niedziela, 15 marca 2020

Od dziś 2,6% na KO w Millennium oraz 200 zł na start


No i stało się - mamy już niestety zapowiadaną przez czytelników w komentarzach nową stawkę w Millennium. Mimo wielu zawirowań rynku udawało się jakoś bordowym utrzymywać 2,70% na swoim sztandarowym koncie. A jednak od dziś mamy tutaj zmianę w dół i to w momencie, gdy inflacja bije rekordy.Na szczęście obniżka jest nieznaczna bo tylko o 0,10 p.p. Innymi słowy od dziś bank oferuje nam 2,6% do kwoty 100 tys. Niestety poza stawką zmienił się też okres trwania takiego oprocentowania, skrócono go o 8 dni i trwać będzie przez 92 dni.

Nowa edycja konta oszczędnościowego Profit potrwa do 25 kwietnia 2020. Obawiałem się, że oprocentowanie spadnie do 2,50% ale w takim przypadku to konto nie miałoby już żadnej przewagi nad Aliorem, gdzie przecież mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów na ror, czego nie zapewnia Millennium. Dla przypomnienia drugi przelew kosztuje już 7,50, zł więc tylko raz w miesiącu mamy możliwość bezkarnego skorzystania z naszych środków.

Tutaj założysz KO z promocyjną stawką gwarantowaną bezterminowo

Stawka jest jednak wyższa niż u melonika więc to tutaj warto ewakuować się z Getin, jeśli komuś kończy się promocja u zielonych, zaś nadwyżkę trzymać u melonika. Zresztą 2,60% jest też obecnie w mBanku o czym ostatnio pisał Polcan.
Osoby, które nie mają konta w Millennium, mogą otworzyć je i zgarnąć dodatkowo 200 zł na start.
Promocja konta potrwa do 27 marca 2020 r. 200 zł otrzymamy w gotówce, przelewem na konto.
.
Tutaj założysz konto w Millennium, by zgarnąć 200 zł

Kto może wziąć udział w promocji?
Z promocji wykluczone są osoby, które posiadają jakiekolwiek produkty banku, w tym kartę przedpłaconą pre-paid, kredytówkę albo chociaż poręczają w banku kredyt. Oczywiście osoby, które brały już udział w jakichkolwiek innych promocjach konta 360 stopni też nie są mile widziani i zostali wykluczeni ;)

Warunki dla zgarnięcia premii są praktycznie żadne
Co zrobić, aby otrzymać 200 zł?
1) zawrzeć umowę o konto z kartą debetową do 31 marca 2020 r. i wyrazić wszelkie wymagane zgody dotyczące informacji handlowych i marketingowych. 

2) aktywować aplikację mobilną banku

3) zapewnić wpływ m.in 1000 zł oraz wykonać co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKiem - w każdym z trzech miesięcy:  w kwietniu, maju oraz czerwcu.

Warunki typowe dla Millennium, ale nietrudne do wykonania.  Należy pamiętać, że bank nie uwzględnia wpływu z przelewu wewnętrznego, a także nie zalicza do płatności kartą wypłat gotówki z bankomatu.

Po spełnieniu warunków pozostaje nam czekać na nagrodę w postaci dwóch stówek. Dostaniemy je na konto do 20 lipca 2020 roku. Oczywiście do tego czasu nie możemy zamknąć konta, ani cofnąć żadnych zgód.

Konto jest za zero i daje nawet wszystkie bankomaty za friko
Konta w Millennium chyba nie trzeba zachwalać. Ja korzystam z tego konta od wielu lat i jest to główne konto zarówno dla mnie jak i dla Polcana. Oprócz zgarnięcia bonusu, można skorzystać z KO na 2,60% przez 92 dni do kwoty 100 000 zł lub otworzyć lokatę za pomocą Rozszerzonej Rzeczywistości na 2,25% do 10 000 zł, albo lokatę urodzinową na 3% jeśli w danym miesiącu macie swoją imprezę. Oczywiście można również polecać konto i zgarniać nagrody takie jak np. bilety do kina lub pieniądze do wydania w Empiku. Warto więc upiec kilka pieczeni przy jednym ogniu.

