wtorek, 24 marca 2020

Powrót 3,20% na lokacie w Idea bank


Tydzień niespodzianek. Po opisanej wczoraj podwyższe w Getin od dziś mamy znów wystrzał u niebieskich do 3,20%. Przed tygodniem taka fajna stawka była obecna bardzo krótko i nie każdy zdążył ją założyć.


Jest więc okazja by znów skorzystać z nieprzeciętnej oferty, nie ma bowiem wątpliwości, że taka stawka będzie stale w ofercie jak konto w Millennium. I jest to dokładna kopia tego co mieliśmy równo tydzień temu.

Przypomnijmy zatem,że do dyspozycji mamy:
 • 2 miesiące: 3,20%
 • 3 miesiące: 3,00%
Dłuższe okresy mają już tylko 2,10% więc nie są dla nas interesujące.

Skąd takie wysokie oprocentowanie w dobie rekordowych stóp procentowych, wszak przed tygodniem mieliśmy spadek o całe 0,50 p.p., co zwykle przekłada się na spadki, a nie na wzrosty.

W bankach zwykle wszystko odbywa się na zasadach statystyki oraz założeń do zrealizowania. Bank zakłada sobie zapotrzebowanie na jakąś kasę i dopasowuje do niej swoją ofertę. 3,20% na lokacie zapewni na pewno szybki wzrost przypływu świeżej gotówki, do czego zresztą sam się przyczyniłem.

Statystycznie można też obliczyć czy tempo wzrostu pokrywa się z założeniami. Jeśli tempo wzrostu jest wyższe od zakładanego można eksperymentować ze spadkiem oprocentowania i badać jak to się ma do spowolnienia przyrostu. Jeśli spowolnienie będzie za małe zawsze można podnieść stawkę by przyrost przyspieszyć

Z drugiej strony mamy nietypowe czasy. Waluty idą w górę, złoty słabnie przez dodruk. Jest więc możliwość zarobku na kupnie dolara o czym napomykają tutaj niektórzy w komentarzach. Część oszczędności zmienia więc kierunek.

Tempo przyrostu musiało zmaleć na tyle, że znów mamy chwilowy wzrost oprocentowania do 3,20%. Wygrywają na pewno pierwsi, którzy zdążą się załapać na fajne 3,20% lub 3,%. Chociaż na pewno nie zabraknie głosów, że więcej zgarną osoby, które wymieniają złotówki na inną walutę.

Zaczynamy zatem odliczanie ile tym razem oferta wytrzyma na stronie głównej Idea bank. Ostatnim razem było to 30 godzin, teraz powrót oferty dajemy na 1:00 w nocy gdy po raz pierwszy pojawił się komentarz na jej temat. 

Niepokojący punkt 6

UWAGA:
Jak wskazał anonimowy w komentarzach niepokojący jest następujący zapis regulaminu:

§3 pkt 6: 
Za Nowe Środki nie uważa się środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach Lokat NA NOWE ŚRODKI PLUS oraz HIT PLUS opłaconych między dniem, w którym wyliczane jest Saldo Bazowe a dniem, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS, dla której wyliczane są Nowe Środki. 

Innymi słowy trzeba przetestować fakt czy zerwanie wcześniej założonych lokat, po to by założyć tę samą lecz o wyższym oprocentowaniu, faktycznie skutkuje podwyższeniem oprocentowania. Do tej pory można to było robić bezkarnie i sam tak zresztą robiłem niejednokrotnie. Punkt 6 wprowadza jednak pewne wątpliwości...

Regulamin lokaty na nowe środki w Idea bank

93 komentarze:

 1. W którym momencie badane jest czy środki są nowe? Tylko w chwili założenia lokaty? Zakładając, że mam na koniec dnia wczorajszego w Idei 10k, dzisiaj dorzucę 20k i założę dla nich lokatę na nowe środki, to kiedy będę mógł przelać pierwotne 10k z Idei? Już dzisiaj, po założeniu lokaty na nowe środki, jutro, czy jeszcze jakaś inna opcja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla zakładanych lokat dziś/jutro badane jest saldo z dnia 20 lutego. Nadwyżka na ten dzień jest kwotą nowych środków.

