jednak inny problem, przelew nie jest realizowany, jeśli jest na większą kwotę. Dostaje się o tym info na komórkę z telefonem do kontaktu. Możesz czekać na kontakt ze strony banku, ale ze względu na konowirusa pracuje mniej konsultantów online, więc nie doczekasz się takiego telefonu szybko.
   Sam zadzwoniłem na infolinię i po 8 minutach i dłuuuuugiej weryfikacji udało się taki przelew zlecić. Lokaty już założone na 2 miesiące na 3,20%:)

   Usuń
  3. Czemu zdecydowałeś się na 2 msc. 3,20 % ? Nie lepiej 3 msc. na 3 % ?

   Usuń
  4. Po pierwsze z oczywistego powodu, że stawka jest większa. Po drugie zaś i to jest powód główny w maju czeka mnie duża inwestycja, więc środki będą jak znalazł. Pozostanie wówczas niewiele mojej kasy w bankach.

   Usuń
 4. jak mozna zabukowac sobie 3,2% ? przelewy poszly z millenium getin i alliora wiec dopiero jutro bede mogl oplacic lokate, a nie wiem czy bedzie jeszcze dostepna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie korzystasz z pakietu 5 bezpłatnych przelewów w miesiącu z Aliora?

   Usuń
  2. Moje przelewy z Millennium pójdą dopiero jutro bo szkoda mi jednego dnia ze stawką 2,60%

   Usuń
  3. alior to tylko 15 tys wiec nawet nie pomyslalem o darmowych, millenium i getin to 200000 wiec troche kasy to jest, a zawsze lepsze 3,2 niz 2,7. Ale ponawiam pyatanie czy mozna jakos ta oferte przypilnowac? bo mam obawy ze jutro moga sie nagle zmienic warunki. A zalozyc tylko mozna chyba z konta w idei, a tam aktualnie mam 0,20 zl na koncie...

   Usuń
  4. Kiedyś można było wybrać przelew z innego banku, dzięki czemu dało się wygenerować numer lokaty do przelewu w późniejszym terminie. Teraz nie widzę takiej opcji, więc nie wiem jak to zrobić.
   A musi się jakoś dać, skoro wniosek jest ważny jeden dzień. Wie ktoś jak to zrobić?

   Usuń
  5. W regulaminie jest napisane, że środki muszą być na ROR.

   Usuń
 5. Lokaty założone dzisiaj na 2 miesiące skończą się w sobotę. A z drugiej strony nie wiadomo czy w środę oferta jeszcze będzie dostępna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można skorzystać z ping ponga bo z tego co wiem anulowano już bezpłatne przelewy natychmiastowe.
   Natomiast co do drugiej tezy, to jutro z rana pobudka na przelewy. Dojdą do południa i jak lokaty już nie będzie, to zawsze zdążymy wrócić do millennium czy aliora nie tracąc w ten sposób dnia.

   Usuń
 6. Idea musiała odczuć gwałtowny odpływ gotówki. Ludzie trochę panikują, chcą mieć na ciężkie czasy cash w portfelu oprócz kart, wypłaty w bankach są dużo wyższe niż standardowo. Widocznie w Idei się przestraszyli, że za szybko tracą depozyty.
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paniki zdarzają się u nas dość często co zaobserwowaliśmy już tutaj niejednokrotnie. Warto więc w takich momentach korzystać i brać lepsze oferty. Ciekaw jestem czy jutro uda mi się założyć kolejne lokaty.

   Usuń
  2. Nawet dostałem emaila od Idei z tą lokatą. Dawno żadnych emaili od nich nie otrzymywałem.

   Usuń
 7. Pytanie do posiadaczy kont w IB. Czy coś się tutaj zmieniło w opłatach za konto? Dalej jest darmowe jak było dotąd? Przyznaję, że nie obserwowałem zmian w kontach u niebieskich od dłuższego czasu, skoro oferta lokat była kiepska przez ponad pół roku..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do polcan16 marca 2020 19:06 W IdeaBank nie ma obecnie opłat za konto (tak jak było).

   Usuń
  2. Pamiętam jednak, że znieśli dwa darmowe przelewy natychmiastowe z których praktycznie zawsze korzystałem by wytransferować lokaty zakończone w sobotę. To jedyne zmiany?