Tutaj założysz konto w Millennium, by zgarnąć 200 zł

Do 4 kwietnia 2020 roku aktywny jest program poleceń, w którym można wybierać dowolne nagrody za założenie konta. Jest ich 5:Nagrody do wyboru są widoczne powyżej. Do wyboru mamy:
 • 90 zł za zwrot 10% przez 3 miesiące po 30 zł/miesiąc 
 • 80 zł do empik.com
 • 80 zł do zalando
 • lokata 4% na 3 miesiące
 • 4 bilety do Multikina lub Heliosa
Kto może skorzystać z tej oferty? W programie poleceń definicja jest nieco inna aniżeli w standardowych promocjach. Tutaj wystarczy tylko rok przerwy więc jeśli nie miałeś konta w Millennium przez ostatnie 12 miesięcy możesz brać w tym udział.
Co należy zrobić by wybrać sobie jedną z nagród. Podstawowa rzecz to zdobyć kod osoby polecającej. Jeśli nie masz takiego kodu możesz napisać na marszr1@gmail.com a otrzymasz taki kod.


Po założeniu konta wystarczy tylko wydanie 360 zł w ciągu 30 dni od założenia konta. I to wszystko, warunki nie są więc jakoś szczególnie trudne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by po zgarnięciu premii samemu zostać polecającym i dalej zgarniać nagrody:)


28 komentarzy:

 1. Więc jednak nie 2,50% o czym czytelnicy pisali w komentarzach. Kto przelał środki w piątek ma zagwarantowane 2,70% jednak ja musiałem poczekać do dziś, bo źle wyzerowałem saldo na początku 19 edycji...
  Od jutro czas zerować konto w Getin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego od jutra w Getin? U nich promocja trwa do 5 kwietnia, więc jak pójdą schematem zostatnich promocji - to dzień badania salda do kolejnej promocji wypadnie na 30, ewentualnie 31 marca. Jest wiec jeszcze troche czasu na ewakuację kasy i to tylko tej "z produktów depozytowych", a nie wszystkiego - tak jak w Mille ;)

   Usuń
  2. Napisałem po prostu, że to ja zeruję, a nie że każdy powinien. Przypadkiem się złożyło, że promocja w Getin pokrywa się ze startem w Millennium.

   Usuń
 2. W treści informacja, że drugi przelew kosztuje 7,50%, powinno być 7,50 zł

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze to jakaś alternatywa i dodatkowe miejsce dla przelania środków choć już „tylko” 2,6%. Dla mnie najgorzej będzie za miesiąc jak nie będzie czego zrobić z kasą z konta w mBanku :(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę miał podobny problem co Ty, ale dopiero pod koniec maja. Póki co dopiero odpaliłem promocję w na 2,7% w Mille, która potrwa mi do 19 czerwca. Dlatego pierwsza 100-ka po mBanku pójdzie tam. Kolejne 110k do Getinu (100 na EKO - nowe środki z kolejnych promocji oraz 10k w promocji „Aktywuj Konto – 3,5% na EKO”). Następne 100k na jakieś KO - OKO w ING, albo Alior, a reszta mam nadzieję na coś lepszego od tego co teraz proponują w IDEi. Znalazłem papierowy regulamin lokaty rocznej na 3,5% w IB. Pojawiła się ona w dniu 8 kwietnia. Czyli była w ofercie ponad miesiąc - bo ktoś w komentarzach pisał, że jeszcze ostatniego dnia (14 maja zeszłego roku) udało mu się ją otworzyć. Zatem od połowy kwietnia można się czegoś lepszego u nich spodziewać ;)

   Usuń
  2. do TomTom 15 marca 2020 09:25 W rozmowie telefonicznej konsultant Getin poinformował mnie, że 10. tys. zł 3,5% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym w Ofercie specjalnej "Bonus za aktywność" zawiera się w kwocie 100.000 zł na EKO i nie jest to nadwyżka ponad tę kwotę, chyba że masz na myśli inną, nieznaną mi promocję.

   Usuń
  3. Też kiedyś tak to rozumiałem, ale przy ofercie z tej promocji powiedziano mi, że tak nie jest. Sprawdzę to na wlasnej skórze - bo najpierw chcę wpłacić te 10k, a dopiero później, w kolejnej promocji EKO te 100. Tak więc te 100 będzie nowymi środkami. Zobaczymy ;)

   Usuń
 4. Ja w połowie stycznia wpłaciłem kasę do Getin na 2,8% na 4 miesiące. Tak więc do połowy maja bedę czekał na coś ciekawego

  OdpowiedzUsuń
 5. ponawiam pytanie; jak teraz najlepiej wymienić pln na koncie na gotówkę w USD, CHF, EURO ? Revolut+konto walutowe i odbiór w odziale, cinkciarz czy jeszcze inaczej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po najkorzystniejszym kursie to chyba revolut + konto walutowe. Najmniej zachodu, to chyba w alior kantor, ale tutaj masz trochę gorsze kursy niż w revolut.