   PS Na tego 20 lutego ile miałeś w IDEI? Jeśli te 10k - to jak dziś będziesz miał na koncie 20k nowych śr. z nich zakładasz lokatę. Czekasz do jutra rana (przetwarzanie nocne) i dla pewności drukujesz sobie potwierdzenie lokaty (tej na 20k) Już po tym możesz wycofać jutro z IB te wcześniejsze 10k ;)

   Usuń
  2. Tom jesteś pewien że trzeba czekać na przetwarzanie nocne? Na innym blogu piszą że od razu po założeniu lokaty na nowe środki można wypłacić pozostałe środki i warunek będzie spełniony.

   Usuń
  3. Tak zawsze mnie "pouczano" na infolinii. Wiem, że to co tam mówią trzeba zawsze dzielić przez 2, ale bardzo często ta kwestia się powtarzała, więc chyba coś w tym jest. Ja tak od dawna robię dla całkowitej pewności ;)

   Usuń
  4. Tom tak było napewno dawniej. Natomiast teraz kiedy nam pokazuje jakie mamy nowe środki przed założeniem lokaty mogło to się zmienić. Kiedyś lokatę na nowe środki można było założyć ze starych środków(a po przetworzeniu nocnym jeżeli nie został spełniony warunek oprocentowanie zostało obniżone) a teraz chyba jest to niemożliwe. W każdym bądź razie ludzie piszą że to sprawdzali i można od razu po założeniu lokaty na nowe środki wypłacić pozostałe środki.

   Usuń
  5. Przyznam, że nie wiem jak teraz z tym jest. Jeśli tak jak piszesz byłoby fajnie ;)

   Usuń
 2. czytamy regulamin.. oferta ważna nie krócej niż do 25.03 czyli z pewnością do jutra. odliczanie w takiej sytuacji raczej bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc pod uwagę to co było ostatnio zachowali oni regulaminowy termin na założenie tej lokaty. Tak więc jak kasa wpłynie do końca dnia jutrzejszego do IB - to powinno się udać założenie w/w lokaty.

   Usuń
  2. Pamiętam jak raz Idea wycofała lokatę w trakcie dni do którego obowiązywał regulamin.. Formalnie mogą wycofać taką lokatę jutro o każdej porze i będzie to zgodne z regulaminem ..

   Usuń
  3. Tak, też to pamiętam i podniosło się wtedy duże larum. Dostało się wtedy mocno Idei i mam nadzieję, że więcej już tak nie zrobią. Niestety wszystko jest możliwe... :(

   Usuń
 3. A zawrotna tylko 2,5% z idei.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak opanują COVIR'a to tyle będzie do wzięcia w godzinę na giełdzie.
  A ja podmieniłem lokatę z piątku 2M i 2,9% --> 3M i 3%. Całość zajęła niecałe 5 minut.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, jakim cudem udało się podmienić 2,9% na 3%. Przy próbie zerwania i zakładania lokaty z wyższym oprocentowaniem pokazują się tylko możliwości NIŻSZEGO oprocentowania. Zatem nie twórzmy bajek...

   Usuń
  2. Jakie bajki? Nawet nie 5 min tylko trzeba myśleć.

   Usuń
  3. Nawet nie 5 min. Trzeba tylko myśleć.

   Usuń
  4. @Anonimowy z 14:54
   Jeśli użyjesz przycisku "Zerwij i przenieś środki na inną lokatę", to rzeczywiście masz możliwość wyboru jedynie między badziewnymi lokatami: Beztroską lub Nr1.
   Możesz jednak użyć "Zerwij". Wówczas pieniądze pojawią się na Koncie Idealnym i klikając następnie w "Załóż lokatę", pokaże ci się pełna lista lokat Idei włącznie z "Na nowe środki".
   Sam, w ramach testu, zrobiłem rano to, co później napisał Arek. Zerwaną wcześniej lokatę na 5tys założyłem następnie z dzisiejszym oproc. - nadal widnieje w systemie na 3,2%.
   Mam jednak wątpliwości...
   Arek, czytałeś Regulamin?
   §3 pkt6: Za Nowe Środki nie uważa się środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach Lokat NA NOWE ŚRODKI PLUS oraz HIT PLUS opłaconych między dniem, w którym wyliczane jest Saldo Bazowe a dniem, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS, dla której wyliczane są Nowe Środki.