   Usuń
 8. Polcan jeszcze pytanie zleciłeś samodzielnie ten przelew EE z Aliora i dopiero później zadzwoniłeś na ich infolinie z prośbą o zaklepanie tego przelewu ? Czy zleciłeś przelew przez infolinie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samodzielnie zleciłem przelew, ale został zablokowany ze względu na dużą kwotę.
   Na infolinię zadzwoniłem tylko przez koronawirusa, bo nie byłem pewny jak długo będę czekał na telefoniczną autoryzację przelewu. Wszak coraz mniej ludzi pracuje ostatnimi czasy o czym zresztą informuje lektor podczas połączenia.

   Usuń
  2. godzinę temu robiłem przelew z aliora do idei (100K) i żadnych problemów, oczywiście autoryzacja przez apke po wpisaniu pinu. Żadnych monitów o telefon.

   Usuń
 9. Polkan, pytanie: napisałeś, ze załozyłeś szybko konto. Ja zamknęłam również konta, mogę się zalogować ale mój profil jest nieaktywny. Aby przywrócic dostęp do konta na infolini każą mi jechać do oddziału. Czy jest inny sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bardzo rozumiem co to znaczy że 'profil jest nieaktywny'
   Po zalogowaniu się miałem komunikat brak jakichkolwiek produktów, ale mogłem kliknąć w ikonę lokat. Rozwinęła się lista lokat w tym lokata z 3,20%. Po kliknięciu w nią pojawił się komunikat: 'aby założyć tę lokatę musisz posiadać konto'
   Pod spodem pojawił się klawisz załóż konto. Więc wyraziłem odpowiednie zgody, zapoznanie z regulaminem itp. oraz aktywowałem smsem założenie konta. Po minucie konto było aktywne i można było zakładać lokatę.

   Usuń
 10. Przed chwilą zleciłem przelew z PKO do IB. Ten bank by zatrzymać środki zaproponował najmniej bo aż 0,90% i to na lokacie 12 miesięcznej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bierz i nawet się nie zastanawiaj!

   Usuń
  2. Mają specyficzne poczucie humoru, nie zaprzeczę.

   Usuń
  3. Od dziś w PKO to będzie (teoretycznie) rarytas. Dziś zapewne stopy 0.5pp w dół i znając pko - tyleż w dół na lokatach
   MM

   Usuń
 11. Mam obecnie lokatę na 30k kończy się za miesiąc. Teraz chcę założyć na 40k. Pytanie czy za miesiąc po zakończeniu tej 30k muszę ją odnowić (albo przerzucić ja jakieś KO w IDEA) czy wycofać pieniądze z IDEA? Saldo jest badane tylko przy zakładaniu czy sprawdzane przez cały okres lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. saldo badane jest na 20 dzień poprzedniego m-ca - tylko i wyłacznie

   Usuń
 12. Zawrotna tylko 2,7%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 16 marca 2020 20:57 wczoraj była 2,3%. Zatem duży skok w ciągu tak krótkiego czasu!

   Usuń
 13. A GetinBank śpi ? oprocentowanie lokat wygląda u nich bardzo kiepściutko.

  OdpowiedzUsuń
 14. ile lokat 3.2 % mozna zalozyc na osobe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę żeby był jakiś limit. Pewnie suma może wynieść milion czyli tyle ile maksimum jednej lokaty.

   Usuń
 15. Ile można założyć tych lokat? Szukam w regulaminie i nie mogę odszukać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ile dusza zapragnie. Minimum 500 zł/lokatę.
   Teraz podziel maksimum ile można wpakować przez 500 zł i wyjdzie Ci ilość lokat.

