sobota, 28 kwietnia 2012

Kapitalne konto z premia na start do 300 zł w BPH!


Pisząc tutaj o ofertach różnych banków można zauważyć, że spektrum instytucji o którym mówię jest raczej mała. Nie ma artykułów o PKO, ING czy WBK. Powodem nie jest fakt że nie lubię dużych liter w nazwach, ale dlatego że ich oferta jest zbyt nieciekawa, żeby zaprzątać sobie nimi głowę.

Ale o nowych zawsze mile się pisze, musi być jednak ku temu prawdziwy powód. I oto nareszcie mogę powiedzieć kilka dobrych słów o jednym z trzyliterowych banków. Mam tu na myśli BPH. W jego ofercie pojawiła się oferta ciekawego konta, które pozwala zarobić.

Z tym kontem w BPH nie jest tak oczywiste czy jest dobre jak wygląda na pierwszy rzut oka. Do dnia 12 lipca, a więc mamy jeszcze mnóstwo, czasu można zakładać w nim konto które premiuje aktywnych klientów. Przy czym owa aktywność trudno nazwać faktycznie aktywnością, gdyż wymogi są naprawdę minimalne.

Zobaczmy bliżej jak wygląda promocja. Żeby załapać się na nią mamy do spełnienia zaledwie dwa warunki:

1 Wykonać minimum 3 płatności kartą do tego konta.
Ten warunek jest warunkiem typowym ani dużym ani małym. Są banki, które wymagają mniej transakcji (Millenium dla przykładu wymaga tylko 1) są też takie które wymuszają na nas więcej płatności (Polbank wymaga aż 5) zdecydowana większość obstaje jednak przy trzech co wydaje się być standardem (przykładem mogą być Eurobank czy BGŻ).

2 Regularnie zasilać konto
Ten warunek też jest stosowany przez niektóre banki. Generalnie wymagany jest z reguły wpływ kwoty 1000 zł. Tego wymagają dla przykładu Millenium oraz Eurobank, dzięki temu jesteśmy zwalniani z opłaty za prowadzenie konta. W BPH jest trochę inaczej.

Przede wszystkim kwota jest zróżnicowana ale, co należy tutaj podkreślić bo to stanowi oś dzisiejszego artykułu, dostajemy premię zależną od wysokości wpływu.


Jak widać oferta dostępna jest praktycznie dla każdego, gdyż 600 zł myślę, że zarabia każdy. 2500 ma chyba każdy kto zaczął już oszczędzać, a 7500 zł ma prawdopodobnie każdy, kto inwestuje już od dłuższego czasu.

3 Wada produktu - opłata za konto w wysokości 10 zł 
Bank podaje 9,99zł ja podaję jednak kwotę realną. Znam osobiście ludzi, którzy patrzą na 999,99 i mówią mi 'Patrz to kosztuje 900zł' Nie mam pojęcia jak oni to robią, że w głowie anulują 99,99. Ja patrząc na cenę zaczynam intuicyjnie już od groszy i zaokrąglam automatycznie w górę.

Co o tym myśleć? Nic po prostu płacimy za konto co miesiąc 10 zł a w jeśli zapłacimy kartą 3 razy oraz wpłacimy trzykrotnie kwotę
a) 600 zł dostaniemy na czysto 70 zł
b) 2500 zł dostaniemy na czysto 170 zł
...  w tym momencie zapala się czerwona lampka, że coś tu jest nie tak. Żaden bank nie oferuje takich kwot praktycznie za darmo bo w punkcie (c) powinienem napisać, że dostaniemy aż 270 zł jedynie za trzykrotną wpłatę kwoty 7500zł. Piszę jedynie, gdyż wymóg płacenia trzykrotnie kartą jest banalny.

Jeżeli wystarczy wpłata i wypłata tej kwoty to jest to świetna oferta. Jeżeli zaś trzeba tę kwotę trzymać na koncie co wydaje się bardziej prawdopodobne to trzeba tę propozycję rozważyć raz jeszcze.

Tyle wiadomości można odczytać ze strony banku. Nie byłbym jednak skłonny uwierzyć w takiego dobrego Mikołaja, który rozdaje prezenty w terminie kiedy powinien być na wakacjach. W końcu spodziewamy się go dopiero w grudniu a nie w maju

Tutaj muszą być ukryte jakieś sztuczki. Już po napisaniu artykułu dostałem informację od osoby, która właśnie założyła omawiane dziś konto. Jutro podam zatem dokładne szczegóły dotyczące wszystkich pułapek.

Jak widać nie jest to dobroduszny Mikołaj, tylko chytry Mikołaj, który czeka na nasze potknięcie.

Ciąg dalszy: Na co uważać w Kapitalnym koncie w BHP

3 komentarze:

 1. 1-Uczestnik zawrze z Bankiem umowę o Kartę do konta i za pomocą jej dokona łącznie 3 transakcji bezgotówkowych
  w okresie 3 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym Uczestnik otworzył
  Rachunek
  Ten punkt regulaminu daje nam konieczność posiadania konta 4mies.
  +
  2-Bank przekaże Uczestnikowi Premię przelewem bankowym na Rachunek w terminie 45 dni po zakończeniu
  miesiąca kalendarzowego, w którym zaksięgowano na Rachunku trzeci z kolejnych Wpływów.
  w chwili przekazania Premii, umowa o Rachunek będzie nadal obowiązywała ani nie będzie w okresie wypowiedzenia
  A ten punkt regulaminu daje nam konieczność posiadania konta jeszcze 45dni co oznacza jeszcze 2mies
  Razem wychodzi na to że konto musi być utrzymane co najmniej 6 miesięcy * 10zł = 60zł
  niewiem jeszcze tylko czy karta jest płatna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziś większość banków wymaga określonej aktywności klienta aby konto było darmowe, choć w przypadku opisywanego prze zemnie ING Direct wystarcza transakcja kartą 100 zł miesięcznie albo rezygnacji z niej aby konto było darmowe

   Usuń
  2. Jak dla mnie dokonywanie transakcji na kwotę 100zł jest nie do zaakceptowania. To realna strata pozbawiona cashback.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...