   Usuń
  5. Anonimowy 24 marca 2020 17:35 - no właśnie, coś zaczynają kombinować, ten pkt6 o którym piszesz też mi się nie podoba i nie wiadomo jak go interpretować, ale jeśli przekombinują to będzie dla nich przysłowiowy gwóźdź do trumny.

   Usuń
  6. Nic nie kombinują - ten zapis był już w regulaminach na lokatach HIT i HIT PLUS, które były "wieki" temu ;)

   Usuń
  7. Zakładając lokatę miałem saldo z ubiegłego miesiąca. Zakładając nowa lokatę z zerwanej piątkowej wszystko się zgadzało.
   W regulaminie lokaty macie zapis : Saldo Bazowe – łączne saldo wszystkich środków pieniężnych Posia- dacza Rachunku w Banku liczone na koniec 20 dnia miesiąca, poprze- dzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS.

   Wg mnie nie ma problemu. Rano jeszcze potwierdzę !

   Usuń
  8. Arek, nie możesz czytać Regulaminu wybiórczo.
   Obok definicji Salda Bazowego istnieje też, przytoczony wyżej przeze mnie zapis z §3 pkt6, w którym, moim zdaniem, zabezpieczają się właśnie przed zrywaniem założonych wcześniej lokat. Wyraźnie tam piszą, że nie uważają za Nowe Środki pieniędzy zgromadzonych na wcześniej założonych lokatach tego typu.
   Podobnie jak Tom Tom pamiętam, gdy taki zapis wprowadzili po raz pierwszy.
   Myślę, że nie do obronienia byłaby nawet taka sytuacja:
   zrywam założoną wczoraj lokatę na 2,9% >> wypłacam pieniądze poza IdeaB i >> z rachunku obcej osoby w innym banku wpływają "nowe środki" na interesujące tu nas lokaty.
   Zawsze twierdziłem, że regulaminy banksterskie są tak konstruowane, żeby ogłupić klienta... i to jest kolejny tego dowód.
   MD

   Usuń
  9. Pocieszający jest jednak ten zapis regulaminu:
   "Bank nie otwiera i nie prowadzi Lokaty w przypadku niezapewnienia przez Posiadacza Rachunku Nowych Środków w momencie składania Wniosku."
   Rozumiem, że bank nie założy mi nawet tej lokaty - jeśli moje środki nie zostaną zaklasyfikowane jako - "te nowe" prawda? Czyli w praktyce nie da się otworzyć lokaty z innych środków, więc te które się łapią muszą być prawidłowe ;)

   Usuń
  10. Jest tak jak pisałem:

   1. Przed założeniem lokaty było że te xxx k to są nowe środki (pomimo wcześniejszego zerwania lokaty)
   2. Po założeniu widać było w systemie, że lokata jest na 3%
   3. Teraz po zalogowaniu mam nadal 3%
   4. Wysłałem przed chwilą na maila potwierdzanie założenia lokaty - widać wyraźnie kwotę + 3% !

   Usuń
  11. Dokładnie. Jeśli pokazuje przy zakładaniu poprawnie saldo nowych, otwiera taką lokatę i wyświetla jej oprocentowanie na 3.2, to musi to działać. Inaczej by sie nie otworzyła i nie wyswietlaloby, ze jest tyle oprocentowana.