   Usuń
 16. A czy jest przelew natychmiastowy z Getin? Bo chce wrzucić do IB większą kwotę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest, to raczej płatny

   Usuń
  2. Jest i płatny i z limitem do 10k zł. Tak więc kiszka :(

   Usuń
 17. Dziwna sprawa, w zeszłym roku przeniosłam konto z Idei do innego banku. Teraz chciałem otworzyć konto osobiste to napisali, że mam już dostęp do bankowości.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przy przelewie z Millennium pojawia się propozycja lokaty kwartalnej na 2%. To jak dotąd najlepsza oferta przelewowa w porównaniu do wczorajszych w Getin, Alior czy PKO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj Getin dawał 2.5 dla kwoty ponad 50k

   Usuń
 19. Hej, kolejne info z kuluarów Getin Bank. Od 20.03 oprocentowanie lokaty na nowe środki 2% na 3 miesiące.
  Pozdrawiam,
  Marcin

  OdpowiedzUsuń
 20. Wczoraj przy przelewie do IDEA miałam propozycje 2.5% konto oszcz do 200k oraz 2.5% lokata od 110k (nie ma pomyki!),wsystko na 3 mies.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy jest limit ilościowy zakładania lokat na 3,2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię na razie założyłem ich 8

   Usuń
  2. Regulamin nic o tym nie mówi, ale Pan na infolinii powiedział mi, że nie ma ograniczeń co do ilości zakładanych lokat.
   Trzeba mieć jeszcze na względzie, że bank gwarantuje oprocentowanie lokat do 17 marca więc nie warto się ociągać.
   Mam już 2 lokaty założone, czekam jeszcze na przelew ze znienawidzonego Citi i jadę z następnymi lokatami bo czas nagli.

   Usuń
  3. 999szt.

   Usuń
  4. 2000 lokat po 500 zł

   Usuń
  5. Ale po co zakładać kilka lokat w tym samum dniu przecież zakończą się one w tym samym dniu i to bez znaczenia czy to 1 czy 66 lokat, przy założeniu że nie zrywamy lokat przed zakończeniem

   Usuń
  6. To zależy od tego jak rozporządzasz kasą. Jeśli wpakowujesz wszystkie swoje oszczędności do IB, to musisz sobie zrobić zapas na czarną godzinę. Lepiej np. zerwać lokatę na 3.000 jeśli nie dostaniesz wypłaty z przyczyn losowych.
   Ja przykładowo jadę na długu, więc muszę się zabezpieczać na różne sposoby. Lepiej stracić jedną lokatę na 3.000 zł niż na 300.000 zł którą musiałbyś zerwać.
   Zasada nie trzymania kasy w jednym worku odnosi się nie tylko do inwestowania, ale także do lokat.

   Usuń
 22. U mnie już lokata 3,2% pracuje. Ciekawe jak długo się ona utrzyma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też.

   Usuń
  2. To witam w Klubie. Regulamin mówi o gwarancji oprocentowania do 17 marca. Jak będzie jutro? zobaczymy.

   Usuń
 23. Nie ma co się dziwić, ze tonący IB chwyta się brzytwy...w oddziale w wielkim biurze w Gdańsku pracują 2 osoby, jedna na recepcji. W tej sytuacji rynkowej oprocentowanie powinno być 5,0 do 6,0 procent.
  3.20 to mało.
  Realna wartość PLN kształutje się obecnie następująco:

  Euro 4,49
  Dolar 4,06
  Frank 4,21

  Nawet dla szaraka to będzie miało konsekwencje, no. w Lidlu i Biedronce produkty importowane podrożeją.
  To początkowa faza solidnego osłabienia złotówki.
  Wyciągnijcie wnioski sami. Aby nie było od MM reprymady, że jestem głupi, i że kogos namawiam.
  Ja w brodę sobie pluje, że wszystkiego jeszcze nie wymieniłem. I ze zgrzytem w zębach , założe jakąś lokatę na 3,20. A spodziewałem się osłabienia, ale nie aż takiego w parę dni. To już histeria jest na rynkach po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 24. Regulamin powiada, że obowiązuje od 16 marca do odwołania ale nie krócej niż do 17 marca. Par. 3 pkt 7.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To od jutra może być jeszcze więcej :)

   Usuń
  2. Co za uroczy optymizm.

   Usuń
  3. Szczególnie po tym jak RPP obniżyła stopy procentowe o 0,5 p.p.
   PS Może być dwojako, jeśli nie uzbierają w IDEi tyle ile potrzebują - to może jeszcze podniosą, ale szczerze wątpię. Szczególnie po tej decyzji RPP :(

   Usuń
  4. Decyzja RPP nie ma tu znaczenia, bo decyduje czy mają odpływ gotówki.

