wtorek, 3 kwietnia 2012

Niektóre polisolokaty lepsze od lokat


Do polisolokat wiele osób jakoś nie ma przekonania. Powodów jest wiele i pisałem już o tym w artykule Czy warto omijać Belkę na polisolokatach. Eksperci także nie wróżą im świetlanej przyszłości mimo faktu, że oferują brak podatku.

Trudno uwierzyć, żeby stały się popularne. Też w to powątpiewam nie ulega jednak wątpliwości, że niektóre banki stawiają właśnie na polisololaty w tym sensie, że oferują oba produkty przy czym lepiej oprocentowane są właśnie polisolokaty.

Pisałem niedawno o takiej ofercie w db Nord gdzie mamy ciągle ofertę 6,51% na pół roku. To obecnie lepsza oferta od wszystkich lokat sześciomiesięcznych w rankingu, który prezentowałem tutaj. Najlepsza ofertę spośród lokat ma obecnie Alior, który oferuje zaledwie 6,20% a więc znacznie mniej A jak wygląda porównanie w przypadku dwukrotnie dłuższego okresu?

Dziś weźmiemy pod lupę Deutsche bank. Tutaj w całej krasie widać, że bank ten stawia obecnie bardziej na polisolokaty aniżeli na lokaty.

W przypadku lokat bank ten promuje obecnie lokatę wybitną. Trudno tak naprawdę powiedzieć co w niej jest wybitnego, bo daleko jej do tego, żeby dostać się do rankingu lokat. Jej stawka jest dość nietypowa, gdyż nie podaje się oprocentowania z góry tylko stawkę WIBID + 0,50% co na chwilę obecną daje zaledwie 5,27%. Daleko do przyjętego przez nas minimum w wysokości 6%.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę polisolokaty będzie to już wyglądało nieco ciekawiej. Deutsche nazywa je db Polisa i ma w swojej ofercie dwie takie polisy

1 Półroczna oferuje 6,00% więc raczej do szczególnie ciekawych nie należy. Są na rynku lepsze oferty ot chociażby Meritum, FM czy Toyoty które oferują 6,10% więc zakładanie tej polisy wydaje się raczej nieciekawym pomysłem.

2 Roczna oferuje 6,50%, która już może być ciekawa. Ostatnio opisywałem promocyjne lokaty roczne w Getin oraz Open o nazwach weekendowa oraz relaks. Mimo faktu, że obie były lokatami promocyjnymi oferowały mniej bo tylko 6,40%

Jakie są warunki założenia takiej polisy?
Minimum: 5 000 zł
Założenie i likwidacja: brak opłat

Jeżeli chodzi o partnera to w ofercie są trzej różni ubezpieczyciele. Mamy do wyboru:
 1. AXA Towarzystwo Ubezpieczeń SA
 2. Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska SA
 3. Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA
Ostatni z nich oferuje także najlepszą polisolokatę w db Nord.  Na stronie banku są wszystkie trzy regulaminy. Przed podpisaniem umowy wskazane jest zapoznanie się z różnicami oraz wybór najlepszej z nich. Rożnica polega np na górnej granicy wieku dla wieku która waha się między 75 a 80 lat.

Jak widać db Nord oraz Deutsche bank stawiają na polisolokaty. Czy ktoś jeszcze pójdzie w ich ślady?

2 komentarze:

 1. Jeszcze nie próbowałem założyć polislokate ale jeśli ktoś już ma ubezpieczenie na zycie i dożycie i zakłada taką i chce taką lokatę założyć ze swoim już ubezpieczeniem czy Bank pójdzie na taki układ i da mi wyższe opraocentowanie na polis lokacie -? czy ktoś już próbował-?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pójdzie. Pytałem osobiście w banku. Nie jest ważne ile ubezpieczeń się ma trzeba wziąć kolejne. A odsetki będą takie jak jest w reklamie bez żadnego podwyższania. Niestety.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...