   Usuń
  12. do TomTom 25 marca 2020 06:44 Obecnie, jeśli nie spełniasz warunku nowych środków, wniosek o lokatę na nowe środki nie zostanie po prostu przyjęty. Dawniej jednak tak nie było - IdeaBank pozwalał na złożenie wniosku o taką lokatę i dopiero następnego dnia klient wiedział, czy faktycznie lokata na nowe środki została zaakceptowana (jeśli nie, Bank zmieniał oprocentowanie odpowiednie dla lokaty standardowej). Wówczas to budziło duże zastrzeżenia i niejasności (często skądinąd podnoszone na niniejszym Blogu).

   Usuń
  13. Tak Gesso. Pamiętam te czasy. Ja nie miałem większych problemów z wyliczaniem tego salda, ale niektórzy mieli bardziej skomplikowane sytuacje i czasem po zakończeniu lokaty dowiadywali się, że była na g... procent :(

   Usuń
 5. Swoją drogą - ile wynosi obecnie w PLN te 100EUR gwarantowane przez BFG ? Nie mogę tego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do obliczenia wartości euro w złotych przyjmuje się ogłaszany przez Narodowy Bank Polski kurs średni z dnia spełnienia warunku gwarancji

   Usuń
  2. to będzie 5zł czyli 500tyś.

   Usuń
 6. Uwaga jest wirus do 11 kwietnia nie otwieramy nowych lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polcan - po co puszczasz tego gościa na forum? Przecież to już nawet nie jest śmieszne, wprowadza tylko szum informacyjny a nigdy nic wartościowego nie napisał.

   Usuń
 7. 25.03. przy przelewie z Getinu do Idea oferta specjalna 2,7%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zerwalem zalozone 2 dni temu na 2.9 i normalnie weszlo na 3.2, wiec dziala. I tak sie oplaca, bo zysk przez te 2 miesiace jest wiekszy niz strata z 2 dni.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dodam jeszcze, że lokata nadal aktywna - właśnie założyłem kolejną na 3%.

  OdpowiedzUsuń
 10. @ Krzysiu
  A już sie martwiłem, że Polcan go na amen zbanował.
  Zawsze jest frajda z dzbanem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt 95% jego wpisów jest banowanych, ale ten mu się udał.

   Usuń
 11. pakujecie się korek do IB ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale pod stary korek 4,2 a nie aktualny ...

   Usuń
  2. Bezpiecznie jest 5zł x 100 = 500k zł

   Usuń
 12. Tak jak przewidywałem. Poniżej 3% to za mało i muszą dać więcej, bo łaski nie robią.

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja nie mogę założyć lokaty, ponieważ wniosek o konto idealne nie przewiduje, że ktoś może mieć wydany dowód osobisty przed 2010r, bezterminowo. Konsultant polecił udanie się do oddziału. Szkoda,że ludzi starszych Idea eliminuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto nie przepada za IDEA Bankiem lub tak jak Ty Mario jest przez ten bank dyskryminowany - może założyć, też na 2 m-ce lokatę w Getinie, ale już tylko (lub aż) na 2,5%
   https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/lokaty/lokata-tradycyjna.html

   Usuń
  2. Co za "Ty"?
   Pani Maria jest starsza, co wyraźnie wynika z postu, więc należy się szacunek!

   Usuń
  3. Dlatego z szacunkiem napisałem "Ty" z dużej litery. Skąd wiesz np. ile ja mam lat? Ludzie odpisują mi na "ty", a nie wiedzą czy jestem starszym panem czy nie i właśnie na tym to polega - bo to forum i wszyscy są sobie równi. Najprawdopodobniej też znam lepiej Tą osobę niż Ty anonimowy, więc nie pouczaj mnie proszę.

   Usuń
  4. Tom, nie napinaj się bo nie masz racji. Tu nie kołchoz.

   Usuń
  5. Moim zdaniem to tylko Pani Maria powinna się wypowiedzieć czy poczuła się urażona moim wpisem, czy nie? Jesśli tak - to oczywiście przeproszę.

   Usuń
  6. TomTom,

   po sposobie Twojego pisania widać, żeś bardzo, bardzo młody (przynajmniej duchem).

   Twoje tłumaczenie jest szalenie infantylne.