   Usuń
  5. Tom - Idea to bank w kłopotach to raz. a dwa to bank który jest bankiem drobnych i średnich przedsiębiorstwa. Tam udzielał kredytów i ma leasing. Klient detaliczny to tylko dla nich dodatek. jeśłi IDeA odczuje kłopoty ze spłatą rat to istotnie - lokaty moga wzrosnąć choć jest to mało prawdopodobne na razie.
   MM

   Usuń
  6. "Tom - Idea to bank w kłopotach to raz..."
   Wiem to i za każdym razem wykorzystuję ten fakt jak są zmuszeni do podnoszenia oprocentowania ;)

   Usuń
 25. No i teraz dylemat: 3.2 czy 3 :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obliczyłam, że pakując w lokaty 3,2% a po 2 miechach ewakuując się do Millennium na Profit 2,7% zyskuję więcej niż na 3%.

   Usuń
  2. Już niedługo to nie będzie dylematu czy 3,2% - tylko gdzie szukać 2,3% ;)

   Usuń
  3. To prawda, ale na chwile obecna... 3.2 czy 3.0 ? :D

   Usuń
  4. Ja wybrałem 3,2%. Zawsze to szybciej dostęp do kasy i ciut większy %. Podejrzewam też, że tak zrobi większość z Was i po tych 2 m-cach IB zaproponuje coś lepszego na zatrzymanie kasy np. na Zawrotnej ;)

   Usuń
 26. Obniżono stopy procentowe. Chyba 3,2% długo się nie utrzyma

  OdpowiedzUsuń
 27. Stopy centralne juz 1%, takze jak sie nie potrzebuje na dluzej kasy to pozostaje oblig. EDO, zalezne w drugim roku od inflacji. Konta oszc.z za 3-m spadna do 2,2%, takze, jak ktos nie potrzebuje dostepnosci do calej gotowki to nie ma innej alternatywy, zeby chronic oszczednoci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EDO to 10 lat więc nie należ kalkulować w persp roku cy dwóch. Teraz 2.7 przy inflacji prawie 5% a za rok może być deflacja więc moment na kupowanie raczej kiepski. Moje kwietniowe EDO to już 6,2% ale za rok może być tylko 1.5%. Na tle lokat i tak pewnie będzie niezły %.
   Nie wiadomo w którą stronę pójdzie inflacja. Prognozy NBP mają g.. wartość. Może być sagflacja i EDO będą hitowym produktem ale przy ujemnym pkb inflacja spadnie momentalnie. Jeśłi nie lokata to może obigacje dwuletnie na 2.2% jeśli w bankach już nic nie będzie.
   Uwaga: Wielki brat czuwa :-) za chwilę może być i cięcie na EDO/COI i wszystkich innych (poza trzylatkami). he he..
   MM

   Usuń
  2. Przy slabym PLN inflacja spadnie, ale nie az tak dramatycznie, stad, ja wchodze w EDO, bo nastepne serie moga juz nie miec marzy 1,5%. Jezeli inflacja zaniknie to konta oszcz. beda oprocentowane ponizej nawet 1,5%. Morgany przewiduja kolejne ciecie za pare miesiecy o 0,5%, takze sumarycznie, jak sie chce ulokowac kase na dluzej, to EDO wydaje sie jedynym sensownym rozwiazaniem.

   Usuń
  3. Tak. To że 1.5% marży zniknie to jest prawdopodobne, alczkolwiek panstwo zrobiłoby obywatelom świństwo. Nie dość ze obnizają stopy, nie dosc że kręcą inflację to jeszcze teraz obniżaja marże na obligacjach.
   Z bardzo dużym prawdopodobieństwem inflacja spadnie. Efekt bazy + recesja = deflacja prawdopodobnie. rudno przewidywać jak dalej będzie wygladala sprawa pandemii, ale założyć trzeba że skutki będą trwały do końca roku. następny rok to dopiero wychodzenie z nich. Ten rok prawdopodobnie jest gospodarczo stracony. Trzeba brać też pod uwage fale wtórne epidemii.
   Co do EDO - ja w 2018 pisałem tu że inflacja jest niedoszacowana i nikt jej nie wycenia w strategiach inwestycyjnych.
   Założenia sa proste
   1. Trwale niskie stopy
   2. Trwale stopy poniżej inflacji
   3. Lokaty znikną prędzej czy później jak w Niemczech
   To się prosiło aby zainwestować trochę w COI/EDO. Kupowałem co miesiac ratę żeby mniej więcej mieć inflację średnioroczną. Nie wszystkie miesiace dało się równo obłożyć. Moze w tym roku jak CPI będzie spadać to dokupię. No i jednak nie wsadzam w te obligacje wszystkego mimo wszystko bo sprzedaż EDO trochę jednak kosztuje
   MM

