poniedziałek, 23 marca 2020

NIeoczekiwane 2,70% na lokacie w Getin


Gdy przed tygodniem pojawiły się dwie nowe edycje kont w naszych ulubionych bankach i w obu zaserwowano nam obniżkę o 0,10 pp.. pierwsza myśl jak się pojawiła w mojej głowie była nieciekawa. Brzmiała ona: no to żegnamy 2,70% i znów obniżamy dolny limit:(

Co prawda przed tygodniem nieoczekiwanie pojawiła się oferta z 3,20% w Idea bank, na którą udało mi się wpakować całość z zakończonej promocji w Getin, ale była ona chwilowa zaś jej długość liczyliśmy w godzinach, a nie dniach. Sam Getin zaoferował mi tylko 1,70% podczas zerowania konta.

W międzyczasie RPP obniżyła trwające od 5 lat rekordowo niskie stopy o kolejne 0,50 pp. Wydawać by się mogło, że to gwóźdź do trumny dla nas, a jednak jak się okazuje póki co wcale nie jest od razu tak tragicznie jak się można było spodziewać.

Podwyżka w Getin o cały 1 p.p.

Najpierw w piątek Idea bank podniósł swoje obniżone lokaty na nowe środki do 2,90% i tym razem nowej oferty niebieskich nie musimy liczyć w godzinach. Sprawdziłem przed momentem, nadal można z niej skorzystać.

Od Ewalda dostałem zaś informację, że podczas próby przelewu pokazała mu się oferta na... 2,70% czyli o cały punkt procentowy więcej aniżeli ja dostałem jeszcze przed tygodniem. Jak zwykle najlepsze oferty pochodzą od banków Czarneckiego co sprawdza się od wielu lat, fajnie że Getin przebudził się i jest tutaj już lepiej aniżeli w Millennium.

Według komentarzy czytelników lokata zawrotna oferuje dziś podobno zaledwie 2,30%. Getin przebija znacznie tę ofertę więc może to być sposób na ulokowanie środków dla osób, które nie spełniają warunku nowych środków w Idea bank. 


Opisywana wyżej oferta pojawia się podczas próby przelewu na zewnątrz czyli z definicji wymaga posiadania tutaj konta. Jeśli ktoś jeszcze go nie ma, a chciałby założyć sobie tutaj konto warto skorzystać z wielokrotnie opisywanej na blogu oferty 50 zł na start. 

Mowa o VI już edycja programu poleceń, która zakończy się dopiero 31 maja 2020. Nowi klienci mogą liczyć na dodatkowe 50 zł, lecz w nowej edycji nagroda jest w formie elektronicznego bonu podarunkowego. Warunki jak zwykle są banalne wystarczy bowiem
 • wpływ 1000 zł w kolejnych 3 miesiącach 
 • po jednej płatności kartą w każdym z tych miesięcy
Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego, możesz napisać na: marszr1@gmail.com

O dziwo w nowej edycji zmieniły się nagrody. I to niekoniecznie na gorzej niż to było dotąd w przypadku polecającego. Do tej pory mieliśmy limit 5 poleceń i w przypadku większej ilości poleceń nagroda przepadała. Tym razem polecić można 10 osób, ale premia za jednego poleconego jest mniejsza i wynosi 80 zł zamiast dotychczasowych 100 zł. Dodatkowo nagroda też jest w formie bonu.


Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski.

Karta produktu lokata specjalny procent

20 komentarzy:

 1. Odnośnie tej oferty :

  - próba przelewu do jakiego banku i od jakiej kwoty według regulaminu?
  - czy ktoś skorzystal z takiej lokaty? żadnych problemów?
  - czy zlecając np. 3 takie próby przelewu - oferta pojawia się za każdym razem?
  - Czy przelewy w Elastycznego KO na ROR są darmowe bez ograniczeń? posiadam tez jeszcze stare KO

  Tak sobie myslę jak to rozegrac na moim koncie Getin mam wiekszą kwotę na KO elastycznym, którego % kończy się na dniach chciałem to przerzucić na konto Getin żony (Mill i Alior juz zajęte) ale obecnie KO elastyczne jest tylko dobrze % do 100tys a reszta 1,5%.. może zrobić tak przerzucić całą kase na konto żony nastepnie wpłacić 100tys. na KO elastyczne, a z reszta kasy robić symulację przelewów do innych banków - możezaoferują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwota przelewu jest widoczna na screenie w artykule, widzimy tam od 10.000 zł co pokrywa się z wymogami jakie są na zawrotnej.
   Przelewy z KO na ror są bez ograniczeń do końca tego roku.
   Natomiast co do sposobu rozegrania, to w IB robiłem często tak, że gdy chciałem założyć lokatę to przelewałem środki z zewnątrz przelewem natychmiastowym, po czym robiłem symulację przelewu na zewnątrz. Po pojawieniu się oferty rezygnowałem z przelewu i zakładałem lokatę.

   Usuń
  2. Czy rolując pieniądze miedzy kontem swoim a żony trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego darowizne

   Usuń
  3. Przecież to jest wspólność majątkowa.

   Usuń
  4. Chyba że nie jest:).

   Usuń
 2. Oferta pokazała się przy przelewie do Millennium. Wychodzi na to że pojawia się przy przelewach powyżej 10 tys. Bo taką samą ofertę dostał znajomy jak przelewał 15 tysięcy. I też do Millennium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Propozycję lokaty dostałem w zeszły czwartek przy próbie przelewu 200 000 zł. z GB do Millennium. Lokata zakładana jest na 3 miesiące z oprocentowaniem 2.7%. Normalnie, jak przy zakładaniu każdej innej lokaty, wyświetla się jej regulamin (nie czytałem). Jest to lokata odnawialna. Na marginesie tylko mBank proponował mi przedłużenie 500 tys. zł na e-koncie oszczędnościowym podpiętym pod konto Intensive na 2.3%.

   Usuń
  2. "...tylko mBank proponował mi przedłużenie 500 tys. zł na e-koncie oszczędnościowym podpiętym pod konto Intensive na 2.3%."

   Na czym polegała ta propozycja mBanku? Czy robiłeś już przelew kasy do innego banku? I czy musiałbyś zostawić wszystko co miałeś na KO w mBanku - żeby skorzystać z tej promocji?

   Usuń
  3. ta lokata w getin jest ustawiona jako odnawialna? da radę zmienić na nieodnawiana przez neta czy trzeba dzwonić?

   Usuń
 3. a co to przy próbie przelewu jest też oferta KO 2,7% do 200tys? mimo że kończy mi się promocja na KO elastycznym to mogą przedłużyć KO w GEtin i to na lepszych warunkach niż obecna promocja, bo obecnie jest do 100tys.?

  OdpowiedzUsuń
 4. 2,7% rządzi w IDEA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba raczej 3,2% na nowe, które znowu dziś się pojawiło ;)

   Usuń
 5. W Idei mamy powrót na 3.2% i 3.0%

  OdpowiedzUsuń
 6. Idea powrót 3,2% oraz 3% do odwołania, ale nie krócej niż do 25 marca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znowu 3,2% w IB

  OdpowiedzUsuń
 8. No ogólnie ta oferta w getinie brzmi ok

  OdpowiedzUsuń
 9. Na poleceniach w Getinie wśród znajomych zgarnąłem parę stów, także myślę, że warto to robić.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...