   Nie masz w sobie kindersztuby, jak prawie całe pokolenia młodych obecnie ludzi i to w powyższych postach wyszło.

   Usuń
  7. Prawda, że bardzo łatwo pisać jako anonimowy? Nawet nie wiem czy mam do czynienia tylko z jedną osobą - czy nie? Dlaczego nie masz/cie odwagi podpisywać się w komentarzach? Jeden z anonimowych zrobił z igły widły, a tak naprawdę chciałem tylko pomóc/podpowiedzieć coś Pani Marii. Czy ta nuda od siedzenia na d... w domu już niektórych przerasta? Ja chodzę codziennie do pracy i naprawdę nie szukam "wrażeń" na forach z braku zajęć i czepiania się o byle co. PS Nie, nie jestem już młody i też razi mnie obecne zachowanie młodzieży (oczywiście nie całej). Szczególnie w autobusach, gdzie nie wyściubiają nawet nosa z telefonów i nie widzą osób starszych - aby im ustąpić miejsca. Zapewniam Cię, że ja taki nie jestem, ale nie mam ochoty się tu tłumaczyć przed osobą, która mnie kompletnie nie zna!

   Usuń
  8. To ja jako seniorka wezmę młodych w obronę. Otóż nie raz zaobserwowałam jak starsi się zachowują w autobusach: nie dziękują za ustąpienie miejsca, często z roszczeniową miną: łaski nie robicie, należy się. Albo - o zgrozo - częsty obrazek to stawianie przepastnych tobołów zamiast swojej d.
   Nie dziwię się, że młodzież ma w nosie choć dnie popieram. Kij ma 2 końce.

   Usuń
  9. "Ty, Ciebie, Tobie" etc. ZAWSZE piszemy dużą literą niezależnie od wieku. Ale może ja jestem ze wsi i się nie znam?

   Usuń
  10. TomTom w Twoim komentarzu nie ma nic co mogłoby kogokolwiek urazić..Więcej: jest napisany z pełną kulturę i wręcz czuć z niego szacunek.. Tyle w temacie..

   Usuń
  11. Do Anonimowy 12:29
   Bardzo dziękuję za Twoje słowa - bo naprawdę poczułem niczym niezawiniony atak na moją osobę.

   Usuń
  12. Buta i arogancja młodego pokolenia, które uwielbia się "tykać" - na wzór amerykański i korporacyjny - jest nie do zniesienia.

   To skracanie dystansu na siłę, walenie per "Ty".

   Tępię to wokół siebie i u siebie w firmie z dobrym rezultatem.

   Usuń
  13. Moi drodzy, to jest BLOG, nie korporacja i trochę inne zasady rządzą. Przecież zazwyczaj nie wiemy, kto pisze - młodzieniec czy staruszka wiekowa. Płeć również nie zawsze ujawnia się w gramatyce. Ja mam 66 lat, wpisy tutaj czytam (oraz czynię) od początku i nawet przez myśl mi nie przemknęło, żeby się obrażać za bezpośredniość (czyli pomijanie tytułów należnych). A autorów i współpracowników Bloga pozdrawiam i dziękuję za ich pracę - dla nas przecież.

   Usuń
  14. Wy tak serio xD?

   Usuń
  15. Też nie sądziłem, że wątek "Pani Marii" tak się rozkręci i urośnie jak kula śniegowa ;) W 100% zgadzam się z tym co napisał Anonimowy z godz. 19:21 i również pozdrawiam :)

   Usuń
  16. Ktoś zrobił z igły widły i nie należy już tego roztrząsać. Tom jest w porządku moim zdaniem ale ktoś kłapnął dziobem ni z gruszki ni z pietruszki i zaczęła się jazda.
   Ale tykania też nie trawię, zwłaszcza kiedy robią to starsi w stosunku do młodzieży chcąc podkreślić swoją ważność, wyższość? tak czy inaczej uważam, że jest to chamstwo a chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom.

   Usuń
  17. Zgadza się - "tykanie" się jest chamstwem, w jedną i drugą stronę.
   Dlatego jak z posta wynika, że pisze ktoś starszy, to się powinno z szacunkiem odnosić, a nie jak w kołchozie, albo skołchoziałej korporacji.