   Usuń
  4. Marża na obligacjach nie zniknie, bo rząd potrzebuje kasy. Gospodarka stoi wpływy z podatków spadną a na rozdawnictwo i ratowanie gospodarki nie będzie ani złotówki.

   Usuń
 28. Z ostatniej chwili: RPP obniżyła o 50 pp stopę referencyjną, należy się spodziewać dużych obniżek oprocentowania lokat od jutra...

  OdpowiedzUsuń
 29. właśnie idą w górę :) dawno nie słyszany NeoBANK 2,5% na 3m i 2,7% na 3m dla nowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. IB i NEO to banki które są dalej w kłopotach a lokaty scięły tylo dlatego że mają kuratorów i wzmocnione reguły buforów kapitałowych. To było po części zretą przyczyna kłopotów IB w 2018.
   Wczoraj wypłynęło info że te bufory zostana poluzowane - efekt? widoczny w bankach którym to przeszkadzało. W dodatku IB to bank przedsiębiorców tak naprawdę i ich kredytów. No każdy sobie wyobrazi co się będzie działo gdy te kredyty nie będa spłacane. bank potrzebuje kapitału, poluzowano trochę gorset i lokaty w górę.
   natomiast w takich bankach jak PKO to w najlepszym wypadku nie zmieni sie nic jeśli przyjdzie taki nakaz z Nowogrodzkiej zeby suweren się nie obraził przypadkiem
   MM

   Usuń
  2. W neo od lat ta sama kobieta na pierwszej stronie - przynajmniej takie odniosłem wrażenia zaglądać tam od niepamiętnych czasów.

   Usuń
 30. Jak IB obniży oprocentowanie lokat to wyfrunie im kapitał ... bardzo szybko.

  OdpowiedzUsuń
 31. W IB powinny pojawić się już za parę dni lokaty na 3,5% - 3,8% .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie obniżono oprocentowanie lokaty na nowe środki do 2,7%...

   Usuń
  2. Słaby z ciebie wróżbita. Od dziś już spadek na 2,70% 2 m-ce i 2,50% 3 m-ce.

   Usuń
 32. A Czy Idea Bank zniknął już z listy KNF jako bank z kłopotami ???

  OdpowiedzUsuń
 33. No i skończyło się babci sranie, nie ma lokaty na 3,2% ani na 3%.

  OdpowiedzUsuń
 34. Jest kilka minut po północy. Lokaty na 2 i 3 miesiące ścięte o 0.50%

  OdpowiedzUsuń
 35. Zeszli z lokata do 2,7%. Na szczęście zdążyłem

  OdpowiedzUsuń
 36. Na nowe spadła do 2,7%.

  OdpowiedzUsuń
 37. Lokata już na 2,7% . 3,2% n8e utrzymało się dlużej, tymbardziej po obniżce stóp procentowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę aby obniżka miała z tym cokolwiek wspólnego. Ta obniżka była już pewna od tygodnia właściwie. podziewano się nawet więcej - do 0.75%. Być może jak zwykle bank potrzebował uzupełnic określoną ilość kasy - o co w tych dniach nietrudno przy fali obniżek stóp każdy ułamek % na lokaci sie liczy
   MM

   Usuń
 38. Dobrze było ale się skończyło.Dziś już 2.7% 2m, 2.5 3m.

  OdpowiedzUsuń
 39. Czołem inwestory!

  Zdążyliśmy.
  Brawo My!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hey
   To było ściganie się z czasem. Nasza radość nie będzie trwała zbyt długo ale miło popatrzeć na 3,2%.

   Usuń
 40. Kto miał refleks, przeczytał uważnie regulamin i wyciągnął jeden wniosek ten ma spokój na 2/3 miechy.