   Usuń
 6. Do poprawki, gdyż to nieprawda:
  Cyt:"Konta w Millennium chyba nie trzeba zachwalać. Ja korzystam z tego konta od wielu lat i jest to główne konto zarówno dla mnie jak i dla Polcana. Oprócz zgarnięcia bonusu, można skorzystać z KO na 2,50% przez 100 dni do kwoty 100 000 zł lub otworzyć lokatę za pomocą Rozszerzonej Rzeczywistości na 2,5% do 10 000 zł,"

  Konto 2,60% i 92 dni i za pomocą RR już od 12.03.2020 2,25%

  OdpowiedzUsuń
 7. 100 000zł x 0,1% =100zł - 19%Belka =81zł :12M = 6,75zł straty miesięcznie!!!!!!
  Czy to w ogóle warto się przejmować takimi stratami w sytuacji, gdy inflacja pewnie dobija albo przebija 5%???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie warto

   Usuń
  2. I euro już po 4,39, dolar dobija do 4zł, Frank 4,04
   To jest podstawowy problem. Jeszcze na początku 2019r byłem zwolennikiem złotówki i dzielnie zakładalem lokaty, ale RPP przez swoją poprawnosć polityczną doprowadziła do sytuacji w której poza inflacją, która w kryzysie jeszcze przyspieszy, będziemy świadkiem ogromnej dewaluacji. Nadal transzami wymieniam na euro i dolary i uważam, że to najlepsze rozwiązanie. W dzisiejszej sytuacji w PL możliwe jest już wszystko. W obligacje kompletnie nie wieżę, bo rząd może z nimi wszystko zrobic w sytuacji kryzysowej z powodu tej paniki.
   Dolar dolar, jeszcze raz dolar. Zróbcie sobie fotke z mojego postu i oglądnijcie ją za pół roku jak będzie euro po 6 zł a dolar po 5,50 albo lepiej. Polska złotówka to przy tym kryzysie obecnie sflaczała piłka spekulantów. Wole mieć w skarpecie bilety UNITED STATES DOLLAR.

   Usuń
  3. Desperat czy histeryk?

   Usuń
  4. Nie wiem czy desperat, ale namawianie ludzi do nerwowych ruchów w czasie paniki i podejmowanie ryzykownych inwestycji (a waluty takimi sa o czym przekonali się frankowicze) to głupota.
   Natomiast co do obniżek to podnoszą się głosy wśród analityków że obniżka stóp niczego nie zmieni, a jeszcze pogorszy stan sektora finansów wiec może sprawa nie jest przesądzona choć znając Łona, Glapinskiego i resztę to łudzić sie nie ma sensu chyba. Traca wszyscy. Nasz straty przy tych ludziach co mają firmy, kredyty, kłopoty to nic włąściwie, ale i tak bolą.
   Płaczą kupcy nieruchomosci pod wynajem w miejscowościach turystycznych i komercyjnych bo ta epidemia może przeorać biznes na wiele lat.
   Co ciekawe dziś czytałem też wnioski jednego z TFI które widzi jednak w perspektywie roku/dwóch wzrost inflacji. Zakładam ze miałby się wziąć z szoku podażowego, zmiany łańcucha dostaw na mniej egzotyczny niż Chiny, wzrost cen transportu, ubezpieczeń, kosztów ryzyka prowadzenia biznesu wrzucony w ceny itp. Więc moze warto jednak inflację brać pod uwagę w planowaniu. Na razie nie siejmy paniki i nie wyganiajmy ludzi do dolara który zdrożeć może - owszem . na krótki czas. zysk jeszcze trzeba zrealizować i miec szybkie ręce, zimna głowę i mocne nerwy.
   Dopóki system finansowy się nie rozsypuje to posiadacze depozytów nie mają się czym martwić.
   MM