   Usuń
  18. Nie szukaj dziury w całym. TomTom zachowuje się jak należy, nie zauważyłam aby kogokolwiek traktował tu per noga czy też z pretensjonalną czołobitnością.

   Usuń
  19. I tak w kółko. To ja jestem ten, a właściwie ta Anonimowa 26 marca 2020 19:21 - staruszka 65+(którą już po raz drugi pochwalono na tym blogu - dzięki). Zakończmy ten wątek, bo to nie temat główny. I jeśli ktoś będzie się ktoś urażony "tykaniem", to niech się podpisuje jakoś, to
   wtedy uniknie się anonimowych odpowiedzi.

   Usuń
  20. Nie ma o czym gadać.

   Usuń
  21. do Anonimowy 25 marca 2020 21:06: Czuję się upoważniony zabrać w tej kwestii głos, ponieważ na Blog zaglądam regularnie od kilku lat. TomTom jest uprzejmy. Chętny do bezinteresownej pomocy. Cechuje się wysoką kulturą osobistą. Ilekroć jest proszony o pomoc, zawsze stoi na posterunku. Nie znam go osobiście. Pisząc ten komentarz, nie kieruję się żadnym interesem. Niniejsza platforma odgrywa rolę bloga (warto zapoznać się z definicją tego słowa). Kuriozalne byłoby więc bezwzględne trzymanie się tradycyjnej etykiety grzecznościowej. Jeśli ktoś odczuwa tutaj przemożną potrzebę zwracania się – zawsze - do drugiej osoby na „Pani/Pan”, niech to czyni, ale niech nie domaga się od innych, by robili tak samo – to skądinąd stałoby w sprzeczności z zasadami savoir vivre”u. Uproszczoną etykietę wolno tu uznać za wystarczającą, czyli zwracanie się do wszystkich na „ty” – bez forytowania (faworyzowania) kogokolwiek. Nie ma przy tym znaczenia, kim z zawodu jest osoba komentująca dany wpis, ile ma pieniędzy i ile lat. "Ty" to zaimek odnoszący się do osoby, do której zwraca się mówiący lub piszący. Jeśli darzę kogoś szczególnym szacunkiem lub łączą mnie z tą osobą osobiste więzi, warto wówczas użyć wielkiej litery. Dla wyróżnienia tej osoby. Osoby tu piszące są jednak w przeważającej mierze dla nas anonimowe. Dlatego nie należy uważać za uchybienie normom savoir-vivre’u zwracanie się do nich na „ty”. Co więcej, żądanie od drugiej osoby (od TomToma), aby zwracała się do komentującego na „Pani/Pan”, może na takiej jak ta platformie zostać uznane za napastliwe. Zaś zastosowanie w takim przypadku tradycyjnych form etykietalnych za groteskowe. Warto również wziąć pod uwagę fakt, iż na niniejszym Blogu nie zwracamy się do jego twórców na „Pan”. Polcan, TomTom i Ewald nigdy o to nie zabiegali i nie żywili o to urazy.

   Usuń
  22. Całkowicie zgadzam się z powyższym wpisem. TomTom zresztą ma możliwość wpisywania komentarzy bez moderacji, gdyż zawsze są to wpisy rzeczowe, na temat i dużo wnoszą do dyskusji. Nigdy też nie musiałem moderować ani usuwać jego wpisów.
   Sam domyślnie zwracam się do wszystkich bezpośrednio na ty, zmieniając jednak formę na Pan w przypadku jeśli i do mnie ktoś się zwraca w taki sposób.
   na marginesie w języku angielskim, którego używam równie często jak polskiego, jest tak, że zaimek you, który wywołuje tutaj tyle zamieszania używany jest do każdego bez względu na wiek czy pozycję społeczną (pomijając zwroty typu Lady, Sir, Madame itp.) i tłumaczony jest zarówno jako ty/wy lub Pan/Pani/Państwo - i to kontekst nadaje konkretne znaczenia.
   Blog wychodzi też z tego założenia i domyślnie piszemy do siebie tutaj na ty, gdyż uważamy siebie za przyjaznych sobie ludzi, którzy nawzajem sobie pomagają. Tak było od początku i mam nadzieję, że tak pozostanie.
   Każdy jest jednak inny i niektórzy czują potrzebę używania formalnych zwrotów i to też jest szanowane.