  OdpowiedzUsuń
 41. Niesamowite. Ta lokata wisiała choć 24h? Może ktoś się pomylił, albo kurator przyleciał z nożyczkami i wrzaskiem? ja zdążyłem zabukować 3%. To chyba ostatnia trójka na lokatach na wiele lat. Trzeba sobie screena na pamiątkę zrobić, stype pożegnalną wydać i kupić dobre piwko.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Pojawiła się przed godziną 17:00 w poniedziałek, zaś zniknęła w okolicach północy następnego dnia. Udało mi się przelać całość środków z zakończonej promocji w Getin z 2,80%.

   Usuń
  2. Kurcze - nie zdążyłem przez zamieszanie z covidem ;). Zmniejszyli już na 2,7/2,5% dla nowych środków.
   Za 30 minut będę testował zawrotną do mBinku.

   Usuń
  3. Arek, jak zawrotna w IB?

   Usuń
  4. Niestety - nie było zawrotnej ani do mBanku ani do mille ;)
   Kasa wróciła do mBanku na 2,7%

   Usuń
 42. Otworzyłam dziś o północy apkę, wlazłam w lokaty, gały wybałuszam w poszukiwaniu lokat, przecieram jeszcze raz oczy, ale to nie zwidy nocne, niestety. Błyskawicznie ścięli oprocentowanie. Zdążyłam się załapać dzięki przymusowemu kiblowaniu w chałupie i czytaniu bloga.

  OdpowiedzUsuń
 43. A ja Was dalej nie rozumiem. Cieszycie się z lokaty, a obok złotówka zamienia się w papier toaletowy. Nie rozumiem Was już, przepraszam. Wymieniłem 80% moich srodków na dolary, euro, franki, no i założylem jedną jedyną lokate w IB na te rozreklamowane 3,20 i odcinam się, niech się dzieje co się stać musi. Obcięcie stóp procentowych wczoraj przez RPP uważam za największy błąd polityki monetarnej od roku 1989. Mogli pozostawić na tym samym poziomie, ale był telefon z Nowogrodzkiej. Inflacja jeszcze przyspieszy, (@ MM - nie będzie deflacji, już raczej stagflacja) a deprecjacji złotówki już nic nie zatrzyma. Ostatni zgasi tu światło za pare miesięcy, jeśli ta histeria z covidem nie minie za miesiąc, dwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupić to nie problem. Problem sprzedać.Zwłaszcza jak władza zbanuje sprzedaż i skup walut w bankach i ograniczy w kantorach. BYło w Turcji, było Rosji to czemu nie w Polsce? Obudzisz się w styczniu z dolarem po 3.5zł którego bedziesz chciał sprzedać. Tak to działa w kryzysach i po kryzysach. Jedno info o leku, szcepionce i w kilka sekund stracisz kilkanaście % na walucie. A jesli rzeczywiście wszystko wymknie się spod kontroli to fakt - pewnie dolar. Tyle że papierowy a nie te zapisy w internetowych kantorach do których zaraz dobierze się urząd skarbowy i minister finansów. Takie chomikowanie dolara dobre jest na jakieś okresowe cykliczne osłabienie a nie na krach walutowy. Pierwsze co władza robi to ogranicza odpływ kapitału. Zwłaszcza w Polsce - kraju z dużym zadłużeniem w twardej walucie. polska pop prostu nie moze sobie, podobnie jak Turcja, pozwolić na duże osłabienie waluty bo się całkiem wywróci wiec dolar moze drożeć w PL tylko do jakiegoś poziomu bo Polska po Turcji, Węgrach jest najbardziej zadłuzonym w walutach krajem regionu.
   Złota ludzie w Polsce nie mają więc tego pewnie nie będzie musiała banować i chyba tu się wiecej zarobi. Kiedyś widziałem diagram prezentujacy rentowność poszczegolnych klas aktywów w długim ponad dekadowym horyzoncie na zasadzie 'kup i trzymaj'. Co się okazało. Wygranym okazały się akcje, potem złoto , na końcu mieszkania, które nie wygrały z inflacją (no, ale wynajmowane dają jakiś kupon).Obligacji indeksowanych inflacją nie było, ale logiczne ze muszą być wysoko. Tyle że żyjemy w dziwnych czasach gdzie naprawdę wszystko wywraca się do góry nogami
   MM

   Usuń
  2. Rynki trawia polski dodruk PLN, a wszystko wskazuje, ze jedziemy w srednim terminie do ok. 5zl za EUR i 4,5 (moze wiecej) za USD.