   Usuń
  5. Nikogo na nic nie namawiam. Każdy niech robi jak uważa. Powiem tylko, że nie możesz mówić, że to czy tamto to "głupota", bo nigdy nie było tak dynamicznej sytuacji i Ty też nie wiesz co będzie. W połowie lutego były szczyty na giełdach w USA, a dziś widać co się swięci, nikt nie wie jak długo ten kryzys będzie trwał. Polska waluta już solidnie straciła i będzie tracić. To oznacza inflację, bo nastał szok popytowy i podażowy, do tego brak płynnosci, a RPP od dawna ma szlaban na podwyższanie stóp. I w tym momencie Glapiński mówi, że stopy obniży...po co ? Wyciągnij wnioski samemu. Nie zrywam z dnia na dzień lokat w PLN, nie wyplacam gotowki i tego robić nie będę, ale nowych lokat już nie zakładam , bo kasę wymieniam na USD i EUR. Czas pokaże, kto miał rację. W obecnej sytuacji stopy powinny być podniesione, aby chronić PLN. To co Glapiński zrobi, jest nielogiczne, bo który z inwestorów kupi obecnie PLN, walutę zamkniętego kraju z 35 mln ludzi, kraju bez przemysłu, lbez solidnych rezerw walutowych ?

   Usuń
  6. To nie jest blog dla spekulantów giełdowych tylko dla bezpiecznego pomnażania pieniedzy. Trzymanie oszczędnosci w walutach to takie samo ryzyko jak gra na foreksie tylko e w odróznieniu od FOREX nic cię nie goni aby zamykać pozycję. Mozesz ja zamknać jutro a możesz być zmuszony i za 4 lata.
   Inflacja jest liczona przez GUS a ten wiadomo jak liczy. z duzą doza prawdopodobieństwa bedzie spadać bo GUS nei wyrzuci z tego koszuyka bzdur typu wycieczki zagraniczne , karnety n siłownie i baseny z których teraz nikt nie korzysta. Koszyk inflacyjny właśnie wywrócił się tuż przy kasie.
   RPP nie ma szlabanu - tym ludziom nikt nie musi szlabanu stawiać aby stóp nie podnosili. To po prostu partyjni doktrynerzy którzy nie musza mieć nakazu z Nowogrodzkiej. Prognozy inflacyjne wiadomo jak wyglądają.Glapiński g..no wiedział i g..no wie.
   Jedno jest pewne. Inflacja jest w obecnych czasach mocno niedoszacowanym zjawiskiem - jak wirusy, które w końcu pokazały czym były i są. Strach pomyśleć co będzi jak jakaś ospa sie kiedyś pojawi z hibernacji. Tak samo jest z inflacją. Ta recesja równie dobrze może wywołać szok inflacyjny jak i deflacyjny.
   A masz w ogóle cel przy jakim zamykasz te pozycje w walutach? Bo nawet jak wzrostną to wiecznie drogie nie bedą.
   Jak dzis Glapiński obniży stopy to nie tylko trzeba zerwać lokaty, ale wybrać te dwuletnie z jak najwyższym oprocentowaniem, choc i tak zarobek na nich bezie iluzoryczny - dzięki Glapińskiemu i Morawieckiemu ktorzy obaj wyprodukowali tą inflację.
   W deflacji to nawet 1.5% na lokacie to dużo.
   MM

   Usuń
  7. Jak dojdzie do obnizki przez RPP to USD i EUR w gore (przynajmniej krotkookresowo). Mowimy zawsze o fizycznym trzymaniu waluty a nie grze na Forexie- walute sprzedajesz wtedy kiedy chcesz a nie generujesz ogromne straty majac dzwignie finansowa. W takiej sytuacji inflacja bedzie rosnac mino spadku aktywnosci gospodarczej, tzn. dobre bedzie trzymanie obligacji COI i EDO (zalezne od inflacji) a nie roznej masci lokat i kont bankowych.

   Usuń
 8. Ów histeryk musi mieć jakieś gówniane pieniądze skoro dusi je w skarpecie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Łatwo nie jest, będzie trudniej. Banki wtykają nam patyk w kakaowe oko, jak tu ktoś pisał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego "kakakowe" oko?
   Powinno być "w oko" i tyle...

   Usuń
  2. Mój chłopak mi kiedyś powiedział, że mam piękne kakaowe oko, na co na odparłam, ze przeciez mam niebieskie! A on tak dziwnie na mnie popatrzył...

   Usuń
  3. Może jagód się najadłaś i stąd ten niebieski kolor:)

   Usuń
 10. Ale co mają jagody do oczu?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...