   Usuń
  23. Bardzo dziękuję Gesso i Polcan za miłe słowa i wstawienie się za mną w tej dyskusji. Pozdrawiam :)

   Usuń
  24. Dziękuję też Wam wszystkim, którzy już wcześniej w tym wątku stanęli w mojej obronie.

   Usuń
  25. ... a nie mówiłam, że Tom to nadzwyczaj spoko gość?

   Usuń
 14. działa wam teraz strona IB? Za cholerę nie mogę tam wejść

  OdpowiedzUsuń
 15. działa Wam strona IB na ten moment (g.20:23) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzałam teraz (czyli dużo później) - działa. A jak na mój laptop - to nawet śmiga:)

   Usuń
 16. lokata 3,2% nadal dostępna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pssst!
   NIech jeszcze trochę potrwa...

   Usuń
 17. Nie wiem jak wy, ale mam dość tego wirusa. Marzę o tym żeby wyjść, kupić sobie piwko, pójść na ulubioną górę, siąść na trawce z książką i zacząć konsumpcję myśląc o niebieskich migdałach :-)
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MM, dlaczego tylko marzysz? Przecież możesz to zrobić i to nawet "legalnie" ;) No chyba, że jesteś objęty kwarantanną - to nie.

   Usuń
  2. No właśnie nielegalnie. Zabronione są wyjścia z domów poza sprawami bytowymi
   1. sklep, apteka, przychodnia, urzędy itp
   2. praca
   3. uroczystości kościelne - w liczbie 5 sztuk

   Wydaje mi się że na dziś wyjścia rekreacyjne odpadają chyba, ale egzekwowanie tego zakazu szwędania się po świecie jest dyskusyjne. Przy takiej pogodzie to tortura. Ja i tak mam szczęście że mam do, ogród i las i pola na końcu ulicy a inni jak mają siedzieć po domach to sorry... Nie wyobrażam sobie tego wiosną. Moja ulica jest dosłownie pusta. Nawet samochody nie jeżdżą
   MM

   Usuń
  3. Nie ma obowiązku siedzenia w domach, można wypoczywać, spacerować, uprawiać sport. Nie żyjemy przez w czasie wojny.

   Usuń
  4. Byłam dziś na 2 godzinnym spacerze z labkiem tuż za miastem. Między polami przejeżdżała straż miejska i łba mi nie urwali. Czytajcie wytyczne ministra.

   Usuń
  5. Jest. Mamy siedzieć w domu i się nie szwędać po wsi.

   Usuń
  6. Ludzie!

   W niektórych postach widać mentalność niewolnika.

   Zabijcie w sobie niewolnika.

   Usuń
 18. W Getinie na nowe środki już 2,7%
  https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/lokaty/lokata-na-nowe-srodki.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tzn. w górę poszło, czy w dół?

   Usuń
  2. W górę z 2,3% :) Więcej jest w IDEI, ale niektórzy mają tam kasy już pod korek, nie łapią się na nowe środku lub boją się tego banku.

   Usuń
 19. Odpowiedzi
  1. Zupełny przeciąg między uszami też niewskazany jakoś.

   Usuń
 20. Właśnie doświadczyłem pierwszy raz rozczarowania z konta Milenium, przelewy natychmiastowe tylko do 10 000 a już chciałem uszczęśliwić siebie i Idee przelewem środków. Nie wierze, że do poniedziałku utrzyma się oprocentowanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja doświadczyłam zupełnie innego rozczarowania z tym bankiem, chociaż do tej pory uważałam go za przyjazny. Dla wyszarpania 15,00 złotych opłat za konto i kartę gotowi są olać osoby 65+, które nie wychodzą z domów i nie spełniają warunków zakupu kartą, bo nie mają kogoś na tyle zaufanego, żeby ją przekazać do zrobienia tej jednej wymaganej transakcji. Czekam jeszcze na odpowiedź z PKO BP - czy zwolni mnie z pobierania opłat, jeśli nie wydam kartą 300,00 złotych (w sumie warunki w obu bankach liczone podwójnie, bo mąż też ma tam konta).