   Usuń
 44. czy getin oferuje coś ciekawego przy przelewie do innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze wczoraj lok. 3m 2.5% od 30 tyś.

   Usuń
 45. przelew doo Idei 2%

  OdpowiedzUsuń
 46. Getin lokata specj. od 110 tys GETIN na 2,70 proc do Pekao.
  ale w tej sytuacji to chyba rzeczywiście euro, dolary i skarpeta, aby ich nie zabrali z konta.
  Ja już w nic nie wierzę, w Obligacje tym bardziej.
  Obligacje można rolować, anulować, rekwirować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam 2,7 przy próbie przelewu (200000 zł) do Millennium.

   Usuń
  2. na jaki okres ta lokata w getin 2,7%?

   Usuń
  3. do Anonimowy 18 marca 2020 20:50 Podaj, proszę, szczegóły tej lokaty. Na jaki okres? Czy był regulamin? Jaka data regulaminu (czy to reakcja Getinu na aktywność Idea Banku)? Może udałoby się nam wspólnie jakieś prawidłowości wysnuć z tych informacji.

   Usuń
  4. Czy kwota z takiej lokaty specjalnej w Getin jest wliczana do obliczania salda w koncie oszczędnościowym (tzw. zerowanie salda)?

   Usuń
  5. Tak Gesso - bo jest to przecież produkt depozytowy.

   Usuń
  6. do TomTom 19 marca 2020 16:38 Dziękuję za odpowiedź. Atrakcyjna jest ona dlatego, że można mieć lepsze oprocentowanie dla większej kwoty (obecnie przecież KO tylko do 100 tys.).

   Usuń
 47. Tymczasem jak donosi portal prnews.pl - IDEA Bank wcale nie jest w tak złej sytuacji jak niektórym z nas się wydaje i po brutalnym cięciu kosztów przynosi zyski:
  https://prnews.pl/idea-bank-trzeci-kwartal-z-rzedu-na-plusie-449832

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do TomTom 19 marca 2020 15:08 Tym bardziej zatem zastanawiający jest fakt podwyższenia przez Idea Bank oprocentowania lokat, także lokaty zawrotnej - regulaminy tej lokaty zmieniały się przecież co kilka dni (reg. z 13 marca - 2,3%, reg. z 16 marca- 2,7%). Ba, więcej l. zawrotna przez pewien czas nie była proponowana, o czym skądinąd była mowa na blogu.

   Usuń
  2. Dla mnie jest to całkowicie zrozumiałe. IDEA dość długo oferowała dość kiepski % (max 2,2%) - co sprawiło, że powolutku, powolutku odpływała im kasa na lepsze oferty np. KO w innych bankach. Całość dopełniła mała panika w bankach przez wirusa i masowa wypłata gotówki w bankomatach (bo przecież "lepiej mieć w materacu lub słoiku pod ziemią - niż w banku" ;) Teraz próbują zasypać powstałą dziurę i jak widać nie jest to takie łatwe - skoro dziś ponownie podnieśli % lokaty na nowe środki do 2,9% :)

   Usuń
  3. To o czym pisałem powyżej - czyli o rzuceniu się niektórych osób na bankomaty sprawiło, że Getin liczy teraz, że choć część kasy wróci do nich z powrotem. Ogłosili, że do końca kwietnia będzie można wpłacać w nich kasę bez prowizji - o czym donosi Bankier.pl:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Getin-Bank-darmowe-wplatomaty-do-konca-kwietnia-7844575.html

   Usuń
  4. do TomTom 20 marca 2020 06:33 Słuszna uwaga. Argumenty wymowne :)

   Usuń
 48. Czy ta lokata specjalna w getin jest jeszcze dziś aktywna?

  OdpowiedzUsuń
 49. IDEA znowu podniosła na nowe do 2,9% :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Tymczasem w IB znowu podwyżka,natomiast w Nestbanku duże spadki.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...