   Usuń
  2. 4 konta w małżeństwie 65+ po 300zł kartą to było na bogato. Nie jednemu pogrzebacz się do tyłka przyklei... trzeba myśleć jak jest pokój aby nie płakać jak jest wojna. Kredyty, pożyczki, konta bez opamiętania, chwilówki, kredytówki bo żarło... a tu zdechło i błaganie do banku o litość. Pod bankami w kolejkach na 10 klientów 8 przebiera nogami po prośbie. Dlaczego ja tego problemu nie mam, a zbliżam się do 60+

   Usuń
  3. Do: Anonimowy28 marca 2020 17:41
   1. Dwa konta po 300,00 złotych kartą (PKO), więc nie aż tak "na bogato":). A w Mille cokolwiek raz w miesiącu.
   2. Nie mamy żadnych kredytów, pożyczek, chwilówek, a konta "bez opamiętania" - oprócz głównego w PKO - zakładane wyłącznie dlatego, że banki tego wymagają przy lokatach.
   3. Nie żebrzę, bo te opłaty to w sumie 50,00 złotych miesięcznie, więc nie zbankrutuję (w ten sposób).
   Testuję "przyjazność" w banków wobec osób, którzy są podobno pod specjalną ochroną i zaleca się im całkowite nieopuszczanie mieszkań.

   Usuń
 21. Może nie do końca idealne rozwiązanie ale spróbuj złożyć wypowiedzenie, bardzo często wtedy dzwonią z ofertą darmowego konta bez żadnych warunków

  OdpowiedzUsuń
 22. A ja mam do Was takie pytanie. Czy nie obawiacie się konfiskaty Waszych oszczędności w związku z "ratowaniem" systemu bankowego? Bo po wygranej Dudusia wszystko jest możliwe. Rozmawiałem ze znajomym i ucieka z kasą z banku,może nie dziś,natychmiast,ale przed wyborami. Twierdzi,że po wyborach wszystkie te obietnice i tarcza antykryzysowa pękną,jak bańka mydlana. Teraz jest gra pozorów. Jakie są Wasze opinie na ten temat,bo sam nie wiem,co myśleć,wszedłem w tą lokatę na 3,2%,ale nie wiem,czy jej nie zerwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Zenek "tą lokatę na 3,2%,ale nie wiem,czy jej nie zerwać."

   Zrywaj!

   Usuń
 23. Miałem w bankach na lokatach pół/pół USD i pod korek PLN. W pierwotnej panice chciałem wypłacić do skarpety połowę $$$. Gdy Santander zaczął mi to uniemożliwiać spanikowałem jeszcze bardziej i już w popłochu wypłaciłem z bankomatów wszystkie PLN i w ciągu tygodnia wszystkie $$$. Wtedy przeanalizowałem wszystko na spokojnie i uznałem że:
  1. Dolary to dolary, jeśli coś przetrwa to najprędzej dolary i poszły do skarpety.
  2. PLN z powrotem do banków bo czy w domu czy w banku to i tak tracą na wartości. Gdyby państwo jak za komuny położyło na nich łapę to i tak nie miałbym ich w co zamienić. Bo w co? samochody, mieszkania, akcje, dalej w $$$?

  OdpowiedzUsuń
 24. Myślę sobie tak, że walut Euro/franków/dolarów to może w Polsce braknąć, bo banki zagraniczne mogą wytransferować z Polski ale złotówek można dodrukować skolko godno bo i tak ich nikt nie chce.

  OdpowiedzUsuń
 25. Idea w dół. Już 3.00%, 2.90 %na odpowiednio 2, 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...